V dávných dobách vznikla říše zvaná Persie. Její král byl mocný i moudrý a v místech, která dobyla jeho vojska, vždy nastolil pořádek. Měl dva syny, v očích boha však nebyla jeho královská rodina úplná, proto adoptoval chudého sirotka Dastana, který se stal jeho třetím synem - bez nároku na korunu, protože nebyl vznešeného rodu. O mnoho let později se všichni královi synové účastnili válečného tažení. Přes králův zákaz útočit na posvátné město Alamút princové dají na radu králova bratra a zahájí boj. Město je dobyto, princezna Tamina , strážkyně města, je uvězněna a bratři získávají tajemnou dýku, která může svého majitele přenášet v čase. I když krále útok na posvátné město rozhněvá, nakonec se vydá do Alamútu, aby se syny a bratrem oslavil válečný triumf. Ještě téhož dne je otráven a vina padne na Dastana. Aby princ očistil své jméno a našel skutečného vraha, musí rychle uprchnout. Společně s ním utíká i princezna Tamina... (TV Nova)

Setanta

Začalo to slibně, ale zvrhlo se to v takovou volovinu, že s emi chtělo plakat. Průběh děje splácaný ze samoúčelných pičovin, které by měly pobavit, jenže vůbec nejsou vtipné, a pak ty klišé a stupidit vážně jenom nasereštvou. Parkour sice vypadá docela slibně, ale dokonale ho kazí věčné slow motiony a pitomé záběry, díky nimž si stěž který souboj či honičku dokážu užít. O závěrečných eskapádách v labyrintu ani nemluvě, to je prostě hrůza na hrůzu a nuda na nudu. Herci jsou sice sympatičtí, ale nějak zapomněli, že by měli taky hrát. Chemie mezi hlavními hrdinami moc nefunguje a navíc film kraluje v nejstupidnějších polibcích ever. Ale což, bejt zlitej, tak si ten film snad i užiju. ()

Anaheim

Od plného počtu hvězd jsem se odklonil až na konci filmu, SPOILER: Kde bych já nechal Gemmu aby si vzala Richarda Coylea, jinak celkem příjemná podívaná. ()

MiniRecenze

Jake Gyllenhaal propůjčil svoji tvář princi Dastanovi z filmu Princ z Persie:Písky času(2011).A tato role mu sedla,vlastně dalo by se říct,že všichni kdo se ve filmu objeví,tak svoji roli zvládnou.Pravda,je tady trošku "béčková" vizuální stránka,ale filmu mu to nijak neuškodí.Film bude bavit diváky už od dvanácti let,poněvadž se na produkci podílel Walt Disney,proto je tento film dobrou volbou pro celou rodinu.Musím se přiznat,že zpracování hlavní postavy mě spíš připomínala(pohybové kousky) Ezia ze hry Assassins Creed. ()

Jandovka

Přes veškeré moje předsudky a nenávist k představiteli hlavní role a akčním (s prominutím) capinám, to nebylo tak zlé, jak bych čekala.... Ale ty dialogy, můj ty smutku. To je snad nějaké pravidlo, že když se dělá film, kde řežby střídá útěk a hopsání, tak dialogy musí být za každou cenu příšerné.... ()

kacer4

Nebyť toho klišovitého a prečačkaného záveru, išiel by som možno až na päť hviezdičiek. Od scény ako našli priesok to bol iný film a ten sa mi tak nepáčil ako prvý. ()

WoodoX

Súboje sú fajn, síce som čakal viac dospelejší film než disneyovku, kde sa najprv vymuckajú a až potom sa snažia zachrániť ľudstvo. A myslím, že tam je taktiež dosť debilných nelogických záležitostí, ako napríklad minutie piesku času v dýke, ktorý sa dá údajne získať len z presýpacích hodín pod mestom a pritom si schopnosti dýky spokojne využívajú aj počas dobrodružstva, takže neviem. ()

Flamik

Pohodička od které se nedá odtrhnout. To je největší plus filmu - pořád se něco děje.Vadí mi ale princovi nadlidské skoky a manévry, který bych nedal ani v Assassins Creed. ()

LeePriest

Toto je přesně ten typ filmu, u kterého mě napadá vyjádření "sejde z očí, sejde z mysli". Dá se na to dívat od začátku až do konce, rozhodně vznikly mnohem nepovedenější kousky. Hlavní dvojice je celkem sympatická, ale žádné extra herecké výkony hodné Oscara nečekejte. Akce ujde, nějak výjimečně zdařilý souboj se však také nikdy nekoná. A tak je to prakticky po celou dobu, žádný bombastický moment, který bych si dlouhou dobu pamatoval jsem v Princovi nenašel. Tedy neurazilo, ale znovu si to nejspíš už nepustím. ()

halberdier

Vcelku příjemná oddechovka, která neurazí ani nenadchne podobně jako třeba Král škorpion. Jake Gyllenhaal není špatný, ale přece jen mu dramatické role sluší víc, na Gemmu Arteton se hezky dívá, Ben Kingsley celkem nevýrazný. Akční scény jsou fajn, triky spíš jako z počítačové hry. (7/10) ()

Eeve

Jedno sa musí uznať, užili sme si perzského parkouru viac, než dosť :) Postavy vybrané výborne, Gyllenhall a Arterton jedna z najsympatickejších filmových dvojíc, hlavne kvôli neutíchajúcemu sarkazmu z oboch strán :) Molina neopakovateľný, ten chlap proste vie hrať :) Bohužiaľ sa to ale nezaobišlo bez občasných hlúpostičiek, ktoré si človek nemohol nevšimnúť (chcela by som vidieť tie šípy, ktoré sa zabodnú do kamennej steny a ešte na nich môže visieť dospelý muž). Čo tento film ale venoval sérii Prince of Persia, nielen hernej, ale dúfam, že aj filmovej, bol jeden pre mňa nezabudnuteľný filmový okamih - 360 stupňový záber na Dastana, stojaceho nad Alamutom, v pozadí s krásnou hudbou by Harry Gregson-Willaims. Myslím, že tento kúsok by sa mohol šupnúť rovno na upútavky k hrám :) Každopádne film už poznám naspamäť, čo je u mňa známkou kvality, proste som si ho užívala. ()

Retrostalker

Veľká veľká škoda, že film má rozdielny príbeh ako videohra POP: Sands of time. Určite by to bolo lepšie aj akčnejšie, keby ten príbeh ponechali. ()

Rocoj

Hodně jsem se na tento film těšil, ale bohužel mě docela zklamal. Začátek byl dost dobrý, ale po nějakém čase šla kvalita dolů a závěr se mi nelíbil. Přesto bych uvítal pokračování (čehož se asi nedočkám), nechal bych hlavní hrdiny, doplněné o nějaké další postavy a zkusil bych vyměnit režiséra. Třeba by to bylo ku prospěchu a dočkali by jsme se kvalitnější podívané. ()

Tomko87

Pre mňa jedna z najhorších adaptácií ever. Všetko čo mala hra Price of Persia: Sand of Time proste film nemá. Nezabudnutelnú atmosféru rozprávok tisíc a jednej noci, choreograficky výborný súbojový systém, priam diabolského protivníka , namiesto piesočných príšer trápnych zabijákov a Farah, Síce je tam krásna Gemma Arterton, ale charakterovo sa ani najmenšiom nevyrovná Farah. O Kingslim ani nehovorím. Slabučký odvar . Jednu hviezdu dávam za Gyllehnaaia a druhú za Arterton. ()

Rewisheed

Na tento kousek jsem se velmi těšil, nicméně všichni víme, jak většinou zfilmování počítačové hry dopadá. Herecké obsazení mě nadchlo, film má krásnou atmosféru a samozřejmě, skvělý příběh. (jo jsem fanda) Musím říct, že mám k tomuto filmu blízko, neboť jsem fanoušek starověké Persie a Mezopotámie celkově. Akorát mě trochu mrzí zbytečně moc pozměněné základní aspekty scénáře oproti hernímu zpracování. Fakt, že se moc dýky ve filmu příliš nepoužívá mě moc nenadchnul, stejně tak jako fakt, že box-office nebyl nějak závratný, což znamená, že se asi pokračování nedočkáme :-( 5/5 ()

tybro

Zfilmování této pc hry se opravdu povedlo. Po všech stránkách dobře zvládnutá práce. Od obsazení herců, (Jake Gyllenhaal coby herecký "chameleón" vyniká snad při jakémkoli žánru, taktéž dobrá záporná role pro Bena Kingsleyho), přes svižný děj plný zvratů, až po drobnosti jako jsou pěkné herecké kostýmy. Jelikož zde nemám podobný film na toto samé téma, s nímž bych to porovnal (i když bych víc podobných uvítal), dovolím si dát plné hodnocení. ()

moriero

V jedné knížce jsem četl dobrý příměr: Měl pro mě stejné charisma jako kupa mokrého písku. Takže jo, díval jsem se na dokonale upravenou kupu písku...doslova. Holt, někdo má písek rád, takže věřím, že si přišel na své. Já se od poloviny snímku vysloveně nudil. Ono se na to koukalo hezky, to jo...i rozjezd byl dobrý. Ale sympaťák Jake, sošně krásná Gemma a častý záludný strýček Ben to nemohli celé utáhnout. Děj spíš slabší, efekty docela gut...ale něco tomu chybělo. Ikdyž se Gemmě často leskly oči, protože se mělo dít něco hrozného, já jsem prostě necítil vůbec nic. ()

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

16.11.2017

Možná jste zaznamenali, že si Ben Affleck není úplně jistý svým pokračováním v roli Batmana. V červenci sice na Comic-Conu tvrdil, jak je všechno super, všichni ale předpokládali, že chce jen… (více)

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

05.06.2016

Herní firma Ubisoft si po vzoru Marvelu založila vlastní filmovou pobočku, v níž hodlá převádět svoje největší značky do celovečerní podoby. Rozjezdem bude letošní Assassin's Creed, jemuž se upsal… (více)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze