Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ďábelský nápad StB - falešná státní hranice uvnitř republiky - a fiktivní příběh lidí, kteří ji překročili. Námětem příběhu je tzv. akce Kámen, při níž agenti Státní bezpečnosti záměrně mystifikovali občany Československé republiky, kteří se pokoušeli o ilegální odchod do zahraniční, vytvářením falešných hranic i falešných pohraničních hlídek a vyslýchajících skupin amerických, německých a francouzských úřadů. Příslušníci Státní bezpečnosti při výsleších zadržené utvrzovali v domněnce, že skutečně překročili státní hranice naší republiky a získávali od nic netušících lidí informace, které byly následně používány v rámci trestního řízení. V průběhu této akce byly zatčeny téměř dva tisíce občanů Československé republiky a většina z nich se o tom, že se stali obětí komplotu, dověděla až po roce 1968. (Česká televize)

(více)

Recenze (116)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Podľa môjho názoru je obsah filmu silnejší než film samotný. O tejto komunistickej akcii som nevedel vlastne nič a naozaj ma „upútalo“ to zlo, tá diabolskosť, nerozumiem, ako to dobrovoľne niekto mohol toto robiť. Ani presvedčený komunista. Pozitívom sú vynikajúce herecké výkony, pozoruhodná bola Ingrid Timková, ale najviac sa mi páčil záporák Michal Dlouhý. Lenže celé to ostane bez silnej emočnej stopy. A dosť má dráždil ten opakovaný zvukový podmaz, tá hudba samotná je pekná, ale nikto nechce počuť za sebou stokrát tú istú melódiu, nech je to aj samotný Mozart. ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

I když jsem nad českejma filmama, který vznikly po revoluci, zlomil pomyslnou hůl už tolikrát, že mi z tý hole zůstaly jen třísky, tak občas se podaří tady natočit i něco, na co se dá dívat. Paradoxní je, že se obvykle jedná o různý televizní filmy, který se bez nějakýho většího ohlasu odvysílaj a pomalu se na ně zapomene. Swingtime je jednim z nich. Opravdu nechápu, proč státní fond pro podporu a rozvoj kinematografie sponzoruje natáčení kdejaký sračky, zatimco tady je snad z každýho druhýho záběru poznat, že se jedná o levnej televizní film a že prachy zoufale chyběly. Ale i tak se dá říct, že v případě tohoto filmu platí - za málo peněz hodně muziky. ()

Reklama

ArthasKarfa 

všechny recenze uživatele

Rok 2007, kdy film vznikl byl ještě filmařky jiný, než filmy, které vznikají dnes. Velký důraz byl na obsazení, i v malých rolích jsou zde kvalitní herci, kteří svoje řemeslo umí. Násilí je zde jen ve zcela nutném množství a s tím i vulgarismy, etc. Velmi kvalitně jsou zde zpracovány exteriéry a kostýmy, Vladimír Dlouhý i jeho bratr Michal si zde jako bratři zahráli protipóly v politického a lidského světa. Ten konec je smutný. ()

lucascus 

všechny recenze uživatele

Velmi kvalitní snímek, až mi bylo líto, že se jednalo pouze o televizní film. Samozřejmě, pokud bychom měli mluvit o plátnech kin, musel by film ještě trochu zapracovat a získat finance, ale scénář je natolik kvalitní, že sliboval a rovněž i nabídnul bezva podívanou. Strach a temno padesátých let bylo velmi přesně zachyceno, objevují se zde rovněž velmi kvalitní herci - duo bratrů Dlouhých, skvělá Timková, dobrý Rašilov atd. Podobnou sondu do nedávné české historie však potřebuje i film, nejen televize, věřím, že se něčeho podobného v budoucnu dočkáme. Minimálně příběh ilegálního odchodu bratrů Mašínů za hranice by stál za zfilmování, tak snad se někdy dočkáme... ()

venca163 

všechny recenze uživatele

K větší spokojenosti mi chyběla větší filmovost a také od většiny herců lepší herecké výkony. Exteriéry i interiéry by se daly spočítat na prstech jedný ruky a některý "hlášky" mi opravdu zněly jako z ukázek na Ordinaci v růžové zahradě ("Ty haj-zle!"). Ještě mi trochu nadzvedlo žluč, jak se ta ženská na toho svýho rozčílila kvůli tomu "co musel dělat", ta scéna mi přišla dost neopodstatněná (jaký maličkosti člověku utkví). Jinak to bylo minimálně průměrné a jednu hvězdu přidávám za téma. (70%) ()

Galerie (17)

Zajímavosti (2)

  • Když Pavel (Vladimír Dlouhý) diktuje Jiřímu (Alois Švehlík) tóny písně "In the Mood" a hraje při tom na klavír, zapomíná, že klarinet je nástroj laděný in B. Místo "C-E-G-C..." by měl říkat "D-Fis-A-D...", protože klarinet zní o tón níže než klavír. Stejně tak Jiřího zdůvodnění, proč nechal hry na klarinet, je poměrně zvláštní vzhledem k faktu, že při výuce se nepostupuje po tóninách, ale samotných tónech - zahrát B nebo Fis není o nic těžší než zahrát ostatní tóny. (L_O_U_S)
  • Filmovalo se v Kytíně a Praze. (M.B)

Reklama

Reklama