Quantum of Solace

• Velká Británie Quantum of Solace (více)

Jacob23

Je to jeste o chlup lepsi nez prvni Bond s Craigem.Ten vsak jediny spolecne s hudbou dokaze udrzet tu nejvyssi kvalitu.Kurylenko neumi hrat a ani mluvit.Kde by vsak byl tento film bez Jasona Bournea tezko rict-a jeho kvalit zdaleka nedosahuje 65% ()

blackJag

V bourneovském střihu odsypající bondovka, která rezignuje na gantlemanskou noblesu a proráží zeď hlavou. Je to rozhodně změna, jestli k lepšímu nebo k horšímu je samozřejmě na posouzení každého z nás, ale za sebe musím říct, že já se rozhodně nenudil a i když některé scény posledním Bournem přímo neodbytně tepou, co může být na snaze vyrovnat se absolutnímu vrcholu v žánru špatného? Herecky je film adekvátně obsazen a hlavně Craigova etablace v roli stává se jaksi nezpochybnitelnou. Veškeré civilní momenty filmu vyznívají přirozeně a ani obava z nějaké příliš artové noty nenajde své opodstatnění. Navíc tento díl disponuje nejlepší úvodní písní (Jack White & Alicia Keys) minimálně od Zlatého oka a citace Goldfingera s do nafty máčenou agentkou má vyloženě kultovní parametry. 80% ()

Ichabod

Absolutně nudné záporné postavy a dějová náplň tento Bondův film sráží do průměru. Nepomáhá ani napodobený styl série o Bourneovi a bond girl Camille se opravdu nedá srovnat s Vesper. Byť je film mnohem více akční a zase o něco syrovější tak i těch něco přes sto minut utíká místy velmi pomalu, za co může i to, že jsem se občas v ději ztratil (kdo je kdo a kde, protože mnohá odhalení má jednoduše Bond v hlavě a rovnou nás přenese na další místo kde se to jen dořeší). Byť se stále ohlížíme za Bondovo vztahem, tak city stejně nic nevyvolává. Ovšem akce je dobrá, nápaditá, hudba opět vynikající a Bond cool. ()

strelenaL

Naprosto skvělý film. Oproti Casinu Royal je v tomto filmu víc akčních scén. Ale musím uznat , že úvodní titulní píseň od Jacka White a Alicii Keys (Another Way To Die), není tak úspěšná (spíš je taková utahaná). Zato v Casinu Royal od Chrise Cornella (You know my name) je správně našlápnutá a rychlá . Soundtrack se mi i přesto velmi líbí. pokuď jste čekali, že bude nová bondovka slabým odvarem Casina tak jsem toho názoru , že tomu tak opravdu není. Ale samozřejmě nové bondovky jsou oproti starším dílům úplně jiné. Vřela doporučuji shlédnout...zcela jistě se nebudete nudit :o) Daniel mě co by nový bond pořád mile překvapuje.. a nemohu se dočkat dalšího dílu. ()

Mr.Dogman

Pro mě lépe porozumitelné, akční, přehledné než Casino. Lépe stylizované a natočené než Casino. A méně nudné. Tím nechci mínit, že by Casino bylo bůhví jak nudné a podobně (dal jsem mu přece pět hvězdiček), ale tenhle sequel mě bavil mnohem více. Asi jdu teď hodně proti stádu, že? ()

zigíš

film výborný v jednotlivostiach (opera) ako celok neobstojí ...forster -na prvý pohlad- posobí dojmom artového režiséra -na ten druhý- je to len rutinér typu campbella s pridanou hodnotou obrovských ambícií, ktorým nedostál ()

Kali4

Do všech stran z toho trčí snaha o jakousi transcendenci, možná o přesah kamsi do divadelního žánru, do hry barev, nálad a metafor, kde je jinak režisér jako doma (mám hodně rád jeho Ples příšer a Hledání Země Nezemě, o něco méně už Hranici života). Nejlepší scénou je suverénně opera, kde režisér geniálně skloubil svoji audiovizuální poetiku s akcí. Jinak je to ale strašně divný film, asi proto, že neví, na jakou stranu se přiklonit, který mě nečekaně nechal absolutně chladným, a to jsem ho viděl v multiplexu, kde by měly obzvlášť vyniknout mohutné akční scény. Jenže Marc Forster místy silně nezvládá akci, například scéna s padajícím letadlem je tak mizerně sestříhaná, že jsem z ní vůbec nic nepochytil a spíš mne z toho veškerého zmatku bolely oči, a při finálním požáru, který jistě spolknul spousty milionů dolarů, jsem sice uznale kýval na efektní vizáž, ale celé to velkolepé divadlo postrádalo jakoukoli živost a dynamiku. Zachytil jsem několik odkazů na staré bondovky (Gemma Arterton vymáchaná v naftě), některé lokace byly pěkné, ale jinak mi Quantum of Solace připadalo jako zvláštní hybrid, kříženec mezi euforickou divadelní křečí a akčním filmem, který mne nechal chladným. Možná mu časem přijdu na chuť, ale teď ještě ne. ()

Ev.D.

Tak jako to říct, vidím to tak na průměr 3*** ale plus 1* za Olgu Kurylenko, některé povedené scény ,protože ty se mi fakt líbily a za ten stůl s černou dotykovou tabulí ,protože ten byl fakt super :)Takže to jsou 4**** . Jinak povedené scény, se mi zdáli jak na začátku proletěly tím sklem, pak ta bitka podbarvená hudbou a ještě něco ,ale to si ted nevybavim. Líbily se mi hlavně kvůli té grafice a úhlu zobrazení a té podbarvené hudbě jinak jen 2 hodiny :( Doufám ,že další díl nebude na 1 hodinu. ()

šerminator

Některým lidem se tento počin líbí více a některým méně. Já se (bohužel) řadím k té druhé kategorii. Nevadí mi Craig, ten je výtečný a jako Bond originální, když se nesnaží kopírovat všchny ty uhlazené agenty. Zato mi vadí, že je tady vystřiženo vše dobré co dělá Bondovky tak unikátními filmy. Hlavně chybí ta nadsazená, neuvěřitelná akčnost - kdy se jezdí v tanku, rozřezávají agenti laserem, uniká vrtulníku, či skáče na motorce přes domy (no jo většinou Brosnenovky) ; dále protivníci s někdy až nadliskými schpnostmi; a také typické vychytávky od Q (týýýbrďo telefon s foťákem a internetem). Po tom všem je to jen další průměrné akční drama s příšerně nudným hlavním záporákem. ()

R1CH1E

S tímhle dílem dokonale vymřel i Bond. Tohle prostě není bondovka, není tu nic, co by nám ukázalo agenta 007 tak, jak ho známe. Zapomeňte na technické hračičky, svěží humor, přepálené akční scény, zábavně naivní děj a žádné řešení osobních problémů. Tady se vše snaží být temnější, drsnější, reálnější a tím to zabíjí celý bondovský odkaz. Jediné, co tu stálo za koukání, byla úvodní honička s Astonem, Olga Kurylenko a solidní akce, která ale byla místy moc zběsile sestříhaná. A třetí hvězda je za aspoň trochu rozumnou krátkou stopáž. ()

Guzo

Přišlo mi to lepší než předchozí díl (bijte mě), asi proto, že jsem si zvykl na tvář nového Bonda - ne jen tu Craigovu, ale celkovou prezentaci filmu. Žádné technické vychytávky, představování ve velkém stylu.. Ale také (a to hlavně) Bondova grácie. Beru to prostě jako další akční film a jako takový potěšil, obzvlášť s návazností na Casino Royale. 7/10 ()

Autogram

Asi sa zaradím do tej skupiny, ktorej nový bond nie je celkom po chuti. Nevadí, že je zraniteľný, ľudský a trochu nižší, ale v príbehu sa stráca tá bondovosť a keby tam obsadili hoci Stathama, ani by som sa nečudoval. Tiež Bondove dievčatá neurobili dieru do sveta a od Gemmy som očakával určite viac. ()

drackula

Oproti Casino Royal je tu menší kvalitatíny sklz. Evu a Madsa tu nahradila Olga Kurylenko a Mathieu Amalrica rovnocenná výmena sa to naozaj nazvať nedá. Akcia vcelku ušla, ale záver mi pripadal tak trochu bez výraznejšieho nápadu. Bum bum bum a koniec. Film je tesne nad priemerom, ale dosť ho ťahajú motívy z Casina. 70% HBO GO ()

vyfuk

Jako ruku na srdce... není to Casino Royale ale v porovnání s jinými bondovkami je tohle učiněné blaho. Krásná návaznost na CR a dobře propracované jak z práce režie i kamery. Problém byl lehce ve scénáři a to tím, že se vlastně v celé bondovce nic v podstatě nestane a pak je náhle konec. Záporák je takový lehce afektovaný ňouma, ale nějakým způsobem... tohle rozhodně nebylo tak špatné jak to vypadá. ()

Ravi

Druhá craigovka mi paradoxně přišla konzistentnější, než ta první, navíc ji - jakbychtořek - uschopnila. Nic velkého, diváku dej si oddech, ale lepší. Jedna věc mi ale vadila dost. Epilepsie kameramana a střihače. Chvílemi jsem z obrazu neměl prakticky nic, což je dost rušivé. 70% = 4-/5 ()

Madlene

Být to klasický akční film, dát tomu dozajista 4 hvězdy...ale takhle zkrátka nemohu jinak... Tohle měl být totiž Bond, James Bond. Místo toho to byl sice velice dobrý a akcí nadupaný film, ale nějak mi tam chyběl Jamesík, jeho suchý humor, více jak 10 minut novotou zářící automobilíček a v neposlední řadě také lámání srdcí... M tam pak působila už jen jako připomínka toho, že to je vlastně bondovka. Víte, že už si na ní někdy ani nevzpomenu? ()

Styxos

Bond se nachází na své druhé misi ve službách MI6. Je nasraný a chce zjistit, kdo stojí v pozadí toho všeho a je odhodlán jít přes mrtvoly. Nasraného Jamese Bonda v podání Daniela Craiga by chtěl potkat málo kdo. ()

P1tr

O něco horší než Casino Royale, přesto stále kvalitní. Z původního, elegantního Bonda nezbilo téměř nic, snad jen schopnost získat si srdce každé ženy. Daniel Craig si jde po svém, nedbá rozkazů shora a je při tom zatraceně sebevědomý. Podobně působí i Quantum of Solace, které Craigův Bond zvedá hodně nahoru. Zpočátku vás možná zaskočí poměrně nepřehledná, často stříhaná akce, ovšem tento styl je dynamický a udržuje film v tempu. Až jsem se divil, kolik akce je ve filmu nacpáno. Také mi nešlo na mysl, proč jednoho z nejakčnějších Bondů svěřili zrovna Marcu Forsterovi. Ten ve výsledku překvapil a i když má ještě rezervy, Quantum ukočíroval dobře. Série je rozjetá, Casino nepřekonáno. Craig ovšem dokázal, že je mužem na svém místě. Těším se na příště. ()

Almásy

doba ide dopredu a veci sa menia. bond spolu s nou. casino royale naznacilo ze dalsie filmy s promiskuitnym alkoholickym agentom budu hodne ina kava a Quantum of Solace to jednoducho iba podciarkuje. Bond uz nie je to klasicke guilty pleasure, snazi sa ist dalej a odovzdat viac nez len nehorazne sexy telo daniela craiga a olgy. a na nas je to alebo akceptovat alebo to odmietnut. ja to s radostou akceptujem. ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter