V roce 1980 v Texasu vzrůstá kriminalita a obchod s drogami. Na jeden takový nepovedený obchod narazí Llewenyl Moss, který díky tomu přijde k pěknému balíku peněz. O tyto peníze má však zájem i někdo další... V Texasu se píše rok 1980 a Ed Tom Bell běduje nad zvyšující se kriminalitou ve svém revíru, kde stejně jako jeho otec dělá šerifa. Llewenyl Moss, který je na lovu, náhodou objeví místo, kde došlo k drogové předávce, která se však zvrtla. Moss najde několik mrtvých mužů a psů, ale také zraněného Mexičana, který prosí o vodu. Moss mu ji nedá a vypraví se dál od místa po krvavých stopách. Po chvíli narazí na dalšího mrtvého muže, který má u sebe kufřík plný peněz. Moss peníze vezme a vrátí se domů. Jeho svědomí mu ale nedá spát, a tak se vrátí na místo, aby dal zraněnému Mexičanovi napít. Ten nejenže je již mrtvý, ale na místo činu přijedou dva muži a začnou po něm střílet. Mossovi se podaří uprchnout a dostat se zpět domů, kde poručí své ženě, aby jela za svou matkou. Sám se pak vydá do motelu, kde ukryje kufřík ve ventilační šachtě svého pokoje. Na vypátrání peněz je najat zásadový zabiják Anton Chigurh, který neváhá zabít mladého zástupce šerifa, jen aby se dostal z cely. Při úprku zastaví muže v dodávce, kterého zastřelí, aby si mohl vzít jeho auto. Později se na místě činu setká se svými šéfy. Mossův vůz zde zůstal, díky čemuž Chigurh zjistí Mossovu identitu. Když přijede prohledat jeho dům, on už tam ale není. Moss přijíždí taxíkem do motelu a všimne si, že v jeho pokoji někdo byl. Pronajme si proto další pokoj, který je větrací šachtou propojen s jeho původním pokojem. Čeho si Moss nevšiml, je to, že mezi penězi je ukryto sledovací zařízení a díky němu se podaří Chigurhovi Mosse opět vypátrat. Po příjezdu do motelu Chigurh zjistí, že v Mossově pokoji se ukrývá skupina Mexičanů, kteří na Mosse čekají. Všechny je pozabíjí a Mossovi se mezitím podaří i s penězi uprchnout. Nejde mu do hlavy, jak ho mohl Chigurh vypátrat, a tak prohledá kufřík a objeví sledovací zařízení. Je ovšem pozdě, jelikož Chigurh ho opět našel. Strhne se přestřelka, při které jsou oba zraněni. Moss utíká přes hranice do Mexika. Po cestě zahodí kufr i s penězi do keře na břehu řeky Rio Grande a nechá se v Mexiku ošetřit. Mezitím je na získání peněz a také odstranění Chigurha, který za sebou nechává moc nápadnou spoušť, najat jiný zabiják, Carson Wells. Tomu se podaří Mosse vypátrat a nabídnout mu pomoc. Zjistí také, kde je kufřík plný peněz. Večer je ale ve svém hotelu zabit Chigurhem zrovna ve chvíli, kdy mu Moss volá. Telefon zvedne Chigurh a řekne Mossovi, že pokud mu přinese kufřík s penězi, nezabije jeho ženu, i když jeho zabije tak či tak. Moss jeho nabídku zamítne. Okamžitě volá své ženě Carle, které řekne, že se sejdou v motelu v El Pasu, kde jí chce předat peníze, skrýt ji do bezpečí a poté zabít Chigurha. Carla, která se zatím při schůzce s šerifem dozvěděla, že jejímu muži hrozí velké nebezpečí, šerifovi zavolá a řekne mu polohu Mosse. Zatímco telefonuje, její matka nevědomky prozradí Mossovu polohu skupině Mexičanů. Když Bell přijíždí do motelu, slyší výstřely a vidí ujíždět auto. Když přiběhne na místo činu, najde Mosse mrtvého v kaluži krve... (TV Prima)

Tamten

Spousta dobrých nápadů, kvalitních vtipů a dobře šílených postav je naprosto zabito příběhem, který se snaží být nekonvenční, jenže je díky tomu nudný, nelogický a divák se nedozví to, co se dozvědět chtěl. ()

RajAthen

Velmi podařené dílko s několika skutečně skvělými scénami, ve kterých obvykle participuje hlavní bad-ass snímku. Zvláště ke konci se poutavá koláž začíná krapet rozpadat, což je bohužel škoda a jednotlivé scény si žijí více svým vlastním životem. Celkově však člověka film osloví a nepustí. V několika momentech mi film, jakkoli je to asi kacířské říci, připomínal vážnější tarrantinovku, za což mohly leckdy specifické dialogové scény. ()

Gardenboy

Výborná atmosférická snímka s brilantnými hereckými výkonmi si ma dostala svojoím osobitým poňatím boja dobra proti zlu. Pán Bardem dovtedy neznámy herec (pre mňa) predvádza herecký koncert, Woody Harrelson a Tommy Lee Jones mu zdatne sekundujú a Josh Brolin tiež nezaostáva. Byť trochulepšie vypointovaného finále neváham hodiť plný kotol. Ako napísal POMO. Vo finále sa snímka tvári ako neskutočné umenie, ale práve v tejto časti akosi preráža (prekvapujúco) na povrch akási plytkosť. Pričom veľa otázok necháva nezodpovedaných a to je možno aj dobre. Diváci dotvoria príbeh sami. Na diskusných forách. ()

teyra

Narativně zajímavý, stylový, pomalu plynoucí thriller pro tři muže - lovce, jeho kořist a zestárlého šerifa – který určitě stojí za shlédnutí, ale mně tak úplně nesedl. Hlavní část filmu tvoří honěná mezi neochvějným zabijákem a jeho obětí, která sice nenudí, ale po úvodních scénách dramatického nálezu a střetu v poušti představuje snížení aspoň o jeden rychlostní stupeň a ze všech těch motelů je už člověk trochu unavený. Vyprávění je záměrně mezerovité, zločiny nejsou nikdy rozpleteny, motivy zůstávají neznámé. Šerifovo životní bilancování na konci v sobě mělo snad až příliš mnoho z literární předlohy. Postava Javiera Bordema kolem sebe sice dobře šíří atmosféru nevyhnutelna, ale vychvalované kouzlo jeho osobnosti a životní filosofie mě nějak minulo. ()

Nekroskop

Film to není špatný, ale mohl by být kratší. Na takovou délku nemá spád. A třeba role Woodyho Harrelsona, jak ho mám rád, je tam absolutně k ničemu. ()

Withree

Klasická naháněná v prostředí texaských šerifů a mexických drogových kartelů, jejichž značnou sumu peněz najde veterán z Vietnamu v podání Joshe Brolina a dostane se tak do nebezpečného postavení, protože po penězích pase i zabiják. A právě zabiják v kůži Javiera Bardema je hlavní ozdobou režisersky vytříbeného filmu bratří Coenů. Až neskutečně chladnokrevně zabijí osoby na počkání a neuvidíte ani náznak lidských emocí na jeho tváři. Snímek trpí hlavně občasnými zdouhavými scénami, které po pár desítkách minut již neskutečně nudí. Na čtyři hvězdy to stačí, aspoň dvě patří Bardemovi. ()

greigor

Napínávý film, který vás až do konce nepustí. Psychochlápek popíbající po světě s plynovou lahví na vystřelování zámků. Super, ale něco mi k dokonalosti prostě chybělo. 4* ()

Kroup4

Ten film je prostě dobrej.J.Bardem je hustej,Brolinovi zas musíte fandit a přejete mu happy end,škoda,že se ho nedočká... ()

OPI.

Kluci Coenovi mě tímto snímkem příliš neoslovili. Dvouhodinový příběh o tom, jak se jedna psychicky narušená kočka (která film vytahuje ze dna, na kterém by se klidně mohl pohybovat) snaží chytit jednu myš (která mi naprosto nic neřekla...).. Fandil jsem kočce, protože jsem si přál, aby už byl konec.. Čekal jsem od toho hodně, možná to je ta chyba, ale dostal jsem jen skvělý výkon od J. Bardema, nic víc. ()

Doski

Nevím co bych řekl. Teď jsem to dokoukal, tak doufám, že až se mi to rozleží v mysli, tak to bude lepší. Konec mě docela překvapil, ale asi mile. Vůbec nemusí být vše řešící přestřelky na konci filmu. Skvělé krimi, super thriller a dramatické drama. To se mi líbí. Herci dobří, kamera výborná a scénář úžasný. Ta napínavost a místy temnost působí parádně. Podle názvu si myslim, že je tu nějaká hlavní myšlenka filmu, kterou jsem asi ještě nepochopil. ()

Matt007

Úžasná hra na kočku a na myš. Javier Bardem v roli chladnokrevného zabijáka s velice ,,stylovým" účesem naprosto vynikající!!! ()

10Domik10

Z tohto skvelého thrilleru cítiť mrazivé napätie, ktoré je pri filmoch takéhoto typu veľmi žiadané pre potešenie diváka. Drsnú atmosféru umocňuje výborné prostredie počas celého filmu, herci sú vybraní s veľkým citom pre tento špecifický žáner, nikto nevyniká ani nezaostáva nad ostatnými ale zároveň sú všetci na obrovsky kvalitnom leveli. ()

Zodiak455

Film to je hodně zvláštní.Nenudil jsem se u něho ale přijde mi takový neuzavřený a navíc jsem nějak nepochopil ten konec.Jinak nápad dobrý a po technické stránce výborné. ()

Acrobat

Nepotrebné chápať. Ide to samo. Traja muži ako minulosť, prítomnosť a budúcnosť Ameriky. Jedna z najpresvedčivejších kritík USA, ktorá neverí vo svetlé zajtrajšky. Coenovci vo vtedy výbornom rozprávačstve a pre mňa hypnotickej formálnej stránke. ()

diodoros

Dej vyzerá pomerne jednoducho, rôzne detaily, inteligentný scenár, temná atmosféra a skvelí herci ho však posúvajú o úroveň vyššie. Príbeh o troch mužoch, z ktorých druhý prenasleduje prvého a tretí sa snaží prvého zachrániť... Film nie je dokonalý, ide však o výborne vystavaný thriller, na ktorého drsnosti sa podieľa Brolin, na ktorého atmosfére sa podieľa Bardem, na ktorého dôstojnosti sa podieľa Jones a na ktorého inteligencii sa podieľajú všetci traja. Veľmi dobrý film s výbornými hereckými výkonmi, kultovým zabijakom a viacerými zapamätateľnými momentmi. ()

mireczech11

Bratři Coenovi patří mezi ten typ režisérů, kteří jsou svým stylem typičtí. Když uslyším jejich jméno vybavím si, jako třeba u Tarantina, von Triera, trademark, od které můžu očekávat film s určitými znaky, a taky jej dostanu. No Coutry for Old Men je umělecký snímek, který není pro každého. Svou tísnivou atmosférou vás nepustí a nebudete chápat, jak je možné, že vás udrží u obrazovky pronásledování jedné postavy druhou. Javier Bardem je opravdu děsivý magor, kterého byste opravdu potkat nechtěli a bezkonkurenčně vede film. Další prvek, přidávající na nepříjemné atmosféře je absence soundtracku (čehož si ani nemusíte všimnout). Coenovi jsou opravdu umělci, když dokáží natočit snímek fungující i bez hudebního doprovodu. I přesto že na příběhu tu očividně zase tak nezáleží, film ke konci trochu ztrácí tempo a občasná nejednoznačnost může taky někomu vadit. ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (více)

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

02.06.2014

Denis Villeneuve se v poslední době blýskl dramatem Zmizení a mysteriózní hříčkou Nepřítel, jeho další film tedy nebudí zrovna malá očekávání. Na co se máme začít těšit? Kanadský režisér se rozhodl… (více)