Volba povolání může člověka přivést do různých míst, třeba i do malebného belgického městečka. Po nepodařené akci v Londýně jsou zabijáci Ray a Ken „uklizeni“ svým šéfem Harrym na pár týdnů do Brugg, aby si trochu zchladili hlavy. A tak se z těchto dvou svérázných Irů ve městě gotické architektury a vodních kanálů stanou turisté. Ray, který se nemůže vzpamatovat z krveprolití v Londýně, Bruggy nesnáší, ale Ken je z jejich středověké krásy unesený. Čím déle čekají na Harryho telefonát, tím bizarnější setkání zažívají. Když jim šéf konečně zavolá, jejich dovolená se změní v boj o přežití... Britský dramatik Martin McDonagh pojal svůj autorský celovečerní debut jako gangsterku plnou černého humoru a absurdity. Vytvořil stylovou a politicky nekorektní podívanou, úchvatně balancující mezi tragikou a komedií. Ve scénáři jsou patrné divadelní vlivy, zejména v proměnách postav, které si i přes svoji pokřivenou morálku získávají sympatie. Komornímu ladění snímku odpovídá atmosféra města, jehož genius loci má pro jeho vyznění stěžejní význam. Zvláštní ponurá atmosféra linoucí se z každého kouta jeho uliček a kanálů přidává nepředvídatelnému ději nádech tajemnosti. (Česká televize)

papadoce

Žánrový skvost. Trochu tomu vyčítam slabší spád v prvej polovici, ale koniec to dobehol. Je to jeden z tých filmov, kedy ma mrzí, že sa nedá dať 4 a pol. Je to na čistých 90%. ()

Jacccob

Nečekal jsem nic, dostal jsem všechno. Od hereckých výkonů přes režii až po scénář. Takhle skvěle natočit komorní gangsterku, kde mají všichni nějakým způsobem zabudovaný kodex cti, to se vidí málokdy. Farrel s Gleesonem skvělí, navíc krásná "skotská angličtina" od této dvojice mi strašně sedla, a Fiennes to jen dorazil k dokonalosti. Do Brugg se někdy musím podívat, vypadá to tam opravdu jako v pohádce. "Harry, je to jen zasranej neživej objekt." "Ty seš zasranej neživej objekt!!" ()

Terminer

Po druhém shlédnutí dávám plných 5*, protože právě až po druhém shlédnutí mi celý příběh i humor tohoto filmu správně zacvakl. ()

existimi

Průměrný divák bude 'In Bruges' pro svůj nesmysl buď milovat, nebo nenávidět. Ale nahlédnete-li pod pokličku tohoto nesmyslu, objevíte alegorii na lidský úděl. McDonagh s úctou vzdal hold Camusovi, Beckettovi, Pinterovi a zařadil se tak po jejich bok. Masterpiece. ()

Shitonit

:-) Multimegaprdel! K tomu se jistě vrátím. Takže jsem se k tomu vrátil po dvouch letech. Asi. NO a abych rád to upřesnil, jedná se o velmi pomalu plynoucí lehce komedijální drama, bohatě vokořeněný dokonalou dialogickou přestřelkou. Ty mě nemůžeš zabít, ale já se zabít můžu .. Colin je neskutečnej ta zlodějská číča taky, Bruggy jsou neskutečně nudně krásný město, no a Harryho vzkaz skrzevá recepční ... to už byla pouhá třešeň na tortile. ()

papilon395

"Nehraj na mě Gándhího!" Všechna čest člověku, který zkombinoval idylicky malebné prostředí středověkého města s drsnou gangsterkou. A ještě to pojal s nadsázkou a sám zrežíroval. ()

celticek

Hraje si to na něco víc než to je. Bruggy jsou krásné, moje vysněná destinace. Gleeson je 2x lepší než Farrell. Zápletka taky žádná výhra. Atmosféra je dobrá. Ale že byste se k tomu každé ráno modlili, to ne. Edit: Po dalším zhlédnutí přidávám hvězdu. Jako černá komedie to funguje. Má to irský šmrnc v nádherném belgickém městě. ()

MFloyd

V Bruggách jsem si dlouho nepouštěl a důvod byl naprosto jednoduchý, poster mi přišel jako lákadlo na divoké přestřelky a tím, že jsem neznal McDonagha, tak mě ani nenapadlo si to pustit. Naštěstí mě velmi potěšily v minulém roce Tři billboardy, a tak jsem začal mít na další filmy od tohoto režiséra chuť. Ten rukopis je zřejmý od začátku, pomalejší rozjezd, kdy postupně pronikáte do postav, a i když po první půl hodině jsem nevěděl, jestli mě to bude bavit, na konci filmu jsem věděl, že to byl geniální snímek, který si určitě pustím ještě jednou, protože tady cítím, že zraje jak víno. ()

J.McClane

Nekonvenční, strhující, s pointou a hereckým koncertem:) S nádechem absurdity a atmosférou hutnosti středověké mlhy...Doporučuji všem se smyslem pro černý humor... ()

snakepit

Rok 2008 sa mi zdal v porovnaní s tým predošlým dosť vlažný. Nebol tu jednoducho film, ktorý by ma nadchol a o ktorom by som s kľudným svedomím prehlásil, že "tento by som si kľudne pozrel aj viackrát." Až doteraz! Už z upútaviek mi bolo jasné, že nepôjde o klasickú akčnú prestrelku, kde by lietali guľky po celý čas. Nečakal som však, že od prvej minúty až do záverečných titulkov bude táto "akčná komédia"(neznášam to pomenovanie) prešpikovaná hláškami, dovolím si povedať, kultových rozmerov. Je mi jasné, že nie každému sa bude páčiť tento suchý britský humor, každopádne si ma tento film získal na 105% a verím, že by sa niektorému z hlavných hercov mohla utrieť aspoň nominácia na Oscara ;) ()

Swayne

V poslednej dobe začínam byť závislý na "angličnosti" vo všetkých smeroch a tento film moju závislosť iba prehĺbil. Výborne zvládnuté snáď po všetkých stránkach + zbožňujem presne takéto sarkastické/ironické postavy vo filmoch. Akurát by ma zaujímalo ako to vlastne s Rayom nakoniec dopadlo... 5* bez debaty. ()

SHpeK

Krásná atmosféra, která ve vás navodí pocit, že tam opravdu jste a nudíte se spolu s vynikajícím Colinem a bavícím se Brendanem. Vyzdvyhnul bych vynikající dialogy a hlavně krásné irské přízvuky hlavních představitelů. Příběh a konec je malinko předvídatelný, to ale nic nemění na tom, ze je vše originální a zábavné. Ještě jednou bych chtěl vyzdvihnout výkon Colina, který nervního frackovitého hejska zahrál dokonale. ()

Mr.Roman

Nemohol som sa na tento vynikajúci film vynadívať. Takmer dokonalá kombinácia prostredia, hercov, scenára a mnoho ďalších aspektov pripútala k filmu moje oči, no hlavne uši, pretože toľko vynikajúcich hlášok a dialógov som už dávno nepočul v nejakom filme. Miernym nedostatkom by som označil záver, no niekomu sa môže práve on páčiť. Mne len pripadal trocha prehnaný vzhľadom na realistické ladenie filmu.. každopádne aspoň už tiež viem kde tie zas**né Bruggy sú ;) ()

pekas

Ze začátku byl Colin Farrell otravnější, než pětileté děcko. Postupně ale film nabíral na vážnosti a napínavosti, až z došel k mým pěti hvězdám. Nějaká chybka by se sem tam našla, ale vcelku je to povedené dílko, jo, na pět to má. ()

glide4ever

Musel jsem přetrpět kopu tuctových filmů, abych se dostal k tomuto snímku. Klidně bych si však protrpěl vše znovu, kdyby na konci byl za odměnu opět skvělý Colin Farrell a jeho milující parťák Brendan Gleeson. V průběhu filmu si člověk říká: ,,Jéé, to je ale pěknej film." Jenže posledních cca 15 minut Vás takříkajíc "POSADÍ NA PRDEL". Móóc šikovný řežisér, říkám si. A asi se i trošku těším na další jeho snímek. :-) ()

Pharlap

Fakt dost slušná stylovka.. kdy sem od začátku pořádně netušil, "vo co gou".. trochu mi vadily, přehnaně dlouhé průpovídky, ve kterých jsem hledal nějakou hloubku.. zbytečně... v druhé půlce už ale nálada náležitě zhoustne, zápletka se více zaplete :-) ... A docel ftipný mi přišla dvojice zlodějíčků, kdy ona oblbne turistu a pseudonácek z Brug, onoho turistu okrade.. ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (více)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky