Quantum of Solace

• Velká Británie Quantum of Solace (více)

noby

Před zhlédnutím jsem slyšel několik názorů, že jde o docela fajn bondovku, ovšem až na Bonda samotného. Po zhlédnutí mám ovšem názor přesně opačný. Bond sám je to jediné, co tu funguje tak, jak má. Ano, není to Bond, jak ho známe z prvních filmů, ale je zřetelně vidět, jak se ten známý Bond rodí. Zpracování postavy mne nadchlo, což se bohužel nedá říct o zbytku filmu. Akční scény - další film, který se snaží použít bournovský rychlostřih, další film, kterému z toho vychází jen šílený bordel. Ženy - slabota; jediná bondgirl si málem ani neštěkne, hlavní herecká partnerka je jednak slabá, jednak ji Bond ani nezkusí svést :). A hračky? Hračky nejsou. Auto není. Zkrátka, je to docela dobrý film, je tam Bond, ale není to bondovka. A já chtěl bondovku! ()

Holina

Tak se zdá, že Bond se u mě vrací do starých kolejí. Nikdy jsem jeho fenoménu nepodlehl, dokonce jsem nebyl schopen dokoukat do konce jedinou epizodu. Zlom přišel s vynikajícím Casino Royale. Možná právě vysoká očekávání, která jsem měl u Quantum of Solace může za to zklamání. Dávám tři hvězdy, protože podobně akčnímu filmu bych je přiřadil. Ovšem kdybych měl hlasovat podle míry zklamání dal bych vztekle odpad... ()

Milan25

Nevím jestli to bylo tím, že od shlédnutí Casino Royale uplynul už nějaký ten pátek a přesně jsem si nepamatoval jak to skončilo, ale děj Quantum of Solace mě přišel více než zmatený a nedokázal jsem se vůbec zorientovat. ()

Kovaja

Nevim nevim starý dobrý Bond je klasika která má mít svou značku kvality jak třeba Chanel č.5 ale od té doby co hraje Bonda Craig to de pěkně z kopce.V Casinu Royal mě Craig neskutečně překvapil a byl sem potěšen že Bond neumírá ale po shlédnutí Q. of S. sem na ručník.Je velká škoda že ikdyž se podařilo v Craigovi najít nového Bonda tak příběh a tradiční hlášky typu Protřepat nemíchat šli k ledu.Proboha vždyť na tohle se těší divák nejvíc.Nikdo mi nebude namlouvat že se mění doba a že sou to fráze ohrané.Jak sem už řekl,Bond má být tradice se vším všudy. ()

Kalper

Příběh je celkem fajn, všichni hrají jak nejlépe umí, ale Forster neumí točit akční scény. Neumí a nezvládá je točit. Nafackoval bych mu za to, co s tímhle filmem provedl. ()

1860

Jeden z nejlepších Bondů, už mě unavovalo Brosnanovo skákaní do padajících letadel a následné vzlétnutí.. toto se silně přiblížilo skvělému Bournovi, ale na něj zatím ještě nemá.. Zajímavý a hlavně neokoukaný příběh, skvělý Craig v roli Bonda a hlavně neuvěřitelné honičky (vrchol je honička v Sieně), a to už něco musí bejt abych ocenil akční scénu.. prostě DOPORUČUJI skoro za každou cenu.. ()

Teg

První bondovka, kde jsem namísto hlavnímu hrdinovi fandil všem "záporákům" majícím ho ztrestat :). Jinak řemeslně zvládnuto dobře, scénář průměrný až podprůměrný, takže jedna * dole a druhá dole za pro mě odpudivého Craiga :) ()

showxman

Jakožto "nefanda" filmů s agentem Jejího veličenstva, jsem si s očekáváním absurdních akčních scén a nákladných předimenzovaných efektů pustil po dlouhé době a s hlasitým chroupáním krekrů nového Bonda. K mému úžasu se zde zase tolik supermanovských scén nevyskytlo a Bond se držel relativně při zemi. Děj byl trošku těžkopádný a na můj vkus "překombinovaný", ale James to celé ustál a vyšel z tohoto dílu celkem dobře. Stejně jako u předešlého Casina musím konstatovat, že Daniel Craig byl a je snad tou nejlepší volbou na pozici JB. ()

dopita

Bondovka by měla bejt akční. Což o to, Quantum of Solace akční je, ale na tu akci se nedá moc koukat. I příběh je slabej. Naštěstí herci leccos zachraňují. Spíš zklamání. ()

miksacka

Daniel Craig je můj nejoblíbenější Bond. Vlastně je to jediný Bond, na kterého jsem se vydržela dívat dýl než deset minut. Při rvačkách se obraz měnil dost rychle, jinak žádná kritika. ()

Yangus

Zajímavý akční film zvláště ze začátku kdy se jde z akce do akce. Ke konci jsem čekal na nasraného Bonda který kosí jednoho nepřítele za druhým ale v tom hotelu způsobil akorát výbuch a pak jich mnoho nepotřílel. Ale poslední vtípek na poušti s olejem se povedl. ()

Paity

Quantum of Solace naprosto jasně ukázalo, co řada lidí v Casino Royale nedokázalo bohužel odhalit. A sice, že Daniel Craig není James Bond, ale spíše takový zabijácký rváč. Chybí mi ta ležérnost s jakou se pohyboval Bond ve společnosti, tenhle je jen namakaný blb bez mimických svalů. ()

F.W.Colqhoun

Jelikož mám bondovskou sérii velmi, velmi rád, mrzí mě, když musím nějakou emisi * jako třeba relativně nedávno „Die Another Day“ * označit víceméně za omyl. Srovnání s Casinem je nevyhnutelné a Quantum z něho nevychází, přestože to v mnoha ohledech není špatný film, vůbec dobře. Marc Forster je často označován jako artový režisér a na lecčems je znát, že to není názor mimo mísu úplně – kamera, ne vždy úplně přehledná, je místy fakt pěkná a občas se mihne dokonale nebondovskýzáběr, jako např. když velenamachrovaná es-ú-véč-ka projedou kolem muže žehlícího na zápraží svého domku hadříky, což je fajn. Moc pěkné jsou i fonty, označujících lokace, ha ha ha ha ha. V mnoha jiných, důležitějších ohledech je ale Forsterův proklamovaný um doslova neviditelný. Film místy trochu nudí a doznačné míry opouští to, co pro sérii v předchozím skvostném Casinu Royale vydobyl Martin Campbell – osobní přístup k hlavnímu hrdinovi, z něhož se pod vedením Forstera stává terminátor s britským přízvukem. Humor sice je náležitě suchý, ale i pro diváka, který by se nemusel vracet rovnou k bondovkám Mooreovského střihu, je ho trochu málo. Přestože se řeší podobná a taky úplně stejná témata, je to odtažité a chladné jako led. Bondgirl Kurylenko působí jako prvotřídní blbka a kdyby se nemihla Strawberry Fields v podání Gemmy Arterton, bylo by to pro mne po ženské stránce vyloženě zabité. A CGI je * jak obvykle nerad konstatuji * příšerná. Jsem zvědav, čím přispěje Sam Mendes – experimenty já rád, byť raději ty podařené – ale v podstatě bych se přimlouval za doživotní smlouvu s Campbellem, podržet Craiga před kamerou, dokud bude alespoň tak pohyblivý jako Moore ve Vyhlídce na vraždu, a opravdu-a-hlavně velmi pečlivý výběr scénáristů. ()

tom.nosek

Stejně jako u Casina Royale, i tady jsou klady a i tady jsou zápory. Mezi největší klady patří krátká stopáž a návrat tradiční bondovské úvodovky. I výkony herců jsou kvalitní a dokonce pomalu začínám akceptovat Daniela Craiga. To je ale málo. Příběh má svoje mezery (mít to 2,5 hodiny jako Casino Royale, tak je to film úplně o ničem), úvodní titulky dost bída, úvodovka se sice vrátila, ale byla až na konci (pokud to bylo bráno tak, že na konci začíná ta slavná éra 007, tak to bych jediné pochopil, ale od Skyfallu bych akceptoval už jedině začátek), použití digitálních efektů u rvaček (především na začátku pod skleněným stropem), popisky míst jsou řešeny na můj vkus moc divoce, na bondovku až příliš extravagantní. Jednoduše řečeno, už Casino mělo ode mě takové horší čtyři hvězdy, ale tady tomu chybí záživný příběh a dojem zhoršuje ještě halda detailů, a proto musím hodnotit už jen třemi. Závěrem zbývá dodat snad jen to, že ten rip-off Goldfingera, alias TOP5 bondovky, si mohli odpustit... Ještě tak očividný... Fuj! ()

farfalla

22. Škodlivá ekologie. Tento film je přímým pokračováním předcházejícího filmu 'Casino Royale'z roku 2006. James Bond (Daniel Craig) se rozhodne odhalit členy skupiny Quantum a zjistit, jak to bylo s Vesper. Po jeho boku, avšak za svoji pomstu bude bojovat Camille Montes (Olga Kurylenko). Chuděrka agentka MI6 v Bolívii, Strawberry Fields (Gemma Arterton), skočí stejně jako Jill Marsterson ve filmu 'Goldfinger' z roku 1964 natažená na posteli, ale Strawberry je celá pokrytá ropou. Hlavním padouchem se nakonec ukáže být Dominic Greene (Mathieu Amalric), známý to dobroděj, ale ve skutečnosti velký manipulátor. Bond odhalí celý příběh Vesper až nakonec na Sibiři v Mazani. A to už mu M (Judi Dench) plně důvěřuje. Nový, realističtější styl Bondovi svědčí. ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter