Volba povolání může člověka přivést do různých míst, třeba i do malebného belgického městečka. Po nepodařené akci v Londýně jsou zabijáci Ray a Ken „uklizeni“ svým šéfem Harrym na pár týdnů do Brugg, aby si trochu zchladili hlavy. A tak se z těchto dvou svérázných Irů ve městě gotické architektury a vodních kanálů stanou turisté. Ray, který se nemůže vzpamatovat z krveprolití v Londýně, Bruggy nesnáší, ale Ken je z jejich středověké krásy unesený. Čím déle čekají na Harryho telefonát, tím bizarnější setkání zažívají. Když jim šéf konečně zavolá, jejich dovolená se změní v boj o přežití... Britský dramatik Martin McDonagh pojal svůj autorský celovečerní debut jako gangsterku plnou černého humoru a absurdity. Vytvořil stylovou a politicky nekorektní podívanou, úchvatně balancující mezi tragikou a komedií. Ve scénáři jsou patrné divadelní vlivy, zejména v proměnách postav, které si i přes svoji pokřivenou morálku získávají sympatie. Komornímu ladění snímku odpovídá atmosféra města, jehož genius loci má pro jeho vyznění stěžejní význam. Zvláštní ponurá atmosféra linoucí se z každého kouta jeho uliček a kanálů přidává nepředvídatelnému ději nádech tajemnosti. (Česká televize)

BluT

Jo, Bruggy jsou sexy město, tó jó. A film byl taky parádní, jó, jó. Fajná zápletka a pár mrtvejch (snad jsem neprozradil moc:) Jo, a až tam pojedete, tak vězte,že ve filmu nekecaj! Vstupný na tu vélkou sexy věž je fakt 5€. Ale jsou tam teda děsný fronty a naráz tam může bejt jen 70 lidí, a jelikož tam chce furt hafo lidí, tak se v ty lepší časy (odpoledne, víkendy ..) čekaj fronty. Pruda. Ale k věci. SUPR FILM! ()

Seti

Byl jsem rozhodnut pro 4, ale když se na scéně objevil Ralph "fucking" Finnes, tak to dostalo ten správnej šmrnc. Některé dialogy jsou skutečně perfektní a chvílemi jsem si myslel, že sleduju něco od starého Guye Ritchieho. Něco podobného vyhlížím od Podfu(c)ku, takže jsem byl v závěru navýsost spokojen.(Jen ten konec byl už trochu moc) ()

Rudinsky

Ani neviem prečo tento film dostáva prívlastok komédia. Skôr je to výborná dráma, s prvkami čierneho humoru (pár krát sa vyskytuje) a ostrým jazýčkom. Každopádne - prostredie, dej , výkony a hlavne réžia su silnými stránkami, a ja neviem prečo, ale musím dať 5. Treba vidieť ! ()

keoma26

Kouzelná "gagsterka", která mezi sebou konfrontuje nejenom nájemný zabijáky a zloděje, ale i kulturní a národní stereotypy, historii s přítomností a očekávání s minulostí, osudovou vinu s nevinným hříchem, kuřáky s nekuřákama, přátelství s profesionalitou, umění s bulvárem, vraždu se sebevraždou, teplý skinheady s tvrdýma irama ... Vlastně celej film je založenej na téhle nekonečné a polymorfmní dialektice různých významů a významových rozdílů, ze kterých pochází veškeré napětí smyslu naší existence, našich otevřených nejednoznačných interpretací dění ve filmu i ve skutečnosti. Přitom nejde o žádné hluboké protiklady, které by se musely teprve propojit časovou vývojovou změnou, aby se staly něčím jiným, novým (teze-antiteze-syntéza), ale o jemné a zároveň podstatné systémové diference na úrovni rozdílu mezi "besídkou" a "zahradním altánem", peklem a očistcem, dítětem a trpaslíkem - jedno se totiž ve vteřině může stát druhým, trpaslík dítětem, vražda sebevraždou, očistec peklem (vždyť co jiného byly pro Colina ty zkurvený Bruggy;-)). Ostatně naše jednání v sobě vždy nese současně upřímnost i hru, autentičnost i stylizaci pravdu i pokrytectví: jako při večeři, kdy o sobě Colin i Clemencé mluví naprosto pravdivě a upřímně (jako o dealerce kokainu, zabijákovi knězů a dětí) a zároveň ironicky. Intertextuální odkazy na Dotek zla, Teď se nedívej, Vertigo atd., kterými je film protkán, jsou už jen vnějším projevem toho faktu, že svět poznáváme multipolárně, prostoupeni zděděnou strukturou jazykových znaků (doslova "odkazy", něco nutně popisuji vždy jako něco jiného, v nějakém kontextu zkušenosti), z různých perspektiv, optikou života a naší tělesné situovanosti, mimo absolutní kategorie černé a bílé (jak k tomu došli na kokainové párty Colin s liliputem - černoši včetně vietnamců a pákistánců proti bělochům:-)), dobra a zla... to je ta "zkurvená globalizace", která nás prostřednictvím teroru podobností (stejná pizza v Londýně jako v Bruggách) paradoxně osvobozuje k citlivějšímu vnímání a pochopení těch nejmenších, často nejdůležitějších detailů jedinečnosti. ()

Pollock

Místy hezky černě vtipné, místy skoro až neuchopitelné, ale vcelku to šlo. Jen po shlédnutí zůstal pocit, že film zkrátka jen tak proběhl a nic moc ve mě nezanechal. ()

Herráček

Takový zvláštní paradox mezi dějem filmu a absolutně nekorespondující atmosférou... Do toho ještě ta hudba a "prázdninová láska", svérázná recepční... Zas jeden film, který spostu mých dalších pět hvězdiček degraduje o třídu níž... ()

Cracker

Collin Farrell je môj veľký oblúbenec a tu sa ukázal v skvelom svetle, napád bol geniálny a to hlavne posledná scéna. Veľmi dojemné a aj napínavé. Nuž, len "chudák" trpaslík to schytal medzi oči:D ()

jondoe

Zo zaciatku to vyzeralo na vybornu ciernu komediu z celkom dobrym scenarom. Skoda vsak, ze aj ked sa reziserovy nepodarilo udrzat tempo po cely film. Co vsak odcenujem je podareny scenar a vynikajuce hlasky. Herci boly tak isto vyborne vybraty a zahrali skvele. Atmosfera Brugg tiez pridala na kvalite tohto z lahka nadpriemerneho filmu. ()

Finskej

Vynikající a vtipná gangsterská jednoaktovka. Někdo by sice mohl namítnout, že závěr je trochu předvídatelný, ale i tak to má šmrnc a dobrý střední britský humor. Člověk se na to nemusí dívat bůh ví kolikrát, ale nevidět ani jednou by byla chyba. ()

Spike23

Tohle je prostě nejlepší černá komedie jakou jsem kdy viděl. Můžu na to koukat pořád dokola a stejně dostanu dříve či později záchvat smíchu. Je tu dokonale sehraná hlavní dvojice, kde starší rád poznává nové památky a celkově se vyžívá v kultuře a kráse belgického města a ten druhý je totálně zoufalý ze zapadákova, do kterého se dostal a nějaké památky jsou mu přinejmenším tam, kde slunce nesvítí. Dohromady tyto téměř dva protiklady vytvářejí tak komické situace, až to není možné. A ne jenom oni. Jejich boss je snad ještě lepší. Příkladový cholerik, který se s ničím a nikým.... vy víte... A s nejlepšími hláškami z filmů za posledních pár let. Prostě a jednoduše dokonalost sama. ()

Wally

Báječný koncert dvou hereckých hvězd - C. Farrella a B. Gleesona. Tento film je plný krásného suchého britského hunoru a to mám rád... Bruggy jsou nádherné město, sám jsem tam byl a neznám moc lidí, kteří by na ně vzpomínali špatně..možná až na to počasí :-) Bomba film, vřele doporučuji! ()

divak84

brilantní mix komorního příběhu dvou assassinů ve starobylém městě a komedie se skvěle poťouchlými dialogy (třeba s liliputem, nebo ray vs harry ke konci). parádní atmosféra, herecké výkony a podle mě absence hluchých míst. I konec je zdařilej, nejsme svědky žádného klišé. k dokonalosti tomu chybí pár kroků ale ne moc. k dokonalosti tomu chybí jen to, že se to děje v těch "posraných" burggách :D . pokud se vám líbil film američan s clooneyem, tohle určitě nevynechejte ()

noctambule

Začátek mě strašně bavil, ale pak jsem si asi nějak zvykla na f*ckování za každým druhým slovem a přemýšlela, jak to skončí a můj předpoklad se potvrdil. Není asi moc fér kvůli tomu strhnout hvězdu, ale mě tak celkově přišlo, že In Bruges ke konci ztrácelo dech. A jestli mě to mělo dojmout, tak to se rozhodně nestalo, ale hlášky hlavní dvojky byly skvělé. ()

Tom:)

Brugy jsou fakt hezký město. A fakt hezkej film. Neumim říct, čím je tenhle film tak skvělej, ale asi je to kombinace britského humoru, romantiky belgického městečka a perfektně zahraných zabijáků, co mají svědomí a smysl pro spravedlnost. ()

Flaveus

Starobylá atmosféra Brugg, ať už ve dne či v noci, noblesní zabijáci se svědomím a k tomu tajemný Ralph Fiennes... Naprosto mě ve své roli uchvátil Brendan Gleeson a historická část Brugg taktéž, ale co mě dostalo nejvíc je noblesní a elegantní chování všech zúčastněných zabijáků v příběhu, kde pro čest stojí za to umřít. ()

see_sawandrew

Je libo gangsterskou tragikomedii v omračujícím audiovizuálu a s tarantinovsky okořeněným scénářem? Pak si rezervujte jízdenku do Brugg. Pro mě zatím překvapení roku. 90% ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (více)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky