Píše se rok 2018 a na zničené Zemi proti sobě bojují zbytky lidí a počítačový systém Skynet. John Connor sice přežil Soudný den a byl vychován jako budoucí zachránce lidstva, ale zatím je pouze jedním z mnoha řadových velitelů. Lidstvo právě objevilo nový prostředek ke zničení Skynetu – rádiový kód schopný rychle a stoprocentně deaktivovat každý stroj. John Connor si uvědomuje, že toto není budoucnost, o které mu jeho matka vyprávěla. Něco je jinak. To se potvrdí, když se John seznámí s Marcusem Wrightem, mužem, jehož poslední vzpomínka je vlastní smrt. Jedná se o nový druh terminátora, uvnitř kovová kostra, ale zároveň lidské srdce a mozek. John a Marcus se společně musí vypravit do srdce Skynetu, aby zachránili jistého muže, kterého tam vězní. Jeho jméno je Kyle Reese a je to Johnův budoucí otec, který se jednou vrátí do minulosti a bude chránit Sarah Connorovu. (TV Nova)

Agora

Ze všech čtyř dílů se mi tento zdál nejslabší, trikové scény už nebyly tak úchvatné a nápadité, spíše připomínaly Transformers. Děj se dal dost lehce odhadnout, jediné překvapení byl Sam Worthington, který vyčníval nad ostatní. A ten otevřený konec, bože, snad nechystají další díly! ()

Freiheit

Špatný film to rozhodně není, zvláště co se týká kamery, střihu apod.. Dokáže udržet pozornost diváka rychlým spádem, ale ... s koncem projekce vyplouvají na povrch značné nelogičnosti a to nejen již několikrát zmíněná "zvláštnost", že v centru Skynetu proti lidem bojuje jen jeden terminátor (někdo zde psal o pracovním volnu:-), ale především ta skutečnost, že Skynet přehrává "nevědomky infiltrujícímu lidskému terminátorovi", co on viděl a jaké informace do centra Skynetu posílal .... a nějak se pak nemůžete zbavit dojmu, proč sakra nemohl Skynet najít tu zbývající hrstku bojovníků, když to musel mít všechno natočený ...:-D ()

Michal13

Akčné scény sú natočené na výbornú. Avšak pod nimi sa skrýva nie príliš pútavý dej, ktorý si síce dokázal v prvej polovici udržať moju pozornosť, no v druhej začal trošku nudiť a záver mi prišiel nie príliš vydarený. Asi najväčším plusom bol výkon Sama Worthingtona. Bale bol pre mňa miernym sklamaním. Nebyť toho záveru, boli by to 4*. / 70% ()

pelewi

Skvelo som sa bavil, keď som bol v kine na tomto filme. Film spočiatku niektorými vecami záhadný ale neskôr pekne vysvetlený. Rovnako aj naháňačka s "motorterminátormi" bola veľmi vydarená, CGI Arnie si tam užil pár minút slávy ale jeho zničenie mi rozprúdilo myšlienky v hlave: "Vylial sa na neho kov s teplotou bohvie koľko tisíc stupňov a postavil sa z toho? To je prekrútený koniec z T2!" Ak je McG veľký fanúšik série terminátorov, tak ja som potom väčší. Tento film to len potvrdzuje. Dúfam, že ak sa vrhne Justin Lin do ďalšieho dielu Terminátora, tak že sa mu vydarí rovnako ako nové Rýchlo a zbesilo. :)) ()

ogy86

Tak jsem konečně dohnal tento rest, protože do kritizovaného TS se mi moc nechtělo :-D Opět se mi potvrdilo, že je dobré si přečíst a poslechnout negativní komentáře, protože pak od filmu nic nečekáte a může vás jen překvapit. A musím říct, že TS byl rozhodně lepší, než jsem očekával. Jako samostatné postapokaliptické sci-fi by to byl výborný film, jako pokračování slavného Terminátora je to solidní dílo, i když na první dva filmy zdaleka nemá. Ale TS není rozhodně horším filmem než T3. Prvních zhruba 45 minut šlo o opravdu hustý akčňák, kde se stále něco dělo a především dějová linka Markus Wright - Kyle Reese se mi dost zamlouvala. Rozpočet filmu je na akčních scénách vidět. Jsou dobře udělané a různých výbuchů a soubojů je tam opravdu dost. Bohužel jak se začal děj věnovat více Johnu Connorovi, kvalita šla o třídu níže a ke konci už byly některé věci opravdu přehnané (už vidím, jak by člověk přežil boj s Terminátory holýma rukama - takové téčko by vám jednu "natáhlo" a byli byste zlomení vejpůl). Celkově bych to viděl tak na 7 z 10 nebo-li měřítkem CSFD zaokrouhleno na čtyři *. Moc se mi líbil Sam Worthington jako Markus. Avatar mě neuchvátil, ale tady byl mnohem charizmatičtější než John Connor. Dobrý byl i Yelchin jako Kyle, který mohl dostat klidně i trochu větší prostor. Naopak postava Connora tu hrála spíš druhé housle, i když bych to nepřičítal až tak Balemu, jako ne úplně dokonalému scénáři. A za předchozími filmy podle mě pokulhával soundtrack. Přitom hudební podkreslení dělalo u T - filmů vždycky hodně. V tom byl lepší i seriál TSCC. Ale když to všechno shrnu, tak mě TS spíše potěšilo, do T - univerza patří, a když si budu chtít terminátoří příběh někdy opět připomenout, rozhodně nevynechám ani tento film. A co se týče digitálního Arnolda. Jeho krátká přítomnost byla milým zpestřením a skalní fanoušky jistě potěšila, ale při boji s Connorem se v detailních záběrech přeci jen zdálo, jako by jeho obličej do scény nepatřil, nebo jako by šlo o scénu z posledních filmů se Seagalem. Takže pokud by měl Arnold hrát v případném dalším pokračování větší roli a byl zase takto "digitalizován", tak bych se bez toho klidně obešel. ()

Clar

Nesnáším, když stejné postavy hraje jiný herec. Toto se týká druhého a třetího dílu. Jinak příjemný překvapení. ()

TimeSpliter

Narozdíl od 1., 2. a ještě 3. dílu je tohle druhořadý akčňák... Né každého tento film zaujme, scény už jsou přehnané a jako "poloterminátor" je to pochodující nezničitelná mašina na zkázu bojující za správnou stranu, což ovšem všichni z této strany nechápou... Mě ovšem tento film docela bavil a to hlavně proto, že jsem viděl i předchozí díly... Již zmíněné předešlé díly byly ovšem lepší, je to již klasika a myslím že kdyby tuhle "novinku" ještě trochu poupravili a zamysleli se nad nějakými věcmi, mohl to být mnohem úspěšnější film... No, myslím že to sérii až trochu kazí, ale protože jsem tak trochu fanda a měl jsem opravdu vysoká očekávání, tak teď možná trochu přeháním. :) ()

Trepak

Ako post-apokalyptické sci-fi je to veľmi slušné. Tragicky chýbal Arnold. Keď som videl jeho napodobneninu v Salvation, skoro som spadol zo stoličky. 2012 - Terminátor 5? To chcú do roku 2029 spraviť telenovelu??? :-) ()

sportx

Efekty na dobré úrovni, ale tento typ filmů už asi nemůže přinést nic nového. Na originální jedničku to prostě nemá. Ale i tak za dobré herecké výkony a efekty dávám 65. ()

Podhorsky

První díl série o T, který mi stačilo vidět jednou. Zdálo se mi, že scénarista nebyl úplně při smyslech, když to psal. Na druhou stranu chápu, že neměl chuť vracet příběh znovu do minulosti. ()

martan1

I přes některé nelogické momenty jsem si tenhle film užíval. Vizuální stránka na jedničku a stejně tak akce. Nebýt toho poněkud nedomyšleného děje, tak to mohlo být i za pět hvězd. ()

eoj

V době kdy vyšel nejslabší z terminátorů, ale stále je to slušný film. Na horní hranici tříhvězdičkového hodnocení. Především je škoda Johna, ze kterého scénárista a Bale udělali tupohlava přesvědčeného o svém mesiášství. Kdyby zemřel můj otec -> já lidstvo je ztraceno. Hmm a co třeba - z těch ostatních lidí kteří přežili by možná po likvidaci Johna vzešel jiný vůdce a ten by potažmo mohl být i lepší? SPOIL WARNING: A pak ten patetický závěr o lidském svalu na udržování krevního oběhu - opravdu si někdo myslí, že z nás lidské bytosti dělá pumpa? Ale nuda to rozhodně nebyla a až si příště budu dávat terminátoří serii tak u trojky neskončím. ()

P/\/EL

je to jako se vším, s Predátorem, s Vetřelci, fanoušků je spousta, ale ti staří dobří režiséři nechtěj donekonečna dělat to samé, tyto kulty jsou v podstatě jejich vedlejší produkty, jsou to značky, co dobře prodávají, fanoušsci lační po pokračováních, je spousta tvůrců, co by se to klidně zhostili, kdyby mohli, tak se to dá lidem, co teda nakonec někomu dá, recyklují se ty všechny možné atributy: jména, design, ale atmosféra apod., to bohužel už moc né, ikdyž jako náhodou mě film docela bavil, líbil se mi, terminátoři jsou stejní - děsivé kovokostry, 2018, žádné bitvy jako na začátku 2ky, nevadí, bylo třeba modernizovat - uniformy apod., design musí jít s dobou a dneska prostě letí tenhle styl.....no, to s tím popraveným mohlo být tedy rozhodně zpracované lépe, začátek byl sice originální, ale napínavější by bylo, kdyby se to odhalovalo postupnějc, ikdyž já nevím, Markus jako nový typ terminátora fajn, já už ani nevím, za co byl popraven, nějak mi to ušlo, málo se s tím pracovalo, udělal se z něho příliš velký dobrák. Starší terminátoři když útočí, tak se snaží s lidmi neustále jen házet, co to jako je? kdyby člověka chytly pořádně oběma rukama, tak by zlomili vas, rovnou utrhli hlavu, inu, to by bylo pitomé, kdyby hl. hrdinové neměli šanci přežít ani minutu, když je s nimi tedy hozeno, tak to z ázračně přežívají, nic zlomeného, dobře občas reagují pravděpodobněji, ale....jinak stroje se zdají mít notnou dávku volnosti - rozhodování, připomínají trochu cvičená bojovná zvířata, ale to vypnutí všech, to je jak ze Epizody 1 - ze star wars, no, tak byla to léčka skynetu, jasně, je prostě bystřejší, ale nestačí bejt vždy všude, je škoda, že se filmu nevyřešilo více, nejeden by čekal to zacyklení, ale to by muselo být později, Kyle je ještě mladík, jakože bychom viděli odcestování v čase, ale tak...jasně, ona se to budoucnost možná stejně nějak změnila, já už nevim, scifi s cestovánim v čase - to se neřeší, jasně.... Vizuálně to bylo fajn, jen řada designů je poplatná naší době, obří roboti, skoro až odkazy na matrix, no, proč né, skynet ovládá zemi, vzuch i vodu, napadá mě, lidstvo - inteligence, ale nejen to, atomovkama vyhladil i mnoho dalšího živého, faunu, flóru a nahrazuje to syntetickejma formama života, skynet je prostě bůh :) - velký nový stvořitel.....kterého jsem sami stvořili -teda chytří vědci, díky zacyklení, díky technologii z budoucnosti - T2, jo, T3 byla taková dost popová, Arnie zestár, T-X sice modelka, neskutečně vybavená, ale značně neschopná :) - měla smůlu, no, je jasné, že tvůrci to neměli u 3ky lehké - inu, přijít s něčím extra novým - tak dali prozměnu ženu a ještě k tomu nové technologie, inu, tekutý T1000 - který se krásně kamufloval, splíval s prostředím..........no, nechme 3ku 3kou, byla hdoně výpravná, ale řada digitálních efektů byla na hranici dobrého vkusu, prostě kýčovitá - drahá, ale lacině působící, Salvation se snaží bejt vkusnější, industriálnější, syrovější, ale sem tam se efektnostem nevyhneme, např. několikrát, sakra, proč tolikrát zde máme detajl terminátoří lebky - hlavy na zemi, jak jí zhasínají červené oči, oči zčervenají i tý virtuální ženský na obrazovce, ach jo, fuj klišé, ale naštěstí toho tam více není, v té továrně skynetu bych taky čekal lepší obranu......ale to je jako s tím, jak terminátoři nedokážou rychle a účinně zabíjet a s lidmi zbytečně házejí, jasně, když jde terminátor proti terminátorovi - dává to smysl, ale jinak.....3ka, 4ka.....pak tu máme třeba ty motorky, no, že je megarobot nevypustil už dříve, je toho asi víc, nebo třeba laboratoř skynetu, kde jsou zkoumáni lidé, že tam nikde nebyl žádný robopersonál, k čemu jsou robotům terminály a obrazovky....no, nebudu do toho šťourat, Ch. Bale je populární, ale tady nezajmavý, huláká, Marcus se s nim nějak podivně zkámoší, nebo já fakt nevim...jeho motivace jsou fakt divné....ale tak to vzkříšení ho asi dost překvapilo...jo, kdyby se choval víc jako psychopat vrah....ale to by zase nešlo do bluckbusteru - antihrdina......jako ještě k tý výrobě terminátorů, mě to přišlo takový, že skynet vyrábí v podstě dokonalé produkty - ale prostředí vypadá dost děsivě primitivně, nějak mi to nesedělo.....co se radiace týče, radiace se tu vůbec neřeší.......to je taky teda škoda....postapokalyptickej svět, pár let po výbuších, strojům radiace taky vadí, elektrické obvody, leda, že teda skynet...nejede na něčem novém.......no, skynet vychází ze všech možných lidských konceptů...těžba kovů............hudba teda taky nic moc, vlastně už bylo asi všecko popsáno, recykluje se teda i hudba...no, Salvation nebo Predators......je to to samé...vezmem design, hudbu, typ bojů - tady v terminátorovi zase vrchol někde v továrně, ale je to sakra lepší než finále 3ky, které bylo teda otřesné.....finále 4ky blyo intenzivní, ale mohlo být lepší..........ale řekněme, že Salvation až takový zklamání není, je to pořád 3x lepší než ten hroznej seriál..........z něhož jsem viděl jen střípky, totálně mě to nebralo a pochybuju, že při delším sledování bych změnil názor.........takže klidně další Terminátorovskej film, ikdyž s nápady to bude asi náročné......leda teda udělat líp znova tu postapo. budoucnost.....ale jinak........ty starší verze terminátora - ty 600ky, začátek s nima byl dosta fajnový.....působí fakt dost děsivě a atmoška je poměrně tísnivá, ale později..bohužel to napětí vyhasíná...to srdce bych tam neřešil, řekněme, že je pak vzali do nějakého sálu...ta scéna tam není, ale zase nepodceňujte vědu roku 2018, vláda přeci už v roce 2003 měla tajné technologie, které překonávali známé možnosti..takže...třeba...jsou takové léky na imunitu, že se dá operovat....třeba na záchodě v hospodě...srdce, mozek...plýce.. () (méně) (více)

JerryPilsen

Více než důstojné pokračování slavné série,které funguje i samo za sebe.Akce tak akorát,efekty úžasné a postapokalyptická krajina dokresluje výborně děj. ()

Nikolak

Terminátor je především komedie. Označení Sci-Fi / Akční je v pořádku, ale každý fanda se při pomyšlení na něj pousměje (no ne?). McG tohle nepochopil nebo to ignoruje. Film je děsnej patos, lidskost zní jen v textech, ne na plátně. Odpad to není, Marcus je sympaťák jako málokterý zločinec, ale kdyby ta možnost umístit alespoň jeden díl do doby po Dnu soudném (což je fakt lákavý, kdo by si to po těch madmax intrech předchozích dílů rozdychtěně nepředstavoval, žejo) zůstala nikým nevyužita, pro celou sérii by to bylo lépe. Salvation je kurvítko Terminátora a kdo to čteš, vyhni se mu. ()

Traktorista

Podle hodnocení koukám, že ostatní asi viděli jinej film. Tohle byla sračka maximální - jediný co stálo za to, byly ty efekty. Příběh byl slabej, herecký výkony mizerný, spousty logickejch děr, blbostí bijících do očí a hovadin maximálního rázu. Stupidita vezoucí se na vlně slávy prvních dvou pořádnejch dílů. ()

Terminátor po mexicku?

19.06.2016

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013