Volba povolání může člověka přivést do různých míst, třeba i do malebného belgického městečka. Po nepodařené akci v Londýně jsou zabijáci Ray a Ken „uklizeni“ svým šéfem Harrym na pár týdnů do Brugg, aby si trochu zchladili hlavy. A tak se z těchto dvou svérázných Irů ve městě gotické architektury a vodních kanálů stanou turisté. Ray, který se nemůže vzpamatovat z krveprolití v Londýně, Bruggy nesnáší, ale Ken je z jejich středověké krásy unesený. Čím déle čekají na Harryho telefonát, tím bizarnější setkání zažívají. Když jim šéf konečně zavolá, jejich dovolená se změní v boj o přežití... Britský dramatik Martin McDonagh pojal svůj autorský celovečerní debut jako gangsterku plnou černého humoru a absurdity. Vytvořil stylovou a politicky nekorektní podívanou, úchvatně balancující mezi tragikou a komedií. Ve scénáři jsou patrné divadelní vlivy, zejména v proměnách postav, které si i přes svoji pokřivenou morálku získávají sympatie. Komornímu ladění snímku odpovídá atmosféra města, jehož genius loci má pro jeho vyznění stěžejní význam. Zvláštní ponurá atmosféra linoucí se z každého kouta jeho uliček a kanálů přidává nepředvídatelnému ději nádech tajemnosti. (Česká televize)

BDMarty007

Opravdu si pořád nejsem jistý, co si o tom mám vlastně myslet. Jakýsi pokus o Pulp Fiction 2? Evropské Pulp Fiction? Chvílemi jsem byl rozpačitý, párkrát jsem se od srdce zasmál. Velmi zvláštní je poměrně uvolněná, komediální atmosféra v kontrastu s velmi vážným, nablýskaným, přesto nějakým specifickým způsobem ponurým městem, do níž najednou překvapivě a brutálně vpadne nějaká ta opravdová vražda, aby se zase pokračovalo zlehka a pak zase přišla nějaká krvavá záležitost bez špetky humoru a nadsázky. Hlavní padouch osciluje mezi satirickou postavičkou úředníka mafiána a postavou opravdu chladného, přesného a nesmlouvavého kmotra zabijáka, který pokud to nikdo jiný neudělá, tak si to holt půjde postřílet sám. A zase pedantsky nesmyslné lpění na mafiánské cti a etice (můžeš vraždit koho chceš jak na běžícím pásu, ale dítě nesmíš zabít ani neúmyslnou náhodou). Možná to má být o rozkladu hodnot, možná je to jenom komedie. Nevím, ale rozhodně je to zajímavé a stojí to za vidění. Skvělé zachycení genia loci Brugg; mohu potvrdit, nikde jsem neměl tak intenzivní pocit, že západní Evropská civilizace začíná silně degenerovat a dostala do bodu, kdy je na prahu smetení barbary. Zajímavá Clémence Poésy! ()

hero_bk

Černá komedie v tarantinovském stylu je dalším potvrzením kvality briského filmu (teda až na výjimky). Neuvěřitelně zábavné a chytlavé, vtipné atd. A vražda kněze je jedna z nejvíc cool vražd v historii kinematografie! ()

Oonika

Krásné a poetické místo + místy až absurdní dialogy a situace tvoří opravdu originální kombinaci. Navíc úžasný Colin Farrell a skvělý film je na světě. ()

mazic

hořké hořké zkurveně hořké a neskutečně ftipné.... nejlepší film farrela společně s táborem tygrů (možná jediné dva dobré filmy) ()

Deftie

Ten film má všetko. Hercov, ktorí hrajú, akoby to prežívali, zaujímavú zápletku, zasnené prostredie Belgicka a vycibrené dialógy. Dokonca sa nehrá ani na korektný "som dobrý človek a mám správne názory" film a berie si do huby všetko, čo je západnému svetu sväté. A možno to je tou chybou. Je to príliš na jeden film, veľa myšlienok zoradených do sledu náhodných udalostí a film sa nedá charakterizovať ničím špeciálnym, je to len zmes výnimočných prísad. A tak to stačí len na tie štyri. ()

Petulka88

Tak na téhle belgické čokoládě jsem si vážně pochutnal. V Bruggách je film, který si na nic nehraje, je vtipný, má skvěle napsané dialogy a nejvíce těží z krásy tohoto belgického města a ze skvělých hereckých výkonů. To poslední platí hlavně pro Colina Farrella. Pravda, je tu pár hluchých míst, které tu jsou snad jen proto, aby se trošku natáhla stopáž. Ale za úžasně vtipné dialogy a za Colina dávám 4*. ()

bono22vox

Kurevsky dobra gangsterka... originální černá komedie, která je plná stavebních památek a drsných irských nadávek... samozřejmě s vybornymi herci... ()

Doski

Zajímavé, ale rozhodně dobré. Zajímavý (jiný a dobry) humor a dobrá (taková ta britská ne moc americká díky bohu) dramatická gangsterka s dobrým dějem a realistickým pojetím. Scénář super a soundtrack taky. Originalita a osobitost nade vše. Prostě se na to koukněte a ohodnoťte sami. Nečekal jsem to tak dobré, zvlášť o obsazení jsem pochyboval, ale mýlil jsem se. Rozhodně teď chci navštívit Bruggy. 80% ()

Franc1s

Tak tohle jsem nečekal. Film co se tváří jako tuctovka s vtípky je ve skutečnosti výborné drama mixnuté s černým humorem, co tomu dodávají ten správný šmrc. Takhle dobrou kombinaci jsem snad neviděl v žádném filmu. Je fakt,že tento film každého nezaujme,ale kdo si počká a nenechá se odradit douhými dialogy a pěkně pomaličku se rozvíjejícím příběhem, tak si na konci řekne, jak je čest,štěstí a přátelství zatraceně důležitá věc... Další výborná role pro C. Farrella ,výborné prostředí a výtečný soundtrack. 10/10 Doporučuji ()

Smerfetka88

Přestože nešlo o nijak originální zápletku, tak se mi na to dobře dívalo. Jednak mám slabost pro Ralpha Fiennese a jednak se to odehrávalo v nádherném prostředí. Velké plus patří i tomu, že i když šlo z části o americký film, převládlo v něm z velké části evropské klima. Zaujalo mě míchání stylů - černý humor, akčňák, romantika....pro mě mírně nadprůměrný film. ()

simplejack

Naprostý šok, blesk z čistého nebe....Tenhle film je scénáristický klenot, tak vybroušený, že jsem se nadšením nadnášel. Divím se, že některé scény ještě nezlidověly. ()

danny_21

Černá melancholická komedie tak trochu ve stylu bratrů Coenových a Monty Pythonovců. Sem tam vtipný dialog, sem tam dobrý hláška o trpaslících, místy příjemná atmosféra kouzelných Brugg. Collin i Fiennes dnes už tradičně dobří, škoda že pro mého oblíbeného Brendana napsali tak hloupou roli Kena, jehož konání jsem místy fakt nechápal - 60 %, ()

kwaicheng

Nádherně natočený film, který jako jeden z mála mě donutil vidět jej několikrát. Skvělé, perfektní! A filmová hudba dokonalá... ()

tomikan

Vzpomnel sem si na Horsi nez smrt.. kvalita filmu odvisla ,,jen" od hereckych vykonu a napsanych dialogu.. a ze tam tech perel neni malo.. sice v porovnani se Sbal prachy a vypadni, Rocknrolla, Kiss Kiss Bang Bang, dokonce i Sejmi eso mi V Bruggach neco malo schazi, ale nejsem to schopen pojmenovat, dost mozna je to tim netradicnim pribehem, lepe receno jeho podstatou, nicmene to by melo hrat v jeho prospech. Herecky vykony sympaticky napsanych, a hlavne zahranych postav, humor, neobvyklost pribehu, moc pekna kamera.. ()

greigor

Paráda. Nic jsem neočekával, ale hodně jsem se mýlil. Brugy vás již od začátku pohltí. Velmi dobře natočený film s výborným scénářem a nečekanými zvraty. Určitě se na něj podívám ještě někdy znova. 5*. ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (více)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky