30 dní dlouhá noc

• USA 30 Days of Night (více)

Každý rok se město na severu Aljašky na měsíc ponoří do tmy. Letošní zima však přinese i smrt.. Místní obyvatelé nemůžou zastavit to, co přichází. Krvežízniví upíři se vydávají na šílenou žranici. Je to svět, o němž dosud jen snili. Jenom dva lidé stojí mezi hladovými vetřelci a těmi, kdo přežili první krvavý útok. Šerif Eben (Josh Hartnett) a jeho žena Stella (Melissa George) bojují, aby mohli zase spatřit denní světlo. Dokážou městečko zachránit nebo se setmí navždy? (oficiální text distributora)

hroubek

Výborné zpracování komiksu,které už v názvu říká co se stane.Režisér Slade nám ukázal řezničinu a atmosféru tak působivou,že už to zkoro víc nejde.Upíři jsou chytrý a dokonce taktizují a jsou výborným protikladem hlavnímu hrdinovy v podaní Hartnetta.Všechno funguje až ke konci to trochu skřípe a konec mohl být rozhodně lepší ale i tak takovýhle povedený upíří horror se jen tak nevidí. ()

darek kartac

No myslel jsem že tomu dám víc, ale je tam hodně znuděných scének u kterých bych nejradši usnul. Ale jinak ten film nebyl špatný. A dle mého názoru mohli maskéři zapracovat víc na maskách a mohli to být spíše zombies. ()

Fakipics

Krvavá dáseň s básní na konci. Velmi jsem se pobavil a místy i chichotavě pousmál. U špatných hororů se nikdy nechichotám. 5***** ()

Ceres

Na tenhle film jsem se hodně těšil, zajímavé prostředí a poměrně dobré ohlasy, ale....ouha. Začátek ok, ale to co se rozjede poté, co se seznámíme bliže s upíry, totální fraška včele s koncem filmu. Nejvíc mě mrzí, že se ani tvůrci neobtěžovali sdělit proč a odkud se ti upíři vlastně na aljšašce vzali? Zklamání. 35 % ()

H.Gordon odpad!

Nekonečná nuda, která byla bohužel myšlena vážně. Neoriginální horor s jen jedním přesvědčivým hercem a to Joshem Hartnettem ()

harryy

Po výbornom prológu nastáva nasadenie polárnej noci, atmosféricky fantastický začiatok príchod upírov a potom kvalitný zážitok.K dobrému hodnoteniu prispieva aj slušné obsadenie. Josh Hartnett do tejto nevyrovnanej partie ľudí vs. upíri naskakuje s veľkou sekerou, zarastenou tvárou, no správnou odhodlanosťou. Nie je to strhujúci dramatický výkon ten sa snaží skôr potláčať, ako to on vie sám. 30 dní dlhá noc nie je nezabudnuteľný či stopercentný kúsok tých sa už v súčasnosti urodí veľmi málo ak vôbec.Ak ste priaznivec žánru či si myslíte, že táto kategória už nemá čo ponúknuť rýchlo pozrieť. 80% ()

Sany33

V poslednej dobe jeden z mála dobrých a dynamických filmov. K tomu všetkému z upírmi, nie tými z Twilightu ale skutočnými upírmi, ktorý sú navyše zobrazený tak vierohodne až vás mrazí na chrbte. Príbeh filmu pojednáva o 30 dní dlhej polárnej noci, počas ktorej sa na severnom póle udejú hrôzostrašné veci. V podstate plynulosť deja a aj dobré zachytenie žánru je podpísané na mojej finálnej známke. Jedna z mála vecí, ktoré mi vadili bol ujo Hartnett, ktorý vyzerá z každého uhlu, akoby sa mal každú chvíľu rozrevať a pózy drsného frajera mu teda vôbec nesadnú na druhej strane, v momentoch kedy išla dramatická časť do popredia (vraždenie vlastných...) sa Joshov talent v dramatické precítenie naplno ukazuje. Nie je to síce na plných päť ale je to určite jedna z najlepších upírskych lakačiek poslednej doby. 78% ()

VanTom

Zasněžené aljašské městečko okupují nechutná upíří monstra a řídnoucí skupinka obyvatel se snaží spíš ukrytá přežít do rozbřesku, než s nimi nerovně bojovat. Mrazivá děsivá atmosféra neokoukaného prostředí opravdu zalézá pod kůži, ovšem po vynikajícím úvodu (poslední západ Slunce a přípravy na 30 dní dlouhou noc) scénář a střih rozpoutávají krvavý masakr tak nějak rozkouskovaně, "nespojitě", kdy mi často návaznost scén úplně neseděla; také proto jsem se do tu a tam na místě přešlapující story nikdy úplně nezakousnul. ()

lykan9

30 dní dlouhá noc je jedním z nejlepších upírských hororů, které jsem kdy viděl. Obsazení je skvělé, atmosféra je temná a strašidelná a upíři jsou děsivý. Začátek samotný, který mnohdy bývá zdlouhavý a nudný u podobných hororů, rychle odbíhá a přesto, že má film skoro dvě hodiny, tak nemá žádné hluché a nudné místo. Závěr samotný je perfektní a když jsem tento film viděl poprvé, tak mě dokonce překvapil, což se mi moc často u hororů nestává. Dle mého názoru musí být hororový fanda po shlédnutí nadšen a je smutné, že takový skvost nedosahuje vyššího hodnocení. ()

liuk

Fantastická Hard Candy náhoda naštěstí nebyla a interiérové povídavé, hádávé, neklidné scény jdou režisérovi pořád moc dobře. Atmosféra je taky bomba, a plátno až skoro popraská, jak ve filmu nádherně mrzne až praští. Město je vykresleno moc hezky, kdy je jeho struktura, rozložení domů dáno stále stejně, a já ho ke konci prostě znal. A tak to kazí ta hromada upírů, na které vždycky když je detailní záběr, tak to opravdu skřípe. Mluví nějakým divným hrdelním jazykem, občas jsou strašně inteligentní, ale najít pár lidí v městečku nedokážou celé dny. A to je další průšvih - že příběh trvá měsíc je úplně nevyužito a spíš to působí nadbytečně. Tak tři dny by zcela stačily. Lekačky hlavně na začátku fungujou, přijdou vždy tak pět vteřin předtím než si uvědomím, že lekačka bude. Pár likvidačních scén taky dost dobré (jedoucí šerifovo auto!) Na přístí Sladův film se rozhodně těšit budu, ale určitě ne tolik jako když po Hard Candy obsadil takovou božandu jakou Melissa George rozhodně je. A svou pověst si zde nijak nezkazila, jen škoda že asi musela dost přiškrtit svůj děsně sexy australský akcent. ()

NoFiction

Nejvetsi zklamani tohoto roku. Jak jsem se na tenhle filmek nadrzene tesil, tak jsem se nemohl dockat az tohle upiri utrpeni skonci. ()

Spock

Zima, sníh a k tomu noc, dokonce 30 dní dlouhá, a podivní upíři. To jsou pro mě základní proměnné tohoto filmu. Napíšu dokonce brutálního filmu a nebudu daleko od pravdy. Krev teče proudem, něco jako ropa s ní a hlavy padají upírům po zásahu sekyrou raz dva. Jediná věc co mě opravdu štvala a proč dávám průměrné hodnocení, nevyřešenost některých přechodů v ději. Kdy se prostě parta hrdinu přemístí z jednoho místa na druhé, někteří zmizí a my nevíme jak, případně kdo je zabil. Stejně tak je strategie upírů poněkud zvláštní a nelogická, ale možná jsme jen velký perfekcionista. Nicméně musím pochválit scénu boje obyvatel s „nezvanými hosty“ z ptačí perspektivy a kameru celkově. ()

ganz

Není to zrovna film roku... no a co? Je to příjemě svižné a některé scény jsou opravdu působivé. Jistě že se tu najde nespočet bugů, ale to já osobně filmu odpouštím a to hlavně za dokonalou první polovinu kde bylo pozvolné gradování strachu velmi povedené. Když jsem se vrátil z kina bylo to na 3*, s odstupem času ale za 4*... ()

Ichabod

Parádní jízda od začátku do konce. Napětí, akce, prostě vše je velmi dobře vyladěné a senzačně natočené. Sam Raimi věděl proč Sladeovi věřit. Hartnett je opět vynikající. Nejlepší upíří film od prvního Bladea. ()

drackula

Z môjho pohľadu úžasný nový vietor do vôd upírieho horroru. Klaustrofobická a dusná atmosféra Aliašskej dedinky, ktorá je ponorená do mesiac dlhej tmy je úžasná. Skvele spracovaný upíri majú štýl a z ničím sa príliš nehrajú - skrátka lovia. Čiastočne som prehrýzol dokonca aj prítomnosť Josha Hartnetta, keďže je vždy zárukou nejakého hrdinského prúseru /ani tu na záver nesklamal/. Skrátka skvelá dávka akcie v skvelom prostredí a nebyť niektorích klišé chýb a občasného stagnovania deja, bolo by to dokonalé. Takto je to za 85 % ()

zigíš

Mocný tep reitzellových industry ruchov, silné vizuálno a miestami takmer dokumentárne obrazno tvorí úchvatný celok tvorcu od ktorého sa v budúcnu dá čakat nečakané:) ()

s.e.p.p

Místy hloupý a klišoidní horor, s provařenýma hláškama a stupidním chováním hlavních hrdinů, který nepřináší nic nového... po celou dobu ale strhující jízda, s několika geniálními scénami, která mě na skoro 2 hodiny zarazila do křesla. Ano, i tak málo mi občas stačí ke štěstí.... Slade potvrzuje, že umí točit a srovnávání se Zackem Snyderem a jeho Úsvitem mrtvých se nabízí. Tady ho ale shazuje velice slabý scénář. P.S. No a nebyla by nádhera kdyby Slade podobným způsobem okořenil třetí Twilight? :) ()

Kosmik 1

Dusivá a temná atmosféra, z které jde opravdu místy až strach. O napětí není nouze, v podstatě hned od začátku se pořád něco děje. Ikdyž je upíří téma již značně profláklé a nezajímavé, tady to neplatí. Jednoznačně nejlepší horor roku 2007. Je to pořádná krvavá akční řežba a romantiky moc nečekejte (ani v závěru). ()

Kurikmoon

Začiatok dobrý, ale s odhalením útočníkov to akosi stratilo paru. A navyše sa z nich stali škaredé, odveci blekotajúce, figúrky. ()

Režisér Zatmění restartuje Daredevila

26.04.2009

Probuďte mrtvé!

Probuďte mrtvé!

04.06.2008

Včera nám tu dělal bu-bu-bu Tim Burton (ve smyslu vyhrožování dalším filmem ve stejném stylu), dnes probudíme pár dalších strašidel. Především je tady adaptace komiksu Stevea Nilese, autora předlohy… (více)

Wolverine: Spojenci a protivníci

Wolverine: Spojenci a protivníci