Captain America: První Avenger

• USA Captain America: The First Avenger (více)

Steve Rogers je idealistický mladík, který touží vstoupit do armády a pomoci Americe porazit nacisty. Nemá však nejmenší šanci, je neduživý a odvodové komise po celé zemi ho odmítají. Při jednom z pokusů si jeho vytrvalosti a zarputilosti všimne doktor Abraham Erskine a nabídne mu účast v tajném vojenském experimentu, jehož cílem je vytvořit pro Ameriku skupinu supervojáků. Ze Steva se tak stane dokonalá lidská bytost. Na boj s nacisty přesto nedojde. Objeví se mnohem větší a nebezpečnější nepřítel, tajná organizace Hydra, vedená všehoschopným gaunerem Johannem Schmidtem, který má svůj vlastní plán na ovládnutí světa. Jeho součástí má být i tajná formule doktora Erskina na výrobu supervojáků. Steve dostane štít, který se stane jeho poznávacím znamením, a se skupinou vojáků, které zachránil ze zajetí, začne likvidovat základny Hydry. Přinese mu tato mise nesmrtelnost, nebo smrt? (TV Nova)

rakovnik

Můj oblíbený žánr - dobrodružné sci-fi s nádechem mystéria nacistického výzkumu, ale...Zapomeňte na fyziku, zapomeňte logiku...a bavte se. Bezduchá komiksová zábava s pěknými triky a efekty. Jen mě zamrzelo, že souboj hlavních protivníků byl trochu odfláklý (spoiler v závorce: toho padoucha ani kapitán vlastně nezabil :-/) a přes dvouhodinovou délku filmu silně zkrácený konec na úkor povídání o ničem. Řekl bych, že se změnami buněk se změnila i povaha hlavního hrdiny, ale to už patří vlastně k mojí první větě. Pěkné dívání na hezky vypadající nic :-) ()

HappySmile

Mám ráda filmy podle comicsů a na tenhle jsem byla hodně zvědavá. A musím říct, že se podle mě hodně vyvedl. Nebyl to totiž úplně ten typický superhrdinovský film, protože se děj odehrává za druhé světové a tím pádem to tady nehýří barvami a všelijakými udělátky jako v ostatních filmech tohoto typu. Naopak je tady taková ponurá šedo-hnědá atmosféra, která to dělá stylové a odlišuje to od hlavního proudu. Byla to skvělá akce, prostě radost se dívat. ()

Havaj8

Poslední dílek Marvel skládanky je za mnou. A řekl bych, že i ten nejslabší. Nic proti gustu, ale superhrdina, kterej vznikl pomocí injekcí, to na mě nijak extra nezapůsobilo. Love story jako kdyby tam ani nebyla, proto těch pár scén zbytečně zabralo místo. Dějově to nějak odsejpalo, ale že by mě to dokázalo udržet na zadku, to rozhodně ne. Není toho moc co pochválit, ale je to další Hero do rodiny, tudíž ho musím přijmout. Co se mi líbilo, tak ohromnej posun do budoucna na konci filmu a nalezení Samuelem Jacksonem a pasováním ho prvním Avengerem. Říkal sem si, že ten Stark musí bejt jinej Stark, ale časově to bude tak Iron-Manův děda. Oceňuju ty spojitosti v jednotilivejch filmech a už si v klidu můžu pustit Avengery ... ()

SallyZen

Kapitán Amerika se mi absolutně nelíbí, jakožto superhrdina. Podporuje moc patriotismu, má trochu unáhlené názory o tom, co je špatné a co dobré. K tomu nijak zvlášť charismatický Evans. No jéje. To pak má Hugo fanoušků, až se hamburgrožrouti za velkou louží nemůžou divit. Moc moc se bojím, že až budu koukat na Avengers, bude to nejméně charismatická postava. Jediný, co by se mi vážně líbilo mít je ten jeho parádní štít. 40% ()

Martin741

Captain Panama, Nikaragua, Kostarika, Guatemala, Senegal, Togo, Benin , Burkina Faso,  ...ne, Captain America od rezisera Joe Johnstona je nic viac nez priemerny film o hrdinovi, ktory vsetko premoze a vsetkych zachrani. Takych tu uz bolo ..... no ale spat k filmu. Presne ako pise kolega T2, prva tretina je vyborna, no a potom sa reziser Johnston akoby zastavil a nevedel, kam dalej a hlavne ako dalej. Na to, ze je to film o superhrdinovi, to je sialena nuda. Pozitivna vec je nicenie nackov, s tym suhlasim. Akcia sa najde, dokonca aj par vybuchov, takze jakz takz spokojnost. Keby aspon hlavna sexica Hayley Atwell ukazala krasne kozy a zadok, mozno bych prihodil este jednu hviezdu. Mlademu Evansovi sa podaril aspon ten skok na zelene platno, teda zase pardon, chcel som napisat na ten vlak iduci po zimnych kolajach. Ciry mainstream a len priemerny film so sympatakom v podobe Chrisa Evansa /Cellular, Fantasticka Ctyrka, Street Kings/ : 60 % ()

Figu

Jestli vždy vychvaluju do nebes spousty filmů s Avengeri, tak musím udělat někdy i opak, který je v podání prvního dílu Capitana Americi naprosto zasloužený. America není holt tak nadpřirozený hrdina, jako kolegové okolo něj, což u mnohých vyvolává nezájem. Obrovská vyjímka je Iron man, který má nadpřirozené schopnosti, díky obleku. Jenže i takový Hulk nebo Thor jsou daleko výše než zdejší válečník. Navíc příběh prolisovaný 2. sv. válkou, také není můj šálek kafíčka. Slabota! 55% ()

kaposlav

Film sa vyvíjal velmi nádejne a takmer do polovičky som bol nadmieru prekvapený, lebo som nič dobre neočakával. Samozrejme v druhej polovičke to spadlo do kategórie komerčná sračka pre puberťákov. Škoda, lebo potencial to malo dobrý, ale z týchto superhrdinov som vyrástol. ()

O´Neill

Pro mě je Kapitán Amerika zklamáním. Mělo to docela ambice na to být zábavným filmem, nicméně to se nekonalo. První chybou je přestřelený čas, jelikož ty dvě hodiny jsou opravdu moc, a pokud se nejedná o bezesporu kvalitní snímek (a o ten se zde nejedná) tak to prostě člověka po čase začne nudit. Herci byli sympatičtí, a odvedli svou práci. Vyjímečně musím pochvalit dabing, jelikož se v dnešní době téměř nestává aby dabing byl kvalitní, vyjímka ale potvrzuje pravidlo, že? 3D bylo neskutečně zbytečné, jen je na to, aby z člověka vyždímali více peněz než bylo třeba. 3D nebylo rozmazané, ono tam totiž skoro nebylo, konvert byl neskutečně odfláknutý i na to, že je to konvert, a opravdu, kromě stolu v nějaké kanceláři, jej člověk téměř nepostřehnul. Ve finále dostaneme film, s velice dobrým obsazením i hudbou, provedení však už tak kvalitní není. Klasický průměr. EDIT: Po deseti letech se na to dívám trošku jinak a zvedám o hvězdu navíc. ()

WoWoW

Z mého hlediska naprosto srovnatelné s Iron manem. A je krásné sledovat, jak se celý tým Avengers dává do kupy a Captain America je další hřebíček. A překvapivě mi Chris Evans nebyl nepřijemný, sice kdybych si mohl vybrat, tak bych ho neobsadil, ale jako vojáka oblečeného v americké vlajce ho asi zvládnu. A jen taková vsuvka, další film u kterého je 3D uplně na h...o. ()

Rocky88

Tohle už opravdu ne. Komix už je sám o sobě dost pitomý, film jde tedy neohroženě v jeho šlépějích a nutí člověka cítit se jak po mozkové obrně. Když bych opomněl všechny blbosti okolo, tak nejde vyzdvihnout ani režie, herci či hudba. Pokud chcete vidět příběh neohroženého, který vymlátí každého, kdo mu přijde do cesty, pusťte si Komando. Je to zábavnější, krvavější, akčnější, méně tupé a je tam Arnold. ()

MrPierc

Patriotická óda na superhrdinu Ameriky. Možná tohle naivní dějové dílko působilo za druhé světové války v komiksu, ale dnes už je to moc načesané a velice směšné. Stačilo jen trochu přidat na surovosti či realitě a bylo by to koukatelné. Akce nudná, rozhovory stupidní. Red Skull sliboval alespoň trochu toho zla ve filmu, bohužel autoři se drželi naivního stylu i v této věci. Kdyby tento film pouštěli v roce 1939 v USA při propagandě v kině, tak by se do války hlásili i ochrnutí. Ameeeerica, Fuck NO ! ()

Tomik12345

Nejeden Američan se z tohohle filmu asi po.... a bude žrát to superhrdinství hlavního představitele. Ten americký konec, vlastenectví a ostatní kecy včetně laciných gest, které by v reálném životě jen těžko někdo z nás udělal. Snímek je těmito věcmi přímo prošpikován skrz na skrz, takže už v půlce filmu se musíte jen smát, co ze sebe hlavní hrdina zase vysype za vlastenecký tupě hrdinský monolog. Jediný, kdo mě ve filmu trochu bavil, byl Tommy Lee Jones. Film, který je přesně takový, jak napovídá jeho trailer - škoda na něj jít. ()

shyster

No nemůžu se vyhnout srovnání s Thorem. Ačkoli jde o velice odlišné filmy, společné mají svůj přístup k hrdinským filmům. Snaží se o nový svěží přístup. Jde jim to vcelku dobře, ale samotný příběh u Cpt. America je průměrný a častokrát jsem měl pocit, že se dívám na Hellboye 1. Ale i tak Chris Evans je prostě frajer a i přes to finále - ano wtf?! - jde o dobrou oddechovku. ()

Nautila

Film splácaný do počtu alá "potřebujem nějakou pastu spojující Thora s budoucími Avengers". Vizuálně skvělé, některé obrazy jsou jak vystřižené z retro propagandistických plakátů s pořádnou atmosférou, ale příběh je tak neuvěřitelně blbý a klišovitý, že to šíleně bolí i v tomhle jednoduchém superhrdinském vesmíru. O dialozích, které postavy pronášejí evidetně jen pro to, že zní cool, ale vrámci děje vůbec nedávají smysl, nemluvě. Šablonovitost mi u komiksáků obvykle nevadí, ale z tohohle na mě zkrátka příliš sálá ta vyplňující úpornost bez jakéhokoliv nadšení. ()

Attta

Pro mě jeden z nejrozporuplnějších filmů za poslední rok nebo dva. Pořád mi vrtalo hlavou jak tenhle film ohodnotit a nakonec jsem se rozhodl pouze pro 3 hvězdičky. To že to je typická "amerika" a ještě k tomu komiksák o tom žádná, ale film mohl být v určitých detailech více propracovaný a méně klišéovitý. Každopádně i tyto vrásky na kráse mi nezkazily filmový zážitek a film jsem si opravdu užil. Film přinesl něco nového a velice originálního a už jen proto bych dal i 4 hvězdy, ale celkově je to celé opravdu nestabilní a skáče se zde z pěkných a grafiky pěkně udělaných scén do scén, které úrovni filmu neodpovídají a to i přes to, že většina z nich asi i možná byla úmyslem tvůrců. Každopádně skvělá odreagovačka, jen u toho prostě nesmíte myslet. No ....co si budeme povídat také je to výborné zázemí pro Avengers. ()

Elyssea

Americký patriotismus v té nejčistší podobě. Hayley Atwell okouzlí britskou angličtinou, tatínek Stark už jen tím že tam je jako americký Q (provázanost marvelovských filmů mě prostě baví...), Richard Armitage je nepřehlédnutelný i v malé roli a Tommy Lee Jones potěší. Problémem je samotný Kapitán, který je tak správňácký, že by si s Mirkem Dušínem mohl potřást pravicí. Bohužel, blonďatý správňák není zábavný (a ještě ke všemu se mi ani nelíbí) a vedlejší postavy ho velmi jednoduše zastíní. Jsem moc zvědavá, jak bude Kapitán Amerika vypadat mezi ostatními Avengers, protože zatím mu Stark mladší i Thor slušně natrhávají kalhoty. ()

joker.george

Čekal jsem od toho více, a hlavně proto jsem byl lehce zklamaný. Captain America je totiž jeden z mých nejoblíbenějších komiksových hrdinů, takže čekal jsem něco epického. Nebylo to nic hrozného, jen prostě nebyl plně využitý potenciál (2, sv. válka, bitvy, souboje), který Cap rozhodně měl (Tři věty a stále stejná myšlenka...). Naštěstí si to film uvědomuje a nebojí se to i přiznat a ukázat (Steve prodává dluhopisy). Postavy mají charisma a nejvíc film opanuje Weaving, který kdyby dostal více času mohl být určitě nejlepším MARVELovským záporákem. ()

Harrison Ford je nový generál Ross

Harrison Ford je nový generál Ross

15.10.2022

MCU se po premiéře snímku Black Panther: Wakanda nechť žije a s nástupem nového roku překlopí do páté fáze, spolu s tím nás pak čeká pochopitelně hromada nových filmů, seriálů, a samozřejmě i postav.… (více)

Čtvrtý Captain America našel režiséra

Čtvrtý Captain America našel režiséra

09.07.2022

Před dvěma dny vstoupilo do kin po celém světě nejnovětší akční dobrodružství od studia Marvel pod názvem Thor: Láska jako hrom režiséra Taiky Waititiho a zatímco nový snímek o hrdinovi z Asgardu… (více)

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

18.08.2021

Čtvrtý díl filmové série Kapitán Amerika od studia Marvel má oficiálně zelenou. Hlavní roli nového Kapitána pak ztvární Anthony Mackie, jenž přebral štít i roli po Steveu Rogersovi v seriálu Falcon… (více)