Eddie Kasalivich pracuje ve vědeckém týmu, jemuž se podaří vynalézt způsob jak vyrábět velice levně energii. Brzy nato je však zavražděn šéf týmu a dokumentace vynálezu ukradena. Eddie ještě spolu s fyzičkou Lily Sinclairovou jsou z vraždy a krádeže křivě obviněni. Aby si zachránili život, uprchnou. V patách je jim FBI, CIA a další složky zainteresované na případu, a tak jim nezbývá než se pokusit odhalit pravého viníka – nebo viníky – na vlastní pěst... (TV Prima)

sanikope odpad!

Či sa to zdalo iba mne alebo som v tom sám??? Keanu pôsobí sťa neviditeľná persóna vo filme plnom dier ktorý sa snažia scenáristi ako tak zaplátať dejom len aby to malo akú takú minutáž. Po 5 dňoch bez filmov a TV som sa ocitol doma pred televízorom a mal som chuť pozerať čokoľvek a práve začal tento film prvých asi 5 minút som bral vážne ale po asi 10 minútach som si uvedomil že takáto pakáreň sa len tak nevidí stočil som si jointa brnkol do chladničky pre pivo a užil som si parádnu jazdu. Keanu v roli Supermana, Batmana, Zora pomstiteľa ale hlavne Forresta Gumpa tzn. stále na úteku a celá mafia, FBI&co. všetci pôsobia ako úplní hlupáci neschopní činu za čo ich vláda platí. Rachel ako vždy nevýrazná dokonca ešte viac ako vždy. A thriller s Morganom sa už stal asi signifikantným pre prepadákové filmy (na čestnú výnimku 7edem ). No i tak nemôžem tvorcom tohto veľdielka odprieť že ma skutočne pobavili a išiel som spať s kľudom na dušy a vysmiaty od ucha k uchu. Ak toto bol zámer.... ouuuupppsss v kolóne sa dodáva Akčný / Thriller / Dráma tak asi nič. Asi len že to im moc nevyšlo.... Nevadí Andrew Davis od vtedy stihol natočiť ďalších pár kúskov tak dúfam že sú minimálne tak zábavné.... aj keď netuším či sa odvážim a ak kedy??? ()

Blofeld

Ukázka toho, co se dá zkazit v thrilleru. Řetězová reakce nabízí: skvělé herce říkající příšerné dialogy ("Proč by polda zabíjel poldu?" Dramamtická pauza "Třeba to nebyla policie"), okoukané a nudné akční scény se spoustou chyb v kontinuitě, samoúčelné zvraty a tisíckrát viděný příběh. To Musíte Vidět! Andrew Davis nezvládá, jedině scéna nástupu agenta Forda opsaná z režisérova skvělého Uprchlíka za něco stojí. Jo a občas to tam pěkně bouchá. P.S.: Přirovnání k Hitchcockovi je poněkud mimo mísu. Pravda ale je, že jsem si několikrát říkal "To by se Rogeru Thornhillovi nestalo..." ()

Arsenal83

Skvelý výkon Morgana Freemana. V tom, že vyzerá už 25 až 30 rokov rovnako staro. Za to Reeves s Weisz dvojica bez chémia a taká vypelichaná ako práve vyliahnuté kurča. Každopádne dobrá gererálka pre Reevesa, lebo ten utekal a utekal a potom zase len utekal a utekal. Takže sa našteľoval na Matrix. ()

lennyd

Eddiemu (Keanu Reeves) a jeho vědeckému týmu se podaří neskutečný objev - dokáží vyrobit energii z čisté vody. V kostce to znamená, že sklenice vody by dokázala zásobit velkoměsto energií na několik týdnů. Takový objev není ale všem po chuti (pro různé společnosti by tento objev znamenal okamžitý bankrot), takže se v laboratoři se stane "nehoda". Hlavní vědec je nalezený mrtvý a celá laboratoř (a několik blízkých bloků domů) je zničeno výbuchem (ne nepodobných výbuchu atomovky). Hlavní podezřelý je Eddie a spolu s kolegyní Lily (Rachel Weisz) musí utíkat - nejen před policií, ale hlavně proti pravým pachatelům. Ale Eddie má v ruce jednu důležitou věc - tajné frekvence k onomu vynálezu, po kterých všichni touží ... Ač tento film nedosáhl nijak velké popularity, mě se prostě líbí. Určitě má vše, co má správný akčńák mít, dostatečné množství výbuchů, honiček a střílení, jakožto i charizmatické hlavní hrdiny. Chemie mezi Reevesem a Weiszovou funguje dostatečně, a Morgan Freemen jako jeden z hlavních záporáků je taky skvělej (abych pravdu přiznal, Freemana jsem jako záporáka snad v jiném filmu neviděl - a i tady je jen takovej napůl). Naivita se filmu ale upřít nedá (samotný závěr je dost uhozenej), ale když se přimhouří všechny oči, tak je to určitě lepší průměr. ()

Ceberus

Davis se možná snažil natočit třetího Uprchlíka, bohužel se mu to nepovedlo tak jako s Harrisonem Fordem. Na to, jakou hvězdnou sestavu dostal k dispozici, tak se pánové a dáma moc nepředvedli a jejich party by zahrál kdokoli jiný. Každá herecká osobnost holt nemůže hrát jen a pouze v kvalitních snímcích, z něčeho žít musejí. Toto je ukázkový příklad slabšího kusu pro všechny zúčastněné. ()

• Morgan Freeman sa posťažoval na počasie počas natáčania: "Pre každého to bolo ťažké, najmä pre mňa, pretože som tropický typ. No čo už, toto je Chicago v zime. Bol som chorý a ležal som štyri dni v posteli. Bolo to naozaj drsné." (Arsenal83)
  • Sekvencia padacieho mosta, kde Keanu Reevesa prenasleduje chicagská polícia, FBI a prisluhovači Briana Coxa, trvala približne jeden týždeň nočného natáčania pri teplotách od päť do dvadsať pod nulou. (Arsenal83)
  • Pôvodne bol obsadený aj Nick Offerman a natočil dve scény, avšak obe boli nakoniec vymazané. (Arsenal83)