V dávných dobách vznikla říše zvaná Persie. Její král byl mocný i moudrý a v místech, která dobyla jeho vojska, vždy nastolil pořádek. Měl dva syny, v očích boha však nebyla jeho královská rodina úplná, proto adoptoval chudého sirotka Dastana, který se stal jeho třetím synem - bez nároku na korunu, protože nebyl vznešeného rodu. O mnoho let později se všichni královi synové účastnili válečného tažení. Přes králův zákaz útočit na posvátné město Alamút princové dají na radu králova bratra a zahájí boj. Město je dobyto, princezna Tamina , strážkyně města, je uvězněna a bratři získávají tajemnou dýku, která může svého majitele přenášet v čase. I když krále útok na posvátné město rozhněvá, nakonec se vydá do Alamútu, aby se syny a bratrem oslavil válečný triumf. Ještě téhož dne je otráven a vina padne na Dastana. Aby princ očistil své jméno a našel skutečného vraha, musí rychle uprchnout. Společně s ním utíká i princezna Tamina... (TV Nova)

Blondy.

Větší happy end si snad už nikdo vymyslet ani nemohl. Bylo to sice očekávané když se víc jak půlku filmu hovorí o přelévání času, ale všeho moc škodí. Celkově se tomu moc vytknout nedá, člověk je po celou dobu v takovém napětí, někdy i překvapení a osobně jsem byl hodně ponořen do dějě. Hlavní dvojice na mě působila velmi sympaticky, jen zkrátka některé věci jsou řekněmě síleně na naivní. ()

gazogazo

Ve chvíli kdy se slova jako Súdán a hindukush stanou jen slovy ve scénáři kterej psalo nejspíš klasických 17 lidí a snaží se to vypadat jak lotr a creed začíná být jasné, že je to konina. ()

Hpatrik

Parádní blockbuster se vším co by takový biják měl mít. Nádherný vizuál, sympatické obsazení, dechberoucí výpravu, hodně akce i špetku nezbytného humoru... trošku mi ten dojem sráží nedotažený scénář s několik malinkých chybiček, na které ale při rozeznění FANTASTICKÉ hudby Harryho Gregson-Williamse okamžitě zapomínám, a v ten moment jsem jen jejich. Pro mě jeden z nejlepších herních adaptací vůbec. Velmi silné 4*. ()

Incantator

Ďalšie fantazijné dobrodružstvo nabité vizuálnymi efektmi, kde ostatné prvky mierne až prevažne ustupujú do pozadia. Napriek tomu scenár má zmysel a dej postupuje dopredu míľovými krokmi. Atmosféru dotvárajú exotické scenérie a rozmanité postavy. Film má čo ponúknuť pre fanúšikov rôznych žánrov; spĺňa, avšak neprekonáva očakávania od filmu z dielne Disney / Bruckheimer. (20.5.2010) ()

Kofolacik

Kvalitne urobene popkornove dobrodrzstvo. Po vizualnej stranke to je super ale to uz je dnes skoro vsetko. Ale velke + je ze to aspon neni 3D ako kazda sracka v dnesnej dobe.. Inac vyborne herecke obsadenie, Arteron a Gylenhaal su doteraz najkvalitnejsia dvojica z tohoto radu filmov (Pirati z Karibiku, Mumia), filmu nechyba ani humor(Alfred Molina a jeho pstrosy boli uzastni :D) a divaka rozhodne neurazi aj napriek vsetkym clichem... Jedine co mozno filmu chyba je vybrusena atmosfera ako v bola v Mumii alebo Piratoch... ale aj tak velmi kvalitna jazda, ani sekundu som sa nenudil... urcite to stoji za tie peniaze. 7/10 ()

Aurewen

Hru Princ z Persie jsem sice nikdy nehrála, což je prý určitý handicap pro shlédnutí filmu, ale i tomu, kdo tuto hru hrál-si myslím, že to na to zase až tak moc vliv nemá, leda možná dějově. Film dobrý, hodně akce, ale přišlo mi to poněkud přeefektováno, tak, že jsem vlastně neviděla pořádně, kdo s kým bojuje (efekty tam zas tak moc nevynikly), kam a kdo koho trefuje a na konci filmu se člověk navíc dozví, že se vlastně dějově vůbec nic nestalo..:-d ()

cinemaboy7

Nevím proč, ale jakoby byla první část filmu začarovaná. Herci se jen rozehrávali, režisér v klidu popíjel kávičku někde v cateringu, kameraman zaostřoval, trikaři si zapomněli zapnout počítač a střihač usnul nad střihačským pultem. To vše ale snad jen proto, aby mohli začít fungovat a rozjet pořádnou akci v druhé půlce. Nuda to nebyla, ale celou dobu jsem si přál mít v ruce konzolový ovladač a hopsat a bojovat za Jakea. Příště si radši zahraju Prince of Persia: The Forgotten Sands , než koukat na Prince of Persie 2. ()

