Quantum of Solace

• Velká Británie Quantum of Solace (více)

Diskuze

FiDik

FiDik (hodnocení, recenze)

Me jako chlapa akce pobavi, ale u Bonda cekam neco jinyho, bylo tam par dobrych chvil, ale vic me bavilo koukat na starou zajetou bondovskou gentlemanskou klasiku, u jejiz naivity jsem se smal i s mou matkou.. Takovych tuctovych akcnaku je tu plna p***l a Bond se od nich odlisoval. Klepal jsem se jak ratlik na hlasku: Ach, Jamesi ci...vsak vime:), ale dopadlo to jak v Max Paynovi, kde byl bullet-time (ve hre zaklad uspesnosti Maxe) pouzitej jen jedinkrat a este tak uboze. 3 hvezdy s tezkym srdcem, ze jsem tak stedrej..

Arachneuss

Arachneuss (hodnocení, recenze)

Tak QoS je něco jako Matrix Reloaded a Revolutions. Akčně silnější, doplňuje příběh a také ho "zakončuje", samozřejmě obsahuje i mnoho nových a originálních prvků.

h.honZic

h.honZic (hodnocení, recenze)

Líbil se mi už předchozí "reinkarnový" Bond, takže jsem se těšil na další film. To, že ho točil Marc Forster pro mě znamenalo těšení se mnohem více. A musím říci, že jsem byl s filmem moc spokojený. V akčních sekvencích honiček je však příliš mnoho střihů a spousta střídání různých pohledů kamery, čímž se sekvence stává nepřehlednou. Je jasné, že tím Forster chtěl docílit větší dynamičnosti obrazu..spíše tím ale filmu uškodil. To neplatí ovšem na klasické rvačky, které jsou nasnímané jedna radost. Ve filmu jsou výborné lokace, které přesně evokují momentální náladu či sekvenci ve které se film právě nachází. Na škodu filmu je ovšem také to, že příběh plyne dost rychle a proto je někdy obtížné rozeznávat kdo je kdo, kam teď vlastně Bond letí a o co mu vlastně jde. Na několika místech působí scénář bohužel zmateně... Co však musím vyzdvihnout je přestřelka v opeře, protože nad ní plesalo moje srdce tím jak je to zatraceně (to není správný výraz, správně je "kurevsky") dobře natočeno. Daniel Craig si roli užívá a je čím dál lepší. Jedná se o první film ve kterém "terorosti/terorista" (uvozovky proto, jestli mu můžeme v tomto filmu vlastně tak říkat?) nechce zničit svět, či nechce diamanty, peníze, zbraně atd. ale světe div se: vodu. Což se považuje za velmi lukrativní byznys hlavně v některých částech světa. Díky tomu chce hlavní záporná postava destabilizovat prakticky celou jižní ameriku...Konečná scéna rozhodování Bonda zda zabít nepřítele a tím dokončit svoji "povinnost", ale zároveň tím zabít někoho dalšího na kom mu záleží, nebo zachránit další svoji drahou osobu a nepřítele pro tentokrát nechat jít je zásadním zlomem v celé historii filmů o Jamesi Bondovi. Quantum of Solace není film o Jamesi Bondovi jak ho známe. Je to film o naprosto jiném Jamesi Bondovi. Ale zároveň také o odpouštění, odplatě/pomstě, o plnění povinností vůči milované osobě, o výčitkách, o pokání a nakonec i o naději, která se objeví po dokončení odplaty. Bond hláškující. Bond střílející. Bond vraždící. Bond psychologizující. Bond filozofující. Bond naprosto jiný. Bond mnohem mnohem lepší. Nejlepší film o agentu Jamesi Bondovi. Krásných 80%.

packa (hodnocení, recenze)

Němi má naprostou pravdu, na to, abych zpozoroval ten obrovský rozdíl, nepotřebuji dvoumetrovou krávu, na to stačí běžná 82cm fullhd televize. A přátelé, ve fóru QoS je tato diskuse poněkud OT, nemyslíte? Myslím si, že by bylo rozumnější pokračovat zde: http://www.csfd.cz/diskuze_dalsi_pg.php?forum=41&typ=3

DaViD´82

DaViD´82 (hodnocení, recenze)

No, to nevím, ale na 82 ten rozdíl FULL HD (TV 32 LG 5700 + jakési Blu Ray od Philipsu) versus kvalitnější DVD transfer je sice znatelný (a čím tmavší scéna tím více), ale prostě není zásadní. Ale každým cenťákem úhlopříčky ten rozdíl roste, to je jasné...

Němi

Němi (hodnocení, recenze)

Ani nemusi byt 2m. Kdyz rozkliknes screen z DVD, ma uhlopricku asi 55 cm? A je ten rozdil dost patrny.

DaViD´82

DaViD´82 (hodnocení, recenze)

No jo, ale záleží na TV, je jasné, že na nějaké dvoumetrové úhlopříčce ten rozdíl bije do očí, ale pak přijde většina domů ke své cca 72-82 cm a je to celkem jedno ,-) To je jak porovnávat nabušené domácí kino s projektorem s THX certifikovaným kinosálem...

packa (hodnocení, recenze)

DaViD´82: šmarjá, tak to ti nepovím, až do středy mám volno. Televize fullhd Panasonic, BD Samsung, víc ti z hlavy neřeknu.

packa (hodnocení, recenze)

Pánové, co tady proboha pořád řešíte? Přidám názor hloupého zaměstnance videopůjčovny, kterého se čas od času zákazníci ptají na rozdíl mezi DVD a BD. Místo nicneříkajícího žvanění volím raději praktickou ukázku, úvodní záběr z TDK (těch cca 10 sekund, kdy se kamera pomalu přibližuje k vybuchujícímu oknu) nejprve pustím na BD a ihned poté na DVD. Rozdíl je markantní! Je úplně jedno, jestli to předvádím chlapovi nebo ženský, protože tu "rozplizlost" zaznamená úplně každý, komu alespoň trochu slouží zrak.

berg.12

berg.12 (hodnocení, recenze)

Renton: Já spíš doufám, že až na to dojede, budou minulostí už samotné "placky".

Gertrudo

Gertrudo (hodnocení, recenze)

Dudek: Ja som videl prvykrat HD vysielanie z Astry pred tromi rokmi, ich PromoHD kanal a bol som uneseny, ale priznavam netechnicky typ s horsim zrakom a hlavne zeny, ten rozdiel vidiet nemusi.

Renton

Renton (hodnocení, recenze)

Klidně se vsadím, že to bude o něco dřív než si pořídíte popsaný "obývák snů." A bude to přesně v době, kdy se začnou některé filmy vydávat (půjčovat / balit k novinám) pouze na HD médiích (opravdu nemusí jít jen o BR) a DVD bude pomalu zastrčené do historie, jako VHS.
Jinak řečeno, pokrok tě k tomu chtě nechtě donutí (pokud se tedy budeš chtít nadále dívat na nově vydané filmy - v opačném případě doufám, že si do té doby utvoříš dostatečnou zásobu DVDček a televizek:-)).

PS: "jeho "kvality" nemuzou ocenit pouze téměr slepy"

Dudek

Dudek (hodnocení, recenze)

Nikoli povídat, ale podívat. Jsem zvědav jestli od té doby co jsem to viděl prvně udělalo HD takový skok a opravdu vykazuje oproti DVD takový rozdíl jako na níže uvedených obrázcích nebo je vše při starém, a rozdíly abych hledal lupou.

Sonnery

Sonnery (hodnocení, recenze)

až budu mít HD televizi s minimální úhlopříčkou 2 metry, dokonalej sound system, BR, mohutný kožený křesla, bar + barmana a soukromou pekárnu na forrnetti, tak potom si možná začnu kupovat BR disky. Samozrejme ke me domu bude vybyrano vstupne. Do tohoto upgradu me domacnosti budu pevne presvedcen, ze k uplne spokojenost a dokonalemu zazitku vsech staci DVD a televizka, protoze rozdil mezi DVD a BR je tak minimalni (kdyz vynecham financni rozdil), ze jeho "kvality" muzou ocenit pouze téměr slepy nebo technický maniaci co pravidelně odebiraji casopisy o HI-TECH novinkach - bez urazky

Dudek

Dudek (hodnocení, recenze)

Renton: Ani jsem si nevšiml, že by tu někdo nějak vystupoval proti HD. Jinak TV na to mám, PS3 (přehrávač si kupovat nebudu) taky a Tvé obrázky mě přesvědčili, abych se zkusil na nějaký film povídat. Pak se uvidí zda budu BR dávat přednost před DVD. Jinak souhlasím, že vývoj by měl jít stále kupředu, tady není o čem diskutovat.

Kass

Kass (hodnocení, recenze)

Jenom bych doplnil, že (stejně jako u řady DVD) je i v rámci Blu-ray formátu znatelný rozdíl v kvalitě. Třeba teď jsem viděl na Blu-ray novinku "Wanted" - a paráda, krásný obraz a všechno... jenže včera jsem viděl "Neuvěřitelného Hulka" a to mi přímo jezdila brada po podlaze jak fantasticky "třírozměrně" to vypadalo :-) Podobně zde vzpomínaný "Batman begins" - vypadá skvěle, ale jeho následník "Temný rytíř" je už úplně někde jinde (a tím nemyslím jen ty ultimátní IMAX scény). Btw. pro Rob Roy - naprostý souhlas s těmi starými filmy, určitě si nemíním obnovovat v plném rozsahu sbírku :-) Ta kvalita DVD je zcela dostačující a člověk nějak neočekává a ani přímo neprahne po tom, že mu bude Ingrid Bergman "vyskakovat z obrazu" :-). Nicméně doporučuju se někde dostat ke starým bondovkám, co teď vycházejí na Blu-ray, abys viděl že i stará klasika když se na ní zapracuje nezná limity... ve vší úctě k Hulkům a Temným rytířům mě totiž nic nedostalo víc než tohle. Technicolor rulez ;-)

Gertrudo

Gertrudo (hodnocení, recenze)

Za jeden den vela zaujimavych komentov, tak v prom rade tu mate porovnanie ripu s Blu-Ray Batman Begins, prvy obrazok je zdroj druhy je rip
Dalej ak by ste mali film Event Horizont na Blu-Ray tak zistite ze niekto urobil chybu a zmenil OAR, ktore je v ripe upravene naspat, a podobnych prikladov je viac
A k tej cene, ano sekol som sa a nie je rovnaka, ale je to zanedbatelna ciastka s porovnanim ceny filmu.

Renton

Renton (hodnocení, recenze)

Rob: Zanedbatelný? Vždyť ten Kassův screen přesně demonstruje o čem HD je. O jemnosti, detailnosti, hloubce, ostrosti, barevnosti. __ I ty tvé oblíbené staré filmy ti jednou remasterují:-)) Na všechno jednou dojde, ale dnes se to ještě opravdu masově nevyplatí..
Ale chápu, chce to čas než HD přijmete. Až se trh nasytí a ceny médií i techniky na zobrazení se začnou blížit směšným cenám (podobně jako dnešní novinové DVD edice / DVD přehravače), budou se těmto debatám pousmávat i ti, co dnes brojí proti HD. Třeba bude Blu-Ray jen mezistupeň, který rychle nahradí něco ještě progresivnějšího a nebo tu bude ještě dalších deset let a přejdou na něj postupně úplně všichni, jak to bylo u VHS -> DVD, ale důležitý krok dále to je.
Těch odpůrců bych se chtěl zeptat, kam by si oni představovaly vývoj obrazu? __ Je to vše spojené, vše se postupně digitalizuje a komplexní navýšení kvality prostě potřebuje vysoké rozlišení. Ani na svém monitoru nemáte dnes rozlišení 800x600. Už i mobil umí dělat fotky dávno ve vyšším rozlišení. Nebo si snad nemyslíte, že by bylo lepší zastavit vývoj a za uspokojivý vrchol považovat DVD.

Derek

Derek (hodnocení, recenze)

rozdiel je to markantny samozrejme, staci mi novy dark knight, to je posusnanicko... ale napr. som si kupil predatora jednotku a tam az tak obrovsky rozdiel nevidim medzi br a special edition na dvd...

Rob Roy

Rob Roy (hodnocení, recenze)

Jasně, pár těch filmů je, ale v masovějším měřítku si myslím, že staré filmy v HD nikdy nebudou, protože se to nevyplatí.

Němi

Němi (hodnocení, recenze)

I na stare filmy jednou u nas dojde (viz v zahranici Criterion a jeho zamereni na cisty art). Ty Blu-raye se u nas neprodavaji, videl jsem jen screeny, ale i tady ma HD vyznam. Obcas se povede master, ze 50 - 60 let stary film vypada jak nove natoceny.

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter