Když se náš čas na Zemi chýlí ke konci, je skupina výzkumníků pověřena nejdůležitějším posláním v lidských dějinách: cestou za hranice naší galaxie, při které má za úkol najít mezi hvězdami pro lidstvo nový domov. (Warner Bros. CZ)

RAFT

Režisér Christopher Nolan a jeho další film INTERSTELLAR.Pokládám si u toho dle režiséra otázku ,jak to že takhle velmi zkušený režisér na co šáhne ,tak udělá na maximum ,detail po detailu.A z každého jeho filmu se stane velký trhák.Režie naprosto dokonalá,efekty perfektně udělané.Tři hodiny sem seděl a ani sem se nepohnul z místa,konečně i diváci v kině vůbec nedutaly ,bylo absolutní ticho.Herec Matthew McConaughey se jako hlavní hrdina ve filmu hodil, a sice i další herci z Nolanových ,předchozích filmů.Film dost překvapil i dojal.Soundtrack filmu nám nesložil ,nikdo jiný než sám zkušený Hans Zimmer.Výprava herců perfektně udělaná.Černé díry a ostatní dimenze dokonalé.Tak mi to trochu připomíná výpravu ze Star treku .Fandové filmů Sci-fi si příjdou na své.Pro mě film roku 2014 ,i když mám další 1-2 adepty na oscara. Uvidíme jak to na oscarech dopadne.Za mě 90% ()

playboy_05

Typicky Nolan, znovu prekracuje hranice chapani bezneho smrtelnika. Tohle je proste uplne jina kategorie a jiny level. Po nezvykle pomalem rozjezdu, zacne Interstellar bez milosti trhat na kusy i Inception a ve finale z nej dela pribehove lehce stravitelnou jednohubku. ()

Petike

Staromódne astronautické dobrodružstvo, ktoré ani na sekundu nenudí a chápe, ako spojiť ľudský rozmer s rozmermi fyzikálnymi. Navyše skvostný a pritom veľmi minimalistický dizajn vesmírnej techniky. Najlepší Zimmerov soundtrack od čias Tenkej červenej čiary. Kvitujem anticynické posolstvo filmu a etickú a osobnostnú zložitosť postáv. Do kinosály som šiel zámerne s čo najmenšou znalosťou možných zvratov a vďaka tomu som sa dočkal hneď niekoľkých príjemných prekvapení. Mohol by som napísať aj dlhšiu recenziu, ale mám dôvodné podozrenie, že by som po niekoľkých riadkoch už len táral. Tak som sem radšej nahustil podstatu. //// Zaujímavé komentáre: Radek99, larelay, Cival, Lima, Gimli, novoten, viperblade, elanius, grizly007, ilonaho, kyrysar, KevSpa, harycek ()

J.e.r.e.c

Nolana beru jako špičkového filmaře nedotažených (byť velmi zajímavých) konceptů. Výtka platí i tentokrát, ale poprvé to není ani špičková filmařina. Ničím mě neohromil, neuchvátil, nevtáhnul, naopak mě místy strašně otravoval. Kamarád to glosoval: Na chvilku jsem si zdřímnul a bylo 23 let pryč. Já parafrázuji: Na chvilku jsem si zdřímnul a uplynulo 169 minut. Více později... //Edit// Nolanova výprava do neznámého vesmíru se nepodařila. A teď nemluvím o tom, ke kterému vede cesta skrze červí díru a dimenze času, ale o místě vyhrazeném filmům útočícím na diváka citovými výlevy svých hrdinů. Hvězdnému režisérovi můžu vytýkat leccos, ale nikdy netočil proto, aby emoce tekly do publika prostřednictvím slz na plátně. Naopak, občas byl kárán za „studený“ styl, a tady jakoby chtěl s touto kritikou jednou provždy zúčtovat. Ale nejde mu to. Kdyby Interstellar natočil Spielberg a já byl dítě, možná by na mě zabral, ale v této podobě je to emocionální míjení třetího druhu. Celé tři hodiny jsem si připadal jako nezúčastněný pozorovatel, bylo mi zhola jedno, jestli někdo umře, lidstvo dospěje k zániku, robotům dojdou baterky... A už vůbec mi nezáleželo, jestli se Coop shledá se svojí dcerou, což má přitom být hlavní nosný pilíř celé dramatické klenby. Nolan nemá ponětí, jak rodičovsko-potomkovské (a obecně slzavé) interakce uchopit, ale jestli se nad tím dalo mávnout křídlem v Batmanovi, tak v mezihvězdném soukolí jde o zásadní filmařský fail. A ne jediný. Nevzpomínám si, kdy jsem si v kině u nějaké scény intenzivně přál, aby už skončila. Tady hned několikrát! A netýkalo se to jen dojemných pasáží, ale i těch monumentálně vesmírných. Mohla za to hlavně hudba, (jinak celkem fajn, ale Zimmer by mě ani ve snu nenapadl) která je v určitých momentech hrozně přepálená a návodná. Měl jsem pocit, že film mi násilím tluče do hlavy, jak se mám cítit, a to se mi nelíbilo. Místo ohromení a posvátné úcty se dostavil odpor. A že mi vizuální stránka přijde tak fádní (v IMAXU!!!) jsem nečekal už vůbec. Neubráním se srovnání s Gravitací, jejíž audiovizuální zpracování je asi o tolik přitažlivější, jako Sandra Bullock v porovnání Michaelem Cainem. Co je dobré? Vtipkující roboti, civilní Anne (asi její nejlepší herecký výkon), Matthew (ale ten možná jen z protekce), nápad s časo-prostorem a jedno pěkné „Bum!“. A podle všeho i realistická fyzika, ale ta je mi upřímně řečeno u prdele. Koukám na film, nikoliv dokument na Prima Zoom. Nolana zase jednou doběhly jeho kosmické ambice. Které jsou přitom v rozporu s tím, jak umí točit a v čem je nejsilnější: přímočarý příběh přimknutý k osobitému hrdinovi, který vás strhne atmosférou a špičkovým řemeslem. Multiúrovňové stavebnice z filosoficko/mytologicko/sociálních (a nyní už i emocionálních) kostiček by měl nechat na jiných. 65 % ()

beuska

Tak jo...s odstupem pár dní a rozležením pocitů musím tady osobně složit poklonu panu Nolanovi.....děkuju, na tohle se opravdu vyplatilo čekat!!!Děkuju, pane Nolane, že existuje někdo, kdo dokáže takhle neskutečně připoutat diváka do sedačky a nepustit ho do posledního okamžiku filmu, a i když film skončí a vy bezduše čumíte na závěrečné titulky a přejete si, aby to nikdy neskončilo a pokračovalo napořád...Takovýhle pocit v životě člověk zažije jenom málo kdy. Být beznadějně vtažen do příběhu a prožívat každý okamžik filmu, jako kdyby jste s nimi tam byl a prožíval to na vlastní kůži...Jediného, čeho jsem se od začátku bála, byl Matthew, jakožto hlavní hrdina.....nikdy mi tento herec ničím zvláštním neimponoval, naopak sem si o něm myslela, že je to totální sobec a tohle prostě zahrát nedokáže...KLOBOUK DOLŮ...sice prvních 15 minut poslouchání toho jeho přízvuku mě přivádělo k šílenství a nejednou mě napadlo, že si tu vidličku od turků z kebabu zapíchnu přímo do oka! Tak potom sem nestačila zírat, takhle procítěně a upřímně zahrát inteligentního vědce, obětavého vlastence a milujícího otce v jednom, který se netají emocemi a klidně mu tečou slzy jako hrachy...tohle mě naprosto zlomilo a bulila sem jako malá, dokonce několikrát. O akčnosti netřeba psát, otevřenou hubu jsem měla od začátku až do samotného konce. K tomu decentní humor v super podání těch podivných robotů byla taky strašně moc fajn. Nemůžu a ani nechci nic vytýkat tomuto mistrovskému dílu.Snad jenom ten obtloustlý Matt Damon který u mě klesnul, jakého zahrál hajzla :D ale koneckonců, takhle to mělo být (také věřím a doufám v to, že se tento snímek dočká patřičného uznání, kterého je opravdu hoden!) Strhující hudba a nádherné scenérie vesmíru jsou u pana Nolana samozřejmostí, dokáže uchvátit, připoutat a nepustit!!!!!! Až se budou zase vypisovat ty papíry na sčítání lidu a bude tam nějaké políčko na zaškrtnutí víry, mým vlastnoručním písmem zde bude napsáno NOLAN JE BŮH FILMU! ()

-henry-

V první třetině jsem myslel, že si po kachně se zelím hodím regulérního šlofíčka. Pak se začlo konečbě něco dít, co teda nakonec zcela nepřekvapivě (!) vyústilo do další vyčpělé varianty paradoxu při cestování v čase. Občas mi to přijde trochu zmatečně natočené a celkově trochu nudné. Není to hard sci-fi, které by své schematické pojetí kompenzovalo nějakou neotřelou nebo překvapivou myšlenkou. Film je působivý, má silné scény, je minimalisticky epický, ale pro mě nepřekročil klišé tzv. "filmových inteligentních sci-fi" (jako Zdrojový kód, Vyměřený čas nebo i Nevědomí..). Prostě slušnej biják, nic víc, nic míň. ()

masino

Sklamanie. Cital som tu zopar komentarov, kde bolo spomenute ze sa jedna o multiepicku vesmirnu orgazmicku "podivanu". Ale zimomriavky, ktore som mal pri Gravitacii sa nedostavili. Vela reci, natahovacky a lezerne tempo filmu. Koniec filmu bol maximalne absurdny. POZOR SPOILER - /// Kvantove data poslane cez rucicky hodiniek? Toto bolo na facepalm. Ved by to diktoval roky rokuce a dalsie roky by to dekriptovali ///. V hypotezach a teoriach o ktorych sa rozpravali herci pri riesieni problemov nemalo 99,9% osadenstva kina ani potuchy co to znamena. Ale kino sa tvarilo mudro vsetci ticho pocuvali. Samozrejme som tomu ani ja nerozumel. Keby mam pri sebe google a tieto "vedecke" dialogy si necham vysvetlit, tak OK. Ale nie takto..nie takto... Hudba monumentalna, herci super(McConaughey si mohol odpustit svoju stale dole spustenu sanku, ako keby videl Ford ka. Vsiminte si ako to pravidelne robi). Ale akosi by som sa nevedel dotiahnut k pozretiu tohto filmu v najblisej dobe. Je to velky vypravny film s podpisom velkeho rezisera, ktory ma neoslovil az tak ako som dufal. 3*** ()

FunnyXis

Ačkoliv jak už někdo avizoval předemnou je to vykrádačka smatlanina všech možný filmů, nicméně mě to bavilo a to dost, jelikož to byla hodně povedená vykrádačka. Ono vlastně se není čemu divit, dneska vymyslet něco originálního, co ještě nikdo před vámi nevymyslel je dost těžký. Já se dost bavil, proto moje hodnocení je 9/10 :) ()

PavelH

Nolan dopředu informoval, že je to film pro celou rodinu, a tak k němu taky přistupuju. Každej hnidopich si tu něco najde. Tuhle nelogické rozhodnutí, tuhle podivná role C. Afflecka (tady dávám za pravdu), támhle přílišná užvaněnost. Já se na to koukal s úžasem. Na obřím zcela vyplněném !!! plátně v Imaxu jsem byl jak malej kluk u obřího okna do jinýho světa. Z mýho pohledu tomu nic nechybělo a těch 169 minut uběhlo jak nic. Nolan rozehrál velkolepou podívanou, která má vše. kvalitní postavy, napětí, emoce, humor, překvapení (Matte, co ty tu děláš?) atd... SPOILER: Trochu mě teda překvapil happyend, ale pravda u rodinného se to dalo čekat. Když bych to vzal pod mikroskop, našel bych tam věci, které by se dali kritizovat, ale já to dělat nechci a naopak se na to chci podívat znova! ()

majesty

subjektivny nazor: na mna to nefungovalo. proste nech sa vo filme akokolvek rozputala hudba a scena mala gradovat, pozeral som na to s pocitom nudy a tak trochu nepochopenia preco by som sa vlastne mal citit napato alebo nejako emocionalne prepojeny s filmom. Divne preskakovanie v zavere zem-vesmir-zem a zabery vo vesmire ktore skutocne posobili lacno. Vypetie s damonovou postavou nefunkcne. skratka tomu celkom nerozumiem ale namna to proste nefungovalo. Nehovoriac o tom, ze to bolo miestami az hrozne nudne a roztahane. a vlastne si ani nepamatam ci v tom filme hrala nejaka hudba. a vlastne si nepamatam ani ze som bol v kine.. slabe 3*. ()

dkas

Famózní, epický, spektakulární, úžasný, filozofující, nudící, vykrádající... Tak nějak od všeho něco :) Je to určitě náročný film, určitě se na něj podívám patrně ještě několikrát. Ta již zde zmiňovaná doslovná citace mi chvílemi taky vadila, ale pořád je to velký nadprůměr. Dokážu si představit, že to skončilo několikrát o něco dříve :) Každopádně Nolan je prostě jiný filmař, jeho filmy nejsou úplně jednoduché a záleží, jestli se necháte vtáhnout, nebo vás to mine. Mě to vtáhlo. Ano, film rozhodně není dokonalý, vadili mi hlavně ty doslovné citace a pak některé příliš citově vydírající scény, ale rád to odpustím :) Co mě taky trochu zklamalo, tak byl obraz v IMAXu 2D. Čekal jsem mnohem lepší zážitek, než neostrý obraz, který chvílemi divně blikal. Ale to není chyba filmu :) ()

Maniik88

Veľkolepý, všetkými ospevovaný Nolan stvoril ďalšie veľkodielo. A zase tomu čosi u mňa chýbalo, podobne ako v poslednom Batmanovi. Dobre rozbehnuté, pekne zamotané, vygradované a potom príde posledná tretina filmu a tá dokáže skaziť dojem. Nebolo to tak zlé ako u Batmana, no aj tak tam bolo viacero nelogickostí a divných prestrihov. Vyslovene zbytočný bol pre príbeh a zápletku Damon a jeho rola. Zle. Zbytočné boli niektoré prestrihy na Zem na konci. Chýbal u mňa taký nejaký očakávaný WAU efekt. McConaghey dostal životnú úlohu, šlo mu to, bol charizmatický a zahral super aj emócie. Ostatní proste fajn. Soundtrack a hudba bola špičková a skvelo dotvárala atmošku. Efekty TOP. Scenár na vysokej úrovni, akurát ten koniec mi nesadol. Išlo o veľmi dobrý film, ktorý ale nesplnil moje očakávania. Po skončení bolo kino ticho a každý sa snažil rozdýchať náročné časovopriestorové paralely. UPDATE: po druhom zhliadnutí to musí byť za 5 ()

ZOLTAN

To se nedá popsat slovy. Jednoznačně film roku. Pokud bude Nolan po Inception a Interstellar pokračovat v nastoleném trendu, tak s takovou to za chvíli napálí až do stratosféry. Mistrovské dílo. A teď mě omluvte, jdu si udělat rezervaci na zítřejší promítání Interstellar. ()

Joha8

Nie som fyzik ale vesmir ma vzdy fascinoval a ked som sa dozvedel o filme, pri ktorom spolupracovali fyzici a do filmu premietli najpravdepodobnejsie scenare a modely ako mozu fungovat cierne a cervie diery a navyse je to pod taktovkou Nolana, nemohol som odolat. Krasne efekty, krasny soundtrack a skvely pribeh. Je vidiet ze Nolana aj Zimmera ovplyvnuju ich deti a prenasaju to do filmovej tvorby a nie je to na skodu. Film krasne poukazuje na fyzikalne problemy cestovania vo vesmire a pohrava sa aj s teoriou relativity. Uzasne spracovany snimok a Nolan sa znova prekonal. Len tak dalej. ()

haffen

Neviem či mám tento film otitulovať ako jeden z najlepších, alebo najzaujímavejších, či dokonca najrozpoluplnejších. Jeho vysoké kvality sa mu nedajú uprieť. Na začiatok musím vyzdvihnúť Hansa Zimmera. Už dlhie sa mi nestalo, aby v tých skutočne vypätých situáciách mi hudobná časť doslova robila husiu kožu. Tam to je skutočne bravúrne a neskutočné. Kde má byť ticho, je ticho, kde to "vypeckovať na plné gule", tam sa to tak deje a doslova to prikováva do stoličky. A to si dovolím tvrdiť, že mi z toho až padala sánka. Určite je skvelý mix "hluchých" miest, kde je vyslovene hrobové ticho, aby o niečo neskôr prišlo zvukové inferno. A už keď som pri tých zvukoch. Filmov ktoré sa odohrávajú vo vesmíre mám napozeraných celkom dosť. Asi prvýkrát som videl film, kde vo vesmíre bolo skutočné mŕtvolné ticho. Čiže výbuchy, trysky, nárazy a neviem čo ešte, nevydávali žiadne zvuky. Totálne ticho. Na tomto si Nolan dával skutočne záležať. Čo už moc neviem povedať pri samotnom deji. Pôsobil na mňa trochu rozhodene a niektoré pasáže možno ani nemuseli vzniknúť. SPOILER! Viď Matt Damon ktorý mi tam prišiel akosi navyše a pomohlo by to stopáži, keby vypadol - trošku prekombinované. Múzeum a smrteľná posteľ detto. Naproti tomu úplný záver s Anne bol neskutočne dobrý. Tak isto až psychedelická čierna diera kde sa všetko vysvetlilo a krásne zapadlo. A tam je práve tá rozpoluplnosť. Skvostné pasáže striedali tie divné. Inak skutočne skvelý nápad s robotmi a ich percentuálnymi vlastnosťami. To sa nevidí. KONIEC SPOILERU! Ak mám zhodnotiť film. Bol veľmi kvalitný, ktorý asi naplno ocenia len filmový fajnšmekri. S inými filmami sa dá akurát porovnať v tom, že to bol viac akčnejší Kontakt, komorná Gravitácia, Vesmírna odysea, kde jeden záber netrvá 15, ale 2 minúty a nezmyselnejší Sunshine. P.S. Mne sa ten film nezdal nejak moc uplakaný. Skôr to malo pri daných situáciách zmysel. HUDBA: 11/10, DEJ: 8/10, FILM: 9.5/10 SLOVENSKÉ TITULKY: 5/10 (toľko preklepov som ešte nevidel). Určite si to musím pozrieť ešte raz. Minimálne, pretože tak či tak je to z určitého pohľadu (neprelomový) skvost... P.P.S. Tiché scény som si žiaľ nevychutnal, nakoľko vedľa mňa sedel jeden DEBIL, ktorý asi vykúpil celé Tesco a mal zjavne potrebu celý film žrať chipsy z igelitového sačku a tak neustále šušťal. ()

john.h

Bombastiš. Jedno z nejlepších pokoukání letošního roku. Červ vem nějaké nelogičnosti a paradoxy, které k filmům s různými časovými rovinami, které se nějak propojují, vždycky tak nějak patří. Alespoň o tom člověk přemýšlí a mě navíc zrovna o takových věcech to přemýšlení dost baví. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

19.07.2023

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

25.03.2023

Trend bobtnajících filmových stopáží pokračuje i letos a po 169minutovém Johnu Wickovi 4 se diváci pomalu ale jistě můžou začít připravovat i na další vydatné kousky. Čerstvě totiž byly odhaleny… (více)