ER

Velmi solidní námět o návratu do minulosti,zasazený v dobrodružném příběhu z doby starověké Persie a k tomu,pro mne dost překvapivě,do role padnoucí Jake Gyllenhaal (upozorňuji-padnoucí,ne že by to tak skvěle hrál). Ano,na to se dá dívat( i na strážkyni posvátné dýky v podání G.Arterton,o nějakém kvalitním herectví nemůže být řeč). Nechybí ani porce humoru, v podání téměř vždy kvalitního Alfreda Moliny,ani hlavní záporák,"zakuklený" v zápletce,kdy budete hádat,zda "vrahem je zahradník". Jenže pak přijde na řadu vlastní ztvárnění příběhu a počítačové triky. Můžete si vybrat-je libo Matrix či 300:Bitva u Thermopyl? Měly to být dech beroucí scény,ale nakonec z toho lezla jedna akční pitomost za druhou.Vše dovršuje "romantická scéna" při borcení chrámu,kde jde o záchranu života.Proč ještě dodnes řada hollywoodských režisérů nepochopila,že triky mají děj podpořit a ne ho převálcovat (na "létající"scény prince se zřejmě v počítačové hře dá dívat,ale na velkém plátně ?!!).Kde se ukazuje,že je podstatný význam triků, jsou kouzla a čáry. Pár jich tu je a scény s návratem do minulosti jsou perfektní. Takže...film nenadchne,ale ani neurazí. PS.Rozhodně je o něco lépe propracovaný,než nový Souboj Titánů ()

LordMysti

Téměř čisté 4*. Hlavně pro pěkné efekty, zajímavou akci, ne zcela stupidní příběh, dobré herecké výkony a krásnou výpravu. Překvapivě jsem se ani nenudil a ten patos a extrémní happy end asi k tomu prostě patří... Po zklamání z nového Souboje Titánů min. o dvě třídy lepší podívaná. ()

Camarro14

Klasická "bruckheimerovská" oddychovka, která se však takovým "Pirátům z Karibiku" nemůže rovnat - jak příběhem, tak i třeba efekty, jež místy drhnou - natož akcí, která místo toho aby byla kulervoucí, je bohužel naopak místy nudná a hlavně nepřehledná ... i tak se zde však najde několik oku lahodících scén! ... zkrátka a jednoduše se jedná o letní průměrný popcorňák, který však potěší více než letošní "Souboj titánů" ... ()

Zacharias

Jednoduché, zábavné, koukavé a navíc spojení Arterton - Gyllenhaal, funguje. Nehledejte v tom nic víc, než zábavu na jeden večer. ()

duffi

Prijemna oddechovka, obcas mi Gemma nesedela a mel jsme obcas pocit, jako by od posledniho Bonda nejak pribrala ;-) Ale spolecne s Jakem a Benem rozhodne zachranuji zbytek osazenstva, akorat nechapu, kam pisek odval 200 milionu dolaru, chapu, ze vyprava takovych poustnich eposu neco stoji, ale na tricich a platech to myslim nebylo... Dvojka by mi nevadila, snad se jednicka zaplati, zatim jim po mesici chybi 50 milionu, coz asi dozenou i diky DVD, ale moc ziskove to nevidim. ()

Petula009

Na obhajobu musím říci, že jsem tenhle film vůbec nechtěla vidět.Jake Gyllenhaal mi nepřišel jako správný princ, a na místě princezny Gemmy bych si taky dokázala představit někoho jiného.Ve finále ale tahle dvojice docela funguje.O hlavním zaporákovi netřeba mluvit,Ben Kingsley je jeden z těch, co málokdy zapomene, jak dobrý je herec.Jak to ale zhodnotit celkově?Těžké, původní komenář byl na tři hvězdičky, tenhle je na čtyři.Možná snad pro to, že Jake je přece jenom fešák, Gemma kočka a i když to se atmosféra občas hledá obtížně celé to krásně "smrdí" orientem. ()

mudvayner

Určitě lepší než Titáni, nenudil jsem se... ale fakt už mi tyhle filmy přijdou všechny stejný. Na jedno podívání fajn, podruhé nemám potřebu. A to jsem jako malej pařil původního prince opravdu hodně :D ()

Luckyman

Na tento kúsok som sa tešil ako malé dieťa na Vianoce a prekvapil ma v tom, že je omnoho lepší ako som videl z traileru. Skvelý dej, impozantná hudba a Jake Gyllenhaal v roli princa Dastana je skvelá voľba. Neviem si predstaviť nikoho lepšieho ako on. Nádherný film aj z toho pohľadu, že keď som ešte hrával hry, tak som prešiel aj túto a hra samotná bola skvelá a preto ma teší, že sa preniesla na strieborné plátno. ()

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

16.11.2017

Možná jste zaznamenali, že si Ben Affleck není úplně jistý svým pokračováním v roli Batmana. V červenci sice na Comic-Conu tvrdil, jak je všechno super, všichni ale předpokládali, že chce jen… (více)

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

05.06.2016

Herní firma Ubisoft si po vzoru Marvelu založila vlastní filmovou pobočku, v níž hodlá převádět svoje největší značky do celovečerní podoby. Rozjezdem bude letošní Assassin's Creed, jemuž se upsal… (více)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze