Když se náš čas na Zemi chýlí ke konci, je skupina výzkumníků pověřena nejdůležitějším posláním v lidských dějinách: cestou za hranice naší galaxie, při které má za úkol najít mezi hvězdami pro lidstvo nový domov. (Warner Bros. CZ)

ghatos

Za zvuků varhan cestujeme časoprostorem jenom proto, aby jsem se vrátili za láskou, pro lásku, pro nic za nic nebo jen tak ze sportovních důvodů. Tolik fatálních chyb! Přepjaté citové výlevy - kdyby tak všichni reagovali na krizové rodinné situace, tak už tu lidstvo ani není. Rádoby vznosná hudební složka brutálních varhan. Ploché černobílé charaktery oproštěné jakékoliv polemiky a HLAVNĚ celé to vůbec nedávalo smysl!!! McConaughey jednal naprosto hloupě a největším hrdinou lidstva (navzdory své vůli) je vlastně Damon. Nolan dopadl ještě hůře, než Ridley Scott s Prométhem. Absolutně nedokázal konzistentně zrežírovat velesložitou látku, byť potenciál byl obrovský...48%. (Kino Krnov) ()

Kurikmoon

Mne osobne niektoré scény vo vesmíre pripadali zbytočne dlhé, občas nepotrebné. Skrátka až na pár výnimiek ma nudili. Zjavne nie som veľký fanda raketových scén a "zlých" hrdinov, kvôli ktorím sa naťahuje film o nezaujímavé scény..... Naproti tomu scény emočné boli veľmi silné a kvôli ním pridávam určite hviezdu. S hercami,spokojnosť. Ostatok neurazil. Jo a fakt ma pobavila veta o tom ako sa zem obrátila proti nám. Skôr by sa hodilo, že my sme sa obrátili proti zemi. ()

Roseinka

Asi se budu muset přestat dívat na hodnocení tady než půjdu do kina..... No nic. 2/3 filmu byly naprosto perfektní. Pecka, něco nového, neobvyklého, výborná myšlenka. Neměla jsem tušení, kam to tak asi může spět, jak to může dopadnout. Příběh, ačkoli docela zdlouhavý, se docela svižně ubíral příjemným směrem. Líbil se mi dost a žádné vady v něm jsem nenašla. Nejdojemnější scéna na mě čekala uprostřed filmu, to jsem fakt slzy nezadržela. Pak už bohužel nic. Herecké obsazení super, takže o výkonech herců není potřeba mluvit... Soundtrack byl taky příjemný. Jenže od poslední třetiny filmu jsem čekala úplně něco jiného. SPOILER: Strašně moc se mi nelíbilo, že se Cooper setkal se svojí starou dcerou. Úplně mi to zkazilo dojem z celého filmu. Líbilo by se mi, kdyby jí měl možnost něco říct, když v byl v tom časoprostoru a pak by se už nesetkali, ona by normálně zemřela a on by šel hledat tu kolegyni. Ale tohle bylo na mě moc přehnaný. KONEC SPOILERU. Od konce jsem čekala WOW moment. Zatímco během filmu jsem byla paf z několika věcí, na konci se žádné wow nekonalo, žádné pocity nadšení, jaká to byla bomba, jak mě to dostalo, dojalo... Navíc tam bylo asi pár nesmyslů (ale nevím to jistě), nad kterými jsem se občas zarazila. Ale to jsem tolik neřešila. A taky se přiznám, že to občas bylo nad moje chápání, co se týče informací o vesmíru, kvůli tomu to potřebuju vidět ještě jednou. A také některé věci ve vesmíru představuju trochu jinak než Nolan. ...Největším zážitkem filmu asi byl pro mě svět s obřími vlnami, robot, jediná pořádná emotivní scéna a ubíhání času v té jiné galaxii.... Nejhorším pak konec. Takže u mě nejdříve veliké nadšení a pak docela zklamání. Ze všech filmů Nolana, co jsem doposud viděla, dávám tomuto nejnižší hodnocení. 7/10 ()

zigíš

Neuspokojivé sci fi, jen stěží stimulující melodrama, k vesmírné odysee odkazující, leč její kvalit nedosahující tradiční nolanova zábava pro masy ..zůstávám pořád v opozici (60%) ()

Mr.Dogman

Já váhám mezi 4 a 5 - ono je to podle mě všechno totiž takové rádoby hluboké a promyšlené, ale ve skutečnosti to na mě působilo povrchně. Na druhou stranu je to mistrovsky odvedené dílo o tématice, která mě nejspíše nikdy nenechá chladným a právě i proto si ho rád vychutnám ještě mnohokrát. ()

Ichabod

Interstellar, jak se dalo očekávat, není typickou vesmírnou jízdou za záchranou světa ve stylu Armageddonu. Díky skvěle napsanému scénáři je Interstellar neskutečně adrenalinový a strhující film a kamera spolu s asi nejlepším soundtrackem od Zimmera vytváří během 160ti minut několik infarktových scén. 70mm projekce je opravdu požitek a to v podání IMAXu s výborným zvukem roztřásá sedačky i s diváky. Osobně jsem si žádný film v kině nikdy tak neužil jako Interstellar (nejblíže tomu všemu možná Inception). Nolan je geniální a nebojí se přijít s ne zrovna prvoplánově atraktivní látkou a přesto narve kina. Interstellar je nejlepší scifi, co jsem zatím viděl, a pro mne asi dost možná i nejlepší "Nolan". Divák neví co se bude dít za pět minut a je stále v očekávání. Proplouvání vesmírem nebylo nikdy tak atraktivní a strach ze ztráty kontaktu s realitou v cizím čase a prostoru je neuvěřitelné dobrodružství. Dialogy jsou skvělé, kamera taktéž a když dojde na akci, Nolan nemá srovnání. Ať jedeme kukuřicí v trucku nebo se řítíme s hvězdnou lodí do moře, tak vždy mysl zachvátí adrenalin a co tomu všemu ještě neuvěřitelně dodává na údernosti a dramatičnosti je hlučný a naléhavý Zimmerův soundtrack. Zimmer mnohokrát změnil v posledních letech styl i paletu melodií a nástrojů, aby po Inception udělal zcela nový zvuk své hudbě lehce připomínající tvorbu Philipa Glasse. Lehce negativní reakce mne neodradily a film jsem si užil v kině jako žádný předtím. Po shlédnutí třech tisíc filmů jsem žasnul ! Nic takového se nestává často, nejlepší režisér poslední dekády, co dost možná bude jednou vnímán jako absolutní klasika a ikona filmové tvorby. ## Po druhém shlédnutí opět silný zážitek co neskutečně a nově fascinuje touhou poznat vesmír (který mne zas tak moc dříve nezajímal). ()

vyfuk

Popravdě... nikdy jsem od toho nečekal nic extra. Nolan mě nikdy nezklamal, ale přišlo mi, že cesta za kukuřicí pomocí červí díry mně přišlo trochu divný. Tak či tak, jsem to celkem očekával. Asi takhle... první hodinu nebo jak dlouho hledáte a čekáte. Pak to vzdáte. A pak přijde ten BUM. Problém je v tom, že film vám nebude dávat smysl pokud nebudete kvantový fyzikové, že? Ale já se s tím spokojil i se svými znalostmi základky a odborky Praha. ()

L_A_D_A_S

Obrovské zklamání. Skoro tříhodinový film jehož děj pokud by byl udělán pořádně by vydal na hodin deset. Spousta nelogičností a celou poslední půlhodinku bych asi úplně vypustil. Rozhodně nejslabší Nolanův film. ()

blackJag

Jsem skoro úplně nadšený. Film bezvadně uteče, směšné fabulace kolem neuchopitelných mechanismů vesmíru je poskrovnu a tak si člověk může vychutnat velkorozpočtové existential/survival sci-fi bez větších problémů. Je tu opravdu spousta výborných momentů (podpořených výraznou a neutuchající hudební složkou). 85% ()

horacko

Nolan mi opäť ukázal, že hranica kinematografie neexistuje a stále sa dá ísť vyššie a vyššie. Nie, zabudnite na cestovanie vesmírom rýchlosťou svetla, zabudnite na zábery čiernej diery z predpotopných dokumentov....Nolan naservíroval vesmírnu jazdu tak skutočnú a reálnu, že ste cestovali spolu s protagonistami. Film, ktorý neponúka fantasy zážitok, film založený na uznávaných teóriách. Keď sa Vám podarí zažrať sa do deja, tak ako mne...tak Vás čaká aj silný emotívny zážitok. Interstellar je prelomový film, ktorý ukázal možnosti vesmíru tak, ako žiadny film predtým. So Zimmerovým podmazom to bolo v kine fascinujúce. ()

Herzeleid

Jo, po dlouhé době parádní sci-fíčko! Nejenže to byl vizuální megamasakr (míněno v nejlepším slova smyslu, narozdíl od jiných počinů), ale film jsem si užil od začátku až do konce i přes jeho dlouhou stopáž. Byť se můžeme dohadovat o fyzikálních nelogičnostech dle fakt, která v současnosti známe (a to navíc nemusí být vůbec pravda), nemá to smysl. Stačí si film jednoduše užívat a nechat se jím pohltit. To vše společně se skvěle zahranými rolemi a Zimmerovo hudebním doprovodem tvoří geniální celek, kterému drobné detaily snadno prominete. Stoprocentně doporučuji zhlédnout, a to ještě o to více, pokud máte rádi vesmír. 90% ()

Kalidor_

S radostí se přidávám k většině, která si tento film maximálně užila. Délka filmu ve mně ani trochu nevyvolala známky nudy, kterou trpím i u mnohem kratších "trháků". Inspirace Vesmírnou Odyseou zde je a je velmi potěšující, je totiž poklonou Vesmírné Odysei. A hudba H.Zimmera tento film zahaluje do nádherně hřejivého kabátu. ()

Henk123

Výborný Conaughey a ještě lepší Zimmer. Avšak s tou stopáží se trochu sekli, jinak bravůrní dílo hodné respektu.85% ()

V.Silver

Přehnaná očekávání jsou největší zlo. Těšil jsem se na dokonalost a dostal jsem takovou rozpačitou skoro post-apo historku, žádný duchovní zážitek, nic povznášejícího, nic k zamyšlení... prostě velkou Gargantuu, uprostřed které na mě nic nečekalo. Nijak jsem se emočně nespojil s postavami, pseudodokumentární styl vyprávění vlastně taky nebyl úplně dotažený, a tak si říkám, že čím víc se člověk snaží stvořit mistrovské dílo, tím víc může selhat. 60% ()

corbeau

Sci-fi ze staré školy, kde se místo laserů a emzáků staví Cooperovi do cesty gravitace, vakuum a hlavně čas. Matematikou a fyzikou jsem za svých gymnaziálních let zůstal téměř nepolíben, takže nedokážu posoudit, v jakém poměru jsou zde zastoupeny Science a Fiction - ale i kdyby byla Nolanova astrofyzika snůška keců (což patrně není), tak si minimálně dal práci, aby to tak neznělo, což dnes v tomhle žánru rozhodně není standart. Celkově příběh působil "nolanovsky" chytře, přesto se nemůžu ubránit pocitu, že zde hraje pouze druhé housle - hlavním esem je hypnotická kombinace audiovizuálního zpracivání a Zimmerova soundtracku. Nejsem snob, ale nějak si nechci představovat že bych tenhle film viděl na malém monitoru s DD 2.0 zvukem... ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

19.07.2023

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

25.03.2023

Trend bobtnajících filmových stopáží pokračuje i letos a po 169minutovém Johnu Wickovi 4 se diváci pomalu ale jistě můžou začít připravovat i na další vydatné kousky. Čerstvě totiž byly odhaleny… (více)