Quantum of Solace

• Velká Británie Quantum of Solace (více)

unrocker

Nebylo to špatné, ale úplně mě vytáčeli při všech akčních scénách ty přehnané prostřihy, které snímku více ubírali než ho dělali atraktivnějším... :( Craig opět výborný, akční scény super, no pokoukání to nebylo špatné, ale že by to zase bylo něco extra to teda určitě NE! ()

Blackburn8

Ano, rozpocet 255 milionů dolarů je vidět a to velice dobře, avšak podle mně moc rychle…To myslím tak, že mně se moc nelíbila kamera a střih celkově to na mně působilo moc rychle a zbrkle, nevím asi to měl být záměr ukázat něco nového, neboli více akčního na mě akční až moc, jelikož ve filmu je opravdu mnoho krásných záběru a scén, které jsem prostě nestíhal…Jinak to bylo celkem slušné, ale čekal jsem víc…75% ()

Blalle

Nemohu říct, že bych byl zklamán, ale jen proto, že jsem po Casino Royale nic dobrého nečekal. Půvab bondovek podle mě spočívá v bondovských klišé a bez nich se sotva dá hovořit o bondovce. Bournovka - říká se právem, ačkoli Bournova trilogie převyšuje poslední dvě Craigo-bondovky mrakodrapicky. Nejhorším prohřeškem je absence humoru - psychologické problémy takového panáka mě přece nezajímají. Bondův styl - tvůrci už vůbec neuvědomují, že Bond nosí, řídí a pije všechny ty značkové vály ne pro reklamu, ale protože je zápaďácký hedonista s vybraným vkusem. Bond girls - sice jsem rád, že byly ve filmu jen dvě, protože přehánění už mi šlo na nervy, ale není bondovské, aby si to s poslední dívkou v troskách padouchova paláce na konci filmu nerozdal. A vůbec chybí klasická struktura filmu, motiv Q, celková polarita dobra a zla, zápaďácké vlastenectví, úvodní song s motivem 007 atd. Trochu mě pobavila představa, jaký byl asi v hotelu na poušti evakuační plán pro případ požáru. ()

Dragonessa

Nový Bond mě nezklamal, ale ani nenadchl, a to přesto, že jsem byla takříkajíc "při tom" (na náměstí Campo v Sieně při loňském srpnovém Paliu). Parádní automobilová honička na úvod, pak slibný úvod v Sieně a slušný originální akční nářez při opeře. Trochu mi ale chyběl ten relativní klid, který umožnil Craigovi v Casinu rozehrát citově rozhozeného dvounulového agenta, což bylo pro mě super překvapení. Takže dávám za čtyři a těším se na DVD, až si to pěkně znova vychutnám a v původním znění. ()

J.McClane

Bond, James Bond? Osobně jsem se návštěvy kina velmi obával. Kam zmizely všechny atributy? Kde je Q? Jakým autem bude Bond unikat? Jak mohli takto zprznit legendu? Ovšem neodešel jsem uprostřed (Což se možná po trapném konci ukázalo jako chyba). Craig mě překvapil. Choval se jako Bond, byl vtipný a nenuceně nosil smoking. Není to úplně ono, ale scéna v opeře a úvodní honička dala mnohým výtkám zapomenout. Krásná Ukrajinka také udělá své, takže mé hodnocení není až tak zlé...:) ()

ab.dul

Rychlé honičky, akční záběry...těmi se to opravdu jen hemžilo. Co se taky od bondovky dá čekat. Pro mě 4 hvězdičky. ()

Zlaticko1

Chápu, že každému sedí něco jiného. Mě upřímně, sedl báječně :) Hned uvodní honičkou jsem žasl, nádherné, famozní zaběry, rychlé svižne. sice někdy střich s kamerou je moc rychlá, ale některé úhly mě naprosto sedli. Dějová linie, už zapadá trochu do bond stylu. Je to prostě něco jiného než Casino Royale, kde se to sklidní. Bond nyní má problém ovládnout sám sebem taková typická zápletka. Sice na konci se mu to podaří a způsob odrovnání "zápornáka" je geniální. Velké plus davám větší akčnosti, Craigovi, zamlouval se mi mnohem víc tu než v C. R.. A upřímně je lepší jak Brosman. Už jo. Bond girl mě celkem sedla, ale víc se mi zamlouvala s C. R. zas :D Smekám nad tvůrci(režisér,scénarista, kameraman, produkce), že se pustili do tohoto projektu, poněvadž vytvořit film po vynikajícím C. R. je složitý, hlavně když ho chcete natočit jinak... mě se tahle změna zalíbila a jsem spokojen, že se Bond zas posunul o krok dál ... ()

bebel

Po Casinu Royale jednoznačné zklamání. A i když scénář filmu nebyl kdovíjak kvalitní (ostatně málokterá bondovka ho má), mám zato, že nízká úroveň tohoto snímku je hlavně vinou režiséra. Viděl jsem všechny dosavadní filmy Marca Forstera a všechny bez vyjímky se mi moc líbily. V tomto případě si ale nejspíš ukrojil velký krajíc. A to především v akčních scénách, které byly tak zběsile sestříhány, že jsem se v nich ztrácel a chvílema jsem vůbec nevěděl, co se na plátně děje. Potěšil mě snad jen Daniel Craig, který potvrdil, že je důstojným představitelem agenta 007 a kvůli kterému je tato bondovka o něco lepší než průměrná. ()

kaapaa

" Hodinky nosil vždycky Omegy ,myslel si, že je to známka Bonda, suchý martini pil, i když po něm blil, myslel si, že je to známka Bonda... " "Ale kluci říkali, že Bond je jinde" a já na to " No to snad není možný! " Ale je, je. ()

MarkHoppus

Nová éra Jamese Bonda se započala casinem a tady jak se zdá pokračuje. Daniel Craig opět akční hrdina a buldog, který se nebojí zašpinit si oblek je poměrně dost sympatický a myslím že už dokázal, že je plnohodnotným agentem 007. Ale nová éra není jen o jiným herci a o jiným způsobu likvidování protivníků, ale přišla taky zajímavá návaznost s předchozím dílem, pokud se nepletu, tak to jsme dříve nikde vidět nemohli. Craig sice není takový elegán, ale do téhle sérii o britském agentovi přinesl tak obrovskou vlnu adrenalinu a akce, že jeho laťku, kterou nastolil, jen tak někdo nepřeokoná. ()

soldiersn

Jsem trochu zklamán, ale pouze na jedné stránce celkového dojmu a tou je absence Bondových hraček. Díky této drobnosti jsem sundal téměř celou hvězdičku, není se čemu divit, protože k Bondovi prostě a jednoduše patří! Nicméně CRAIG se svým chladným (a zároveň drsným) dojmem byl super. ()

RobbieM@N

Mnohým se líbíl nastolený kurz Martinem Campbellem, Bond z masa a kostí, ne že by Marc Forster pokračoval v "brosnanovském" pojetí, ale Craig tady předvádí o hodně méně uvěřitelnější kousky, Forster hraje více na notu "popcornu" a akce dostává pořádné koule za hodně peněz, není vždy úplně nápaditá a jedinečná, ale je na ní vidět Forsterův cit a celou dobu jsem se výborně bavil, až překvapivě dobře, protože dialogy byly často strohé a celkový záměr Dominica Greena mi asi uniknul. Většina teenagerů atd bude tenhle 106 minutový videoklip určitě žrát. ()

Cortesz

Casino Royale byla "jiná" bondovka a stala se mou oblíbenou, zde sem čekal něco podobného, ale Forster vrátil Bonda tam kde byl předtím, pořádná akční jízda, kterou doplňuje vypointovaný scénář, skvělá režie, ultra rychlá kamera s až žběsilým střihem, který mě mátl, ale k akčním filmům to už zkrátka patří. Daniel Craig je jako Bond skvělej, ikdyž mi občas připadne až moc chladnej a drsnej, ale jeho životní situace, kterou prožívá asi hodně dopomáhá k jeho chování. Olga Kurylenko je krásná, k tomu je i docela schopná herečka, záporáci jsou zde dokonale slizcí, takže já nemám co vytknout, akce je geniální, rozhodně asi nejlepší akční film roku. ()

koudi

Vzhledem k předešlému výbornému Bondovi přichází ochlazení. Craig je boží, ale něco tomu chybělo. Připadalo mi to jako obyčejný akčák což se od Bonda nečeká že? ()

Suomi

Otřesný Bond, kameraman snad měl třepavku, střihač se pomátl,pěkných holek taky málo a o ději se nemá smysl bavit,bojové scény odkoukané od Bournea,ale tomu fimu, tento nesahá ani po paty. Kam zmizel typický Bonduv humor-nejsem fanda Bonda, ale toto pokračování s Danielem Craigem si Bond nezasloužil,tento film řadím mezi podprůměrný akčnáky s nesmrtelným hlavním hrdinou, který si říká Bond, jen proto, aby se zaplnili kina. ()

Mr.Roman

Nemôžem si pomôcť, ale pre mňa je Quantum of Solace výborným pokračovaním Casina Royale.. len asi to slovíčko pokračovanie je dosť zavádzajúce a mätúce, z čoho si odvodzujem rozpaky vás ostatných. Ten kto nevidel Casino, bude v deji trocha stratený, nebude chápať čo viedlo a motivovalo postavy (hlavne hlavnú) k i ch konaniu a tak sa im môže zdať prehnané a od veci, naopak kto ho videl môže čakať podobný film, no toho sa mu nedostane, keďže sa veľa na konci zmenilo, James zistil, že nieje neomylný, neprekonateľný, vôbec nie bezchybný a aj jemu niekto môže zlomiť srdce. Ja som po nepríliš dobrých ohlasoch všade možne čakal pomaly katastrofu a o to viac ma prekvapil výsledok. "Dohra Casina" na mňa pôsobila perfektne, veril som a chápal Bondove každé rozhodnutie, navyše (tiež hojne kritizovaný) hlavný záporák spolu so záverečnou "bitvou" mi pripomenul staršie Bondovky a po dosť odlišnom predošlom dielu sa konečne vraciame ku koreňom. A ak to tak bude pokračovať ďalej, veľmi sa na to vracanie teším ;D ()

Pharlap

Jsem zmaten.. Bondovky byly posunuty někam úplně jinam! A podle mě už bylo na čase.. ulízaný, rádoby "elegantní" styl Pierce se mi prostě zajídal.. Daniel C. se narodil pro roli agenta 007, který se díky scénáři snaží přiblížit nám smrtelníkům - v rámci akce a toho, že i super agent může mít šrám a být polapen. Přesně to odhadlo již spousta hodnotících lidí předemnou. Je to styl "Jason Bourne" s MI6 za zadkem. Ale proč ne.. Bavilo mě to, akce skvělá, zápletka už sice trochu pokulhává, ale asi budu muset shlédnout ještě jednou, abych vychytal všecky "nuance". :-) Trošičku mi vadilo, že se nejedná o další "řadovou" Bondovku, a ten, kdo neviděl Casino R., bude asi při sledování děje zmaten. ()

herrbierer

Nejdřív mí to přišlo slabší oproti Casinu Royale, ale později sjem došel k názoru, že je to téměř stejně dobré. Pouze trochu jiné. Quantum of Solace se ještě více posouvá směrem k bournovskému stylu. Čili příliš rychlý střih (v podstatě jediné výraznější mínus filmu) a spousta syrové akce, kde když někdo dostane po čumáku, je to vidět. S tímhle si Marc Forster poradil moc dobře. Daniel Craig opět potvrdil, že se pro roli bonda narodil, a ani Olga Kurylenko se neminula povoláním. JInak je zajímavé sledovat, je se časem mění politická témata bondovek. Zatímco ty z osmdesátých let (s Timothym Daltonem) se v podstatě dají označit za konzervativní reaganovskou propagandu, poslední dvě si pohrávají s myšlenkou nadnárodních korporací a všemocných businessmanů, kteří manipulují světovou a není jim cizí obětovat velké počty lidí pro svůj zisk. Mě se tento nový směr v bondovkách rozhodně líbí. ()

Solverino

Možná kvůli tomu, že jsem nic nečekal jsem byl velmi mile překvapen! Pro jistotu jsem nakoukal nejdřív Casino Royal, ale to bych považoval za mnohem slabší než QoS. Perfektně zorganizovaná akce, rychlá auta a krásné ženy. Daniel Craig se na Bonda hodí víc než předchozí zšenštilci alá Brosnan apod., škoda že je zase tak malej :) doporučuju ke shlédnutí v kině (hudba, zvuk a velký plátno!) ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter