Volba povolání může člověka přivést do různých míst, třeba i do malebného belgického městečka. Po nepodařené akci v Londýně jsou zabijáci Ray a Ken „uklizeni“ svým šéfem Harrym na pár týdnů do Brugg, aby si trochu zchladili hlavy. A tak se z těchto dvou svérázných Irů ve městě gotické architektury a vodních kanálů stanou turisté. Ray, který se nemůže vzpamatovat z krveprolití v Londýně, Bruggy nesnáší, ale Ken je z jejich středověké krásy unesený. Čím déle čekají na Harryho telefonát, tím bizarnější setkání zažívají. Když jim šéf konečně zavolá, jejich dovolená se změní v boj o přežití... Britský dramatik Martin McDonagh pojal svůj autorský celovečerní debut jako gangsterku plnou černého humoru a absurdity. Vytvořil stylovou a politicky nekorektní podívanou, úchvatně balancující mezi tragikou a komedií. Ve scénáři jsou patrné divadelní vlivy, zejména v proměnách postav, které si i přes svoji pokřivenou morálku získávají sympatie. Komornímu ladění snímku odpovídá atmosféra města, jehož genius loci má pro jeho vyznění stěžejní význam. Zvláštní ponurá atmosféra linoucí se z každého kouta jeho uliček a kanálů přidává nepředvídatelnému ději nádech tajemnosti. (Česká televize)

Fleur6

Zo začiatku som nečakala priveľké nadšenie po zhliadnutí In Bruges aj napriek faktu, že sa nachádzal v IMDb TOP250, avšak bola som veľmi milo prekvapená. Dramatický a komediálny prvok sa perfektne mixoval, scenérie boli nádherné a z tých hlášok sa niekedy naozaj nedalo, hlavne ked niečo zapotil Farrell (začínajúce väčšinou fu**ing a končiace Bruges) :)) Tento film teda odporúčam - výrazne. ()

ScarPoul

Jedná sa o skoro bezchybné dielko ktoré sa zviezlo na ritchieovskej vlne a rozhodne nedopadlo najhoršie. Farrell je tu absolútne bezchybný a všetko sa to strieda v humorných a absurných scénach kde každí aj od toho liliputa až po Fiennesa hraje ako o život a pritom geniálne. Dialógy hraničia z dokonalosťou a zasadenie do Brugg je jeden z naj nápadov vôbec. Jediné čo film kazí je posledných 10 minút. Ktoré sú síce zakončené takou tou správnou bodkou ale inak sa jedná o veľmi slabú časť. Vidno že si režisér skrátka užil všetko od začiatku cez stred ale záver dokončil len aby sa nepovedalo a aby to malo aspoň nejaký zmysel a práve tu sa skrátka potkol. Inak sa jedná o vysoko kvalitný a vtipný film, ktorý ani tak nedržia v nadpriemere tie dialógy ale skôr TO ako su podanú hercami. Emotívne scény správne silné a skutočné Póséyová neskutočne krásna. ()

Jansen

Tohle jsem fakt nečekal. V Bruggách je opravdu hodně netypický film s ještě netypičtějším smyslem pro humor. Místo obvyklé porce výbušného a nervy drásajícího thrilleru nám tu tvůrci servírují takovou malou specialitu založenou na hravosti a atmosféře jednoho města. Hlavní dějová linka (jednodušší už snad být ani nemůže) poskytuje spoustu prostoru pro rozehrání minimalistických bizardních scének, které přímo vyrůstají z pochmurné atmosféry města. Je to především atmosféra nejstaršího belgického města, okořeněna výkonem Colina Farrella a podtržena ironicky působícím scénářem, která tomuto dílo propůjčuje chuť výjimečnosti. ()

jhrasko

Bola by to čistočistá štvorhviezdičkovina, keby som sa zakaždým, keď si na film spomeniem, neusmieval. A teším sa, že si ho opäť dám. Za neskutočnú koncentráciu talentu a testosterónu v jednom, za M.McDonagha, vďaka ktorému viem, čo je to fenomenálna divadelná hra ( OSIŘELÝ ZÁPAD v pražskom Činoherním klubu v réžii O.Sokola je predstavenie, ktoré som videl 9X a fakt že DOPORUČUJEM ), za C.Farrella, ktorý snáď ani nemusel hrať, pretože presne takýto podľa mňa je, za Brendana, Ralpha, Jérémieho..no vravím, Ty woe, testosterón:-))) ()

Caelos

Teď jsem se dodíval. Ze začátku spíše takové "poznáváme Bruggy". Záběry to byli pěkné, Bruggy jsou krásné město, nicméně od druhé půlky to dostalo ty správné koule+napínavý konec s padnoucí hudbou, dokonalost! První půle 7/10, druhá 10/10. Proč? Protože jsem měl v první půli tendenci "odbíhat" (jídlo, záchod, pití), kdežto ve druhé půli bych se snad i pochcal, jak jsem byl zažraný. Celý film je také protkán řadou situací, které mne rozesmály (tlusťoši, tak trochu kokot, cigaretový kouř,atd:) Jako celek je V Bruggách kvalitní napínavý film, místy dojemný, 9,5/10 ()

Genero

Souhlasím se zabijákem Kenem, že Bruggy jsou krásné a zimní období s jemným sněhovým popraškem jim dodává až kýčovité kouzlo. Klackovitý zabiják Ray sice naše mínění nesdílí, ale najde-li se plavá štěrbinka, ve které lze smočit, zvykne si. Tak si vychutnejme předvánoční idylku spolu s trpaslíkem a ošklivou blondýnou a podlehněme melancholii na nás přímo dýchající. Jen škoda, že z Brugg se dá odejít jen nohama napřed a cholerik Harry se rozhodl nám protentokrát Vánoce zkurvit . Další pokračování s názvem In Fucking Czech Krumlov si určitě užiju ještě lépe a jako první v historii přidělím filmu šest hvězdiček. ()

Lacike

Taka dospelacka gangsterka pre ludi, ktorym pripadaju Tarantinovky a Ritchiovky prilis blaznive a ich postavy malo seriozne. Postavy tu nevedu dialogy o nicom ale riesia serioznejsie temy. Uz to nie su cool figurky ale seriozne postavy s dostatocnou hlbkou. Film sa zvrhne v blaznive prekombinovane krvave inferno az v samotnom zavere, ktory uplne neladi k predoslemu deju. Ale nastastie to nie je az tak rusive, aby to pokazilo famozny dojem z celeho filmu. Film je velkym hereckym koncertom pre troch hlavnych predstavitelov. Colin Farrell ako zabijak s velkym mindrakom, Brendan Gleeson ako jeho partak, ktory uz zabijania zacina mat plne zuby a ich nekompromisny sef Ralph Fiennes. Ale aj zvysne vedlajsie figurky su perfektne vystihnute. Dockame sa aj mnozstva vtipnych dialogov v ktorych sa fuckuje ostosest. Nemalu ulohu vo filme maju aj samotne Brugy, ktore filmu dodavaju zvlastnu podmanivu atmosferu. Vydaril sa aj soundtrack. Takze vysledkom je pôsobiva drama s mnozstvom cierneho humoru o dvoch zabijakoch na ich poslednej misii. 9/10. ()

PROROK14

Tak toto bolo niečo! Normálne som mal dosť. Perfektný Colin Farrell. Zas som videl film čo naozaj stál za to. A scéna vo veži a následné prenasledovanie Colina na konci filmu nemalo chyby. Pre mňa Film s veľkým F. 90% ()

maseer2

několik dobrých scén a vtipných hlášek.. celkově jsem se ale spíš nudil (hlavně u druhé poloviny.. první se mi zamlouvala víc, i když to bylo možná díky tomu, že jsem ji sledoval s očekáváním nějakého nářezu v polovině druhé, který ale bohužel nepřišel..) ..Colin Farrell ale jako vždy super:) ()

GeusX

Viděno potřetí (kino-video-tv) a zvyšuji na 5*! # 95% # P.S.: Film byl jeden z důvodů mé návštěvy Belgie a tohoto města. Bruggy jsou opravdu kurevsky nejhezčí středověké belgické město! Pokud Vás to ovšem zajímá... :-) (Pozn. Z té věže se nedá jen tak lehce spadnout...v oknech jsou mříže či sítě.) ()

Gwaihir

Ani po několikerém shlédnutí nemohu říct, že bych se u tohoto snímku nějakým zvláštním způsobem pobavil, což ovšem v žádném případě neznamená, že se nejedná o dobrý filmový počin odehrávající se v jednom z nejkrásnějších měst, která jsem kdy navštívil. Ironie a sarkasmus mě v tomto případě sice obchází velkým obloukem, ale jinak je celý ten poměrně chytrý a místy přemýšlivý příběh provázen výtečnou meditativně melancholickou atmosférou, jejímiž hlavními strůjci jsou kanály, kostely, uličky a nádherná hra na klavír, což rozhodně chci a umím ocenit. 70 % (Filmový víkend ČSFD 2014) ()

bouncer

Milý artový snímek z krásně atmosférických zimních Brugg. Zasraných Brugg :-) Bohužel je příběh dosti nudný a postavy se chovají docela zváštně...až nelogicky a to jsem zvyklý na ledacos. ()

BigDeal

Na začiatku sa dej rozbieha veľmi pomaly a tak máme možnosť spoznať krásne Brugy, dozvedáme sa čo to o hlavných hrdinoch a zisťujeme, že Colin Farrell nie je len ufrflaný rozmaznaný mladý zabijak. Postupom času sa dej začne pomaly zrýchľovať a stále pridávať na tempe, až je na konci spolu s napätím stopercentne vygradovaný. Pomáha tomu najmä fakt, že na hlavných hrdinoch divákovi záleží a súcití s nimi aj napriek ich čiernej minulosti. Ďalším plusom a prekvapujúcim faktom je prítomnosť humoru, ktorý sa vyskytuje v nečakaných chvíľach, no celkovú depresívnu atmosféru nenarušuje. Jedna hviezdička dolu za pár hluchých miest na začiatku. ()

BoPo

Veľa rečí, sem tam trpaslík a morálne zásady. Vo svojej dobe extrémne vychválený film, ktorý nepriniesol nič osviežujúce. Dvaja nájomní vrahovia sa trmácajú do Brugg, kde sa jeden kochá a druhý nudí. A na záver sa trošku strieľa. Dojem zachraňuje len Ralph Fiennes. Za mňa Nuda v Bruggách. ()

murakamigirl

Aby bolo jasné, ja milujem čierny humor. Som z neho totálne namäkko. V Brugách sa jeden ale nestrasie pocitu, že je ho akosi primálo, obzvlášť toho niečím originálneho..... Aspoňže tie Brugy sú takou bohovou prdelí světa, že vítajú každý impulz robiť si z nich prdel :). Aspoňže Farrell vie plakať tak mužne:). Aspoňže sa (všetci) "morálni" šéfovia nekrčia v kancli :). Fiennes z toho ale vytlačil šťavu!!! 70% Asi najrýchlejší spôsob ako si Brugy znechutiť alebo zamilovať:). ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (více)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky