Volba povolání může člověka přivést do různých míst, třeba i do malebného belgického městečka. Po nepodařené akci v Londýně jsou zabijáci Ray a Ken „uklizeni“ svým šéfem Harrym na pár týdnů do Brugg, aby si trochu zchladili hlavy. A tak se z těchto dvou svérázných Irů ve městě gotické architektury a vodních kanálů stanou turisté. Ray, který se nemůže vzpamatovat z krveprolití v Londýně, Bruggy nesnáší, ale Ken je z jejich středověké krásy unesený. Čím déle čekají na Harryho telefonát, tím bizarnější setkání zažívají. Když jim šéf konečně zavolá, jejich dovolená se změní v boj o přežití... Britský dramatik Martin McDonagh pojal svůj autorský celovečerní debut jako gangsterku plnou černého humoru a absurdity. Vytvořil stylovou a politicky nekorektní podívanou, úchvatně balancující mezi tragikou a komedií. Ve scénáři jsou patrné divadelní vlivy, zejména v proměnách postav, které si i přes svoji pokřivenou morálku získávají sympatie. Komornímu ladění snímku odpovídá atmosféra města, jehož genius loci má pro jeho vyznění stěžejní význam. Zvláštní ponurá atmosféra linoucí se z každého kouta jeho uliček a kanálů přidává nepředvídatelnému ději nádech tajemnosti. (Česká televize)

sskrblik

Bez debat skvěle natočený film s hutnou atmosférou. Leckdy velmi zábavné dialogy a překvapující herecké podání.Jen mě nejde na rozum ta celá řada nelogických částí?! U filmu takového formátu to jednoduše nečekám. Nadsázka nepomůže... * * * je maximum, co jsem schopen akceptovat. ()

jujec

První 10 minut jsem se obstojně nudil, ale pak se rozjela velmi slušná zábava. Zejména "suchost" dialogů dělá z filmu s celkem nezajímavou zápletkou velmi slušnou podívanou. ()

Taio

"Myslels, že nic neudelam, když tu stojiš jak debilní Robert Powell!"... "Fuckin Bruges"... Jeden z najlepších dialógových filmov. To bola proste dokonalosť a keď na scénu nabehol Harry tak genialita. Skoro lepší ako Amon. ()

R1CH1E

Váhám mezi 3 a 4 hvězdama. Na jednu stranu originální prostředí, děj a rozuzlení, ale na druhou stranu plno hluchých míst a místy slabého humoru.. A na to jak Farella nemám rád musím uznat, že mi tady ukázal, že přeci jen hrát umí. Takže lepší 3,5 hvězdy. Update 28.2.2015 - Na podruhé jasně přidávám 4. hvězdu. Ten humor přeci jen není tak slabý.. ()

vyfuk

Bruy mě velmi překvapili. Čekal jsem komedii s pár vystřelenejma kůlkam. Vylezlo z toho morbidní černohumorné drama. Je to masakr, ale celkem hezký a dojemný. Akorát konec je trochu nedořešen (19.12.12) ... Druhé zhlédnutí na Filmové noci: Naprosto skvělé. Díky atmosféře davu jsem si dokázal oblíbit všechny scény a smál se u každé z nich. ()

drackula

Od tohto filmu som skrz ovácie, ktoré som na jeho adresu z každej strany počul čakal niečo viac. Atmosféra britskej gangsterky je kvalitná, dialógy sú silné, Colin Farrell a jeho nálada "neznášam Brugy" tomu dáva tú potrebnú štipku vtipu avšak k dokonalosti mi niečo chýbalo. Neviem to nejako vysvetliť, ale neostal som z tohto filmu taký uzemnený ako z podobne ladených Ritchieho filmov. 85% ()

Autogram

Ani komédia ani dráma ani krimi. Nešlo mi to do hlavy už od začiatku, asi som málo pozorný divák, do očí mi bila hlavne prehliadka mesta, viac ako dopletený príbeh. Na prvýkrát slabé, možno nabudúce ocením viac. ()

mcleod

Martin McDonagh je výborný scénárista, tímto filmem mě zcela přesvědčil, že ho musím dále sledovat. Výborná černá komedie se mu povedla v mnoha ohledech více než pozdějších Sedm psychopatů. Humor je zde propracovanější, intenzivnější a více přístupný, přesto i tak jde o hodně černý humor, o hodně ironie, hodně nekorektnosti. Výborní herci rozehrávají příběh o zabijácích zakomponovaný do krásného exteriéru starého stísněného města Bruggy (které ve filmu hrají poměrně velkou roli). Hlavní postavy se dostanou do ne moc neočekávané situace... rozvíjení příběhu a dialogů však neoriginalitou rozhodně ani v nejmenším netrpí. Skoro mi až bylo líto, že film skončil, což se mi moc často nestává... jen kdyby to celý nebylo v těch podělanejch Bruggách :-) ()

Kosmik 1

Těžko popsat tento film, ale jedno vím jistě, je kurva výbornej! :-D Prošpikovanej skvělýma dialogama a parádním britským humorem. "Ty mi kurva pícháš holku?" , "Nepíchám, měl jsem tam jenom ruku, vole!" :-D Taková gangsterka, ale jiná, než byste čekali. 85% ()

TheRoller

" That's for John Lennon, you Yankee fucking cunt!"This fucking film is fucking brilliant. Ralph fucking Fiennes fucking kills it fucking all. Literally. Veľká škoda nedotiahnutého finále, kvôli ktorému to celé vyznieva tak trochu zbytočne. Prostredie ale naozaj rozprávkové (tam sa musím raz dostať), humor skvelý, narážky na USA geniálne! Už dlho som nevidel európskejší film. 85% Najlepší moment: Brendan a Ralph sedia v kaviarni, rozprávajú o "fucking children". ()

Killda

Bál jsem se, moderní gangsterky totiž nejsou můj šálek kávy. Ale anglickej humor a geniální herectví dělá z tohoto filmu neskutečnou podívanou. ()

Jaro.Krafcik

Čierny humor tu celkom fungoval, aj dovolenka v Bruggách môže byť poriadne akčná. Mne sa to celkovo pozdávalo. Bolo to niečo iné a ako oddychovka so zaujimavými hercami môže byť, až na ten nevyrazný koniec na ktorý radšej treba zabudnúť. 4* ()

KarKulA

Tak bohužel s tímto filmem sem se příliš "nepotkala". Herecké obsazení sice nemělo chybu, bylo tam i plno věcí kterým jsem se zasmála, ale s filmem jako celkem jsem měla problém - dost zvláštní tragikomedie, jejíž největší slabinou byl pro mě děj. ()

deckardx

Vubec mi to nesedlo... Dve ustredni postavy sice hrajou dobre,ale nak ten humor kombinovanej s vaznosti mi nesel do sebe... Treba pozdeji ocenim, ale zatim vic nez dve hvezdicky nedam.. Sorry.. ()

P1tr

Kvalitní, brutální a vedle hlášek také deprimující. Najdete tu skoro všechno a o zvraty také nouze nebude. ()

Or!g!nal

Pro mě obrovské překvapení! Perfektní herecké výkony v čele s Collinem Farrellem, krásná hudba a i samotné prostředí mě naprosto uchvátili. Během filmu jsem se ani vteřinku nenudil. Zatím nejlepší film totoho roku... ()

horpe

Netradiční film s výbornými hereckými výkony a kouzelnou atmosférou, kterou navíc podtrhuje pěkná hudba. Bruggy jsou fakt krásný město, asi se tam někdy vypravím :-) ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (více)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky