V roce 1980 v Texasu vzrůstá kriminalita a obchod s drogami. Na jeden takový nepovedený obchod narazí Llewenyl Moss, který díky tomu přijde k pěknému balíku peněz. O tyto peníze má však zájem i někdo další... V Texasu se píše rok 1980 a Ed Tom Bell běduje nad zvyšující se kriminalitou ve svém revíru, kde stejně jako jeho otec dělá šerifa. Llewenyl Moss, který je na lovu, náhodou objeví místo, kde došlo k drogové předávce, která se však zvrtla. Moss najde několik mrtvých mužů a psů, ale také zraněného Mexičana, který prosí o vodu. Moss mu ji nedá a vypraví se dál od místa po krvavých stopách. Po chvíli narazí na dalšího mrtvého muže, který má u sebe kufřík plný peněz. Moss peníze vezme a vrátí se domů. Jeho svědomí mu ale nedá spát, a tak se vrátí na místo, aby dal zraněnému Mexičanovi napít. Ten nejenže je již mrtvý, ale na místo činu přijedou dva muži a začnou po něm střílet. Mossovi se podaří uprchnout a dostat se zpět domů, kde poručí své ženě, aby jela za svou matkou. Sám se pak vydá do motelu, kde ukryje kufřík ve ventilační šachtě svého pokoje. Na vypátrání peněz je najat zásadový zabiják Anton Chigurh, který neváhá zabít mladého zástupce šerifa, jen aby se dostal z cely. Při úprku zastaví muže v dodávce, kterého zastřelí, aby si mohl vzít jeho auto. Později se na místě činu setká se svými šéfy. Mossův vůz zde zůstal, díky čemuž Chigurh zjistí Mossovu identitu. Když přijede prohledat jeho dům, on už tam ale není. Moss přijíždí taxíkem do motelu a všimne si, že v jeho pokoji někdo byl. Pronajme si proto další pokoj, který je větrací šachtou propojen s jeho původním pokojem. Čeho si Moss nevšiml, je to, že mezi penězi je ukryto sledovací zařízení a díky němu se podaří Chigurhovi Mosse opět vypátrat. Po příjezdu do motelu Chigurh zjistí, že v Mossově pokoji se ukrývá skupina Mexičanů, kteří na Mosse čekají. Všechny je pozabíjí a Mossovi se mezitím podaří i s penězi uprchnout. Nejde mu do hlavy, jak ho mohl Chigurh vypátrat, a tak prohledá kufřík a objeví sledovací zařízení. Je ovšem pozdě, jelikož Chigurh ho opět našel. Strhne se přestřelka, při které jsou oba zraněni. Moss utíká přes hranice do Mexika. Po cestě zahodí kufr i s penězi do keře na břehu řeky Rio Grande a nechá se v Mexiku ošetřit. Mezitím je na získání peněz a také odstranění Chigurha, který za sebou nechává moc nápadnou spoušť, najat jiný zabiják, Carson Wells. Tomu se podaří Mosse vypátrat a nabídnout mu pomoc. Zjistí také, kde je kufřík plný peněz. Večer je ale ve svém hotelu zabit Chigurhem zrovna ve chvíli, kdy mu Moss volá. Telefon zvedne Chigurh a řekne Mossovi, že pokud mu přinese kufřík s penězi, nezabije jeho ženu, i když jeho zabije tak či tak. Moss jeho nabídku zamítne. Okamžitě volá své ženě Carle, které řekne, že se sejdou v motelu v El Pasu, kde jí chce předat peníze, skrýt ji do bezpečí a poté zabít Chigurha. Carla, která se zatím při schůzce s šerifem dozvěděla, že jejímu muži hrozí velké nebezpečí, šerifovi zavolá a řekne mu polohu Mosse. Zatímco telefonuje, její matka nevědomky prozradí Mossovu polohu skupině Mexičanů. Když Bell přijíždí do motelu, slyší výstřely a vidí ujíždět auto. Když přiběhne na místo činu, najde Mosse mrtvého v kaluži krve... (TV Prima)

Ludivitto

Neskutečně napínavá kriminálka. Napětí, syrovost, reálnost. Coeni se s tím nemazlí. Konec ale lehce vyšumí v honbě za Oscary. ()

manonfire

Plusy: Název, Bardemův hrdina, Bardem samotný, Nápaditá akce v motelech. Mínusy: Oscarová glorifikace, Pokles intenzity v poslední třetině filmu, Záměrné nevyužití T.L. Jonese. 70% ()

Aqualung

Tak tedy zase jeden povedený a slušný psychothriller v nejlepším smyslu slova-rozuměj názvu.Psychopat s naprosto plochou a bezcitnou duší, který jde po penězích zcizených narkomafii, nicméně dodržující jakási pravidla, o to však hrůznější, místy až komicky hrůzný......Proti němu pan Lee Jones s jakousi generační výpovědí, která je nejspíše promiskue osobní i stvárněného hrdiny.No a mezi tím zloděj peněz, veterán vietnemské války s dosti bizarním přístupem k řešení svých finančních problémů.Konec je roztřepený, jako košile koupená od kluka na ulici. Bizarní, ale sympatický konec příběhu.....Hodnotím vysoko. ()

mikulem

Jsem na rozpacích. Jako kdybych viděl skvělý film, a odešel 30 minut před koncem. Podle akademiků jsem asi měl chrochtat blahem nad poselstvím, já ten pocit ale nemám, na to je film příliš obsahově prázdný. Když si film vybuduje napětí, které se dá krájet, a v poslední půlhodině najednou napětí zmizí a sledujeme už jen filozofování hlavních postav, tak prostě něco není v pořádku. Tohle se nedělá, takhle se příběh nestaví. Coenovci by si příště měli ujasnit, jestli natáčí thriller nebo psychologický film. ()

ssfan

Velmi netradiční, avšak kvalitní thrliller či drama, které disponuje skvělými herci, báječnou režií a kamerou. Tempo je sice pomalé, ale to se k tomuto typu režie hodí. 85% ()

greath

Film bratov Coenových ma dostal a bol som v nemom úžase. Skvelý thriller so zabijakom Bardemom bez zábran, ktorý vždy dostane čo chce. Báječná atmosféra, pri ktorej Vás nemôže tento film nudiť. ()

navorski

Tohle patetické filozofování o neodvratnosti smrti při pomyslné partii šachu, nebo o čem to bylo, mě nebavilo ani zbla. A hlavní postavy byly tak nesympatických charakterů, že jsem si jejich smrt přál už v první půlce filmu. Potvrdil jsem si domněnku, že jak začnou filmaři dostávat Oscary, a o jejich filmech začnou uctivě debatovat i masoví diváci, tak to jde do háje. Coeni se radši měli držet svýho kopyta a dělat buď legraci nebo legrační násilí. Dobří filmaři by neměli bojovat o Oscary. Ale tak aspoň si hoši užijou té pravé slávy. ()

TonySad

Dodíval jsem se do konce, to ano, ale už po 20ti minutách jsem se příšerně nudil. Neustále jsem čekal na nějakou pořádnou akci, ale celý film provází tak zdlouhavé, tiché, nudné scény, že mě to nedalo ani chuť dát víc jak jednu hvězdu. Ta hvězda je za postavu Antona. Zjišťuji, že nemám rád filmy, kde je sucho, písek, pouště a po celou dobu žlutý filtr, pro dobarvení už tak žluto-oranžového prostředí. ()

Wbcko

Temná podívaná, kterou je nutné vidět za absolutního ticha a nejlépe v kině! Film s tak silnou atmosférou, že jsem často zapomínal dýchat. ()

milancecil

Temná znamení doby, drogy, peníze a smrt, vražedné partnerství, do kterého se osudově zaplete Llewelyn Moss, tvrdý, bojem zocelený chlapík, válečný veterán, když na lovu v texaské poušti omylem narazí na pozůstatky krvavě vypořádaného drogové obchodu, rychle pochopí svoji jedinečnou životní příležitost a s instinktem zkušeného lovce úspěšně vystopuje mrtvého muže, který se pokusil, i přes svá těžká zranění z místa masakru uniknout s penězi, s dvěma miliony dolarů, nechá se zlákat snadným zbohatnutím a v kufříku u něj nalezené peníze si vezme, na této základní dějové zápletce se začne rozvíjet hrůzné drama, naplněné brutálním vražděním a bezuzdným násilím, ty peníze totiž někomu jistě patří a jejich ztrátu nebude ochoten rozhodně připustit, nejsou to přece jen nějaké drobné mince, které nedopatřením někde vytrousil z kapsy, bude je chtít tedy všechny zpět a nezastaví se naprosto před ničím, následující pátrání a krvavé pronásledování najatým zabijákem, extrémně nebezpečným vraždícím monstrem Antonem Chigurhem nabírá děsivé obrátky, náhlé zbohatnutí se mění ve vražedné prokletí, není kam uniknout, není kde se ukrýt, zbývá jen přijmout nevyhnutelný, zoufalý boj s mizivou nadějí na přežití, ve svém žánru vynikající, i když opravdu děsivě surová podívaná. ()

obivan568

Nebudu se zaměřovat na celý dort, protože mi přišel vynikající, ale na jeho kousek, který dělá onu "třešničku". A tím kouskem není nic jiného než výkon Javiera Bardema. Osobně si myslím, že role padoucha je nejlehčí role, jaká jde dostat. Ale... jen málo lidem se podařilo zahrát takového padoucha, který i mě, diváka, neuvěřitelně štval, že jsem ho chtěl zabít sám... Javieru Bardemovi se to podařilo a hlavně díky němu 5* a krásných 90% ()

DeathTheKid

Strašně moc mě mrzelo, jak mizerně zemřel Josh Brolin. Bože, během filmu si k němu vypěstujete takový vztah, že ho Coenovi utnou jak nic. Ani si toho nevšimnete. Působil jako tvrďák a oni ho takhle složí. Skoro jako by to byl duel dvou profíků a pak z toho udělají pro vs. noob. To mě dost mrzelo a i kdyby umřel na konci tak by to nevadilo tak moc. Javier hrál strašně velkého psychouše a ten Oscar je dost zasloužený, nápodobně na tom je i Tommy Lee. Příběh, scénář a celkově vše je dost vymakané a propracované, takže proč jen 4*? 100 lidí, 100 chutí :) [FILM VIDĚN DÍKY ČSFD] ()

voleman

Mně se tenhle film mích oblíbených bratří Coenů líbil, a bezproblému mu dávám 5*. Tenhle film má opravdu vynikající atmosféru, je velice napínavý a také drsný. Hlavní herecké trojce se nedá vůbec nic vyčíst, a hlavní padouch Javiera Bardema je opravdu bláznivý, děsivý a zaslouženě získal Oscara. Tenhle film je prostě stylový a zábavný, proto dávám 90%. ()

venca163

Docenil jsem i napodruhý. Coeni přednesli další film, kde jsou hrdinové tak trochu ze starý školy. Mám ji rád. Mám ji rád hlavně proto, že dnešní svět tuhle poctivost už moc netoleruje (jenom ve filmu). Ve filmu se toho moc nenamluví...když se nad tím člověk zamyslí, tak se tam toho vlastně ani moc nestane... (90%) ()

standsiller

Moss uteká pred nezadržateľným vrahom a možnosťou vzdať sa náhodne nájdeného balíku s enormne tučnou sumou dolárov. Chigurh nie je o nič menej prirodzený než Mossov vlastný tieň . Akurát že po sebe zanecháva rozľahlé krvavé stopy a zabíja zvlášť tichým a podivným spôsobom odsledovaným na bitúnku, čím film dostáva charakter moderného westernu. Vychádza z vynikajúcej predlohy Cormaca McCarthyho a spĺňa všetky atribúty desivého thrilleru sprevádzaného postavou starnúceho šerifa Bella s nebývalými povinnosťami a obavami vychádzajúcimi z dlhoročných skúseností . ()

Hollohlaway

Zpracování a herecké výkony výborné, ale dost vlažné tempo. Konec mě vysloveně zaskočil a zklamal, přeci jen bych čekal lepší závěr. Vážná nota u Coenů a málo humoru překvapí. ()

Jello Biafra

Bratia Coenovci dávajú radu: Zbaľ prachy a veľmi rýchlo vypadni. Chlapík v podaní Josha Brolina objaví náhodne v púšti kufor plný peňazí. Vzápätí sa za ním vydává psychopatický zabijak so zbraňou na zabíjanie dobytka a hon sa začína. Krvavý a násilný film nám predkladá polemiku o zlobe a chamtivosti, ktorá dokáže človeka dohnať až do krajnosti. Herecké obsadenie a surová atmosféra mňa udržali v napätí až do záverečných titulkov. Z hereckého obsadenia tu najlepší výkon podáva démonický Javier Bardem, ktorý svojím psychopatickým úsmevom a chladnokrvným vraždením získal Oscara za najlepší herecký výkon vo vedľajšej úlohe. A jeho postava sa medzičasom stala kultová. Budúca filmová klasika. ()

Daddko

"Tahle zemne se s nikým nemazlí"...Made in USA. Bolo by to za 5* ale skončilo to ako Osmiankova rozprávka na dobrú noc a z dobrého filmu sa stal shit. ()

Soweek

Huba mi padla na zem když jsem viděl Fargo, pak padla znova u Big Lebowskiho a do třetice padla tady. Neřeknu vám proč. Jsou to ty nezapomenutelné momenty? Nebo dialogy? Nebo ta krutost, kterou byste všude jinde odsoudili, ale zde vám přijde naprosto normální? Nebo to prostředí? Že by za to mohla režie, scénář nebo kamera? Nebo neuvěřitelně propracované charaktery? Jsou to prostě Coenové a s nimi jejich další kultovní snímek, který se dá nejlépe přirovnat k Fargu. Jejich přístup k násilí je prostě neuvěřitelně chladný. Kdybych si měl vybrat 5 nejlepších dialogů před smrtí, všechny by pokázely z tohodle filmu. Coenové jsou prostě zpátky v topce.....jenom nechápu proč do toho furt serou ten Vietnam:-) ()

bloodvomit

Zpočátku jsem nechápal proč má film tak vysoké hodnocení, ale postupen času jsem čím dál víc získával pocit, že jde o nadprůměrný film s originálním pojetím. Zvlášť ke konci se mi líbila nepředvídatelnost děje. Určitě stojí za shlédnutí ;-) ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (více)

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

02.06.2014

Denis Villeneuve se v poslední době blýskl dramatem Zmizení a mysteriózní hříčkou Nepřítel, jeho další film tedy nebudí zrovna malá očekávání. Na co se máme začít těšit? Kanadský režisér se rozhodl… (více)