Reklama

Reklama

Andělé a démoni

  • USA Angels & Demons (více)
Trailer 3
Mysteriózní / Thriller
USA, 2009, 133 min (Special Edition: 146 min)

Po smrti papeže Ilumináti, odvěcí nepřátelé církve, těsně před konkláve unesli čtyři papežské kandidáty. Vyhrožují, že je s hodinovými odstupy popraví v tajných iluminátských kostelech a poté vyhodí celý Vatikán do vzduchu pomocí antihmoty, kterou ukradli z urychlovače částic v CERNu. Do Vatikánu je proto povolán Robert Langdon, aby ze symbolů odhalil, kde se tajné kostely nacházejí. V tom mu pomáhá odbornice z CERNu Vittorie Vetra a mladý papežův camerlengo Patrick McKenna. Postupně odhalují polohu kostelů, kde mají kardinálové zemřít, přicházejí ale vždy pozdě. Langdonovi se podaří zachránit posledního kandidáta, který mu prozradí, kde je utajované sídlo Iluminátů. Robert s Vittorií tak naleznou tajnou chodbu, která je dovede do papežského paláce. Tam přistihnou místního komisaře skloněného nad camerlengem Patrickem, na jehož hrudi je vypálený pátý znak. Komisař je zastřelen ochrankou a do výbuchu antihmoty zbývají jen minuty... (TV Nova)

(více)

Videa (7)

Trailer 3

Recenze (1 532)

Arx 

všechny recenze uživatele

Mnohem lepší než Šifra Mistra Leonarda. Zajímavější, akčnější, se skvělým scénářem a několika nezapomenutelnými scénami. Jako mínus bych viděl v příliš nataženém konci, kdy nám tvůrci servírují další zvrat, který je ale dle mého názoru trochu zbytečný a akorát ve výsledku snižuje celkový dojem z filmu. Tento film bych hodnotil 4 hvězdičkami, když ale vidím to podhodnocené hodnocení přikláním se k 5. 90% ()

Arachneuss 

všechny recenze uživatele

12 hodin po plese. Střední kocovina. První ranní myšlenka? Do kina na Andělé a Démoni. Hned na začátku bych rád ocenil fakt, že narozdíl od Šifry jsem tentokrát neusnul, ba naopak, měl jsem zrychlený tep (a to mám přečtenou předlohu). Nyní k tomu podstatnému: Příběh: Klady -> Svižně plynoucí od 2/5, minimum nelogických dialogů a hodně vystřílěných zásobníků (plus dechberoucí exploze nad Vatikánem). Zápory -> Prvních 20 minut je zdlouhavých a změna lokace smrti hlavního záporáka filmu opravdu uškodila (i přesto to bylo stylové). Obsazení: Tom Hanks se nechal ostříhat a působí mnohem akčněji, herecky se nedá nic vytknout. Ayelet Zurer nepůsobí pouze jako křoví, je ideálním ženským protějškem hlavního hrdiny, herecky by tam pár chybiček bylo. Ewan McGregor ztvárnil svou postavu naprosto přesvědčivě, jedna z jeho nejlepších rolí a také nejlepší postava z celého filmu. Režie: Tvůrci se opravdu hodně polepšili. Ron Howard mne připoutal k sedačce a po celou dobu jsem ani nepomyslel na check out času. Režii byla bezchybná. Hudební doprovod: Hans Zimmer, dokáže ten člověk zkomponovat vůbec něco špatného? Shrnutí: Výrázné zlepšení od posledního drobrodružství Roberta Langdona bohužel padá na pomalejším začátku a nepochopitelných změnách v příběhu. ()

Reklama

Tuxedo 

všechny recenze uživatele

Podstatně rychlejší, napínavější a živější než Šifra mistra Leonarda. Přesto je z filmu na hony cítit obrovské sázení na jistotu a v zájmu co nejtučnějšího výdělku za co nejméně námahy naprosté ignorování potenciálu látky, jejíž princip několikahodinové noční naháněčky přímo sváděl k drásavému a adrenalinovému thrilleru s dostatečně ztrápeným a zainteresovaným hrdinou. Tím však ničím nevzrušený Tom Hanks není a film v režii pro změnu nesnaživého Rona Howarda jakbysmet. 5/10 ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Obráceně nežli v knize: výbornou expozici nahradili filmaři nezáživnou túrou po římských památkách ve společnosti syslího pěšce Toma Hankse, za vlasy přitažené finále Brownovy předlohy zase celkem solidním a vizuálně zajímavým vyvrcholením. Za pozitivní lze bezesporu označit účinkování Ewana McGregora, za negativní to, že z mysteriózní a napínavé honby za symboly zůstalo režijně i herecky tristní vakuum bez špetky invence a emocí. Langdon má prostě v knihách i ve filmu velký problém, že pořád neví, jestli je víc akční hrdina, nebo akademický kecal. V literatuře to lze s přimhouřením oka tolerovat, ale ve filmu to působí hodně břichatým a upoceným dojmem. Za pár závěrečných minut zaokrouhluji nahoru. Nicméně angažování Toma Hankse považuji za historický omyl. V příštím díle už chudák nepropadne ani okulem Pantheonu. Těch 50 ranních bazénů mu člověk nevěří. Leda s motorkem v zadnici. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Anjelov a démonov som videl až po Da Vinciho kóde a Inferne a musím povedať, že ide o jednoznačne najlepší diel. Tom Hanks je tu najsympatickejší (resp. aspoň trochu sympatický, v zvyšných dvoch častiach nie je sympatický vôbec) a snímke veľmi prospelo, že aj najnepodstatnejšia rola nie je obsadená slávnou hollywoodskou tvárou. Je tu síce Ewan McGregor, ale potom už len tehotná manželka hlavného hrdinu z Mníchova, jeden starý Nemec a jeden o čosi mladší, ale aj tak už relatívne starý švédsky. Filmu pomohlo, že postavy nie sú obsadené slávnymi, ale kvalitnými hercami vrátane tajomného zabijaka, ktorý vykosí polovicu Vatikánu a charizmatického inšpektora Olivettiho s tvárou sympaťáka (pozor, idem na to) Pierfrancesca Favina (!). Kým prvý a tretí diel série pôsobili napriek slušnému rozpočtu ako televízne filmy, Anjeli a démoni vyzerajú sebavedomo a filmovo. I tak ale nechápem, čo na tomto preboha mohlo stáť až 150 miliónov. Snímka ich každopádne na celom svete zarobila 485, takže nikto v štúdiu určite nenadával. Nielenže výprava je kvalitná (a svojím spôsobom fascinujúca – predsa len, vatikánske zákulisie nevidíme v každom druhom filme), ale poteší i dunivá hudba a relatívne drsné úmrtia. Zápletka o vraždách vo Vatikáne a s tým súvisiace dejové linky sú fajn, ale samotný scenár je napísaný rutinne, za čo David Koepp raz pôjde do pekla (niektoré zvraty sú vskutku béčkarské a až úsmevne predvídateľné). ()

Galerie (74)

Zajímavosti (41)

  • Vo filme sme za jeden večer mohli vidieť, že počas konkláve sa niekoľkokrát dymilo z komína, čiže niekoľkokrát prebehla voľba pápeža. Pri skutočnom konkláve však kardináli volia len dvakrát za deň - raz doobeda a raz podvečer. Zbytok času venujú modlitbám a dohadovaním sa o voľbe toho správneho kandidáta. V realite by teda prebehlo už len jedno hlasovanie (podvečerné) v daný deň. (ambrobene)
  • Inspektor Olivetti (Pierfrancesco Favino) i poručík Chartrand (Thure Lindhardt) mají pistole SIG-Sauer P226R. Italští karabiniéři jsou vybaveni Berettou 92FS, samopaly Heckler & Koch MP5A3 a Beretty M12. Nájemný vrah používá Glock 19 s tlumičem. (Maulincio)
  • Takisto ako predtým Da Vinciho kód (2006), bol aj tento film v štáte Samoa zakázaný, pretože je údajne v rozpore s kresťanskou vierou. (Greenpeacak)

Související novinky

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Šifru mistra Leonarda ani Anděle a démony nepotkaly moc příznivé ohlasy. Po finanční stránce ale oba filmy mocně zabodovaly, takže není divu, že uvidíme pokračování. V adaptaci dalšího románu Dana… (více)

Toma Hankse čeká Inferno

Toma Hankse čeká Inferno

27.08.2014

Pokud znáte knižní tvorbu Dana Browna, mělo by vám být z nadpisu všechno jasné. Šifru mistra Leonarda a Anděly a démony bude na velké plátno konečně následovat další dobrodružství symbologa Roberta… (více)

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

22.10.2011

Ron Howard, který natočil Šifru mistra Leonarda a Anděly a démony, se na třetí langdonovku vykašlal kvůli adaptaci westernové fantasy Stephena Kinga „Temná věž“. Tu mu ale studio Universal nakonec… (více)

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

12.06.2009

Zdá se, že čtvrtá mise je docela „possible“. Dokonce za účasti Cruise a Abramse. Mission: Impossible 3 se jim povedla a přestože nesplnila komerční očekávání, těch 400 milionů dolarů na celosvětových… (více)

Reklama

Reklama