Legendární Barbar Conan je zpátky! Z kultovní komixové postavy se Conan vypracoval na ikonu stříbrného plátna, nové nadupané zpracování navíc uvidíme v kvalitním plnohodnotném 3D. Conanova touha po pomstě za smrt jeho rodičů se záhy změní v krutý boj za záchranu národů Hyborie před mocnými silami zla, ve kterém se bitvy s nelítostnými nepřáteli proplétají se souboji s odpornými monstry. Jedinou nadějí na vysvobození Hyborie ze spárů zla je Conan a jeho síla a odvaha. (oficiální text distributora)

kleopetra

I já jsem si všimla toho, jak v jedné scéně sundá Conan masku z obličeje padouchovi a v následující ji už padouch znovu má? Mnoho podobných záběru a nesouvislostí... Jason Momoa je krásný chlap, ale to je asi tak vše... ()

Kryton odpad!

Cockan the Bullshiter! Nispel asi umí dobře orál, protože nechápu proč tomuto nerežisérovi dávají filmy. Pathfinder shit! Pátek třináctého shit! A do třetice všeho shitového je i Barbar Conan shit! Nechápu proč se narve videoklipová roztřesená kamera na fantasy film. Souboje jsou tak chaotické, nepřehledné a vlastně i nezábavné. Krvavost a násilí je jen samoúčelné a má skrýt absolutní hloupost samotných soubojů. Hloupost a totální děravost děje a samostatné chování postav to je kapitola sama pro sebe. Jeden příklad za vše. Panna, která byla celý život v chrámu během minuty umí držet xkilový meč a máchat s ním stejně jako Conan. Nebo Conan se vrhne dovnitř paláce, aby nakonec zjistil, že měl celou dobu čekat v jeskyni, kam by beztak velký zloun šel. Člověk co psal scénař a děj evidentně neviděl dál než na druhou stránku. Film nemá nic čím nadchnout. Dotknu-li se i hudby, pak ta je absolutně beztvará, šedá a nepodkresluje děj. Bates rozhodně zklamal! Tohle je shit roku a jedno z nejhorších fantasy co jsem v poslední době viděl (dokonce i Clash Of Titans 2010 mě zaujal více). Takhle se to nemá dělat. Nejsme hloupí Američané co jim stačí házet klacky do obličeje! ()

ledzepfan

Nakonec docela dobrý.. Momoa je sympaťák, na Rachel se dobře kouká, Lang je solidní záporák..celkově je to fantasy do pohody-dostatečně drsná a krvavá. Jen občas je to takové jalové a v delších akcích to ztrácí nápad a poutavost. ()

kikuka

..já volám ze všech sil: Arnolde, krásný 's byl.. (nie, Jason Mamoa a ani jeho zadok ma neuchvátil - pozn. pre JFL) .. zbytočne ukecané, rozhádzané a násilné sekvencie mi prišli zbytočne násilné - nemali ani nadhľad, ani podhľad, len tak hľadeli bez pointy.. a tak.. ()

baribal

Neskutečná fraška, nejlepší Conan by byl Khal Drogo a nejhorší Khal by byl Conan. Vizuálně to nepůsobí nijak béčkově, ale příběh a zpracování klíčových částí filmu je prostě špatně. Film na vydělání peněz opět propadnul, Conana můžeme už klidně pohřbít. A svěřit režii Conana někomu kdo už podobný film natočil a byl to propadák je zkrátka diletantismus. ()

Z0oMb3E

Čím skáčem? Asi najčastejšia otázka ktorá rezonovala v mojej hlave počas celej projekcie. Ak by na začiatku namiesto ozubených kolies od LionsGate vyskočilo známe logo od EA dal by som ruku do ohňa, že sledujem časovo prepísknutý trailer na nejakú RPG adventúru. Keď som si asi v polovici filmu uvedomil, že barbara neovládam začal som si užívať celkom slušné jatka. Krv strieka, mozog ostal na schodoch a Conan šermuje ďalej. Apropo Conan. Konečne niekto kto vyzerá drsne a dá sa mu rola kus uveriť a charizmou dostál menu svojej postavy. Nieje to presladený blonďatý metrosexuál dobývajúci Tróju, čiže fanúšikovská základňa 13. ročných pubertáčiek nebude Jasona ospevovať na sociálnych sieťach. Je vidieť, že režisér si doprial bohatú nádielku počítačových efektov. Sú všade a jedinú absenciu majú v obligátnej sexuálnej scéne. Nechcem byť prehnane kritický, ale posledný level bol veľmi jednoduchý a záverečný súboj vyznel akoby v skrátenej verzii. Do teraz som nemal tú česť s pôvodnou arnoldovkou, čiže nemôžem porovnávať, ale z tohto sa vykľul čistý priemer, na ktorý sa vraví: "Videl som to, ale nepamätám si o čom to bolo". ()

Wysch

Barbar Conan v novým kabátku. Momoa je překvapivě fajn, ale moc mluví, což ostatně platí o všech postavách. Protože scénář je plnej nesmyslných žvástů a hovadin přetransformovaných do dialogů, v nichž jedna strana naprosto neposlouchá tu druhou. Když k tomu připočteš naprosto zmatenej sled scén a střih, přeplácanou hudbu, naprosto tupý příběh a prvoplánový násilí, nevzniká nic moc dobrýho. Naštěstí Conan si na nic nehraje, je to céčko jak vyšitý, a má úplně super luxusní úvod z dětství. Takže vlastně ve výsledku se nejedná o takovej průser, ačkoliv průseroidní je prostě ta hudba a ty dialogy. [BR] ()

SaNcHeZ_cz

Ano, je to hloupé, ano děj je mizerný a příliš netáhne ale i přes značně videoherní zpracování to pro mě jednoduše funguje. Sice jednohubkových kvalit, avšak docela příjemná fantasy u které se dá vypnout. Nic víc. V momentě kdy to začnete příliš řešit nebo nedej bože srovnávat s originálem, čeká vás velmi nepříjemná jízda. ()

MartinezZ

Výborné, gratulace! Asylum nezklamalo, naopak vyšší rozpočet promítlo do lepšího vizuálu, který je skutečně vidět, a díky bohu nedali peníze do tak sobě vlastních béčkových znaků jako hloupých klišé, nulového scénáře, příběhu z nosu, imbecila v hlavní roli, uřvané hudbě a zvukaře a ruchaře bez mozku. Naštěstí také neopomněli přidat několik pitomých nápadů, dějových berliček a filmových hloupostí. Bravo, Asylum, bravo! ~~~ A teď vážněji: Příběh žádný není, scénárista se tím možná chlácholí dodnes, ale skutečně žádný příběh zde není. To dokonce i první Arnoldův Conan je proti tomuhle aspirant na Oscara. Krvavé a morbidní scény jsou tu JEN proto, že film se jmenuje Conan, bez nich by to bez problému také šlo. Film vlastně ani o Conanovi není, autoři si vzali jen jeho jméno, možná pár názvů měst a asi trochu dobu, ve které se neexistující příběh odehrává. Film je místy prošpikován zřetelnými logickými hloupostmi, pokusy o vyvolání atmosféry, které ovšem končí v mračnech bioplynu, dějovými zvraty, interně láskyplně nazývanými zvratky, dialogy napsanými šestiměsíčním dítětem, zvukaři kašlali na to, co se na plátně děje, a prostě narvali k čemukoliv cokoliv, do uší bijící bylo křupání lebek, řvaní bojovníků a ječení smrti do očí hledící (už ne) panny, za což jsem jí přál chcípnout co nejdřív). Navíc nevím, jestli to byla chyba filmu nebo kina, ale zvuk byl příliš nahlas, stejně hudba byla na zabití. Jenom kretén mohl dát film dělat naprosto neznámému nezkušenému trotlu Nispelovi. Za to přeji filmu ještě větší průser, než jakým je Zemeckisova Máma mezi Marťany. ~~~ Mezi klady lze přičíst skutečně pěkné efekty, které tu nejsou nijak zvlášť vidět, vlastně jde jen o moc pěkné starověké a fantasy obrazy, které by byly krásné jako wallpaper nebo obraz - toliko k efektům. Dalším plusem je jednoznačně kameraman, ale jen ve chvílích dlouhých záběrů přírody a scenérií, akce je nepřehledná, zbytečná. Dále jsou plusem masky, ne kostýmy, ale samotní masky, maskéři se vyblbli. Posledním plusem jsou, v porovnání se samotným Conanem, všichni ostatní herci, což je pro samotného Momou hřebíček nejen do rakvičky, ale přímo do mozkovny a středem Země až do Austrálie (hodně dlouhý hřebíček, tupý a zubatý). Samotní herci totiž moc nehrají, nebo to tak alespoň nevypadá, přesto proti nim Momoa vyznívá jako idiot po nějakém nehezkém úrazu hlavy. ~~~ Zvláštní je, že přesto přesevšechno byl film u mě o ždibíček lepší než Transformers 3, tedy klepal jsem si sice taky na čelo, ale nechtělo se mi zas opouštět sál, snad jen přetáčet film po skocích. Veliká, převeliká škoda, že film neměli skutečně pod palcem právě Asylum, do této sorty totiž film naprosto přesně pasuje - debilita, jen tady to asi někdo myslel vážně. ~~~ Jedna hvězdička za masky, částečně výpravu (vzpomínal jsem na hry Titan Quest a King's Bounty), kameru a skutečně moc pěkné obrazy starověkých pohanských/barbarských/co-já-vím chrámů a jejich okolí. ()

Lamiczka

na tomto remaku není kromě koukatelného hlavního hrdiny vůbec nic dobře, už jen narození velkého bojovníka vypadá spíš na domácí zabijačku se selátkem, než na porod dítěte, celý příběh je poskládat z jakýchsi úseků, které nedávají jako celek moc hlavu a patu, hlavně že všude stříká hromady umělé krve a všem protivníkům tak pěkně křupou lebčičky, ještě že tam byly milostné scény, jinak už by ten film opravdu stál za největší bačkoru ()

MikO_NR_1909 odpad!

Krvavé nechutnosti, maximálne primitívny príbeh, falošné vášne, šialené výkriky po dobu celých dvoch hodín. Postavy sú tu bez kontextu, bez duševnej identity. Scenár sa s tým pohral horšie ako malé dieťa pri prestrelke hračkárskych panáčikov. Toto čudo si nezaslúži byť nazvané ani len filmom a Nispel je tým najimbecilnejším a vôbec posledným človekom na svete, ktorému by som ako producent dal Á-čkový rozpočet. Maximálny hnus. ()

Ellmariachi

Dal jsem snímku s Momou šanci po druhé a musím říct, že jsem udělal dobře. Na druhý pokus Conan už nepůsobil tak tuctově jako před léty. Alespoň na mě ne. Krev, špína a i ten záporák mě přišel maličko záporačtější. Co mě jen mrzí je to, že jsem se o Conana neměl vlastně žádný důvod strachovat. Největší nevýhodou jak už to tak u projektů se slavným předchůdcem bývá je právě to, že proti původnímu Conanovi jde stále o béčko. Jako samostatný film je to ovšem ucházející a odpad, jak tu občas vidím si to určitě nezaslouží. 70 procent. ()

Riddick77

Marcus Nispel je patlal, který o zajímavém, napínavém či dechberoucím vyprávění nikdy neslyšel. Podařilo se mu domrvit i tak zajímavou postavu, jakou rozhodně Conan je. Film má tak prostinký příběh, že se to snad ani příběhem nazvat nedá. Je to spíše jen motiv (pomsta). Zbytek je pouze slepenec po sobě následujících scén, nepostihnutých a často bezvýznamných postav a mnohdy velmi nešťastně nasnímaných akcí. Jediným opravdu silným pozitivem je Jason Momoa jako Conan, který se této těžké úlohy zhostil na jedničku. Žádný respekt z role, kterou tak bravůrně kdysi ztvárnil Arnold, se nedostavil a Momoa se svým naprosto exkluzivním výrazem drží celý snímek nad hladinou. Je škoda, že se k takové látce dostal zrovna Nispel, protože žánru er-kových dobrodružných fantasy neudělal zrovna dobrou reklamu a odsoudil zřejmě Conana k delšímu odpočinku. Nenudil jsem se jen díky charismatu, které Momoa vyzařuje na kilometry daleko a také díky docela dobré výpravě. Jinak ovšem bída a určitě by tomu slušila střídmější stopáž . 4/10! ()

Macejko

Dement (alebo dementi?), ktorí majú na svedomí scenár, urobili jedno výborné rozhodnutie. Všetky scény, ktoré nie sú akčnej povahy, zoškrtali na minimum a naopak sa nijako neobmedzovali, čo sa akcie týka. Tým pádom pre diváka nie je problém si tie patetické a hlúpe drísty, výpadky v logike a nulovo vykreslené postavy tých niekoľko minúť odtrpieť, pretože vie, že odmeny sa dočká čo nevidieť. Nový Barbar Conan je totiž zrejme prvý film po rokoch (!) kde akcia výrazne prevažuje nad "pokojnými" scénami. A že je naozaj výborná! Marcus Nispel síce režijne poväčšinou zlyháva pri všetkom ostatnom (jeho zďaleka najväčším problémom sú tristné výpadky v kontinuite, ťahajúce sa celým filmom), ale adrenalínové nakladačky, tie mu teda idú (a nájdu sa dokonca aj atmosférické scény - hlavne úvod so skazou Cimmerčanov). Práve vďaka nim, skvelej výprave a fenomenálnemu Jasonovi Momoovi (jeho Conan si dáva toho Arnoldovho surovo na raňajky) som sa pri Conanovi veľmi dobre bavil. Bohužiaľ, ako celok to nie je za viac, ako tri hviezdy. A druhý pokus kvôli tržbám nebude. P.S.: V tomto filme strká Ron Perlman mladým chlapcom vajcia do huby. A to neosieram ;) ()

Lucina84 odpad!

Tohle teda neuznávám! Další z mnoha vykrádaček původních klasik s příliš přetechnizovaným provedením. Efekty teda nejsou všechno! ()

Tony.cs

Čekal jsem průser. Vždyť překonat skvěle napsaného a skvěle zrežírovaného, atmosférou nabitého Conana s Arniem? Ale nakonec jsem se alespoň dobře zabavil a takový kiks to není. Nekopíruje, jde si vlastní cestou moderních remaků v jejichž čele stojí asi nový Souboj Titánů. Hlavně akce. ()

blackrain

Od úvodní scény jsem nějak tušila, že tohle bude průser. Bohužel mě moje zlé tušení nezklamalo. Nemůžu si pomoct, já mám prostě Conana spojeného s Arnoldem a tak to zůstane na vždy. Tenhle pokus vyšel naprázdno. ()

SarumanKo

O nič horšie než Miliusov Barbar Conan, ale na druhej strane ani lepšie. Vidím tie dva filmy zhruba na jednej úrovni. Obidva sú totiž neuveriteľne amatérske a primitívne, priam barbarské... Za klady považujem úprimne drsného hlavného hrdinu, zábavných béčkových záporákov, slušnú výpravu a fakt, že je to krátke a rýchle. Inak je ten film úplne prázdny. Scenár pozostáva z mnohokrát prevarených fantasy klišé a k tomu zákonite patria patetické „hrdinské“ dialógy v podaní slabo vykreslených charakterov, ktorých osud diváka absolútne nezaujíma. Že v tom celom fatálne kolabuje logická výstavba príbehu už asi nikoho neprekvapuje. Jedinú nádej som preto vkladal do akcie, ale tá je pomerne ťažkopádne natočená a síce sa v nej poctivo prelejú hektolitre krvi, postráda dynamiku, ktorá by Conanovi dodala heroický šmrnc. UPDATE: Opakovane nepozerateľná sračka. (4/10) ()

Aquamanův smrtonosný srub

Aquamanův smrtonosný srub

05.09.2015

Khal Drogo Aquamanem?

Khal Drogo Aquamanem?

16.06.2014

Jason Momoa ušel od Ronona z Hvězdné brány dlouhou cestu. Jeho Barbar Conan sice moc fanoušků předlohy nenadchl a záporácká role v akčním béčku Jedna mezi oči mnoha lidem unikla. Ještě předtím, než… (více)

Hezoun z Twilightu jako Herkules Conanovič

Hezoun z Twilightu jako Herkules Conanovič

09.04.2013

Tohle je „ten druhý Herkules". Jak už víte i z našich novinek, momentálně vznikají dva filmy o nejslavnějším starořeckém gerojovi. Ten prestižnější má Dwaynea Johnsona, kupu hvězd ve vedlejších… (více)

Rockův Herkules má konkurenci

Rockův Herkules má konkurenci

06.02.2013

A je to tu zas. Naposledy jsme se dočkali souboje dvou Sněhurek, Burton a del Toro natáčejí konkurenční adaptace Pinocchia... a dočkáme se i dvou hromad starořeckých svalů. Už víte, že Brett Ratner… (více)