Hlavní účetní Wesley Gibson je mladý sympatický muž, jen se mu v životě příliš nedaří. Deptá ho tlustá šéfová, přítelkyně je mu nevěrná, a navíc trpí záchvaty panického strachu, kdykoli se dostane do stresové situace. Jednoho dne se za dramatických okolností Wesley od tajemné Fox dozví, že je synem jednoho z nejlepších zabijáků tajného bratrstva bojujícího za vyšší dobro. Shodou okolností ho ale nedávno někdo zavraždil. Wesley svého otce nikdy neviděl a historce o tom, čím se zabýval, zpočátku moc nevěří. Okolnosti a působení krásné a tajemné Fox jsou ale silnější. Vstupuje tedy do řad prastaré organizace Fraternity, vedené záhadným Sloanem, který Wesleyho přesvědčí, že je zrozen k tomu, aby byl jedním z nich. Absolvuje náročný a naturalisticky pojatý výcvik, při kterém se přehlížený beránek změní ve vlka, který v něm vždycky číhal. (TV Nova)

Boxer666

Svůdná angelina co by jako učitelka toho poseroutky, škoda, že umře a sakra, teď sem vám co ste to neviděli řekl, že tam umře a co třeba, že toho, koho zastřelili není táta toho posery? Fakt sorry, ale mě to taky někdo řekl, těšim se na pokračování, je to neuvěřitelně zábavný :-) ()

afroman001

PRO: Kamera, výprava, efekty a Angelina. PROTI: scénář a zpracování komiksu jako takového hooodně špatný. Z tohoto námětu se nechalo vytáhnout mnohem více. ()

Vital

Je vzláštní.že jsem se upnul tentokrát více na mužskou roli,než na Angelinu Joli:-) ale prostě James McAvoy mě zde uhranul svým hereckým talentem a připoměl mi drsnější a realističtější verzi Tobeyho Maguire ala Spider-mana.Dokonalé kamerové triky se skvělým zvukem jsem se krásně vžil do filmu a zanechal správný naplněný pocit, ()

cernymotyl

Řežba od začátku až do konce se spomalenými kulkami a záběry alá Matrix. Trouba účetní, co se nechá šikanovat od staré tlusté šéfové se naštve a za pár týdnů se stane zabijákem tajemného Bratrstva, co ze špatně utkané látky dokáže rozluštit kdo má zemřít. Půjde ve šlépějích svého otce, taky zabijáka, kterého nedávno střelili do hlavy. Chce se pomstít. Není to ale až tak jednoduché jak by se zdálo. Nejřív si náš hrdina musí nechat párkrát rozbít nos, porazit řezníka s noži, chytit člunek v tkalcovském stavu a hlavně se naučit střílet za roh. Když se při nácviku zraní, nebo ho spíš úmyslně zraní jeho "trenéři" jako součást zocelení, stačí se na pár hodin položit do vany se zázračným roztokem. Kosti tam rychle srostou, střelné rány se zázračně hojí a stopy po noži nejsou vidět. Pointa celého filmu ale tkví v tom, že všechno není tak jak by se zdálo. Jak jinak, že? :-) Prostě další prázdná akční slátanina v americkém stylu, tentokrát v ruské režii. Pravda, s hezkým vizuálním zpracováním. Dal bych možná dvě hvězdičky, nebýt ruského hlasu v rozhlase nějaké nádražačky ve stanici vlaku s Pendolínem údajně kdesi na Moravě a následný pád vlaku z mostu kamsi do četných propastí, kterých je na Moravě nepočítaně :-) Kde soudruzi z NDR udělali chybu? ()

Metou

Krásny obal bez obsahu. Ako inak. Efektné je to veľmi a na pozeranie na nudné odpoludnie ma to uspokojilo. Niekedy stačí vidieť ten obal. ;) ()

Grifindoor

stylová jízda, která nenudí. Typickej popcorňák, ale skvěle zvládnutej, super hudba a hlavně hodně přesvědčivý McAvoy, jo tohle se mi líbilo! ()

Majeros

Na začátku jsem myslel, že to bude nuda, že je to novodobý Matrix, ale pak jsem se začal bavit ( ikdyž to tak asi je). To zastřelení ze střechy vlaku přes okno, super. A pak mě dostal ten polibek od Angeliny Jolie, když si Wesley zašel domů ke své nevěrné holce pro tu „otcovu zbrań“, to bylo drsné. Nedá se tomu věřit, ale dá se na to koukat. doporučuji ()

Mateus

Je to film o efektech, dívá se na něj celkem dobře ovšem nesmí se u něho moc přemýšlet to by s filmem nemuselo dopadnout dobře :o). Také to spestří fakt, že kousek je točený v česku, také tam jezdí pendolinem, kterým ale vzápětí jedou uplně jinde než v Česku, plus mnoho zajimavostí když si budete všímat. 80%. ()

emil_sojka

Pokud má snímek více tváří, ne vždy mu to jde k duhu. Během sledování se mi Wanted samovolně rozdělilo do několika částí. Part I ukazuje jak z paka udělat profesionálního killera, tahle část mě moc nebavila a upřímně sem si myslel, že je to úplná volovina. Jenže part II obrátila moje mínění o 180°, tak kouzelný a hlavně ftipný výlet na Moravu sem ani sám nezažil (Pendolíno a Klaus, Pendolíno a žigulík, Pendolíno a most). A part III, která zabírá dějství po výletu na Moravu do konce, mě dostala a sledoval sem ji s chutí, přikován do sedačky a přál sem si, aby ze mě taky někdo udělal killera. Ačkoliv se Wanted při sledování vychýlilo z žánru, tentokrát to nepovažuji za chybu, získalo si mě. ()

mansonn

Popravde som sa nudil.Od polky filmu uz bolo jasne o co ide a celkovo cely film bol nudny.Silne herecke obsadenie nevyvazilo scenar ci rezisersky neum, akcne sceny boli super to hej ale zvysok bol o nicom .Ten kto si vymyslel takyto blby zaver by mal ist radsej pisat omse do kostola , ozaj hrozne ukoncenie filmu.Takze film sa oplati pozriet jeden krat a potom zmazat, zahodit , alebo darovat Laosanom ()

Butthead

Kdybych měl pistoli, tak bych asi někoho zastřelil... fakt jsem chvilku věřil, že je možny střílet obloukem...nářez!!:) ()

oceanic6

Wanted sa dá veľmi ľahko rozdeliť na 2 časti: Prvá hodina v ktorej nefunguje takmer nič: ani atmosféra, ani trikové scény a ani ten nadhľad. Nútilo ma to film vypnúť. Ale potom príde druhá polovica, ktorá všetko vynahradí...v rámci možností samozrejme. Od scény s pendolinom má film zrazu tempo, fungujú hlášky aj akčné scény. Tie sú inak mimochodom jedny z najlepších za rok 2008. Mňa osobne však vôbec nechytil príbeh,ktorý okrem celkom pôsobivého zvratu asi polhodinku pred koncom, absolútne nemá čo ponúknuť. Vrcholom WTF je scéna v ktorej Morgan Freeman s úplne vážnou tvárou na tkáčskom stroji vysvetľuje ako funguje osud. Tu som vážne nevedel či sa mám smiať alebo plakať a doteraz nerozumiem WHAT THE FUCK to malo znamenať?? K trom hviezdičkám dopomohol aj štýlový záver: ......And what the fuck have you done lately??? :) ()

Osud

Očekával jsem typický americký akční film 21. století založený na nesporných přednostech Angeliny Jolie akci. A víceméně jsem si i dočkal. Na Angelině to příliš založené nebylo (dát jí na obálku DVD zavání poněkud bezbřehým marketingem), ale akce opravdu nechyběla. A dokonce přišlo i něco navíc. Několik veskrze vtipných nebo minimálně úsměvných momentů a dobře převedený námět do děje. Žádná nuda, výborné herecké výkony a také scéna odchodu z kanceláře s pomocí klávesnice neměla chybu. Ještě několik netušených zákoutí ČR (most nad takovou propastí by u nás asi marně hledal i Scherlock Holmes), zatáčející vystřelené kulky a filmový zážitek je na světě. No, bylo to zajímavý.:-) ()

chippynka

Priznám sa, že nie som veľkým fanúšikom akčných komiksových adaptácií a k tomuto filmu som sa dlhšiu dobu odhodlávala, aj keď bolo herecké obsadenie nadmieru lákavé. Po zhliadnutí tohto snímku si dovolím tvrdiť, že Timur Bekmambetov nakrútil jeden zo svojich najlepších, ak nie aj najlepší film. Komiksové pozadie, zakrivenie dráh striel, spätná dráha letu strely „Goodbye“ od zásahu k výstrelu, spomalený záber letiaceho zubu spolu so zakrvavenými písmenami z ergonomickej klávesnice a nahé potetované telo Angeliny Jolie sa stane pastvou pre oči. Akčná hudba a výborné zvukové kulisy zase polahodia vášmu sluchu... Nečakajte žiadny hlbokomyseľný film – len si vychutnajte dokonalú kameru, šialene rýchly strih, réžiu a výborný hudobný zážitok. PS: Už ste si niekedy skúsili vygoogliť vaše meno? A výsledok bol nulový? Trpíte návalmi úzkosti? Možno aj z vás sa stane člen tajného spolku zabijakov... Weapons Of Fate... ()

shinlove

Jé, tak tenhle film mi hóóóódně spravil chuť. Předtím jsem viděl Maxe Payna a to se vůbec nedalo srovnávat - kdyby polovinu skvělých efektů z Wanted použili i v Maxovi, nebyl by to takový propadák! Každopádně Wanted je skvělá podívaná pro fanoušky akčních a skvělými efekty prošpikovaných filmů. Prostě paráda od začátku do konce. Jedinou drobnou výhradu mám vůči McAvoyovi - ten mi do hlavní role moc neseděl. Ale přesto plný počet a kdybych mohl, dal bych i o jednu hvězdu víc. 5* ()

Yeah(c)

Na můj vkus už je to moc velká slátanina, a to hodně "žeru" star-trek. Nikdo mi nevysvětlil, proč vlastně ta vystřelená kulka umí v průběhu letu zahnout skorem o 90° a to je to spolu s Angí hlavní lákadlo filmu. Ale tak vážně. Film na mě nepůsobil moc dobře, celkově strašně upětě, nudně a ničím nepřekvapil. Těch několik minut efektní akce se objevuje v každém druhém filmu, včetně komedií, takže za mě nic moc. Váhám mezi 2 nebo 3 hvězdami. ()

Bieseger

Tak bohužel sem se musel přemáhat abych nedal odpad. Chápu jednu hvězdičku za herecké obsazení, ale kde jste vzali ty ostatní ? Film sám o sobě je jedna velká nuda. Celý tenhle film jsem měl chuť odejít. Role jsou tak přehrané až je to trapné. Některé scény mi přisli opravdu velice směšné a chvílemi jsem si říkal jestli to opravdu myslí vážně a jestli jsem náhodou nešel na nějakou parodii na tento film. Těšil jsem se na akčňák na který budu dlouho rád vzpomínat, ale na tohle už se v životě nechci znovu dívat! ()

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

Matthew Vaughn v tajných službách

Matthew Vaughn v tajných službách

28.03.2013

Poté, co nečekaně přenechal režii X-Men: Days of Future Past Bryanu Singerovi, spekulovalo se o skutečných důvodech tohoto kroku. Jedna verze jej spojovala se Star Wars: Epizodou VII, ale jak už… (více)

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V