Píše se rok 2018 a na zničené Zemi proti sobě bojují zbytky lidí a počítačový systém Skynet. John Connor sice přežil Soudný den a byl vychován jako budoucí zachránce lidstva, ale zatím je pouze jedním z mnoha řadových velitelů. Lidstvo právě objevilo nový prostředek ke zničení Skynetu – rádiový kód schopný rychle a stoprocentně deaktivovat každý stroj. John Connor si uvědomuje, že toto není budoucnost, o které mu jeho matka vyprávěla. Něco je jinak. To se potvrdí, když se John seznámí s Marcusem Wrightem, mužem, jehož poslední vzpomínka je vlastní smrt. Jedná se o nový druh terminátora, uvnitř kovová kostra, ale zároveň lidské srdce a mozek. John a Marcus se společně musí vypravit do srdce Skynetu, aby zachránili jistého muže, kterého tam vězní. Jeho jméno je Kyle Reese a je to Johnův budoucí otec, který se jednou vrátí do minulosti a bude chránit Sarah Connorovu. (TV Nova)

Peter-1307

Aby tento Termonátor nebol pre mňa len fór tak som musel stráviť niekoľko vecí, už nieto železného Arnolda, nieto klasických akčných scén, je tu však premiera temna, slabej hudby a nepresvedčivých hereckých prejavov. Takže moje výsledné hodnotenie - som v rozpakoch. Ani dobré ani zlé, len šedivý priemer. ()

Stejšn

S tímhle filmem mám několik problémů. První je nelogičnost a překombinovanost děje, hlavně ve druhé půlce. Při vysvětlovací pasáži v centru Skynetu jsem se musel hodně soustředit, abych pochopil rozhovor. Taky tam vůbec nebylo vysvětlené braní zajatců (nebo mi to nějak uniklo). Druhý problém je s některými robotími scénami, které jsou příliš hektické ve stylu Transformers a ani ty není snadné sledovat. No a třetí problém mám s tím, že mi ani jedna jediná postava v celém filmu nebyla symptaická a v podstatě mi bylo úplně jedno, jak to s nimi všemi dopadne. Na druhou stranu ale musím pochválit roboty T-600 a mototerminátory, ti se mi líbili. Celkově ve mně čtvrtý Terminátor ale zanechal velmi vlažný dojem a rozpačitost, až zklamání. Mrzí mě, že skoro o patnáct let starší a desetkrát lacinější béčko Hlasy z podzemí, které je na podobné téma, je mnohem lepší. ()

Olafsson

Zbytečný film... Mělo se zůstat u trojky a konec šmytec... Co to má sakra společného s původní sérií...? Spatlanina kde citelně chybí Arnold, protože je to právě on na němž celá série stála a stojí... A nepomůže ani těch pár momentů, kdy se na konci objeví v digitální podobě... Jedna hvězda je právě za něj, další pak za vymakané triky obecně... ()

hackstolle

No kvuli peti hezkym zaberum rozhodne nebudu zvysovat moje hodnoceni. Trochu mne to kazi ten lehce myticky nadech Terminatora jako takoveho, kdy dvojka vyjimecne predcila jednicku. Ale Salvation je opravdu ztrata casu. ()

Ferenzo

Rok 2018. Docela blízko. Ale musím říct, že jsem to čekal horší a tudíž nejsem zklamanej. Efekty výborný, děj se mi taky moc líbil, ale zkazil mi to konec. Příliš velká "romantika" na konci. Arnold si taky moc nezahrál :D Ale jinak celkem koukatelný film s dobrou hudbou a efekty. Bale taky nezahrál špatně. 70%. ()

Ajka1

Pamatuji si, když jsme na tom byli s přítelem v kině, že jsem některé pasáže prozívala a po finální scéně se marně snažila najít nějaký hlubší smysl celého příběhu. Jediné, co mi tehdy utkvělo v paměti, byl Sam Worthington (pro mě tehdy naprosto neznámý herec). S odstupem času a po druhé, tentokrát domácí projekci musím konstatovat, že se téměř nic nezměnilo. Snad jen jsem si uvědomila, jak moc je Christian Bale v tomto snímku otravný. On scénář celkově stojí za starou bačkoru, a co se týče množství nelogičností, myslím si, že Tom Hardy to s tou závěrečnou bitkou vystihl přesně (že by celozávodka?). A to "srdceryvné" finále? To bylo faux pas nedozírné velikosti. Nebýt postavy Marcuse a namakaých akčních scén, poslala bych snímek na věčnost. ()

inmax

Čekal jsem (dle zdejšího hodnocení) promarněnou šanci a konec jednoho kultu ale dostal jsem výbornou akci, dechberoucí triky (scénu, kdy Connor v jednom dlouhém záběru nasedá do vrtulníku, vzlétne s ním a pak je sestřelen, pobírám ještě teď) a celkem ucházející děj (hlavně díky postavě Sama Worthingtona). K tomu dost odkazů na předešlé díly, já se zkrátka bavil královsky. ()

Ernie_13

Už to síce nie je tá klasika na ktorú som si zvykol, ale stále palec hore...a nielen kvôli stopáži s Arnoldom. ;) Kludne natočte ďaľšiu časť. :D ...70% ()

Tremono

Nevím, za co dávat hvězdičky, těžká volba. Jedna hvězdička za Železného muže osobně, první prototyp, model de-luxe ;- (víc si nepotřebuju z filmu pamatovat "Jo, byl tam.") A to je asi všechno. Nestydatá vykrádačka kdečeho, včetně prvních dílů. ()

kubas369

Po třech letech jsem tomu dal druhou šanci a jsem rád že jsem to udělal, protože mi to sedlo o mnoho lépe než na poprvé. Ono je to vlastně jen béčko, který si na hlubší poselství prvních dvou terminátoru jen hraje, přesto jsem měl podobné filmy vždycky rád. Chybý tomu ta Cameronova pečlivá ruka stejně jako třetímu terminátorovi ale nedá se nic dělat výsledek není zas tak špatný sedlo mi to o hodně lépe než ten třetí díl. Vlastně mi tady nejvíc vadí to, že to má v názvu Terminátor, když tady jde hlavně o Connora a o toho Marcuse ikdyž Connor je jen pěšák, který slouží jako pojítko s původnímy filmy. ()

helrohir

Tak! Po rokoch odďalovania hrozby Súdneho dňa a cestovania v čase v snahe zabiť Johna Connora konečne prišla apokalypsa, ktorá bola vo všetkých predchádzajúcich filmoch spomenutá len okrajovo. A výsledkom je celkom schopný film, ktorý obozretne narába s terminátorovskou mytológiou. Na celom filme je najprekvapujúcejší výkon Sama Worthingtona, ktorého som považoval za nie príliš dobrého herca, ale tu na seba strháva pozornosť a zatieňuje aj Christiana Balea, ktorý je v tomto filme pomerne nevýrazný. Celkovo je film veľmi dobrý, najmä vizuálne efekty a akčné scény sú perfektné, len ma trochu mrzí, že tento film nemal poriadneho režiséra a scenáristu, pretože ak by sa toho chytil niekto kvalitnejší, mohlo ísť o výnimočnú sci-fi udalosť. 70%. ()

anyonecek

Dopadlo to zhruba jako 3. díl. Hrálo se minimálně z půlky na efekty a ve zbytku se tvořil příběh, hudba atd... No na 1. ani 2. díl to nemá, ale řekl bych, že je to důstojné snad už poslední zakončení téhle celé série terminátorů. Každopádně hvězdné obsazení se autorům podařilo získat, to se zase musí uznat a Christian Bale byl opět vynikající a zdárně hrál i Sam Worthington. Pro fanoušky terminátorů je tohle povinnost i když pro někoho to bude zřejmě zklamání. ()

lucky.loo

Film se odklonil od původní myšlenky tří předchozích Terminátorů. Příběhová linie nepřehledná matoucí. Nákladově nejspíše velkolepé, efekty film zvedly, ale pro nás fandy Terminátora slabé. Hodnocení 66% ()

Vocoun

Dnes to běželo v televizi a já si vzpomněl, proč jsem tenhle film vlastně nehodnotil. Bylo to proto, že po jeho shlédnutí jsem byl totálně nepříčetný zlostí. Proč? Proč se tenhle film musel natočit? Nemohli už nechat terminátorskou sérii být? Už třetí díl ( s kterým mimochodem tenhle film vicemeně nepočítá) mě nijak nepřesvědčil, ale tohle? Pár lidí tu zmiňovalo totální chaos v přiběhu, popírání některých dílů, spousta nelogičností a je to prostý fakt. začátek ještě nebyl tak hrozný, ale co se rozjede potom a jak to nakonec dopadne? Opravdu velké zklamání. Navíc Christian Bale dle mého názoru v tomhle filmu vyloženě špatný. Marně přemýšlím nad něčím, co by ve mně po tomhle filmu zůstalo. Ani nevím proč dávám 2 hvězdy, snad z úcty k původní sérii. 40% ()

Sharleen

Sama sa tomu čudujem, ale musím dať 4 ****. Dlho som sa poslednému Terminátorovi vyhýbala, lebo Terminátor 3 - Vzbura strojov bolo pre mňa veľké sklamanie oproti dvom predchádzajúcim, ale toto bolo to fakt slušné. ()

Uberlord

Nejhorší na tom všem je, že to není špatný film... Jen je prostě zbytečný...Vůbec největší průserem jsou tam hlavně nesrovnalosti a další věci, které by bylo dobré objasnit. *BACHA SPOILER* - jak je možný, že Marcus Wright, je vůbec první terminator určený k infiltraci, vyrobený ještě před válkou a přesto je jeho technologie dál, než u ostatních Téček, co tam pobíhají...? Je to jen jedna z mnoha otázek, co film ve mě vyvolává. Je tam až mnoho, mnoho znepokojujících otázek, na které nikdo nezná odpověď. Bohužel samotný děj, je akorát silně vyhajpovavaný a opět brnká na velmi tenkou strunu. Totiž vyslání samotného Connora do Skynetu na mě působilo šíleným dojmem, že mě chce někdo šokovat, abych byl naplej jak kšandy. Jenže, když se to všechno spojí dohromady, tak máte velkou radost, že vidíte post apo... kde se sem tam proběhne nějaká ta T600, uvidíte animovananého Arnieho, kterému už chyběly snad jen Mickey mousovské uši a spoustu narážek na předcházející filmy.... Ale na konci toho všeho vás napadne pouze jediné.... PROČ? ()

B_Dup

Futuristická akční střílečka, ve které původní myšlenka kultovní série o terminátorech jaksi někam zmizela. Napjatá atmosféra dokreslená důležitým instrem prostě chybí. V žádném případě to nezachraňuje ani rádoby Arnold (Kickinger), scéna je spíše k smíchu. U filmu Vás tak především drží výkony Balea a Worthingtona, i když i oni mají ve svém repertoáru jistě lepší snímky. Akce dobrá, ale nic víc. O nějakém dechberoucím příběhu ani nemluvě. ()

ManOfPhoenix

I když je skvělý, že nás čtvrtý díl tentokrát zavedl už do zkažené budoucnosti, není to prostě ono. Prostě to už nevypadá jako pořádná "terminátořina". Post-apokalyptická budoucnost vypadá nudně, není příliš "živá". Kde je akce lidi vs. Terminátoři, kterou máme vidět každou sekundu, kdy je záběr na zkaženou budoucnost? Ne, tohle ne. Tohle je prostě průměrný (v některých scénách až nudný) terminátorský film. ()

MirkaP

Bože to byla sračka, pardon, ale nemůžu jinak. Do konce jsem vydržela jen proto, abych viděla, jak to domotaj, ale to jsem neměla dělat, bylo to strašné. ()

Terminátor po mexicku?

19.06.2016

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013