Reklama

Reklama

Quantum of Solace

  • Velká Británie Quantum of Solace (více)
Trailer 3

Nekonečná pouť za spravedlností napříč celým světem tentokrát Jamese Bonda (Daniel Craig) svede dohromady s krásnou, ale prudkou Camille (Olga Kurylenková). Ta ho zavede k Dominicu Greenovi (Mathieu Amalric), bezcitnému obchodníkovi a hlavnímu šéfovi tajemné organizace Quantum. Když Bond odhalí spiknutí, jehož cílem je ovládnout jeden z nejdůležitějších světových přírodních zdrojů, musí manévrovat v minovém poli plném zrady, podvodů a vražd tak, aby Quantum zastavil dřív, než bude pozdě! (HBO Europe)

(více)

Videa (9)

Trailer 3

Recenze (1 667)

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele

po zrození Bonda nového tisíciletí, který byl představen v Campbelově Casinu přichází dokončení Bondovy cesta za pomstou jediné ženy, kterou miloval (zajimavé, že mi to přijde už jen takové formální, těch žen už ale bylo ;-)) A musím smutně konstatovat, že toto dokončení přes všechny ty předpoklady stát se další úžasnou nezapomenutelnou podívanou nakonec ničeho nevyužilo a dokonce už úplně odbočilo od Bonda. ano je to tak, z agenta Jejího Veličenstva se stal prachsprostý bijec z nějakého předraženého akčního thrilleru. Žádné "zbytečné" připomínky toho, že to 007 opravdu je, a že tam dají nějaké debilní opičiny (žena v ropě) mně rozhodně nevytrhe z bídy. nebo spíše nevytrhne odtud tento film. A to po trailerech vypadal tak nadějně. Jenže režisér nejenže všechno nejspíše zakopal (po úvodní "nejlepší" automobilové honičce jsem zůstal sedět s otevřenou hubou? Nejdelší předtitulková scéna? Ale kdeže. Jen obyčejná akční scéna bez jakékoliv špičkové scény okořeněná jedině tím, že její součástí je Aston Martin (RIP)) A tohle utrpení pokračuje celý film, Bond akorát musí vystřídat všechny možné honičky, honí se po schodech, na motorce, v lodi, v letadle a na konci WTF souboj s bossem jak s nějaké hry. Úplný závěr taky rozhodně nepotěšil. Takové dovětky by v Bondovi určitě být neměli. Ještě že Olga Kurylenko vypadá opravdu mnamozne a hlavně, že se nenechá svést Bondem. To bylo docela novátorské, žel znovu zakopané druhou Girl Arterton.. A kdyby ta scéna, když už tam musela být, měla nějaké emoce a byla delší ;-)) Nic. Zločinec nemá na Cifru ani náhodou, je to takový zbytečný panak, který slouží jen jako zdržení, nemluvě o tom, že jeho geniální plán je přízemní až běda. ještě že tam byl ďábelský Mr. White, od něho by se mohli ostatní učit, jeho scéna výslechu je úžasná a v ní asi jedinkrát funguje ten Forsterův divný způsob prolínání scén, který asi má Bondovi dát nějakou hloubku. Marcu, podívej se na Martina.. ten to dokázal mnohem lépe a nemusel ve filmu mít děsivé nepřehledné scény jako ty v tom divadle.. Takže slabší 4 a to jen díky tomu, že Craig i M stále bodují a vyskytuje se tu CIA agent a postavy z minulého dílu. takhle to dokážu považovat za sice nepodařený, ale přece jen doplňující.. ehm doplňek. A ta okopírovaná bournovská kamera mně potěšila občas taky. Jako akční film tedy ano, ale Bonda zbytečně nezmiňujte. PS: úvodní bondsong o třídu horší než v Casinu.. Stejně jako jeho podklad. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Nechapu, proc tady na to vsichni nadavaj, jiste, Forster neni akcni reziser, takze akce v jeho podani je lehce neprehledna a ne tak cool a realisticka jako v pripade Casina Royale, jenze oproti Casinu tu ta akce aspon je a ja se bavil daleko vic. Dej se nesere s nakym vysvetlovanim, takze je to misty zmateny, ale srat na to, furt se neco deje, spousta honicek, spousta prestrelek a par slusnejch napadu. Craig neni Bond ani nahodou, ale akci zvlada na vybornou a de mu u toho i celkem slusne hrat, Olga ukazuje, ze ma na vic, nez jen chodit ve spodnim pradle a tvarit se sexy a film ma naprosto dostacujicich 100 minut. Akorat ten zaporak je trapackej, takova slabsi verze Mikkelsena. Takze celkove, jako bondovka to furt nevypada, ale akce je dostatek, dej nema skoro zadny nudny mista a ja se slusne bavil. ()

Reklama

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack David Arnold: 1. Time To Get Out ,2. The Palio ,3. Inside Man ,4. Bond In Haiti ,5. Somebody Wants To Kill You ,6. Greene & Camille ,7. Pursuit At Port Au Prince ,8. No Interest In Dominic Greene ,9. Night At The Opera ,10. Restrict Bond's Movements ,11. Talamone ,12. What's Keeping You Awake ,13. Bolivian Taxi Ride ,14. Field Trip ,15. Forgive Yourself ,16. DC3 ,17. Target Terminated ,18. Camille's Story ,19. Oil Fields ,20. Have You Ever Killed Someone? ,21. Perla De Las Dunas ,22. The Dead Don't Care About Vengeance ,23. I Never Left ,24. Another Way To Die, ()

Nathalie 

všechny recenze uživatele

Et tu, Marcu? Quantum of Solace je apendix, slepé střevo, které nemá v bondovském těle prakticky žádný význam. Dovršení oné Vespeřiny linie mohlo být v následující bondovce vyřešeno za deset minut a místo parazitismu na Casinu Royale mohl být agent Jejího Veličenstva vyslán na další misi. Ono hnutí mysli by stejně dobře vyjadřoval dialog mezi M a Bondem, popřípadě mimické schopnosti Daniela Craiga. Nebudu ale kritizovat QoS za to, čím není a čím být mohlo, ale za to, čím (bohužel) je. Laciná a /dle rozpočtu předražená/ kopírka bourneovské roztěkanosti se mi začala zajídat po patnácti minutách, řídký příběh s mnoha slepými odbočkami chvíli poté. Neházela bych vinu na Forstera, protože v interiérových scénách a dialozích mu to klape- postavy, zejména M a Bond si bezchybně nahrávají a jejich herecké výkony chrání QoS před trapasem. Zamrzí pouze rozplizlý záporák i uměle dosazené figury obou rádoby bond-girls, které navíc paradoxně nesplnily svou zásadní úlohu : dodat bondovce elegantní sexuální scénu. Pochopitelně jde čistě o můj divácký přístup. Nepochybuji, že někoho baví mrkat mezi makrodetaily, nervózním chaotickým střihem a tipovat, která končetina patří komu a který akrobatický prvek jsme v tom mžiku právě viděli, ale tohle patří k figurám tzv. real-agentům typu Bournea. Subjektivizace Bondovi nepochybně uškodila. Jde o postavu, jejíž virtualitu a surreálnost si uvědomuje v mnoha náznacích sama postava, sochu na piedestalu, kterou by se chtěl divák stát, ale s níž se neidentifikuje. Forster se poněkud lehkovážně zbavil všech bondovských hračiček a serepetiček, jimiž je tradičně ověšen a které mu přidávají na onom supermanském obalu, ale nepřidal nic nového, psychologická paleta se od CR rozhodně nerozšířila a o eye-candy záběrech typu honička na Madagaskaru nebo suchých hláškách typu You noticed si můžeme nechat jen zdát. Za jediný Forsterův přínos považuji místy nekorektní politické aktualizace, které dávají Bondovi a především M úlohu jakési vtipného glosátora světového pořádku. Za největší provinění ovšem považuji to, že film s takovou hustotou honiček se prakticky nepohne z místa a navzdory omezené stopáži nudí místy zcela neomezeně. James Bond už přežil nebezpečnější zabijáky, zrádnější situace a horší filmy. Jeho nesmrtelnost, Craigova bravurnost a campbellovský um mi dávají to minimální množství útěchy. 60% P.S. Napodruhé lehounké zlepšení: líbí se mi prolínačky, Tosca, zvířátka na každém rohu a důraz na irelevantní detaily. A Craig je Bůh. I v průměrném nebi. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Bond is running wild. Poctivý datadisk ke Casinu Royale, který zaostává právě ve schopnosti fungovat samostatně. Scénář se posouvá do klasičtější roviny, Jamesovo citové váhání zůstává věrohodné, v akci si bezmezně libuji a hlavně Daniel Craig ztrácí look divocha, který dostal povolení zabíjet a chová se jako slon v porcelánu. Bond totiž zabíjí pořád, ale se stylem, s elegancí a nutno říct, že i s určitým provinilým potěšením. Bondgirl (tedy ta klasická) je tu krátce, ale přesně tak, jak pamětníci chtějí, aby vystupovala. Krásná, lehce protivná, ale v důsledcích Jamesova smrtícího šarmu i bezmocná. To Camille je v Olžině podání rovnocenným partnerem, jakkoli až antické osudovosti Vesper nemůže už z principu dostát. A hlavní hrdina zůstává zdánlivě necitlivou mašinou, která neustoupí ani o krok. Při projekci krátce po zhlédnutí předchozích eskapád Quantu v motivaci či uvěřitelnosti záporáků postupně dochází dech, ale tváří v tvář scénám jako vražedně sestříhaná rakouská hra kočky s myší nezaostane o moc. ()

Galerie (155)

Zajímavosti (69)

  • Tato bondovka měla původně mít nejdelší úvodní scénu ze série. Úvodní titulky měly začít až po 30 minutách. Nakonec je předtitulková scéna pouze čtyřminutová. (PirohK)
  • Ve scéně, kdy James Bond (Daniel Craig) obírá Afroameričana, který jej v předchozí scéně pronásleduje, o motorku, udeří do plynu na motorce, aby motorka vystartovala a shodila pronásledovatele. Bond ovšem udeří do levé strany řídítek, kdežto na motorce se plyn nachází na pravé straně řídítek. (8Dandee)
  • S celosvětovými tržbami ve výši 586 090 727 amerických dolarů se jedná o druhý nejvýdělečnější film z celé série. (Hroozley)

Související novinky

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter

06.04.2021

Ve věku 55 let včera v noci opustil filmový svět britský filmový, televizní a divadelní herec Paul Ritter, jehož si většina diváků čerstvě vybaví z veleúspěšné minisérie stanice HBO Černobyl, kde… (více)

Bond našel záporáka

Bond našel záporáka

02.03.2019

Na bondovské frontě zdá se konečně vše šlape, jak má, kamery se brzy rozjedou, a tak je na čase se podívat na obsazení. Producenti podle všeho momentálně vybírají herce do čtyř rolí. Hlavní záporák,… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

17.05.2016

Držitel cen Grammy a Emmy, britský skladatel David Arnold, chystá na neděli 5. června svůj první koncert v České republice. Autor hudby k velkofilmům Hvězdná brána, Den nezávislosti, Casino Royale a… (více)

Adele zazpívá agentovi 007

Adele zazpívá agentovi 007

15.09.2012

Poprvé se o tom mluvilo už loni na podzim. Není divu, britská zpěvačka s výrazným hlasem, který zní zároveň moderně i retro, je asi první volba, která člověku napadne. Teď je to oficiální. Titulní… (více)

Reklama

Reklama