Když se náš čas na Zemi chýlí ke konci, je skupina výzkumníků pověřena nejdůležitějším posláním v lidských dějinách: cestou za hranice naší galaxie, při které má za úkol najít mezi hvězdami pro lidstvo nový domov. (Warner Bros. CZ)

xthomascz76

Už jsem to viděl několikrát a ještě určitě několikrát uvidím. Slušné obsazení, fantastický soundtrack a vizuál. A navíc, velkorozpočtových sci-fi není nikdy dost :) ()

Armat-M41A

Když jsem viděl Memento a Insomnii, řekl jsem si: "Ok, není to špatné." Pak přišel Batman a Dokonalý trik a bylo to mega (ač jsem fanda Batmana od Tima). Ale pokud jde o Počátek a Interstellar, to už nemám slov. Nolan mi neskutečně provětral myšlení a aktivoval místa v mé hlavě, o kterých jsem ani netušil že je mám. Proto jsem si cestu vesmírem vychutnal v kině 2x během jednoho týdne a dal bych si to klidně ještě jednou. Neskutečná pecka podpořená neskutečnou hudbou která mi v mp3 dělá společnost při běhání v parku už dlouhou dobu. ()

salvaja

Konečně výborné sci-fi!!! Po skončení nutilo přemýšlet, výborná hudba, skvělý Matthew. Gravitace proti tomu brak! ()

Reall

Interstellar.. jeden z opravdu mála filmů, kterej mi dal opravdu zabrat. Po shlédnutí jsem asi, ještě tři dny přemýšlel, co se tam sakra vlastně stalo. Miluju "mindfuck" filmy a tohle je zatím ten nejlepší z nich. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Když se mě zeptáte: "co je pro tebe nejlepší filmovej zážitek...." Automaticky se mi vybaví Interstellar. Pokud máte rádi sci-fi, total mindfuck a nevadí vám, že jsou ve filmu (mě osobně nic nudného ve filmu nepřipadalo) nudné chvilky a stále jste Interstellar neviděli. Nechápu, co ještě děláte na csfd, neváhejte a "zkoukněte" tohle dílo ;-) ()

zipS

Mozem len suhlasit s komentarom od POMOa .. sanka dolu pocas pozerania odkazov zo zeme.. nu ale predsalen dam o hviezdicku viac ako on a to za majesterstuck od Hansa ()

camomilla

Tenhle snimek ma tolik vrstev a Nolan bude jednu po druhe pomalu odlupovat, takze nebudete z kina odchazet s pocitem skvele "sci-fi", ale dechberouciho dramatu, kde vsechno do sebe nakonec zapadlo a mozna uronite i nejakou tu slzu za doprovodu minimalistickych tonu Mistra Zimmera. Jeste dlouho potom o nem budete premyslet.. ()

Evee04

AHoj ja som Matuš Knižka ako sa máte.kamo ty ma naseres proste.vymaz to,ti vravim vymaz si ma nasrateho este nevidel!!! ()

wizaard

Spousta nápadů, rovin, témat a příběhových linek, které se nakonec Nolanovi povedlo celkem důstojně dovést do finále. O Interstellaru je těžké psát, protože pod rouškou spousty sci-fi pozlátka (které táhne, nakonec přitáhlo i mě) se skrývá film, jež mluví o jednom velkém tématu (existence a zodpovědnost vůči planetě) a mnoha menších, intimních (které se točí kolem dětí a rodičů). Zároveň je to film, který Nolanovým vlastním stylem dokáže udržet vaši pozornost a gradovat napětí a příval emocí (ano, někdy prvoplánově a lacině, ale čert to vem), že i po skončení jeho takřka tříhodinové stopáže budete sedět v křesle jako přimražení ještě několik minut během titulků. Ale dokonalý není – vzhledem k mnoha rozjetým liniím příběhu jsem už začínal mít strach, že tvůrci nebudou umět film dovést do konce a vše nějak spojit (člověk má strach o to větší, když vidí, že témat přibývá, ale jejich uzavření je v nedohlednu). Nakonec se to povedlo, ale zrovna úplně elegantní to nebylo. Je to ale fuk, protože vlna emocí vás smete a filmu tyhle drobnosti rádi odpustíte. ()

marek900

Interstellar bol jedným z najlepších filmov, ak nie najlepším, aký som kedy v živote videl. Uchvátil ma asi zo všetkých aspektov, z ktorých mohol. V prvom rade by som vyzdvihol skvelý dej, v ktorom sa človek vydáva na super ďalekú vesmírnu misiu, aby zachránil ľudstvo na úkor opustenia svojej rodiny. Vo filme je veľmi zaujímavo rozobratý fenomén plynutia času, čo sa potom aj prejavuje vo veľmi emotívnych scénach, pri ktorých som mal slzy fakt na krajíčku. Keďže mám rad vedu a aj samotnú fyziku, veľmi chválim tvorcov za jej využitie, pretože tvorila základné piliere celého filmu. Čo sa týka hereckého obsadenia som veľmi spokojný pretože Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Michael Caine, Jessica Chastain a dokonca aj Matt Damon nielen odviedli skvelú prácu, ale sa aj výborne hodili do sci-fi filmu ako je tento. Na koniec musím vzdať poklonu bratom Nollanovcom, pretože ich filmy sú jednotkami vo filmovom priemysle a za túto snímku im odovzdávam veľký rešpekt. ()

Majrek

Snad nejkrásnější byla pro mne vizualizace rychle rotující černé díry a konečně správně formulovaný výklad časové křivky v relativistické fyzice, jenž zazněl z úst Anne Hathawayové. Také dialogy nebyly vůbec špatné - měl jsem pocit, jakobych sledoval volné pokračování Clarkovy Vesmírné Odysey... Ovšem ten fantasmagorický konec byl pro mne nepříjemnou sprchou. A relativistická dilatace času, projevující se zjevně i v délce filmu, mne také nenadchla. Celkový dojem z filmu ale není špatný. ()

Pizavo

Tento film vám nejenže ukáže vesmír... on vás do něj i vezme. Strhující hudba, nekonečná dokonalost efektů, vše je perfektní... skoro vše. V druhé polovině filmu se pustíme do poněkud 'nezmapovaných' objektů vesmíru... hlavně tedy do singularit. Lidstvo o nich ještě pořádně nic neví, ani o černých dírách obecně, proto mě trochu zamrzelo, když se film tak extrémně přehoupl do nezměrných rozměrů fantazie. Jedná se sice o krásně zpracované doplnění filmu, ale tato část se opravdu velmi posunula z hranic do hlubin teoretických úvah. Ale, jak jsem již psal, jedná se o perfektní zpracování, proto to nebudu počítat jako poškození... 5* ()

Petrsvetr80

Šel jsem do toho s tímto očekávání 7, 8 * z deseti, říkal jsem si, bude to fajn scifi. Po dokoukání OTEVŘENÁ PUSA DO KOŘAN, 100%/ za mně jedno z nejlepších scifi mého života CHRISTOPHER NOLAN je BŮH, každej jeho film JE PECKA, INTERSTELLAR nemá chybu, geniální film. ()

Nechic

Mě to teda úplně minulo. Grafika skvělá, ale nemůžu se zbavit pocitu šílené rozvláčnosti jako kdyby fyzici sepsali teorii dobývání vesmíru a nechali ji zrevidovat na filozofické fakultě. Dlouhé předlouhé dialogy, divné střihy vytvářející rádobydramatičnost a děj často tak překombinovaný, že to občas postrádá smysl (na to, že mají roboty se ti lidé vrhají do nějak moc nebezpečnych akcí sami). A pak ten podivný konec, kdy režie asi fakt potřebovala nějaký Deus ex machina, protože už nevěděla jak z toho všeho kombinování ven. ()

WugWugs

Veľa emócií, príliš veľa emócií, ale predsa - všetky poukazujú na bezútešné postavenie človeka voči vesmíru ako takému, odhliadnuc od optimistického záveru len pre dobrý pocit, tretia dimenzia nás/telá, žiaľ, zo svojho objatia nikdy nepustí; Jonathan Nolan chcel film pôvodne ukončiť tak, ako sa na chladný vesmír patrí, ale Nolan slávnejší si presadil sladšiu verziu. http://www.indiewire.com/2015/03/jonathan-nolan-says-his-original-ending-to-interstellar-was-much-more-straightforward-266100/ Ako kompendium k niektorým teoretickým špekuláciám odporúčam vynikajúci seriál od Tysona The Inexplicable Universe (napr. prečo je teoreticky možné prežiť pád a prechod veľkou čiernou dierou, ale nie menšou, alebo ako si asi predstaviť ten preberaný horizont udalostí). https://www.thegreatcoursesplus.com/the-inexplicable-universe-unsolved-mysteries ()

Tezuka

Monstrózní! Právě jsem dostal vstupenku do budoucnosti kinematografie, protože tenhle film nemá v dnešním světě obdoby. Jako sorry lidi, ale 84 % na tohle veledílo, co byste jako ještě víc chtěli? Stopáž Interstellaru je 169 minut, což by mě u většiny filmů odrovnalo, ale tady to bylo přesně naopak. S tím jak čas postupoval, tak byl děj stále napínavější, vygradovanější a spletitější. De facto bych ten vztah délky trvání filmu a rychlosti ubíhání času přirovnal k tomu okamžiku, který zažili astronauti na té planetě Miller, kde čas plyne tak pomalu, že se 1 hodina tam rovná 7 let na Zemi a jinde ve vesmíru. Pro mě 169 minut tohoto filmu bylo 20 minut nějaké epizody seriálu. V celém filmu je hlavní veličinou čas a prostor, kontrastuje zde silně minulost a budoucnost, vztah otce a dcery, který ani vesmír nerozdělí. Vynikající herecké výkony od Matta McConaugheyho a Anne Hathaway, včetně záporáka Matta Damona. Speciální pozornost bych rád věnoval i hudbě od Hanse Zimmera, po které mi prakticky celou dobu běhala husina, protože byla tak tajemná, mystická a hluboká, že se do toho hlubokého vesmíru perfektně hodila. Jako lidi vážně, co chcete víc? ()

P@\/EL

Jelikož hodně sleduju dokumenty o fyzice a vesmíru, byl jsem v očekávání, jak si tento film povede. Nutno podotknout, že díky tomuto faktu jsem si mohlo film více vychutnat a porovnávat fakta s filmařskou fikcí. V prvních dvou třetinách si na tomto poli vede téměř na výtečnou, v poslední fázi filmu však tvůrci popustili uzdu fantazii díky spoustě vizuálních a epicky působivých efektů, nejspíš kvůli tomu, aby byl film snesitelnější pro obyčejného, fyzikou nedotčeného diváka. ()

Kivis

Film, u něhož šestistupňové hodnocení nestačí, protože je přesně na rozhraní. Dal jsem tři, další den zvýšil na čtyři a potom opět vrátil na tři. S žádným jiným hodnocením jsem takto nešachoval. V tomhle filmu mě Nolan totiž opíjí rohlíkem a já se nemůžu rozhodnout, jestli mně to opravdu vadí, nebo je mi to vzhledem k celku vlastně jedno. Nakonec se ale přece jen přikláním k nižšímu hodnocení. Nádherné kulisy, povedené akční scény, lehce sarkastický robot a pár Nolanových i mých hereckých oblíbenců přece jen nepřeváží fakt, že film působí až moc ukecaně - řadu dialogů bych vypustil, i když se nás asi snaží dostat do hloubky problematiky černých a červích děr a dalších záhad vesmíru. Navíc konec, ač má svoje tempo, postrádá větší míru překvapení, obzvláště ve srovnání s další Nolanovou tvorbou (Dokonalý trik, Sledování, Počátek,...). Když červí díry, tak jedině Donnie Darko :o) I když to je samozřejmě film z úplně jiného ranku. ()

Graeme

Na podruhé se mi film líbil víc, už mi bylo jasné, že musím ignorovat spasitelský výraz McConaugheyho :) Jinak si myslím, že je to dobrý film, rozhodně to má nápad a neobvyklé zpracování a umí vytvořit zvláštní atmosféru, která vás přinutí aspoň trochu zase nad něčím přemýšlet. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

19.07.2023

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

25.03.2023

Trend bobtnajících filmových stopáží pokračuje i letos a po 169minutovém Johnu Wickovi 4 se diváci pomalu ale jistě můžou začít připravovat i na další vydatné kousky. Čerstvě totiž byly odhaleny… (více)