Když se náš čas na Zemi chýlí ke konci, je skupina výzkumníků pověřena nejdůležitějším posláním v lidských dějinách: cestou za hranice naší galaxie, při které má za úkol najít mezi hvězdami pro lidstvo nový domov. (Warner Bros. CZ)

Diskuze

Yesqward (hodnocení, recenze)

vonTossis

Nolan a mne protivný? Pre mňa je to vzor čo sa týka filmografie! To on ma priviedol na ČSFD! Vďaka nemu som videl dva najlepšie filmy zatiaľ! A preto som na tento film čakal jeden rok, a to tak, že som naň myslel každý jeden deň! Preto sa aj obávam sklamania, ale ako to tu viacerí hovoria, je to pravdepodobne film pre niekoho dobrý, pre niekoho zlý, a ja len dúfam, že pe mňa bude skvelý :)

na příspěvěk reagoval vonTossis

Yesqward

Já jsem "nolanofil". Jeho tvorbu obdivuju, ale snažím se být objektivní a prostě jak jsem napsal níže - různé problémy ten film má. Ale v součtu je naprosto úžasný. Takže pokud se na to budeš dívat na film jako celek a Nolan ti není protivný :), tak pochybuju, že bys byl zklamaný.

Yesqward

Ano, přesně tak to vidím. Záleží, čeho si na filmu ceníš a čím na tebe ten film zapůsobí. Pokud se budeš nimrat v různých logických detailech atd., asi odejdeš zklamaný. Pokud se tím však necháš pohltit jako jednou dlouhou autorskou výpovědí, budeš nadšený.

vonTossis (hodnocení, recenze)

Nu .. psal jsem to i do komentáře - první Nolan, u kterého pochopím i nízka hodnocení. Jindy mě to u Nolana šokuje, jak je kurva možné, že tomu někdo dá málo?! Tady ne.  Tempo není úplně vyvážené,  díry v logice to má, na konci je vše vysvětlované až příliš. Ale přesto jako celek, jako umělecké dílo a vyjádření svého autora je to pro mě asi nejlepší film od Nolana. Je to nádherný komorní příběh zabalený do velkolepého hávu. Kdo se jim nechá unést, může být nadšen.

Yesqward

Osobně si myslím, že je v zásadě hodně jednoduchý (pokud budeš brát, co říkají postavy, za platné a nebudeš mít tendenci to zpochybňovat). Že to občas skřípe v rámci filmové logiky, to už je druhá věc.

Yesqward (hodnocení, recenze)

Pre tých, ktorí to videli- Ja tento film komplikovaný? Resp., mám si naštudovať niečo o cestovaní cez červie diery a o podobných veciach?

Coleator

Nemusíš být génius, aby sis udělal určité počty. U nás je cca 30 aktivních novinářů (podle recenzí), přičemž projekci navštíví zhruba 3x tolik lidí. Pokud bychom brali americký model podobně (a sály nejsou nafukovací), kde je cca 200 aktivních novinářů, tak může max 1000 lidí film hodnotit před premiérou. A na IMDB to před týdnem mělo už 6 tisíc.

na příspěvěk reagoval Coleator

Madsbender (hodnocení, recenze)

Tom Hardy

Podobný subjektívne idealizovaný prístup by nedovoľoval nijakú diskusiu a hraničil s niečím, čo radšej nebudem priamo menovať. Žijeme v dobe (zdanlivej) demokracie a byť v prípadnej opozícii voči väčšine je prípustné. Ja s tvojim pohľadom na vec, akokoľvek zastávam iný názor, problém nemám. Tu je však pranierovanie opačných postojov, zapojených do diskusií, zvyklosťou a hlasy, hľadajúce akúsi "spravodlivosť" tu boli a budú vždy.

Coleator (hodnocení, recenze)

sankacoffee

O to víc mě překvapuje, že se Interstellar na IMDb drží tak vysoko - přece jenom 10 je pořád 91 až 100%, kdežto tady je maximum je 81 - 100%...

Ale těžko říct, kolik lidí ten film fakt vidělo...

Mikei

Sám musíš vidět, jaký je to nesmysl. Podle téhle logicky se u žádného "předpokladaného dobrého filmu" nemůže ukázat osobitější názor, protože hned bude vnímám za hate.

na příspěvěk reagoval Madsbender

Tsunami_X

Tsunami_X (hodnocení, recenze)

Mikei

Nekádruj a nech lidi, aby se rozhodovali sami. To, že tvé původní představy neodpovídají tomu, jak se věci ve skutečnosti vyvíjí, přece není žádná tragédie.

Coleator (hodnocení, recenze)

Nolanofil

Někde jsem viděl, že je to přesně tak. Projekt rozjel Paramount a když se připojil Nolan, chtěli do filmu vstoupit i Warneři...

Nolanofil

Nolanofil (hodnocení, recenze)

Môže mi niekto vysvetliť, prečo Nolan natočil Interstellar pod krídlami Paramountu a Warner? Počiatok natočil, celý pod Warnerom, prečo potreboval dve štúdia. Rozpočet je pri tom ešte nižší ako pri počiatku. Vlastnilo práva Paramount, alebo ako to je?

na příspěvěk reagoval Coleator

jiriluk

jiriluk (hodnocení, recenze)

Nejenže je vesmír podivnější, než si myslíme, on je dokonce ještě podivnější, než si dokážeme představit :)

Madsbender (hodnocení, recenze)

Gertrudo

SPOILER

Interstellar je ale, z jedného uhlu pohľadu, práve filmom o sile, vôli a drtivej miniatúrnosti človeka a jeho snaženia. A o ľudskosti - takéto správanie mi príde omnoho ľudskejšie, ako apatické prijímanie reality. Nepokladám vyrovnanosť so smrťou za znak profesionality a spôsobilosti, najmä, keď je ich motiváciou snaha všetkých zachrániť, podmienená ich prežitím.

Rozumiem tvojim dojmom - mohlo ťa to v určitých pasážach nudiť, iritovať, pokojne ti to mohlo prísť ako množstvo klišé a mohol si mať z toho zmätok - aj ostatní.

Že sa ho nesnažili nájsť je logicky zdôvodnené absenciou času a nutnosti rýchleho odchodu z planéty, zároveň tiež hroziacim poškodením modulu (ktorý mal už tak veľké problémy s motormi a hrozilo, že neodštartujú) a tiež... nájsť by ho nebolo ťažké. Oveľa ťažšie by ho bolo z tej vody a prívalov vĺn dostať - ak by to bolo vôbec možné.

Zem trpela potravinovou krízou, to vysvetľovať bližšie nepotrebovalo. Odkazuje tým na zlú hospodársku situáciu, obdobia sucha a všeobecne pretrvávajúcimi problémami krajín tretieho sveta, ktoré sú odkázané na potravinovú pomoc. Vízia, v ktorej sa nový tretí svet stal zo samotnej Ameriky.

V tej celej rodinnej línii je cítiť Spielberga (ktorý mal pôvodne režírovať) a záver zapadá do celkovej štylizácie a Nolanovej filozofie, teda viera nie v spoločnosť, odsúdenú na zánik, ale jedinca, ktorý dokáže niečo zmeniť. To už sme vlastne videli aj v trilógii Temného rytiera, ale v nej dokonca nakoniec spravil z človeka symbol.

O dvojke sa nevie nič, ale nepredpokladám pokračovanie. A určite nie z rúk Nolana.

Mikei (hodnocení, recenze)

Tom Hardy

Tady je tenká hranice ve slovíčkaření mezi hypem a hatem. Beru v potaz, jaký máte vy co jste nejvýše v komenářích vliv a o tom to je. Když dáš ty, POMO a třeba TsunamiX 3 nebo 2 hvězdičky u takto očekávaného filmu? Dá se to celkem chápat jako skoro grandiózní zklamaní a tudíž i hate. Hodnocení ostatních je pak takové skoro až druhotné. Naštěstí (alespo%n pro mě) to vyvažují kluci z MZ.

na příspěvěk reagoval Madsbender, Tsunami_X, Tom Hardy

jiriluk

jiriluk (hodnocení, recenze)

příroda a svět kolem nás nefungují logicky, hledat logiku ve filmu o astrofyzice, mojí milované vědě :) je blbost, že POMO

Mikei

Takže abychom si to ujasnili - film, který měl 93% a žádné podprůměrné (tedy pod 60%) hodnocení byl pod vlivem předpremiérového hatu? Jak by vypadal hype? 100% od všech a všichni bysme pádili na matriku, abysme se přejmenovali na Chris nebo Matthew? A propo, když se podíváš na moje předchozí hodnocení Nolana, pak lehce dojdeš k názoru, že bych na něj rozhodně nešel s tím, že "se nebudu bavit", to jen tak na okraj...

na příspěvěk reagoval Mikei

Gertrudo

Gertrudo (hodnocení, recenze)

Madsbender

Nehovorim ze Man nemohl sa takto spravat, akurat uz to beriem za klise ktore sa mi nepaci v kazdom filme kde sa jeden zruti, napriklad v odsudzovanom jadre boli vsetci psychicky vyrovnani so smrtou, a tak sa mi to paci, maju to byt najlepsi z nas, nie priemerni az podpriemerni.

Opakovane sceny ma proste nudili(nikdy sa film nezavdaci vsetkym), to ze miluje svoje deti, a ze oni miluju jeho som pochopil aj bez neustaleho opakovania.

Casove veci neriesim, na to som pristupil uplne v pohode.

OK mozno verila, ale zase sa spravala hystericky, na takej misii si musi zachovat v kazdej situacii chladnu hlavu, preto som aj pisal ze mi vadila zbytocna hysterickost zenskych postav.

Beriem ze mohol zomriet, tam ma viac nasralo ze sa ani len nesnazili zistit ci prezil, a podla dalsieho deja vieme ze keby chceli tak ho najst bez problemov vedia. A aj to ze ho zabili len preto aby si splnili dalsie klise(musi zomriet bezvyznamna postava), vsak preco inak by cakal kym nastupi na lod ona, a nie aby nastupil pred nou, a pomohol robotovi s jej nakladom zvnutra.

To som ani nespomenul zakladny problem, co vlastne bolo Zemi? To mi prislo uplne odflaknute, namiesto opakovaciek to mohli trochu rozvinut, ale asi dosla fantazia.

Ako myslis, akurat ked si precitas komenty tak nie som zdaleka jediny kto si tieto veci vsimol.

A absolutny happyend ma tiez prave nepotesil, ale beriem, vo filme pre celu rodinu to inak ani skoncit nemohlo.

P.S. Bude dvojka?

na příspěvěk reagoval Madsbender

Mikei (hodnocení, recenze)

Tom Hardy

Tu otázku bys ale stejně tak mohl položit na hype. :)

U Tebe mi spíše přišlo, že jsi na ten film šel už s pocitem, že se budeš bavit jen tak nějak průměrně. Ale proti gustu… Já jdu do kina až v pátek, očekávání mám velká, tak jsem sám zvědavý, jak se s Tebou shodnu.

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

19.07.2023

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

25.03.2023

Trend bobtnajících filmových stopáží pokračuje i letos a po 169minutovém Johnu Wickovi 4 se diváci pomalu ale jistě můžou začít připravovat i na další vydatné kousky. Čerstvě totiž byly odhaleny… (více)