Andělé a démoni

• USA Angels & Demons (více)
Mysteriózní / Thriller
USA, 2009, 133 min (Special Edition: 146 min)

Po smrti papeže Ilumináti, odvěcí nepřátelé církve, těsně před konkláve unesli čtyři papežské kandidáty. Vyhrožují, že je s hodinovými odstupy popraví v tajných iluminátských kostelech a poté vyhodí celý Vatikán do vzduchu pomocí antihmoty, kterou ukradli z urychlovače částic v CERNu. Do Vatikánu je proto povolán Robert Langdon, aby ze symbolů odhalil, kde se tajné kostely nacházejí. V tom mu pomáhá odbornice z CERNu Vittorie Vetra a mladý papežův camerlengo Patrick McKenna. Postupně odhalují polohu kostelů, kde mají kardinálové zemřít, přicházejí ale vždy pozdě. Langdonovi se podaří zachránit posledního kandidáta, který mu prozradí, kde je utajované sídlo Iluminátů. Robert s Vittorií tak naleznou tajnou chodbu, která je dovede do papežského paláce. Tam přistihnou místního komisaře skloněného nad camerlengem Patrickem, na jehož hrudi je vypálený pátý znak. Komisař je zastřelen ochrankou a do výbuchu antihmoty zbývají jen minuty... (TV Nova)

darthvader77

Nádher, hudba triki a efekty bylo výborné a film podle vynikající předlohy Dana Browna nemůže zklamat. I když je lepší šifra, která měla víc dech vyrážející závěr tohle bylo horší jenom o trošku, takže je to pořád pět hvězd. Ewan McGregor jako Camerlengo byl vynikající. "SPOLIER: P.S. Je úžasné, že si Howard ve zpracováních Brownových románů do rolí záporáků takové hvězdy jako Ian Mckellen nebo právě nýnější Ewan Mcgregor. ()

Lavinia

Běhavo-ukecaný film. O každém vodítku se nejprve radostně podiskutuje, nehledě na to, že za tu hodinku, co na to mají, by nestačili ani dojet policajti na místo činu. Působí velmi nevěrohodně a několik konců po sobě požitku také nepřidá. ()

RAFT

A zase další díl , Andělé a démoni je o dost lepší než jeho předchůdce.Herci dobré nechybí děj .Hudba ve filmu byla taková zvláštní ale,budiž.Lepší než první díl. 75% ()

groz122

Už od prvních sekund zničení prstenu rybářova jde vidět, že kamera se od šifry výrazně posunula. Prostředí Vatikánu s všudepřítomnými papaláši je zvoleno skvěle! Tom Hanksovi sedne role Profesora Longdena jak prdel na hrnec. Převeliká škoda, že ostatní herci s ním neudrží krok. Zimmerova magická violončela vám rozpumpují krev v těle a pomáhají tomu, aby byl film akčnější, což u šifry trochu chybělo. Stejně jako Šifra je toto velice podhodnocený kousek. I přes skutečnost, že andělé nerozdmýchávají tak kontroverzní otázku. Brown tohle prostě sakra umí! Konec je možná trochu natažený. Možná bych řekl, že těch zvratů tam bylo na jeden film až moc. Nebudu však šťoural a jdu opakovaně znásilňovat tlačítko "Replay" u Zimmerovo OST. 91% ()

Clark_Kent

Langdona hraje líp jak v té prklaté Šifře. Hodně se mi zalíbila Ayelet Zurer alias Vittorií Vetra. Svižnější odpich i příběh veseljší a zajímavější. ()

elimS

65% - komentář 20ti slovy: Možná zbytečná složitost padouchova plánu a opět hromada náhod a náboženství, ale oproti jedničce to mělo napětí, akci a realističtější průběh. ()

Scraffy

Ron Howard natočil celkom slušný závod s časom, ktorý je vďaka Zimmerovej hudbe a vatikánskej zápletke dosť dobrý. Tom Hanks tu je dosť super a pohodový. Príbeh je podľa knihy a ide tu predovšetkým o logické myslenie a hlavne dávnu mytológiu. ()

papadoce

Robert Langdon je pre mňa veľmi zvláštna postava. Je paradoxom, že doposiaľ som nebol jeho zdrvujúcim fanúšikom, no napriek tomu som si jeho meno aj podstatu natočených filmov uchoval v hlave. A to som knihy nečítal. Musím priznať, že ak sa nebudem sústrediť na praktické nezmysly, akože prvý beží na miesto činu profesor a potom policajt so zbraňou a také lapsusy, tak tieto Langdoniády majú svoje čaro. Má to dramatický podtón, zaznejú aj fakty, má to slušnú dynamiku. Je to niečo ako Lara Croft v obleku a bez kôz. Ewan je fajn hajzlík, on točí dobré role a Ron je pán filmár. Ale chcelo to sexicu (s kozami). Ayelet ňou nebola. Za super nápad považujem, že hajzlíkov bolo hneď niekoľko a všetci fajnoví. Po pečlivom zvážení mením svoje hodnotenie smerom nahor. Áno, áno, mýlil som sa. Amen. Biely dym môže stúpať k sedemdesiatim. ()

Toshio

Rodokapsový "spisovatel" Danek Brown (jehož Davinčiho kód jsem kdysi taky čet) míchá antihmotu s mrtvym papežem. Bože, padre...to je tak kurevská "akční" nuda, že jsem do času 1h14m jen proto, že nemám práci a žádné kamarády. Zato sklony k alkoholismu a masochismu. ()

honeybunn2

Veľmi sa mi to páčilo. Tempo bolo rýchle porovnatelé s knihou. Scenár bol lepšie spracovaný ako predchádzajúca adaptácia Brownovej knihy. Exteriéry boli super, interiéry skoro na nepoznanie od reálu, aj napriek tomu, že neboli samozrejme nakúcané vo Vatikáne. Herecké výkony boli slušné, nikto mi neliezol na nervy, aj ked možno Tom Hanks pôsobil trochu staro, nepomohlo mu parádnemu tupé ani digitálne vyhladenie vrások. Celkovo som z kina odchádzala spokojná a zabavená, tak ako sa na takýto druh filmu partrí. 4 hviezdy ()

Lennie

Na "Anděly" jsem se, jako čtenářka předlohy, třepala už od doby, kdy jsem zjistila, že se vůbec natáčejí. Při odchodu z kina jsem ale cítila zklamání, které pramenilo ze všeho, co ve filmu změnili, nejvíc z konce. Ale když jsem se nad tím zamyslela, kdyby film ukončili stejně jako knihu, bylo by to asi příliš překombinované. Bylo to moc hezky zpracované, troufám si tvrit, že líp než Šifra (nelze se vyhnout srovnání), Tom Hanks místy nepůsobil tak šroubovaně jako v Šifře, hudba byla prostě perfektní a troufám si tvrdit, že z celého filmu ve mě nechala stopu právě ona...řekla bych, že to je boží, ale to se holt k tématu nehdí :) ()

epoh

Já jsem tedy spokojený. Jak jsem byl ze Šifry na první podívání zklamaný (na dvd pak vyšla o pár minut delší verze, která měla větší spád a dávala lepší hlavu a patu), tak s Anděly jsem opravdu spokojený hned na poprvé. Začátek sice v člověku vzbudí obavy, že to bude ukecané, ale pak už se pořád něco děje, Howard dokáže vybudovat za vydatné pomoci geniální hudby Hanse Zimmera slušnou atmosféru, Tom Hanks narozdíl od Šifry má co hrát, dokonce si dovolí pár velmi osvěžujících vtípků, McGregor, Zurer, Miller-Stahl a Skarsgaard jsou ve svých rolích skvělý (byť ty postavy jsou ploché)... Prostě ideální letní film, který plní svůj účel. Co mě vyloženě potěšilo bylo, že oproti knize jsou filmoví Andělé pojati jako pokračování Šifry. Je to velmi rozumné, neboť obě knihy mají velmi podobný syžet (příbuzná zavražděného vyšetřuje s Langdonem, zakoukají se do sebe). Triky dobré, závěrečné finále skutečně velmi zajímavé. Jak říkám, spokojenost. ()

Loreleis

Jsem s tímhle filmem absolutně spokojená. T. Hanks hrál přesně tak, jak se od něho očekávalo. Přiznám se, že A. Zurer mě vůbec nezaujala, její výkon byl prostě nevýrazný. E.McGregor nezklamal jako nikdy. Nejvíc odcenuji výpravu a kulisy - všechno vypadá, jak by se točiloopravdu ve Vatikánu. Jisně kniha nám předkládá trochu odlišný děj, avšem není možné tak obsáhlou knihu převést do filmu beze změn. Podle mě je tento film důstojným nástupcem Šifry mistra Leonarda v ledasčemž jej předčí. ()

miki68cz

Velice přímočará detektivka se zajímavou zápletkou z církevního prostředí. Výtečný Tom Hanks, krásná Ayelet Zurer, zdá se mi trochu přehrávající Ewan McGregor a přenádherná hudba, kterou vytvořil Hans Zimmer na míru zběsilému rytmu děje. Film se mi líbil, dobrou noc. ()

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Toma Hankse čeká Inferno

Toma Hankse čeká Inferno

27.08.2014

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

22.10.2011

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

12.06.2009

Zdá se, že čtvrtá mise je docela „possible“. Dokonce za účasti Cruise a Abramse. Mission: Impossible 3 se jim povedla a přestože nesplnila komerční očekávání, těch 400 milionů dolarů na celosvětových… (více)