Píše se rok 2018 a na zničené Zemi proti sobě bojují zbytky lidí a počítačový systém Skynet. John Connor sice přežil Soudný den a byl vychován jako budoucí zachránce lidstva, ale zatím je pouze jedním z mnoha řadových velitelů. Lidstvo právě objevilo nový prostředek ke zničení Skynetu – rádiový kód schopný rychle a stoprocentně deaktivovat každý stroj. John Connor si uvědomuje, že toto není budoucnost, o které mu jeho matka vyprávěla. Něco je jinak. To se potvrdí, když se John seznámí s Marcusem Wrightem, mužem, jehož poslední vzpomínka je vlastní smrt. Jedná se o nový druh terminátora, uvnitř kovová kostra, ale zároveň lidské srdce a mozek. John a Marcus se společně musí vypravit do srdce Skynetu, aby zachránili jistého muže, kterého tam vězní. Jeho jméno je Kyle Reese a je to Johnův budoucí otec, který se jednou vrátí do minulosti a bude chránit Sarah Connorovu. (TV Nova)

Shitonit

Začátek je megastrašáckej, leze to do morku kostí, pak se to rozjede a občas malinko ustřeluje, asi by se to dalo víc vytunit..je to asi tak, jako že by někdo dost spěchal a chtěl urvat co nejvíc doláčů z něčeho dokonalýho. Jenže jak se spěchá, tak se to dokáže vykurvit, a nepůsobí to už tak uceleně vymazlený jako ta dokonalost na kterou to navazuje. Ale tím, že to je pořád Terminátor, tak to beru tak, že to prostě je tak, jak to je, jsem rád že to je, a doufám, že v budoucnosti..to bude lepší. ()

Scraffy

Konečne sa pustili do budúcnosti. A že bolo na čase! Odkazov na minulé diely tu bolo dosť, čo bolo super. Atmosféra postapokalyptickej budúcnosti je hustá ako med. Akčné scény sú natočené s ľahkosťou, prehľadne a často veľmi šokujúco. Priemerná časť zo série Terminátora. ()

papadoce

Salvation patrí k tomu najlepšiemu, čo Terminátor od kedy ho Cameron opustil predviedol. Po vzbure strojov privial čerstvý vietor sympatické tváre, scenáristom druhý dych a fanúšikom nádej. Ale to všetko len kým neprišiel Genysis. No nič, aj tých pár rokov radosti za to stálo. Teraz už len dúfať, že v poradí šieste Téčko bude také dokonalé ako trailer v kine. Mal som husiu kožu, takže... Inak po tom, čo hral Johna Connora v trojke nejaký lúzerský zmätok je Kiko neskutočnou voľbou. Aj trik s Arniem ´84 bol veľmi vkusný a nápad s prvým infiltračným Téčkom pokrokový. Ja som sa bavil až kým som nevidel miestnych 66. Myslím, žeby ste mali byť terminovaní. Aspoň väčšina. Však Skynet si Vás nájde .... cez facebook Vy zmrdi. ()

Comida

Po akční stránce uspokojivé, nicméně když střílení utichne, krapet slabší (ne však úplně nudné) a scény jenž měli údajně být dojemné, působili spíše otravně. Stejně tak opakování hlášek z předchozích filmů. Co ale hlavně oceňuji na čtyřce Terminátora je to že jde vlastní cestou a liší se od ostatních dílů. Je zábavný a jako pokračování nedělá ostudu sérii (ne tak jako směšná pětka). Celkově je Terminator Salvation zábavná jízda která baví ale nějak extrémně neohromí a člověka trochu mrzí že z toho rozhodně šlo vytřískat krapet víc. Takto to je za slabší čtyři hvězdy. 7/10. ()

PlysovyMacko

Priemerné sci fi, ktoré by sa ani nemuselo hlásiť k odkazu Terminatora a mohlo by fungovať ako boj robotov a ludi a nevšimla by som si rozdiel. Jediná zaujímavá postava je Marcus, ktorý je robotom proti svojej vôli a musí sa rozhodnúť ci bude zlý alebo dobrý. Connor je jednorozmerna postava a Christian Bale je na druhej koľaji. Akciu už som videla aj lepšiu. ()

celticek

Z mého pohledu - lepší než T3. Lepší herecké obsazení. Šlo to udělat jinak - apokalyptická budoucnost tomu dává mega prostoru. Vadí mi nelogičnosti typu - proč nezlikvidovat Reese, když ho máme mezi živými v "pracovním" táboru. Naopak chválím postup Skynetu - první infiltrační jednotka v podobě živého organismu na kybernetické kostře. Mišmaš, ale aspoň akční s nějakým myšlenkovým přesahem. Co tam máš dál? ()

Tales

TS disponuje hodně dobrou akcí (hned na začátku se rozjede akční peklo a pokračuje až do konce-teda ne tak úplně, film je hlavně hodně dynamickej a akce přichází dycky tak, aby nebyl čas se u filmu nudit), výbornejma efektama, průměrnejma hereckejma výkonama (nevšim sem si, že by Wortinghton hrál nějak extrémně líp, než Bale, jak se psalo v recenzích), povedenou atmosférou (i když víc scén odehrávajících se v noci by neuškodilo-viz například Bale a Common na skále lákaj Hunter-Killera, to se mi hodně líbilo) a ani zobrazení postapokalyptickýho LA neni nějak špatný, spíš myslim, že je docela dobrý (Cameronovo zobrazení budoucnosti těží dost z toho, že se neodehrává na tak širokým prostranství, je ukázáno jen na pár minut a to navíc v noci + se samozřejmě odehrává v budoucnosti, která je od TS ještě dost vzdálená, takže stěžování si na to, že vize neni moc podobná tý z T1/T2 je podle mě docela mimo). Režijně si myslim, že to je docela obstojně zvádnutý a líbilo se mi pár scén, který pravděpodobně odkazovaly na T1 nebo T2 hlavně stylem jakým byly natočený. V čem je teda problém? Hlavní (nebo spíš jedinej) problém je scénář, kterej obsahuje pár šlápnutí vedle a občas je trochu nedomyšlenej až přehnaně naivní, nebo debilní. Já sem ovšem ochotnej akceptovat a přehlídnout těch několik píčovin ve scénáři, protože TS se narozdíl od T3 vyvíjí a odlišuje se od klasickýho schématu, kterej už vyčerpal Cameron, což udělalo z třetího dílu v podstatě naprosto zbytečnej díl. TS se taky liší v tom, že se nesnaží dělat idiotský vtipy, díky kterejm pak akorát odlákává divákovu pozornost a ten pak jakoby začal myslet na to, že to režisér vzal trochu jinak a naprosto zapomene na absenci atmosféry, protože to vnímá jako komedii. Na T1 a T2 už pak TS nestačí, což se v podstatě dalo očekávat vzhledem ke kvalitě prvních dvou dílů, ale pokud by TS měl o něco kvalitnější scénář a byl trošku víc promyšlenější, kdoví jak by to dopadlo. Dávám 4* a věřim, že v příštích dílech (jestli teda budou po těch slabejch tržbách) by se autoři mohli vyvarovat chyb, který udělali, trochu víc to promyslet a mohlo by konečně vzniknout něco, co by se přibližovalo Cameronovi. Jinak je pro mě TS kvalitním nástupcem T2, protože jak už sem psal, tak T3 je podle mě zbytečnej díl, kterej spíš ignoruju, což vlastně dělá i TS. ()

mikhail

Dúfal som v zázrak ako pri Smrtonosnej pasci 4.0, ktorá bola prekvapivo dôstojným pokračovateľom svojich predchodcov. Bohužiaľ, prišlo sklamanie. McG nie je vyložene zlý režisér (akčným scénam nemám čo vytknúť), ale pokiaľ má stavať film okolo príbehu, tam bohužiaľ zlyháva na celej čiare. Kopec nelogickosti a zjednodušenia, pri ktorej fanúšikovi série Terminátor zostáva až rozum stáť. Ako príklad uvediem keď si v pustine Sam Worthington zoženie nabitú (!!!!) baterku do auta a toto naskočí na prvý šup (po niekoľkých rokoch státia!!!). Alebo záver filmu, kde sa to okrem akčných scén len tak hmýrilo somarinami. Ale aby som len nehanil, veľmi ma prekvapil výkon Sama Worthingtona. To je však jediné väčšie plus, ktoré môžem filmu udeliť. Hodnotenie 50% ()

matusb

Myslím že každému, kto niekedy videl Terminátora a páčil sa mu, uvažoval nad tým ako vyzeral svet, keď ho ovládli stroje. Salvation ukáže práve túto „krásnu“ budúcnosť a myslím viac ako vhodne nadviaže na prechádzajúce diely. McG vytvoril celkom obstojný príbeh a zasadil ho do apokalyptickej vízie toho, čo kedysi bývala táto planéta bez toho, aby sa človek musel čudovať prečo je niečo tak alebo onak. Akčné scény dopadli na výbornú a v prvom rade, patrili k príbehu, na rozdiel od ďalšej akčnej akožepecky tohto leta, Transformerom. Osobne ma veľmi potešila prítomnosť rôznych foriem Terminátorov, zvlášť T-600 a Mototerminátori boli skvelým spestrením a na konci T-800 v Arnieho podobe síce trochu vyvolal úsmev na tvári, ale aj tak som bol za oživenie legendy vďačný :) Jediné čo by som vytkol, bol príliš romantický WTF koniec, ktorý zrazil dobrý dojem z filmu. Najprv to tým pádom bolo u mňa za 3,5* ,ale po zhliadnutí katastrofálnych Transformerov som sa priklonil k 4*. Na ďalší diel sa úprimne teším. ()

ramislav

Hrozně moc jsem se těšil na pokračování mé oblíbené série Terminátora. Koneckonců jsem i přehlížel rejžovo jméno, abych si to celé, ještě před premiérou, nějak neznepřátelil, neboť jsem mu prostě nevěřil, že to dokáže. Záčátek filmu mě mile překvapil, jelikož postapokaliptická atmosféra mě pohltila natolik, že mě to chvíli i bavilo. Už jsem začínal doufat v to, že se to náramně vydaří. Jenomže co čert nechtěl, po druhé polovině filmu jsem už zíval nudou, protože se to táhlo strmým kopcem přímo do záhuby. McG není špatný režisér, ale na takový žánr prosťě nestačí. Nebýt bravurního výkonu S. Worthingtona, tak by film, vskutku, letěl přímo do záhuby. Pro mě zklamání, proto musím dát rovných 60%. ()

Elegnor

Dokonalá akce, vážně nevím, co od toho ostatní čekali, ale já vyšel z kina absolutně spokojený. Hudba Danyho Elfmana dodávala celému snímku dramatický a napínavý ráz, efekty nepřekonatelné a třešnička na dortu v podobě Arnieho na konci prostě neměla chybu.. ()

vieriX

Bylo mi jasné,že kvalitu kterou James Cameron nastavil v prvních dvou terminátorech se už nevrátí.Ale nový pohled na vizi MCGho se mi velmi libí.Efekty a akční scény parádní co se týče dialogů to už bylo slabší. Dle mého názoru se vyvíjí nová trilogie správným směrem.Dávám 80%. PS: Doufám,že to co režisér naznačil,že v pětce se bude cestovat časem zpět do Los Angeles ještě před soudným dnem a budou se moc vzít i časoprostorem všechny nejmodernější zbraně mě nechává nadšeného k prasknutí. ()

Cortyx

zdarile navazani na predchozi dily,hlavne teda soucinost s jednickou. Byl jsem az unesen atmosferou filmu ktera je jak z Mad Maxe vystrizena ale urcite ma svoji originalitu. ()

Amadeo

Spasenie rozhodne nie. Skôr by sa hodil názov Súmrak - presnejšie by vystihol skutočný charakter posledného a najhoršieho dielu Terminátorov. Film nekonzistentný s terminátorovskou ságou, plný odkazov na predchádzajúce diely ( od skromného You could be mine od G´nR po Švarcíkov ksichtík na T-800). Nadupaný zbytočnými a nedorobenými akčnými scénami, ktorého nudný dej nezachráni ani hviezdne obsadenie. Balovmu Connorovi chýbal len ušatý oblečik Batmana, Ironsideov potenciál kompletne nevyužitý, od Yelchina očakávete, že sa v niektorej scéne ozve startrekovské "victor,victor" s ruským prízvukom atď. Takto to dopadne , keď po Cameronovi obsadíte do režisérskej stoličky niekoho, kto by mal radšej zostať pri Charlieho anjelikoch. Politicky korektné dieťa, ktoré počas celého filmu ani necekne a je na niečo dobré ( ako protiklad k politicky korektnému dieťaťu v Deň , keď sa Zem zastavila ) je ozajstným prínosom do dejín filmu. Pre budúcnosť by však bolo lepšie zakopať 6 stôp hlboko, dať mu krásny žulový pomníček s nápisom Terminátor R.I.P. , než nechať przniť ságu piatym dielom. ()

Soubi

Mohlo to být mnohem, mnohem horší. Takto se jedná o solidní pokračování ságy (přičemž jednička s dvojkou nebudou nikdy překonány), které je plné efektů, výbuchů, jisker a zarputile se tvářícího Balea :). Tomu si hraní na vojáčky moc nejde, ale což, je momentálně v kurzu, tak proč by ho tam nehodili....Arnie (byť digitální) na konci potěšil. ()

miki68cz

Americký kýč s pěkným začátkem a slabým koncem. Film se dá vidět už pro pěkné vizuální triky, kvůli kterým jsem dal tři hvězdičky. Moc mne tentokrát nenadchly herecké výkony, kromě Christiana Baleho jakoby béčkových herců. Nesnáším postavu, která má vzbudit porozumění, soucit a obdiv zároveň, postavu malého, šikovného, bystrého, vlasatého a k tomu všemu ještě němého dítěte rošťáka - trapná slabota. Naprosto jsem nepochopil obličej Schwarzeneggera na jednom z finálních Terminátorů ?????? Snad poprvé mne nijak nezaujala hudba Dannyho Elfmana i když bývá zvykem, že přidává náboj a může přidat i hvězdičky v závěrečném hodnocení. Mohlo to být lepší............. ale taky horší. ()

vlKousek

No jako fakt zklamání, jsem šel do kina s očekáváním, že mě to mile překvapí a co se nestalo...překvapilo mě to....ale naopak velice nemile....klišéček jako požehnaně ((např. cisterna s benzinem, která má otevřený ventil, aby se potom do ní střílelo místo střelby do benzínové stopy:D Ovšem nejvíc to podání ruky od děcka hodnýmu terminátorovi na konci filmu, fakt nejvíc trapnej záběr, to si mohl Mcg ospustit)) a jediný, proč mělo smysl chodit do kina byl docela ucházející zvuk a vcelku draze vypadající efekty, ale jinak....fakt jako nic moc... ()

Mykhaluu

Achich, achich! Taková nerozvážnost! Nedat na hodnocení a věřit traileru... mooooc pěkně povedenému traileru!!! Možná mělo zůstat u traileru?!? Ale ne. Jen jsem se možná měl podívat, že ten pan režisér měl v pacičkách i Charlieho andílky (které jsem celé shlédnout zatím nedokázal) a přepnul bych mozek coby receptor scénáristických zvěrstev do úplně jiné polohy!! Takhle jsem po úvodní části (která byla tak moderní dynamická a postkatastrofická, že Mad Max se svým vypelýchaným kožíškem s kňouráním zalezl hlouběji pod postel Mela Gibsona) došel v šok! Zvedám se, že odcházím s kina najít tu pilotku a odstřelit ji, jak si zasluhuje... Ale káravý pohled mé moudré ženy mě zadržel. Vyplival jsem tu pachuť scénáristické zhouby a postupně sbíral upadnuvší tři hvězdičky mezi popcornem, který ohleduplní diváci před námi rozsypali, kdyby se náhodou někdo slabší sesypal a mohl padnout do měkkého... Následně se to opět rozjelo do slušného akčního filmu v nejmodernějším a potemnělém hábitku... pachuť však zůstávala a k dovršení úplné, tentokrát filmové apokalypsy se valil scénář v rukou šílenců, kteří se vymkli kontrole dál... Po mnoha dalších nelogičnostech v boji se Skynetem (s inteligencí starého Atari 8-bit) dostal k opravdu srdcervoucímu finále! Tentokrát ovšem doslova! Myslím, že než obětovat tak účinného a drsně vyhlížejícího bojovníka, kterého předvedl Sam Worthington, tak by se vyplatilo hledat dárce mezi pány scénáristy!!! Nu, ale za to leknutí ve scéně na plášti letícího LZ z popcornu zvedám i čtvrtou hvězdičku, protože jsme se slušně báli a hezky se na to koukalo a modlím se za jiné scénáristy a silnější producenty pro případné další díly!! Nebo se příště stanu součástí Odporu! ()

Křepi

Véélký terminátoři, véélký výbuchy, co víc si od čtyřky přát. Jistě, byly tam chyby, ale nebylo to tak hrozné. Příběh je hrozně předvídatelný, ale to zas tak nevadí. Plus jedna hvězda za kino. Neboli, nečekjte nic a nebudete zklamáni. ()

Terminátor po mexicku?

19.06.2016

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013