Píše se rok 2018 a na zničené Zemi proti sobě bojují zbytky lidí a počítačový systém Skynet. John Connor sice přežil Soudný den a byl vychován jako budoucí zachránce lidstva, ale zatím je pouze jedním z mnoha řadových velitelů. Lidstvo právě objevilo nový prostředek ke zničení Skynetu – rádiový kód schopný rychle a stoprocentně deaktivovat každý stroj. John Connor si uvědomuje, že toto není budoucnost, o které mu jeho matka vyprávěla. Něco je jinak. To se potvrdí, když se John seznámí s Marcusem Wrightem, mužem, jehož poslední vzpomínka je vlastní smrt. Jedná se o nový druh terminátora, uvnitř kovová kostra, ale zároveň lidské srdce a mozek. John a Marcus se společně musí vypravit do srdce Skynetu, aby zachránili jistého muže, kterého tam vězní. Jeho jméno je Kyle Reese a je to Johnův budoucí otec, který se jednou vrátí do minulosti a bude chránit Sarah Connorovu. (TV Nova)

Karbos

Terminátorovi jsem se poctivě vyhýbal, respektive všem dílům které přišly po trojce v roce 2003. Jenže jak čas běží a ze všeho se tak nějak přirozeně stává brak, rozhodl jsem se, zpětně po těch letech, dát tomuhle volnému pokračování šanci. Bohužel žádná škoda, že jsem to tak dlouho odkládal, není to sice až taková sračka jako se točí teď. Ovšem už se to tomu dost podobá. Takže se vracím ke své ignoraci a další zprzněné pokračování, téhle kdysi slavné značky neuvidím. ()

PTuranyi

Kvalitný scifi akčný film s kvalitnými efektami. Arnold je v tomto pokračovaní príbehu už iba kulisou a scenáristi mu do úst nevložili ani povestné "Asta la vista baby". Film sa celkovo tvári vážne a chýba mu humor Arnoldových hlášok. John Connor je síce dôležitá postava, ale toto je hlavne príbeh Marcusa Wrighta. Tak trocha je nutné poznať históriu postáva pretože John tu má zachrániť svojho otca Kyle Reesa, hoci ho nikdy predtým nestretol a k žiadnemu cestovaniu v čase tu nedôjde. Akcia je opäť na prvom mieste takže film je plný klišé a hlúpostí, ale vďaka perfektnej produkcii a dobrým hereckým výkonom to až tak nevadí. 70% ()

papuchalk

Mě se to líbilo určitě víc než trojka, která kompletně obšlehla schéma i postavy z dvojky a nic novýho se tam prakticky neudálo. V tomto filmu je vše jinak. Vystoupilo se ze zaběhlého schematu a terminátor dostal celkem oživující refresh a tak trochu nový význam. Nicméně při sledování jsem měl pocit že sleduju díl transformerů, jelikož ty roboti už vypadali jako z uplně jiný filmový ságy. Lítací robotí pevnosti jakoby vypadly z avatara, který vyšel v tom samém roce 2009. Postapokalyptický svět nebyl moc originální a jakoby vypadnul z jinýho filmu, na jehož jméno si nevzpomenu. Líbila se mi ale postava Marcuse, to byl takový tajemný element,  u kterýho se nevědělo co z toho nakonec bude. I ta zápletka, jak se skynetu podařilo do jejich centrály dostat Kyla i Johna, celkem dávala smysl a byla podvratně skrytá celkem dlouho. Jenže, zatímco dříve stroje šly velice přímočaře za svým cílem, a když někoho chtěly zabít, stalo se tak do 3 vteřin, tady má terminátor několik šancí zabít oba dva, jelikož jim stojí tváří v tvář metr od nich, a nedokáže to. ()

Johnnyka

Musím s Fandou Fukou souhlasit (na rozdíl od Wolverine), nesnesitelná malá holka (něco jako kluk Indiana Jones a Chrám zkázy, ale horší). Slabý scénář, myslím si že každý fanda Terminátorů co viděl všechny tři filmy by napsal snad lepší scénář a rozhodně lepší dialogy. Ale jinak výborné efektní a propracované akční sceny. Holt MCG výbornej klipař a slabej rejža. Pozn. Christian Bale, co se mu opravdu povedlo na TS je to nadávání na osvětlovače, které se dostalo až do TV (ale ve filmu není :-) ). Jinak jeho výkon je hóóódně slabej, spíš měl hrát Terminátora s jeho jednoxichtovkama, Sam Worthington byl naopak výbornej. ()

207

Sklamanie. Zo začiatku to bolo našlapané a pripomenulo mi to moje prvé zhliadnutie Potomkov ľudí."Lenže na film sa budú pozerať aj ´chytrí´ ľudia a pre tých tam dáme nejaký šokujúci prevrat" pomysleli si zrejme scénaristi a zrazu tu máme nevyužitý obrovský potenciál mytológie okolo terminátora a konca ľudstva. Veľká škoda. Bol to môj adept do TOP 10. ()

Fooaxe

Z filmu jsou patrné narážky na původního Terminátora i na ¨Terminátora 2. Scénář bohužel nenabízí dobrý děj. Fim plyne od někud někam bez silných okamžiků. Jednu z mála věcí na tomto filmu mohu vyzdvihnout postava Marcuse( Sam Worthington je prostě borec) a pak poměrně kvalitni triky. Pan režiséř bohužel nedokáže zapřít, že natočil filmy jako Charliho andílci 1 a 2. PS: Scéna s Arniem je fakt zábavná a je takovou malou útěchou pro fanoušky této série ()

dukeforever

Jak začít?Než přejdu k samotnému filmu,opravdu by bylo dobré,kdyby ste tu hlášku:"Nezapomeňte tento film okomentovat...."hodili trochu dál,opravdu to lehce kazí závěrečnou atmosféru filmu.Všichni jsme čekali válku proti strojům a ta splněna byla.Christian Bale mě určitě nesklamal,Connora zahrál dobře,přesně takového,jakého jsme viděli třeba ve dvojce ve snu.Je jasné že v trojce byl ještě mladý a Stahl se tam hodil,stejně jako Claire Danes.Bryce byla také skvělá.Sam Worhington byl příjemným spestřením celého filmu a třešnička do děje,navíc je to výborný herec.Anton Yelchin úžasnej!Jak jeho hlášky,tak jak je podával.Někdo tu kritizoval ty honičky že jsou ve stylu Mad Max a tak,blbost.Ty se povedly,prostě vystihovali tu dobu.Odkazů na předchozí díly bylo dost.Iľl be bach mohl Connor říct trochu lépe,ale i tak good.Co mě sklamalo bylo to,jak Worhongton mluvil k tý virtuální ženě,prostě scénka kterou známe z xxx filmů a hrozně pokazila děj.Netušil jsem že Terminátoři uklízí kanceláře a svý sídlo,to přehnali.Bylo tam čisto a bílo,jako v nějakym kongresovym centru.Tuhle scénku mohlu vypustit a vysvětlin Samovo existenci jinak.Arnold ve stylu 80tych let parádní,skvělá kopie.Jen dost nostalgie a taky mi mrzí že byl ve scéně v té budově.Kdyby byl třeba jako infiltrátor v těch rujnách,jako byl sen v jedničce,bylo by to mnohem lepší.Moc mi tam v tý budově neseděl.A pak ta výměna srdce...no konec hoší přehnali a trochu zkazili.Už vůbec nevím,kde měl hrát Roland Kickinger,mohl by mi to někdo vysvětlit?Jestli hrál opravdu T-800,nebylo to moc poznat.Trojka měla mnohem lepší.Bez Arniho je sice také Terminator good,ale určo ne tak,jak býval. ()

Hopsik

Mám rád sci-fi, nebráním se fantasy a miluji motiv Terminatora od Camerona. Trochu se mi skřivil úsměv už při prvních vteřinách kdy velká písmenka létala po obrazovce ala T1(1984) a do toho poněkuď divná hudba. Dobře, beru. Ale to že nemůžou lidé chodit v noci, pač má Skynet infravizi a následně si 2 hlavní postavy dělaj hezký večer v poušti u velkého ohně...tomu chybí selský rozum. Scény v ponorce s Michaelem Ironside mi příliš připomínaly sekvence ze série her Comand and Conquer a to rozhodně nepřidalo na vážnosti situace. Představoval jsem si to celé trošku jinak. Temné skrýše - zákopovou válku. Utrpení a smrt. Hlavní postavy si tam chodí jak kdyby jim patřil celý svět a Skynet se objeví na scéně teprve když tak rozhodne J. Connor. Snesu hodně, ale konec, na kterém je silně vidět přepracovanost na poslední chvíly. Ale co, potom co jsem viděl film jsem si našel starý spoiler o původním konci filmu. Oba konce jsou, ehm...přitažené za vlasy. Tento snímek je fantasy slátanina. Překrásná ano. Ale není promyšlená do posledního detailu, tak jak by si díl Terminátora zasloužil. Tak jak by si to zasloužili fanoušci. EDIT 13.2.10: Od půlnoční premiéry v ČR 4. dílu terminátora už uběhlo více než půl roku. Dnes jsem se odvážil k druhé projekci. Byl jsem zvědavý a vlastně jsem doufal ve změnu názoru. Nicméně věci se nezměnily - JE TO KOK......! MCG není režisér, ale ňouma. Co záběr to vykradení legendy, nebo nelogická hloupost. Je to ostuda. Vzhled a zvuk není vše ()

tomas.malo

Ach ako túto tragédiu zhodnotiť. Úvodné titulky pridlhé, to prehnali viac ako sa patrí. Logika filmu zostala asi niekde mimo scénar, alebo v prvej verzii scénaru. Áno, je pekné že sa spomenuli mená postáv z predchádzajúcich dielov, aj cameo Rakúskeho kulturistu v politických službách USA potešilo, ale výsledný dojem to ťažko zmení. A terminátori ? Toľko ospevovaný Harvester a MotoT dostali enormne málo priestoru, inteligencie a niekedy aj slabšie efekty. Nuž, MCG sklamal na plnej čiare, Bay sa blíži a po ňom si na Terminátora nikto nespomenie. (pozn.: Palace Cinemas Aupark sála č.1., Bratislava, 4.6.2009) ()

Norzog

Ano. Film má naprosto děravý scénář a nulovou logiku. Ale je děsně zábavnej. Skvělá atmosféra, výborné efekty, kvalitní akce, dokonalý zvuk. Pokud se díváte u PC hvězdičku, nebo rovnou dvě si odeberte. Pokud však v kině, kde můžete zažít pořádné vibrace, pak si to rozhodně tři hvězdy zaslouží. ()

Polux

6/10 | Zapomeňte na předchozí díly Terminárora. Toto pokračování je totiž z úplně jiného vesmíru (myšleno obrazně i doslovně). | Může za to neuvěřitelně děravá, logiku (byť elementární) postrádající, jednu chybu vršící za druhou a odnikud nikam vedoucí splácanina, kterou na place nazývali "scénář". Skutečnost, že se na něm podepsalo až nezdravě velké množství lidí, spolu s neustálým přepisováním, je na filmu bohužel evidentně znát. | Nejen že, zbytek lidské populace, přeživší Soudný den, neživoří kdesi v podzemí jako krysy a na povrch vstupuje pouze k získání dalších zásob (nekontaminovaná voda apod.), ale beze strachu z odhalení (a srovnání se zemí) stroji používá pozemní vojenské základny a ve vzduchu se prohání bitevními letouny A-10 a vrtulníky. Zdůvodněním, kde v postapokalyptickém světě získávají lidé pohonné hmoty nebo munici, se nezabývali scénaritsté, divákům doporučují totéž. | Důležitější však je, že chybí gradace příběhu, motivace jednotlivých postav a v mnoha případech také jejich smysl (o charakterovém vývoji ani nemluvě), nebo smysluplné dialogy. | Především není vůbec jasné, zda je John Connor jen další z řady, který se do pozice mesiáše postupně propracovává, nebo je již opravdu vůdcem celého hnutí odporu (a pokud ano, z jakého jiného důvodu, než toho, že to tak je). U strojů samotných rovněž není zřejmé, čeho vlastně hodlají dosáhnout. Postava Kylea Reeseho, na které defacto závisí časová linie tak, jak ji známe, je stroji hledána (následně dopadena), jen proto aby jej pak nechali uvěznit (a vystavit se tak možnosti jeho osvobození). Vysvětlením má být použití postavy jako návnady na dopadení Johna Connora. O tom, že v případě jeho okamžité terminace by toto nebylo vůbec nutné, se není potřeba zmiňovat. Samotných terminátorů (v akci) je ve snímku překvapivě málo (proklamovaná T-600 se objeví všehovšudy 2x, T-800 model 101 jednou), dostatečné množství akce však nechybí (jejiž choreografie je výborná). | Kapitolou samou pro sebe je pak závěr filmu - týká se to odhalení významu postavy Marcuse Wrighta a jeho úloha při záchraně života Johna Connora, při němž nezbývá, než se hlasitě smát. Velká škoda, že tvůrci filmu neměli odvahu použít původně zamýšlený (na internet však uniklý) závěr. Zkrátka mé podezření, že tvůrci scénáře snad ani předchozí díly neviděli a psali jen na základě kultovního statusu, či událostí popisovaných těmito filmy získaných z doslechu, možná není daleko od pravdy. Různé malé narážky na T1 až T3 (není jich zase tolik) jistě potěší, kvalitní (tzn. mající alespoň nějaký) příběh však nenahradí. | To, co posouvá film od naprostého průšvihu alespoň k průměru je předeším režie a vizuální stránka filmu. McG zachraňuje svým videoklipovým stylem co se dá. To je však na to, být součástí ságy Terminátora zoufale málo. Duchovní přesah, tolik vlastní prvním dvěma dílům úplně chybí, zůstává pouze potěcha pro první signální (stejně jako v T3, tam byl ovšem nahrazen humorem). Na druhé straně si přiznejme, že s totožným scénářem by nic lepšího nesvedl ani Železný Jim a také skutečnost, že jsme mohli dopadnout daleko hůř (zdravím Bretta Ratnera:-). Mezi zúčastněnými herci jednoznačně vévodí Sam Worthington (především díky nejlépe napsané postavě), následován Antonem Yelchinem. Naopak zklamáním je výkon Christiana Balea (jednak nemá pořádně co hrát, a také jeho postava nemá tolik prostoru). Zbytek herecké sestavy nestojí za zmínku, ať už z důvodu minimálního prostoru na plátně (Ironside, Dallas Howard, Bonham Carter), zbytečností celé postavy (vesměs všichni ostatní), popř. chabých hereckých výkonů (vesměs všichni ostatní). Triky a masky jsou (také) díky ILM samozřejmě nadstandardní, výprava a kostýmy (půjčující si především z Mad Maxe) rovněž. Kamera je (v dnešní době již tradičně) dokumentaristicky roztřesená (což přispívá k jisté realističnosti), střih je (dtto) velmi rychlý, naštěstí ne na úkor přehlednosti. Zvuku není co vytknout. Hudba je však nevýrazná, ve filmu svou funkci naštěstí plní (zapomeňte však (bohužel) na úderný hlavní motiv Brada Fidela). | Tím, co film nakonec táhne k bezvýraznému průměru je tedy neoddiskutovatelně scénář, nebýt něj mohl být T4 filmem roku a směle se zařadit po bok svých předchůdců. Nezbývá než doufat, že prodloužená verze (delší snad o 30 minut), chystající se k uvedení až na DVD / BD, snímku pomůže. | Otázkou tedy zůstává, zda se (v případě, že si film na sebe vydělá a producenti budou ochotni znovu riskovat) těšit na možný další díl. | PeZet () (méně) (více)

D.i.k.y.

film na který jsem se těšil, protože Christian Bale co hraje Johna Connora je můj oblíbený herec. Film zklamal a nadchl – zklamal tím, že postava Jona Connra byla v podstatě dost zanedbaná a málo se objevil – pouze v nějaké akci, které se povedly. Nadchl tím jak se režisér McG zabral do postavy Marcuse Wrighta (Sam Worthington ) a pojal jí dost zajímavě – i když na konci jak daruje své srdce Jonovi tak to maličko zklamalo, ale je fakt, že Connor musí přežít jinač by byla jiná budoucnost, že? :-) ()

pat_rafter

naprosto nedůstojné pokračování. scénář o ničem, hrozná režie mcg, bale nemá absolutně co hrát, v podstatě se jedná o vedlejší roli.... ()

Libb

Ajaj, tady lidi čekali něco jiného, než já - asi jako já čekal něco jiného u Startreku. Už trojka dávala tušit posun k akci pro masy a čtyřka pokračuje. Děj je hodně slabý a nelogický, ale akce, pokoukáníčko, triky, paráda. Kdo má Terminátora za kultovní film, tak toto NENÍ pokračování ve sttylu, na jaký jste zvyklí. Salvation je pro fandy Arnolda něco jako Startrek od Abramse pro mě - fajn film, využívající známosti dané předchozými. Na rozdíl os ST, tohle mě bavilo. P.S. Připadá jen mně, že "Obsah" psal někdo, kdo vůbec nemá páru, o čem to je? ()

Jardys88

ale jo celkem slušný počin, u kterého jsem se nenudil a užil si trochu toho sci-fi. Jinak obličej pana guvernéra mě potěšil ale moc dlouho mu nevydržel a shořel. ()

Terminátor po mexicku?

19.06.2016

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013