Ant-Man

Rufete

"My days of breaking into places and stealing stuff are over! What do you need me to do?" - "I want you to break in a place and steal some stuff." Komentář může obsahovat spoilery. Naprosto upřímně můžu říct, že jsem nečekal, že to Marvel dotáhne s tímhle filmem vysoko. Když si to vezmeme popořadě, máme tu všechny Avengery, kteří si za ta léta s mnoha filmy udělali velkou reputaci a každý nový film začíná na nějaké úrovni. Pak přišli Strážci Galaxie, kde se Marvel poprvé pustil do čistého, ryzího humoru, a tím dokázal zpracovat danou látku na jedničku. Ant-Man, aby nějak zaujal, by musel být odlišný a nesměl by jet ve stejných kolejích jako předchozí filmy. Tvůrci pracovali na filmu neskutečně dlouho dobu, režiséři si přehazovali scénář jak na běžícím pásu a já můžu konečně říct, že došli ke zdárnému konci. Film byl luxusní a udivuje mě, kam na všechny nápady Marvel chodí. Opět se zde objevuje již osvědčený humor, avšak tak trochu v jiném kabátu. Parta (asi) mexických zlodějíčků, Ant-Man, starý Ant-Man, Hope, ti všichni měli své momenty. Zaujala mě především mravenčí perspektiva, výborně zpracovaná a poutavá cesta z hmyzího pohledu. Spolupráce s mravenčí armádou, geniální plán na získání konkurenčního kostýmu, mexická část skupiny a její improvizace, Falconův souboj s Ant-Manem a spojení s Avengers. Vztah Scotta s dcerkou, která byla úplně zlatá. A pak tady máme ty nezapomenutelné momenty, které budou v následujících týdnech obletovat stránky všech světových webů: Mašinka Tomáš, která zbořila půl baráku, obří mravenec jako poslušný pejsek, přívěsek na klíče ve tvaru tanku s možností zvětšit se do velikosti opravdového tanku a zbořit půlku společnosti, odpálení protivníka pingpongovou pálkou, rozkošný medvídek k narozeninám, který vypadal jak z hororu, Scottův výcvik, sedm rozmáznutí o dveře + dvakrát vyskočení zpod země. Moc jsem se bavil, trošku mě nudily scény řešící Hankovu ženu, vzápětí dostaly nový rozměr a už i ty byly zajímavé. A na závěr Scottovo cestování časem a prostorem, které bylo sice krátké s předvídatelným návratem, ale mělo svou hloubku. Slušná potitulková scéna (obě), Marvel má slušně našlápnuto. Teď už se nebojím, že by Marvel mohl někdy něco zkazit, když dokázal zpracovat tak obtížné téma. A nebojím se udělit pět hvězdiček, jisté filmy si tohle hodnocení zaslouží. ()

Lovely.Bones

Tohle je jasný případ Marvel filmu, DC nikdy nebude schopno stvořit něco takhle zábavného. A neberte to jako kritiku, ale prostě DC nedělá takhle divácky přitažlivé filmy a všechno dělají moc vážně. Doufám, že Jednotka sebevrahů bude pro ně průlom ;-) A co říct o tomhle? Je to prostě pecka. Svěží, vtipné, originální a přitažlivé. Jsem osobně rád, že Marvel začal natáčet filmy s méně známými hrdiny. Já je tedy osobně dost dobře znám, ale i tak... Nebudu tu psát o všech nesrovnalostech s komiksy, protože by tenhle komentář měl zase 20 řádků ;D Určitě se to zařadí mezi mé osobní favority. Herci jsou jednoduše skvělí. Paul Rudd se konečně vyklubal z vedlejších postav v průměrných romantických filmů a ukazuje se v plné parádě. Douglas hraje původního Ant-mana a občas vtipně zash*tuje. Všichni ostatní jsou taky ok, až na výjimku Michaela Peña, který je neskutečně zábavný a hází jednu hlášku za druhou. Efekty jsou ohromné a zároveň doporučuji ohromné kino s kvalitním zvukem. ()

Marys

Po úvodnom traileri som sa veľmi bál. No nakoniec je z Ant-Mana plnokrvná komixová marvelovka, jedna z najvtipnejších a pomerne zaujímavých. Mala síce hluché miesta, no efekty boli veľmi dobré, hlavné postavy takisto, čiže dá sa povedať, že spokojnosť. ()

Ollie235

Ant-Man není zrovna superhrdinou, na kterého jsme od Marvelu zvyklí - nesnaží se moralizovat, ani z něj nečiší přemrštěná snaha o záchranu světa a hlavně se nebere příliš vážně. A v tom tkví úspěch tohoto filmu. Především je to totiž zábava, která si na nic nehraje a po většinu času funguje na výbornou. Charismatický Rudd se navíc ukázal jako výborná volba, potěšila i trojice Douglas, Lilly, Peña. Jedinou slabinou jsou vážnější okamžiky, kdy se řeší rodina, ale jinak jasná ukázka toho, že se na mravenčího muže zapomínalo neprávem. Už se těším na druhý díl. ()

Mikino00

Opět a zase se zachraňuje svět v zajeté komiksové šabloně. Tentokrát je záchrana světa ozvláštněna větší porci humoru, což filmu sedí a co je hlavní zvládá bavit. Nicméně dějově se nic překvapivého nekoná, trénink a následná finální sekvence moc neoslní. Tak nějak jsme to vše již mnohokrát viděli. Vrátím se ale k humoru, protože celý film si pro sebe naprosto ukradl Peňa, kterému jeho komediální vedlejší role naprosto sedla. Jinak tentokrát máme žhavého aspiranta na nejslabšího záporáka Marvelu. ()

Jaro_slav

Dejte výborný herce do úplný, ale úplný krávoviny, dejte jim dobrý dialogy, založte skoro veškerý humory na malejch a velkejch pohledech - a vznikne takovej nečekanej poklad komiksový kinematografie. 100% v rámci žánru. ()

filipvrbik

Slehkými obavami jsem vytáhl taťku do kina na tisící Marvel show, ale ukázalo se býti rozhodnutím šťastným. Na rozdíl od ostatních Marvelovin si Ant man dělá trochu srandu i sám ze sebe a nebere se příliš vážně jako ostatní avengři. To filmu rozhodně prospělo. Náhodou viděno v kině ve 3D-těsně za pět ()

Milky.

Je to jeden z těch filmů, u kterých víte, že nedáte 5 hvězdiček. Ale zároveň víte, že to byl vlastně parádní film, který jste si užili plnou měrou a vlastně ani neumíte vymyslet, co byste mu vytkli. Mě osobně trochu vadilo až moc vyhraněné a rychle odbyté cameo Avengera a snad i větší provázanost by přišla vhod. Co ale musím vyzdvihnout jsou geniálně zrežírované souboje a akční scény. Ve filmu, kde se velikost postav mění nezávisle za sebou i dvakrát během scény by člověk očekával jakous-takous nepřehlednost. Tady ovšem postavy jedou do sebe naplno, ale přitom jsem neměl sebemenší problém se orientovat v ději, prostoru, postavách a čemkoliv. Triková stránka byla samozřejmě bezchybná, to jsem čuměl jak si tvůrci vyhráli. Zatím dávám 4 hvězdičky, protože mi to přijde jako na 100% odvedené Béčko, které mělo být Áčkem.. Časem ale třeba změním názor, protože tenhle film zas tak moc záporů neměl. ()

geimz

Akcia parádna a kreatívna, no všetko okolo povrchné a otrepané, na čo som si ale u moderných komiksoviek už zvykol. Chcelo by to už konečne ten formát niečím oživiť, ale dokým budú ľudia platiť za podobné braky, tak sa asi len tak nedočkám.. ()

Phorbo

Inu, čekal jsem nějakou bezduchou, nudnou a nezajímavou podívanou. To taky ze začátku byla, do té doby, než se nám náš Scott Lang přemění v miniaturního frajera, který se málem utopí. Nečekal jsem, že mě Antman bude bavit, ale kupodivu má některé chvíle, kdy je zajímavý a využití malého vs. velkého se hodí v rychlosti měnit. Ale tak jako nakonec je to klasický komix. Nějaký vědátor o někoho přijde, borec k tomu přijde jak slepý k houslím a samozřejmě zloduch, který má taky super zbraň, ale hlavní hrdina, který nemá tolik možností a je ochuzen o tolik toho ho stejně porazí. Bylo to tu tolikrát, že není nic nového, co by šlo očekávat... proto jen průměr ()

Movie Gourmet

Další marvelovský hrdina převedený na filmové plátno, a myslím, že víc než úspěšně. Minimálně, co do efektů je film víc než nadprůměrný. Paul Rudd v hlavní roli sice není extra třída, ale jelikož je film pojat se značnou dávkou (sebe)ironie, stojí za to. Kdyby se hlavní hrdina snažil tvářit vážně, tak by kvalita snímku šla dolů... Corey Stoll svou roli hraje skvěle..., krásné Evangeline stačí jen dobře vypadat a opravdovou hereckou třešničkou filmu je Michael Douglas, který i když po prodělané nemoci dost zhubl a zestárl, stále umí ukázat, že ještě nepatří do starého železa - klobouk dolů.... Verdikt: 4* a 75 - 80 % a těším se na další film... ()

somebody.l

Nečekala jsem od toho moc a dostala jsem parádní akční film s tím typickým marvelovským vtipem, který je třeba v Iron Man 1 a 2. Jde tam o vážnou věc, hrdina bojuje se záporákem, ale do toho je tam skupinka zlodějů, různý hmyz a bláznivý vědátor, kteří z toho udělají i komedii. Film bez obrovského dramatu se vždycky hodí na pozdní večery. A co teprv ty easter eggs všude ve filmu, spojitost s Avengers. Už se těším, až Ant-Mana uvidím v akci :))). ()

Mikeel

Vcelku průměrná Marvelovka, kterou z rutiny vytrhává především nadhled a humorná nadsázka - i když Strážci galaxie měli těch povedených zářezů mnohem víc. Film se mnohem víc soustředí spíš na osobní motivace postav a na celou vatu okolo Ant-manana než na akci, a tak nemá tak zdařilou gradaci, ale všechno zachraňuje finální bitva na dětském vláčku, která je rozhodně důvodem, proč se na film podívat. Byla totiž geniální. ()

Imrwere

Před týdnem, když jsem přinášel svůj vlastní pohled na novinku Ant-man and the Wasp, avizoval jsem, že osobní recenzi na první díl přinesu ihned v dohlednu a toho hodlám využít právě nyní, jelikož dnes v hlavním vysílacím čase tuto rodinnou Marvelovku přináší TV Nova. Takže se v přestávkách mezi reklamami můžete kochat příběhem superhrdiny, který sice nemá hmyzí schopnosti jako například Spiderman, ale za to se dokáže zmenšit nejen na mravenčí velikost. Příběh samotný rozvíjet nebudu. Film je dostatečně starý na to, že by ho mělo široké spektrum lidí dobře znát a pokud ne, již není nejmenší problém si projekci mimo televizi obstarat. Představit hlavního hrdinu se ale sluší a patří. Scott Lang v podání Paula Rudda je vychytralý elektrotechnik, který se díky svým schopnostem a dovednostem dostane do role notorického kriminálníka a pouze jeho malá dcerka je důvodem, jak se z tohoto kruhu vymanit. Díky svým vypečeným kamarádům a hlavně bystrosti Hanka Pyma, který na něho použije jeho vlastní vlohy, není jeho situace jednoduchá a po výcviku s mravenčí armádou je nucen využít to, co dobře umí, k zabránění nekalých plánů na straně padouchů. Mezi komiksovým a filmovým Ant-manem je ale jeden zásadní rozdíl. Zatímco v sešitové verzi je Scott ve svém obleku jedním ze zakládajícíh členů týmu Avengers a sám je jedním z nejstarších marvelovských hrdinů vůbec, ve filmu je jeho postava spíše průměrná a pro MCU průměrně výdělečná. Pravdou však je, že se ke slovu dostal mnohem později, než bylo původně plánováno a prvního slova se tak ujal mnohem známější Tony Stark coby Iron man. Ale zpět k tomu správnému dílu. Samotný film Ant-man je jako origin divákům servírován ve skvělém duchu. Je vhodný pro nejmenší diváky, kteří si zalíbení najdou spíše až ve druhé polovině stopáže a velmi důležitá je hravost spojená s humorem, které dělají snímek tím, čím je. Výbornou volbou studia bylo hlavně angažování toho správného režiséra, protože Peyton Reed má s komediálním žánrem bohaté zkušenosti. Co se vizuálu týče, film se rozhodně nemá za co stydět. Změny velikostí jsou propracované dobře a detaily v makro světě také. O kvantové říši ani nemluvím, ale té si divák více užije až v již zmíněném pokračování. Film sám o sobě hodnotím vysoko devadesáti procenty a když je jasné, že se s mravenčím hrdinou ještě několikrát setkáme, moc se na něj těším. ()

Cement73

Ďaľšia z komiksových postavičiek. Ale celkom milá... Mikrosvet mravcov riadený zmenšeným človekom. Next Avenger member? ()

Yardie

Slabších 80%, těch 75% zde je asi odpovídajících. Trošku mi to ze začátku přišlo jako chudý příbuzný všem ostatním příběhům od Marvelu a chvíli jsem si zvykal. Ale nebylo to zase tak dlouho, začalo mě to bavit a pěkně mě to chytlo. Je to takové příjemné, natočeno s lehkostí, nadhledem, tak na pohodku. Hlavní kladní hrdinové sympatičtí, hlavně tedy chlapi - takové fajn výkony, dobře se na to koukalo. Postupně to chytá grády, je vysvětlena spousta věcí a ke konci se to neskutečně rozjede. Akční scény ke konci filmu jsou fakt vymazlené, hýří nápady a takovými prkotinkami, které pobavily. Takové jiné, střídmější než ostatní příběhy, ale zase to mělo takové to kouzlo "malosti" a "obyčejnosti". Bavil jsem se, bylo to fajn. Howgh! ()

Esgalnor

Mezi Marvel filmy vlastně docela fajn. Jistě, neláme to hranice, pořád se to drží universovských klišé, superhrdinského patosu a popcornové snaze zavděčit se všem trapným humorem - přesto jsou vtípky občas docela úderné, záporák v rámci možností dobrý a CGI tradičně senzační. Zmenšování zajímavé a vzniklé situace jsou nápadité, a i když tradičně dochází na nesmyslnosti a nelogická jednání, postavy jsou i tak sympatické. Díky skvělému tempu pak člověk překousne i ohranou berličku v podobě rodinné linky. ()

Animovaný prequel Transformers na cestě

Animovaný prequel Transformers na cestě