Quantum of Solace

• Velká Británie Quantum of Solace (více)

BongoTM

Pojem Bond se nějak rozmazává a zůstává spíše marketingovou nálepkou. Není tam Martini, už ani Bondgirl (tak jak jsem je znali dříve), Q zmizel, úvodní znělka nemá nápad (hudebně se mi líbila, ale to je otázka vkusu). Akční scény jsou natočený špatně. Vůbec není jasný proč se to děje, např:letí 2 letadla, pak záběr na jakýsi měřák tlaku, či co a najednou jedno letadlo končí ve skále a druhý letí dál.. Co povědět dále. Nebyl to úplně propadák, ale kdo jde na Bonda, tak moc potěšenej nebude, přestože Craig je skvělej a vypadá to, že se stále zlepšuje. Cassino Royale bylo lepší, asi mu přidám *. ()

Rádlo

Pro vystihnutí děje prostě stačí věta: James nespí, James se mstí. A jaksi to drhne i protože zbytek filmu zaujímá jen známé bratrstvo AKCE - DESTRUKCE - VTIP - AKCE - SMRT - AKCE až se člověk začne ošívat, jestli všeho náhodou není moc (můj nebohý mozek vždy zaregistroval, že po pestrobarevné šmouze je na scéně Bond a všichni kolem jsou mrtví - mimochodem schválně jestli najdete krom Camille a M někoho, kdo byl v Bondově dosahu a dožil se konce). Casinu se dějem prostě nemůže měřit a akce je tam (s)prostě moc. Takže 3 hvězdy. Ale .....vyskytla se tam semtam "mořská nemoc" a jí podobné scény, záporák měl děsuplné bulvy a křoupal jablko (není větší svině než ta, která mi dopřeje slyšet tento zvuk i v kině) atd atd...a pořád je to prostě lepší než všechny poslední neblonďaté bondovky dohromady. Navíc MUSÍM VAROVAT, že nebezpečí, že vaše poněženka propadne anorexii je dost vysoké - s chutí zajdete znovu a víc a víc se bavíte... Je to proti mé vůli, ale dávám * * * * ()

edua

Quantum of Solace nedosahuje kvalit předchozího dílu, ale dle mého názoru příliš nezaostává. Oba díly jsou jinými "bondovkami", než jsou diváci zvyklí. Nový Bond je akčenější, sušší. Přiznávám, že mi ve filmu nechybí bondovské vymoženosti, nezničitelná auta apod. Bond v podání Daniela Craiga mě dostal a řadím ho i nad Seana Conneryho, za což mě skalní fanoušci Bonda asi nebudou mít rádi. Jsem zvědavý, jestli další Bond bude předcházet starým "bondovkám" a divákům se tak opět naskytne příležitost podívat se na postupnou proměnu Bonda v podání Daniela Craiga do Bonda Seana Conneryho. K čemuž by měl 21. i 22. díl Bonda (ve skutečnosti ale de facto 1. a 2. díl) směřovat. ()

Michalee

oproti casinu royale je to teda slabší, akce byla slušná, ale ten příběh je někde na urovni akčnáku se Stevenem Seagalem ()

jirkalala

souhlasím s hodnocením a komentářem "golfisty", snad jen dodám, že tak jako pro mě nikdy nebyl Pierce Brosnan Bondem, tak Craig mě opět zpátky přikoval k židli, stejně jako Sean Connery (jediný můj pravý Bond). QoS není tak "bondovské" jako Casino Royal,ale pořád to drží křivku těchto dvou nových bondovek směrem nahoru. Těším se co bude dál. ()

bobajs

v tomto filmu je kvantum akce, není to klasická bondovka, ale kvalitní podívaná určitě. Možná mohl být o pár minut delší, některé části se mi zdály nedotažené. i tak 80% ()

masasour

Nejsem žádný fanoušek Bonda ale Casino Royale mě dostalo. Daniel Craig byl v podání Bonda super. Tak jsem se rozhodl zajít na QoS do kina. QoS na Casino Royale prostě a jednoduše nemělo. QoS byl kratší než jeho předchůdce, ale kratší stopáž mu slušela více. Kamera mi také vadila,akce byla nepřehledná a občas chaotická. Příběh taky nebyl zrovna originální. Co se týče kladů: Olga Kurylenko je dobrá herečka a bondgirl zahrála dobře. Záporák mi taky seděl.Poslední akční scénu jsem si užil, byla zajímavá a hezky udělaná. No a ty čtyři hvězdy dávám jen kvůli Danielu Craigovi. Takže 75% . ()

ohneta

Bondovky mám rád a dost se těšil na nový nářez, který se podle mého ale nekonal. Přes 200 milionů dolarů je fuč a já je tam neviděl, že by všechno padlo na komparz?? Podle mně se jedná o kvalitní krimi se spoustou keců a sem tam dobrou akcí, ale na bonda jetam toho málo, doufám, že příště to bude lepší. Silnější tři hvězdy. A kde se sákryš Bond naučil tak létat??? ()

Kňour

Bondovka, to vždycky byl tak troch jiný druh akčního filmu. Tohle tvrzení téměř dokázalo vyvrátit Casino Royale a tvůrci Quantum of Solace tak před sebou měli nelehký úkol, udělat z Bonda zase Bonda. Danielu Craigovi stále ještě schází trocha toho bondovského kouzla a jiskry v oku, ale jinak, co se týče tvrdosti a cynismu ve vypjatých situacích, to mu neschází. Příběh zdánlivě zapadá do obvyklé šablony typu "zlý zlomafián, snažící se ovládnout svět", ovšem časem se ukáže, že zlí už jsou na tomhle hřišti v podstatě všichni, zatímco James oddaně slouží hrdému Albionu. Akční scény příjemné, zejména kontaktní souboje a honička ze začátku filmu. Výsledkem je tak solidní dílo, kterým se uzavírá další kapitola Bondových dobrodružství a mě vyspravilo špatný dojem z Casino Royale. ()

Jasmín

Zlaté Casino Royale. Tenhle díl, resp. dojezd byl o úroveň horší než Jason Bourne z 2. a 3. dílu... Co pochválit je snad pořád výbornej Craig a krátká stopáž. ()

Prehistar_

Zatím jendna z nejhorších bondovek. akční scény jsou trhané a vypadají jako okopírované z Bournea. Olga Kurylenko je sice pěkná, ale ne že by z ní mohla být ňák zvlášť velká hvězda, co se týče hraní. A děj? Už teď mi dělá problémy si vzpomenout, o co tam vlastně šlo. Nebýt skvělého Craiga a Almarica byly by to **. Pro skalní příznivce Bonda povinnost (jak jinak :-) ), ostatním doporučuju.. ()

alyk.fake

otřesný film!!! jediné pozitivum celého filmu je sám Bond, kterého představuje Craig, musím říct, že toto je nejlepší výběr. Vše ostatní je nicotné - největší slabinou je ale samozřejmě absolutně otřesný scénář! Naprosto chybí linky, bond vyfotí cca 4 další důležité osoby, ale jejich úloha v tomto filmu mi je zatím záhadou - kromě sekvence v Tosce už o nic není další zmínka, k čemu to tedy bylo...??? atd. Záporná role naprosto nevyužitá, bonf girl - trapas, akce - jason bourne copy apod. Lokality k filmu - tragedie, uvodní znělka, -7 atd. Prostě na to, že QoS mělo být letošní bombou, je to spíš provar roku. Z Bonda nám zbývá jediné - jméno! ()

Mazmen

Velké zklamání. Do Bondovky to má podle mně dost daleko. Chybí tomu prostě Bondovský šmrnc, který dělá Bonda Bondem (bondovský humor, martini, Q, atd.... Tady se akorát tak předvedl jako zabiják, který jde přes mrtvoly a nic jiného ho nezajímá. Je sice fakt, že film mi utekl v kině jako voda což znamená, že jsem byl pohlcen do děje, ale tady přichází další mínus a to je krátkost. 106 minut mi připadá velmi málo. ()

kvocoDH

Po dlhom zamyslení a druhom zhliadnutí filmu Quantum of Solace usudzujem, že je minimálne na takej dobrej úrovni ako Casino Royale. Predošlý film bol ale o mnoho inovatívnejší a preto je podľa mňa označovaný za lepší. James Bond nie je o skvelom imidži, geniálnych autách a nádherných exteriéroch. Áno, menované veci z neho robia veľmi divácky atraktívny film, ale pointa je inde. Bond je človek ktorý má pevný, nezlomný charakter a to je to najdôležitejšie. V minulosti to bola rozprávka pre dospelých o takom človeku, dnes je to film o reálnom mužovi, ktorý má svoje chyby, zraniteľnosti, ale stále sa dá spoliehať na jeho vnútornú nezlomnosť. Akčné scény v Quantum of Solace stáli za to, hoc ich bolo menej. P.S.:Strih a la Bournovo ultimátum je jednoducho trend a nie kopírovanie. ()

GeoGraph

Už u Casina Royale mi chyběla klasická Bondovská gesta, hlášky, vtipy. V QoS nebylo nic z původních 21 filmů, a tak si kladu otázku, zda to byl ještě Bond. Kvalitní a originální akční scény jsou nahrazeny neuvěřitelnými akčními scénami (rvačka na lanech, letecká honička - s tou Dakotou by těžko proletěl ten kaňon, a pokud ano určitě by nezvládl to kolmé stoupání nahoru), které byly pro mne nepřehledné, a tak jsem ani pořádně nepochopil, kdo je padouch atd. Po příchodu z kina jsem pustil televizi a zrovna dávali Zlaté oko, tak jsem si dopřál pravého a nefalšovaného Bonda. ()

EricNor

Super film. je tam sice málo bondovských atributů, ale tech bylo relativně málo i v Dr. No. V některých komentářích vidím, že film považujete za art. Toho jsem si nevšiml - u art filmů se nudím, tady ne. Ale není to taková ta nezávazná zábavná bondovská eskapáda. Je to závazná zábavná, trochu vážná eskapáda - kino se zasmálo jen jednou, ale ani mi to nevadilo. Mám Bonda rád, zvlášť Mooreovky, pak asi tři filmy s Connerym a Zlaté oko. Craig je nový jiný Bond, není lepší ani horší, je svůj. A má nejlepší fyzičku ze všech, vypadá jako Rus, přesto je kůl. A úvodní písnička se taky povedla. ()

Breaker

Roztrhané, nesoudržné a dost zásadních věcí postrádající, které Bond film dělají Bond filmem. Spíše než-li samostatný film, se jedná o pokus dovysvětlit a douzavřít Casino Royale leč i tak nezdárně. ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter