Eddie Kasalivich pracuje ve vědeckém týmu, jemuž se podaří vynalézt způsob jak vyrábět velice levně energii. Brzy nato je však zavražděn šéf týmu a dokumentace vynálezu ukradena. Eddie ještě spolu s fyzičkou Lily Sinclairovou jsou z vraždy a krádeže křivě obviněni. Aby si zachránili život, uprchnou. V patách je jim FBI, CIA a další složky zainteresované na případu, a tak jim nezbývá než se pokusit odhalit pravého viníka – nebo viníky – na vlastní pěst... (TV Prima)

Streamline

Voda ako pohonná látka pre vozidlá, výrobu elektriny pre domácnosti a zároveň aj hlavná tekutina potrebná pre život živých organizmov? Aj to by sa v budúcnosti mohlo stať realitou, len dúfam, že to nedopadne tak, ako v tomto filme, kedy opäť všetko prekazila nenažranosť najmocnejších, ktorí by bez toho, aby z vedeckého nápadu nevytrieskali neskutočné peniaze pre svoju osobnú potrebu, nemohli existovať. Film veľmi pekne ukázal, o čom je dnešný svet - o peniazoch a moci...a bez nich ani tie najlepšie nápady, ktoré by dokázali dokonca spasiť celé ľudstvo, nemajú šancu. Jednotlivec zatiaľ vždy víťazí nad skupinou...smutné. Inak veľmi svižne natočený thriller so slušne hrajúcim trojlístkom Reeves - Freeman - Weisz. 70%! ()

Blofeld

Ukázka toho, co se dá zkazit v thrilleru. Řetězová reakce nabízí: skvělé herce říkající příšerné dialogy ("Proč by polda zabíjel poldu?" Dramamtická pauza "Třeba to nebyla policie"), okoukané a nudné akční scény se spoustou chyb v kontinuitě, samoúčelné zvraty a tisíckrát viděný příběh. To Musíte Vidět! Andrew Davis nezvládá, jedině scéna nástupu agenta Forda opsaná z režisérova skvělého Uprchlíka za něco stojí. Jo a občas to tam pěkně bouchá. P.S.: Přirovnání k Hitchcockovi je poněkud mimo mísu. Pravda ale je, že jsem si několikrát říkal "To by se Rogeru Thornhillovi nestalo..." ()

Kaka

Andrew Davis a noční Chicago jdou k sobě jako chléb a máslo. Ovšem jinak je to čistě rutinní akčňárna se sice relativně zajímavým tématem, nicméně dost nezáživně zpracovaná a bohužel od Coxe i špatně zahraná. Alespon Reeves je fajn hrdina. Jeho civilnost působí dobře a pořád dává najevo, že skutečně není nadčlověk. Neuvěřitelně tristní je však hudební složka. Kdo viděl Uprchílka, Reakci a Šerify, hudba je ve všech třech téměř naprosto identická - především hlavní motivy. Dalo by se to přežít, kdyby nebyla Řetězová reakce tak průměrně a vcelku bez nápadu zpracovaná. ()

sanikope odpad!

Či sa to zdalo iba mne alebo som v tom sám??? Keanu pôsobí sťa neviditeľná persóna vo filme plnom dier ktorý sa snažia scenáristi ako tak zaplátať dejom len aby to malo akú takú minutáž. Po 5 dňoch bez filmov a TV som sa ocitol doma pred televízorom a mal som chuť pozerať čokoľvek a práve začal tento film prvých asi 5 minút som bral vážne ale po asi 10 minútach som si uvedomil že takáto pakáreň sa len tak nevidí stočil som si jointa brnkol do chladničky pre pivo a užil som si parádnu jazdu. Keanu v roli Supermana, Batmana, Zora pomstiteľa ale hlavne Forresta Gumpa tzn. stále na úteku a celá mafia, FBI&co. všetci pôsobia ako úplní hlupáci neschopní činu za čo ich vláda platí. Rachel ako vždy nevýrazná dokonca ešte viac ako vždy. A thriller s Morganom sa už stal asi signifikantným pre prepadákové filmy (na čestnú výnimku 7edem ). No i tak nemôžem tvorcom tohto veľdielka odprieť že ma skutočne pobavili a išiel som spať s kľudom na dušy a vysmiaty od ucha k uchu. Ak toto bol zámer.... ouuuupppsss v kolóne sa dodáva Akčný / Thriller / Dráma tak asi nič. Asi len že to im moc nevyšlo.... Nevadí Andrew Davis od vtedy stihol natočiť ďalších pár kúskov tak dúfam že sú minimálne tak zábavné.... aj keď netuším či sa odvážim a ak kedy??? ()

tron

Reťazová reakcia je zlý sen. Ešte ani v roku 2020 (kedy koment aktualizujem) nikto nie je schopný vysvetliť, ako je možné, že taký prúser stál 50 miliónov (celosvetová tržba bola trápnych 38 miliónov) a že ho natočil režisér Utečenca a Prepadnutia v Pacifiku s Freemanom a Reevesom v hlavných rolách. Našťastie sa Andrew už rok nato zahojil výborným trilerom o Dokonalej vražde. No pachuť existencie Reťazovej reakcie už zostala. A pretrváva desaťročia od svojho vzniku. Je to fakt slabá a otrasne nefungujúca ekologická agitka ako zo základnej školy, oproti ktorej je aj Aljaška v plameňoch dychberúcim akčným trilerom s presahom o ochrane prírody. Najhoršie je, že nedostanete nielen šikovný ekotriler, ale ani zábavne hlúpy béčkarský akčný výplach. Nefunguje tu dokonca ani snaživý Morgan Freeman v prekvapivo zápornej úlohe, a to už je vážne čo povedať, lebo Morgan Freeman je typ herca, ktorý obvykle (česť výnimkám) funguje aj vo filmoch, ktoré nefungujú. Príšerný pohľad je aj na pár zlých snov v podaní Rachel Weisz a Keanu Reevesa (opätovné stretnutie po rokoch v Constantineovi dopadlo lepšie). Neviem prečo, ale celé mi to hrozne pripomína o rok mladšieho Svätého: taktiež strašne nevydarený a pritom ambiciózny, drahý a na prvý pohľad kvalitne obsadený hollywoodsky triler, ktorý je vo výsledku tak neskutočne matný a s prepáčením hnusný, že človek fakt len krúti hlavou a nechápe, čo sa preboha muselo stať, že to takto dopadlo. ()

• Pred začiatkom natáčania sa Keanu Reeves zranil pri hokejovom zápase vo svojej rodnej Kanade. Zranil si oblasť krku a chrbta, čo mu spôsobilo priberanie na váhe, čo vysvetľuje jeho vzhľad vo filme. (Arsenal83)
  • Natáčení bylo přerušeno hasiči z důvodu nebezpečně nízkých teplot. Mrazy dosáhly až -44°C. (oje)
  • Pôvodne bol obsadený aj Nick Offerman a natočil dve scény, avšak obe boli nakoniec vymazané. (Arsenal83)