Quantum of Solace

• Velká Británie Quantum of Solace (více)

shimpy(CZ)

Oproti Casino Royale se zde objevují prázdné dialogy, občas nějaký ten zbytečný kec, ale jinak je tento Bond opět stejně drsný jako vždycky. Co mě dostalo, tak to jsou opět skvěle zvládnuté akční scény, které vypadají opravdu nebezpečně. Za 4* ()

dormouse

Jako uvědomělý filmový fanoušek nemůžu dát míň než čtyřii hvězdy, ale byl, je a zůstane fakt, že bondovky jsou pro chlapy, stejně jako válečné filmy, Chandler a Jimi Hendrix. Navíc jak kostnatím, tíhnu ke klasice, a novodobé zpracování akčních scén, kde lze tušit, že se něco děje, ale ani omylem ne, co se děje, se mi nelíbí. Na druhé straně se mi líbila neotřelost některých scén, erotické bez erotiky (a bez toho, že bylo nám, divačkám smutno nad tím, že Roger Moore neumí líbat), či divadelní, která byla spíš poezií než akcí. Vůbec mám pocit, že ve filmu nebylo ŽÁDNÉ násilí, všechno bylo zprostředkovaně mimo obraz. To oceňuji. Postava mladého Bonda a Daniel Craig se mi líbí opravdu moc. I když bych uvítala, kdyby si úsměv konečně probrazil cestu do jeho lícních svalů a cynismus obalil jeho křehkou a zraněnou duši. ()

Harapes

Nemohu si odpustit,že jsem čekal trošičku více,ale jinak craig je super a bondovka se povedla...sexy Kurylenko.... ()

koba

Stále som si kládol otázku: Kedy to už začne? Musím priznať, že tento pocit sa režisérovi úspešne darí udržiavať počas celého filmu. Preto som sa ani chvíľu nenudil. Ale 5 minút pred koncom som si uvedomil, že asi sa to nezačne nikdy. Nezískal som, čo som očakával od filmu zo série Jamesa Bonda. Nemusel som chodiť do kina - rovnaký zážitok by bol aj doma. ()

defagoo

Gulášovitě poslepovaná akce, nepochopitelná motivace postav, bezpáteřní příběh, absence typicky bondovského humoru, přístupnost od 12 (takže no blood, no sex), ale vynikající akce (kromě té na člunech). Takže za tři. ()

jasiska

To, čo Casino Royale predznamenalo, Quantum of Solace dorazilo. Každá dekáda a každý Bond sa vyznačovali svojou osobitosťou a roky dvetisíce a Daniel Craig sa nijako tomuto princípu nevymykajú. Už žiadne Q-ove vychytávky (perá, hodinky, topánky), žiadne síce vrcholne nereálne ale za to parádne zlepšováky na tých krásnych Aston Martinoch (aspoň že tie ostali) a žiadne alebo minimum anglických žartíkov. Ani tá Bond girl už nemá ten štýl čo mávali predchádzajúce - keď si spomeniem na Halle Berry v oranžových plavkách vychádzajúcu z mora, je mi na zaplakanie. Nejde už o nezabudnuteľných záporákov, ktorí chcú neskutočnými spôsobmi zničiť svet a keď Bonda chytia a chcú ho zabiť, vždy mu to predtým dôkladne vysvetlia, Bond nebojuje v brosnanovských ponorkách či moorovských vesmírnych lodiach - všetky kraviny, ktoré sme mali tak radi a ktoré tvorili povrchný aspekt starších bondoviek, sú fuč. Namiesto toho tu máme nového večne krvavého Bonda, ktorého mnohí nazývajú chladným a ja ho nazývam brutálne reálnym, bezohľadným ale určite nie chladným. Chladným sa zdá len preto, lebo autori sa venujú jeho duševným pohnútkam viac Bondovým konaním a menej dialógmi. Craigov Bond sa najviac podobá Daltonovmu, akurát má tú nevýhodu, že už je po studenej vojne. To znamená, že svet už nie je čierno-biely, nie vždy je jasné, kto je vlastne záporák. Craig však hrá geniálne, hlavne s ohľadom na tie duševné poryvy, ktoré má Bond mať - a rovnako ako CR aj QoS je v tomto ohľade hotová sonda do duše nášho obľúbeného agenta. Quantum of Solace teda bolo určite iné, ako by som od Bondovky čakala. Čoho sme však dostali neúrekom, bola akcia, ktorá sa vyznačovala bournovským strihom a tempom, čo je u mňa pozitívum (Treba okukať to, čo je dobré a nie to, čo je zlé.) Začalo sa to naháňačkou v lome (super nápad len by som pridala), naháňačka/bitka na stavbe v Siene bolá parádne brutálna, Haiti a lode boli poslabšie, scény v opere nemali chybu (obzlášť vyzdvihujem naviazanosť akcie a hudby), prestrelka medzi lietadlami mi moc nedošla, únik pred MI6 síce krátky ale parádny (výťah!), únik pred CIA iba krátky. Záverečné scény v hoteli na púšti síce dobre pôsobili, ale boli trochu povrchné (Brosnan by niekde nastavil časovač na bombe - možno by použil pero alebo hodinky. Možno by knockoutoval zopár hlavohruďákov s ruským prízvukom a pri jeho úniku by v grand finále celý hotel vybuchol:-) Aby som to zhrnula: QoS je síce úplne iná bondovka, ale stále dobrá a toho Daniela Craiga fakt môžem. Ale kde je záverečné: "Ach, Jamesi!" ?:-) ()

Zik2

Někde jsem slyšel, že režisér filmu, Marc Forster, řekl, že komu se Quantum of Solace nelíbí, musí být hloupý. Tak trochu mi to připomíná Paroubkova slova o politické stupiditě. Ano, jsem hloupý a k tomu politicky stupidní! Předchozí bondovka se mi líbila víc. Místy jsem nepochopil, o co se vlastně právě Bond snaží. Zkrátka jsem se tolik nebavil. Nemusí ani cestovat až na Haiti a do Bolívie, stačí, kdyby zůstal v Evropě, ale mělo to „šťávu“. ()

Wishkah

důvod proč Bond v novém filmu neříká :"Jsem Bond. James Bond." je ten, že by měl správně říct :"Jsem Bourne. Jason Bourne." Chápu že není možné jen přešlapovat na místě a pořád opakovat jedno a to samé. Navíc každý Bond je poplatný svému představiteli a době ve které se odehrává jeho příběh. Každý jeho představitel (snad kromě Lazenbyho, který jen kopíroval Conneryho) dal Bondovi něco nové. Connery ho stvořil a dal mu do vínku charisma. Moore mu dal vtip. Dalton mu dal brutalitu. Brosnan se dokázal ve vteřině změnit z lehkomyslného a arogantního kluka v chladnokrevného zabijáka. A nakonec Craig mu dal buldočí zatvrzelost. Tohle všechno je Bond a ačkoliv je teď v módě Bourne tak by měl Bond zůstat Bondem. Filmový svět je od doby stvoření Agenta beze jména rozdělen na dva světy. Svět Bondův a svět Bourneův. A myslím že by se navzájem neměli prolínat. ()

Crackonosc

Bond utekl od nudných Brosnanovek do skvělého Casina Royale, teď běží zase jinym směrem a já (i přesto, že jsem se bavil) doufám, že si uvědomí do jakého bahna by mohl doběhnout, otočí se zpátky ke kasinu a vyběhne ještě jednou správnym směrem. ()

Standito

Nič nového pod slnkom. Predošlý diel bol prakticky vo všetkých smeroch o niečo lepší. V čom bol však podstatne lepšie zvládnutý, je akcia. Tá je natočená naozaj zle a pánovi režisérovi odkazujem, nech sa už nabudúce do akčných filmov nepletie. Najhoršie je však to, že dnešné bondovky musia byť veľmi moderné a nezaostávať za dobou (bourne style), ale pritom sa jamesbondovský duch z nich úplne vytráca. Kde je nadhľad, kde je šmrnc Pierce Brosnana? Dôkaz, že ani artoví režiséri sa nezmôžu na všetko a natočiť dobrú akciu nedokáže len tak hocikto. ()

kobe6

Asi nejjinější Bond. Ve Forsterově podání je to spíše takové umělecké dílo. Neříkám že špatné, ale něco mi v tom chybělo. Trocha tradice by neuškodila. První Chase Scene je nejlepší vstup do filmu co jsem zatím u 007 viděl. Také ústřední píseň Another Way to Die úžasná, možná i lepší než You Know My Name. Pamatuju si, že jsem se premiéry nemohl dočkat, po skončení jsem byl možná trochu zmatený a zklamaný, ale po dalším vidění jsem ji začal jaksi chápat. Craiga netřeba vyzdvihovat. Edit. Asi po 4X promítnutí v tom vidím víc tradic než každý napoprvé viděl,rovněž jsem se na to díval z jiného úhlu a proto jsem měl ten dobrý Bondovský pocit:)nakonec nejsem vůbec zklamán:)..těším se na další díl protože Bond never left.. ()

Angelino

Začíname rýchlymi autami na ZEMI, pokračujeme v rýchlych člnoch na VODE, potom v lietadle vo VZDUCHu a na konci nechýba ani dostatok OHŇA. Tak to má byť, aby sa niektorý zo živlov neurazil. I keď tento krát trochu menej luxusu a viacej piesku a špiny, no určite môže byť. ()

Smejky87

Na další novou bondovku jsem se těšil, ale oproti minulému dílu se mi film zdál jakoby bez děje a po všech stránkách hodně suchý, místo velké porce zábavy jen velké rozčarování. "Oh my gosh." ()

Haymar

Mám-li hodnotit QoS po stránce provedení (režie, herci, akce, efekti), nemám co vytknout! Pořád se tam něco děje, akce je vážně vymazlená, navíc stopáž více než příjemná! Ovšem co se týče příběhu a přehlednosti děje, tam to notně skřípe. Daniel Graig sice dodal agentovi 007 zcela jiný rozměr a stylově jej uvedl do 21. století, osobně jsem ale vždycky měl radši Bonda-elegána, než Bonda-buldozéra. Původně jsem sice váhal mezi 3 a 4* ale srovnání s Casino Royale rozhodlo (Forsterův přímočarý tah na bránu mi přeci jen sednul víc než ukrutně natahované-i když působivé rozjímání nad karetní partičkou). ()

MadChick

Musím vyseknou Marcu Forsterovi pěknou poklonu. zde předvedl velice slušnou filmařinu a rozhodně se bylo na co dívat. Z mého pohledu se jednalo rozhodně o vydařenější počin než bylo Casino Royal (kde je pro mě např. naprosto neakceptovatelná 15minut trvající scéna s padajícím domem v Benátkách) Každopádně doporučuji vidět oba filmy následně po sobě, člověk potom dostane ucelenější obrázek a hlavně může srovnávat. Dokonce jsem si už nějak zvykl na toho Daniela Craiga, který mi ještě před 2 roky do Bonda nějak moc neseděl. Co mě poměrně dost zklamalo...úvodní znělka s titulky, hudba velice dobrá ,ale grafické ztvárnění mi zde moc nesedělo, ale to je jen taková drobnost83% ()

Gilberto

Druhý Craigův Bond vpodstatě navazuje na Casino Royale a dál odvíjí dějovou linku příběhu. Putujeme tak s Bondem v hyerarchii zločinců stále výš, až k samému vrcholu, kde ovšem nečeká hlava zákeřné organizace. Největší hrozbou tak pro Bonda i pro celou společnost je nebezpečné proplétání mocenských zájmů a vlivů s prohnilou politickou sférou. To na filmu velmi oceňuji, protože Bond vždy reflektoval skutečnost a zároveň upozorňoval na možná nebezpečí v reálném světě. Objevuje se chtivý a lstivý Mr. White (Jesper Christensen), jehož zájmy se střetávají se zájmy militantního severoafrického vůdce Dominica Greena (Mathieu Amalric). Padouchů tedy stále přibývá a tajný agent je díky svému neomylnému instinktu vycítí i ve vlastních řadách (tedy v MI6 i CIA) a může tak důvěřovat pouze sám sobě. Film přináší velké množství velmi dynamické akce v neotřelý prostředích, kde surovost a naturálnost doslova čiší na sto honů. Postrádal jsem akorát nějaké klasické suché vtípky. Vyzdvihl bych zejména roli Jeffrey Wrighta, který toho sice moc nenamluví, ale jeho Felix Laiter nemá chybičku a také bondgirl Olgu Kurylenko, která sice pro děj nemá větší význam a neskončí s Bondem v posteli, ale zato je mimořádně krásná. Také ústřední píseň k filmu Another way to die (zpívá Alicia Keys) je velmi zdařilá a řadí se mezi ty nejlepší. ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter