Volba povolání může člověka přivést do různých míst, třeba i do malebného belgického městečka. Po nepodařené akci v Londýně jsou zabijáci Ray a Ken „uklizeni“ svým šéfem Harrym na pár týdnů do Brugg, aby si trochu zchladili hlavy. A tak se z těchto dvou svérázných Irů ve městě gotické architektury a vodních kanálů stanou turisté. Ray, který se nemůže vzpamatovat z krveprolití v Londýně, Bruggy nesnáší, ale Ken je z jejich středověké krásy unesený. Čím déle čekají na Harryho telefonát, tím bizarnější setkání zažívají. Když jim šéf konečně zavolá, jejich dovolená se změní v boj o přežití... Britský dramatik Martin McDonagh pojal svůj autorský celovečerní debut jako gangsterku plnou černého humoru a absurdity. Vytvořil stylovou a politicky nekorektní podívanou, úchvatně balancující mezi tragikou a komedií. Ve scénáři jsou patrné divadelní vlivy, zejména v proměnách postav, které si i přes svoji pokřivenou morálku získávají sympatie. Komornímu ladění snímku odpovídá atmosféra města, jehož genius loci má pro jeho vyznění stěžejní význam. Zvláštní ponurá atmosféra linoucí se z každého kouta jeho uliček a kanálů přidává nepředvídatelnému ději nádech tajemnosti. (Česká televize)

dr.fish

Musím říct, že recenze zcela vychválily film, který mne v podstatě vůbec nebavil. Neviděl jsem nic, co by ve mně vyvolalo jakékoli pocity. Smůla. 50% ()

forsythia

V Bruggách mají důchodce na lavičce, tlustý Američany, Ježíšovu krev, labutě, dvě špinavý děvky a trpaslíka rasistu, besídky v parku královny Astrid a... kdyby to sakra nebylo v těch pitomejch Bruggách! Za skvělý hlášky, atmosféru, humor, očekávání, jak se to vyvine, bych dala za čtyři, ale za okousanej lak na mých nehtech v závěru jednoznačně za pět. ()

WolfR

Skvělý film! Neskutečná zábavná krimi ala černá komedie se spousta povedenými scénami, jistou režií, výbornými herci, padnoucí hudbou, ale hlavně s exelentním scénářem, který má sice velmi všední zápletku ale její vyvrrcholení setsakra stojí za to! 4 hvězdy. ()

KatanaCZ

Hodně zvláštní film, který ve mě po celou dobu vyvolával rozporuplné pocity, v jednu chvíli jsem si říkal: "hmmm, docela nuda", ale pak se děj vždy někam stočil a nuda šla stranou. Vytknout tedy můžeme určitou vleklost děje a občasnou nudnost, pozitiv je mnohem více, např. originální příběh, opravdu dobré herecké výkony a zvláštní atmosféra celého snímku. ()

czejny

Na film jsem se těšil jak malé děcko. Čekal jsem od něj hodně...a mé očekávání se naplnilo. Bruggy je opět jeden z těch filmů těžící z úchvatného prostředí. Avšak není to jeden z těch filmů, které to prostředí znásilní a výsledkem je nějaký zparchantělý blaf. Přidejme k tomu pro mě neokoukanou pózu Colina Farrella, jenž byl svou deprimovanou impulsivní nervozitou opravdu sympatický. Neméně sympatická byla i se svou andělsky čistou tvářičkou Clémence Poésy. No a do party ještě připočtěme úchylně zásadového Ralpha Fiennese. A samotný příběh? To nelze nazvat nijak jinak, než propracovanou komedií (černou, samozřejmě). Žánr akční u mě zůstává až někde hluboko v pozadí. Je to především o oné vtipné znechucenosti hlavního hrdiny Raye, na němž to stojí. Pak už jenom takové prvky jako zfetovaný trpaslík, hlášky na Bruggy a všechny okolo, jednooká buzna, atd. To neustálé plkání o odpuštění, o pekle, o očistci jsem bral něco jako výklad průvodce při plavbě bruggským kanálem, kterého stejně nikdo neposlouchá. Výsledný efekt z celého snímku je podobný jako z mé návštěvy v Bruggách. Kouzelné město, kde jsem si dosti užil a nasmál se (na věži jsem nebyl), In Brugges jsem si užil také a nasmál jsem se neméně dobře. ()

AdaMM

Nevím - mě to nějak nesedlo. Není to ani gangsterka, ani komedie a na cestopisný snímek z Belgie jsem se dívat nechtěl. Nemá to úplně špatnou režii ani scénář, ale "něco" v tom skřípe. ()

3n3my

Podľa môjho názoru (a na počudovanie!) Colin Farrell najmä v prvej polhodine prehrával. Naproti tomu bol Ralph Fiennes napriek menšiemu priestoru o dosť presvedčivejší. Inak sa jedná o slušne vykreslenú gangsterku v zaujímavom prostredí. Nič viac, nič menej :-) ()

tom88

Celkovo vydarený takmer nekomerčný film o dvoch gangsteroch. Farrell aj Gleeson sú fajn herci + R. Fiennes, ktorý im ide po krkoch. Na moje prekvapenie tu nebolo ani kúsok nudy alebo zbytočných scén. Všetko pekne plynulo zrozumiteľne a dynamicky. Niektoré scény boli aj vydarene vtipné, čo som v podstate ani nečakal. Ako režisérov režijný celovečerný debut je to veľmi fajn a film si určite pozrite. Ja rozhodne neľutujem. 80% ()

okkac

Z počátku lehce komediální gangsterka, kde vtip vychází hlavně z dialogů (velmi sprostých), aby pak zabrousila do vážnější polohy a přihodila trochu celkem drsné brutality (dopad Gleesona, trpaslík na konci) a k menší škodě i nejednoznačný závěr. Sympatické ústřední duo a hodně vyšinutý záporák Ralpha Fiennese. K tomu minimalistická režie McDonagha dávající znát jeho divadelní původ a krása Brugg samotných, že bych tam hned zajel. (Prostě nejlepší reklama) 8/10 UPDATE: O pár let později jsem v Bruggách byl a je to opravdu nádherné místo s uhrančivou atmosférou. ()

sator

Po první třetině jsem to chtěl vzdát. Nakonec za totální neschematičnost **** Jedno teplý pivo pro mýho teplýho kámoše, pro mě normální, protože jsem normální...😎 Dabing Filip Švarc. ()

Pája=)

neuvěřitelně osobitá gangsterka s neodolatelným Colinem Farrellem, kterou podtrhuje úžasná hudba a skvělá kamera. /po druhém shlédnutí musím nutně tu jednu hvězdičku přidat. Tohle je prostě masterpice s tak vypracovanými postavami a dialogy! a je to úplně něco jiného než co znáte. ()

vesper001

Památky, nadávky, násilí, hlášky. Z násilí vám občas zaskočí, ale chuť k jídlu neztratíte, u hlášek se nebudete usmívat, ale nahlas smát. V hlavních rolích vytrvale remcající Colin Farrell („Kdybych byl retard a vyrost´ na vesnici, tak by se mi tu líbilo.“), belgickým kulturním dědictvím okouzlený Brendan Gleeson („Pojď, postavíme se do fronty a sáhneme si na to!“), jejich sprostý, ale zásadový šéf Ralph Fiennes - a Bruggy, které jsou pro někoho pohádkou a pro jiného synonymem pekla na zemi. K tomu trpaslík-rasista, jogín, skinhead a pár pořádných traumat. Tak tomu říkám film. ()

Radiq

Ze začátku nenápadně a zdlouhavě, přitom vtipně a pak sjetě, sem tam depresivně až sebevražedně a gangstersky chladně, pak s přechodem na gangstarsky ukecaně, trpaslíkovsky přítomně a ke konci dost gangstersky krvavě až brutálně, zakončeno japně i nejapně, leč né trapně, ale líbivě a hodnocením velmi kladně. ()

CatcherBlock

Už samotné město Bruggy jako takové, při pohledu působí na člověka jako balzám na duši, stačil by o něm klidně jen 10-minutový dokument se zádumčivou instrumentální hudbou, natož pak v těchto "kulisách" natočit film, který se opírá o jejich krásu a vyobrazuje všechny skvosty, které se tu dají najít. Je hodně filmů, které nemají smysl a kdyby se nikdy nenatočily, tak by se nic nestalo, možná by to naopak všem prospělo...Říkám to proto, protože chci zdůraznit, že V Bruggách k těm filmům nepatří... Chci říct, že kdyby se V Bruggách nikdy nenatočilo, tak by byl svět filmu o hodně chudší a přišel by o skutečně KULTOVNÍ film, navzdory tomu, že je to film nový, tohle přízvysko mu čestně náleží...Je ale nutno říci, že samotné krásné Bruggy a jejich památky a uličky dělají v tomto filmu sice neodmyslitelný, ale ne zase tak ůplně ten hlavní a rozhodující aspekt --- Ohromilo mě jakou nedůležitost kladly hlavní postavy sami sobě a místo toho, lpěly na kodexu cti a na tom, dodržet svoje zásady...Neuvěřitelně silné a v různých i jiných situacích ohromně motivující. Tvůrci vyobrazili přesvědčivý rozbor chování postav, nejvíce U Colina Farrella, na nemž je rozervanost a vyčítání si osudového skutku patrné minutu od minuty a spěje do silně emočního a vytříbeného finále, kde se ukáže pravý charakter všech zůčastněných --- Stálo to za to, co hrdinové kázali toho dostáli. Dopadly tak, jak jim káže hrdost, chtě, nechtě následkům, bolesti, nebo citům. To je jeden z hlavních důvodů, proč je výraz kult u tohoto filmu více, než na místě. Jde silně proti proudu, jde proti trapným a předvídatelným dějům a jde si po své vlastní vyšlapané cestě. Srší černým humorem, obrovským vtipem, který dokázal několikrát vehnat slzy do očí a vůbec celým filmem se line jakási všudypřítomná nit zpackaných osudů a přitom ohromně charakterních postav. V Bruggách není jen film, je to taky výčet vlastností, jaké jsou v dnešní době většině lidem už nahony vzdálené a nicneříkající, významům jako čest a hrdost. Je to geniální scénář, přetavený v ještě geniálnější film s poselstvím, které člověka dojme, rozbrečí, rozesměje i donutí zamyslet se... ()

Mylouch

Tragikomedie jak řemen se šklebem boschovské drobnokresby o tom, že prosperující podnikání nemá vždy překážky jen v bruselských úřednících. Pro Čecha je v této - české produkci tak vzdálené - nejsoučasnější invenčnosti jedinou útěchou ♫ janáčkovský názvuk hlavního hudebního motivu, moderní i po 100 letech. Kamera, Colin, Brendan, historie, labutě a horní dvojky Clémence Poésy ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (více)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky