Málokdo z nás má takovou odvahu jako Christopher McCandless (Emile Hirsch). Bylo mu dvacet dva, když dostudoval vysokou školu, ale místo toho, aby zaplul do civilizačního proudu, ukázal mu vztyčený prostředník a z naivního snílka se proměnil v symbol jedné generace Američanů. Každý krok jeho cesty z města do té nejsyrovější divočiny sledoval slavný herec Sean Penn, který se tentokrát spokojil s rolí režiséra a scenáristy. (Bontonfilm)

lioncel

na první pohled docela nenápadný film .. ale mě naprosto dostal do kolen ... na konci je velmi smutný, ostatně jako sám život ... jde o pravdivý životní příběh jednoho mladého muže, který chtěl žít naprosto svobodně .. zcela mimo civilizaci .. a úplně po svém ... ... jsem tak trochu jako on .. zpřetrhal jsem také všechna pouta a odešel do "své" divočiny .. já ale samozřejmě nedokázal být tak důsledný jako Chris McCandless .. nespálil jsem ani nedaroval svoje peníze … ... ... jo, a díky : _Molly_ ()

berusche

Váhám! Váhám, protože mi to připomnělo nejeden film, protože je zřejmé, že je to zas od kluků z jůesej, což tomu lehce na patetismu přidá, váhám, protože se mi fakt moc nelíbí, co ten kluk udělal a váhám, páč ten konec mě dorazil. Já mám vlastně problém s tím příběhem spíš než filmem. Ač klukovi gratuluji, že se dokázal zříct konzumu a jít za svým, nerozumím tomu procesu. Za prvé nechápu, proč měl nefunkční rodinu (ježiš, takovejch je, a jsou na tom i hůř, ty jeho ho každopádně měli rádi a tohle si nezasloužili), za druhé nerozumím tomu, proč muselo být všechno tak radikální a za třetí mě překvapuje, kdeže hoch vyčetl v Pasternakovi tenhle postup. Oproti tomu, ač na to Hirsch nevypadá, zvládl to bravurně, kamera je výtečná, Pennovi se to asi povedlo a hudba je geniální. Jenže to bych byla na 50%, což zas na druhou stranu mi přijde pekelně málo, poněvadž snaha je tu vidět víc než veliká. Jednoduše, film je víc než dobrý, příběh mě teda nedostal. ()

Taninaca

Snímek s jednoduchým, ale velmi poutavě natočeným příběhem. Seanovi Pennovi a Emilu Hirschovi se povedlo, že s touto jednoduchou myšlenkou, v tak dlouhém filmu upoutali mou pozornost po celých 148 minut. Myslím, že Sean Penn musel počítat s rozporuplnými odezvami, ne pro každého to bude jeho šálek kávy. Ale mě film zasáhl a donutil mě se zamyslet...ale peníze zatím pálit nebudu:-) ()

kagemush

Poéma o jednom městským floutkovi,který se rozhodl myšlenkovat a jeho nepovedeném čundru? To se Penn snad posral!--Plytký příběh unyle natočený by nejedna slza ukápla.A že ten čundrák na konci chcípne jako prašivý pes.Šak ano-to je tak když si někdo na něco hraje , kecá a nerespektuje,-v tomhle případě přírodu.-Kdyby McCandlesse na začátku jeho ,,cesty" podříz někde u dálnice nějaký vágus,nevzniklo by tohle prázdné dílko tak hezky koukatelné.NESNÁŠÍM takovýhle story,-já laponský pastevec sobů omylem narozený ve střední evropě.Co nadělám,leda prd.A ty dvě hodiny promarněné u téhle kejdy si musím nějak vynahradit,nebo se zblázním. ()

easaque

nostalgické +3* ze vzpomínek vytahuju pocity k tomuto filmu, který je ve zdejší TOPce, ale já si ho cením jen na lepší tři hvězdičky. Rozhodně nebyl špatný a ani tolik netlačí na emoce, jak jsem z americké produkce zvyklý. Touha mladíka žít na vlastní pěst v divočině ho sice stála život, ale splnil si svůj sen. Zpracování slušné i herecké výkony, ale vyšší známku ze mě nevyždímal a nemám chuť ani reprízovat. Přesto by to mohla být povinnost pro všechny, kdo o divočině mají romantické představy a civilizace je pro ně sprosté slovo. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

mrksik

Bezútešnosť sršiaca prúdmi, mystická cesta za pochopením a pochopenie samotné. Bez ohľadu na to, či s osobnostnou revoltou v tomto prevedení súhlasím, či nie, pomaly si ma celý film omotával okolo prsta, zamotával do seba, hrýzol hlbšie a hlbšie ... čím dlhšie nad ním rozmýšľam, je to horšie. So mnou. Cítim sa totálne vytrhnutý z reality. ()

Nuala

Po dlouhé době film, který mě dokázal zasáhnout přímo do srdce. Poté, co jsem vyšla ven z kina, měla jsem uvnitř směsici pocitů od touhy utéct od společnosti, najít sebe sama až po možnost mít někoho, s kým mohu sdílet pocit štěstí, protože sám člověk být dokonale šťastný nedokáže. Krutost poznání, které si lidská bytost obvykle uvědomí až když je pozdě, snaha utéci od všech těch moderních vymožeností, které dnes člověka jen brzdí, omezují a otupují, pocit bezmezné svobody a volnosti, poznání, sáhnutí si na dno vlastních sil a objevení skrytých myšlenek, pocitů, tužeb... Děsivost tohoto příbehu je převážně v tom, že je opravdu reálný. Málokdo někdy nezatoužil po útěku od společnosti, která pořád jen něco žádá, staví hranice lidským přáním a drží nás v přesně vymezených mantinelech. Jenže ne každý má tu odvahu vzdát se majetku, přátel, jistot, které v životě má, a vyrazit bez prostředků neznámo kam. Většina lidí je dnes zaslepených a většina se honí za tím dosáhnout hodnot, které jsou oceňovány společností. Jenže MCCandless otevřel oči, prohlédl a došel k věcem, ke kterým někteří nedojdou za celý život. Svoboda bez hranic, možnost všímat si okolí, pozorovat, poznávat sám sebe. Všechny tyto možnosti měl a bohatě využil. Pravda, cena, kterou za to zaplatil je vysoká. Ale popravdě mu jeho odvahu závidím. *** Co se filmového zpracování týče, před Seanem Pennem musím hluboce a upřímně smeknout. Tomuto projektu objetoval množství času i úsilí a jde poznat, že příběh mladého trampa byl pro něj opravdu citlivou a hlubokou záležitostí. Krásné scenérie, záběry krajů, jež McCandless procestoval... Nádhera... Navíc podmanivý doprovod Eddieho Veddera, jehož texty dokáží zasáhnout stejně silně jako celý příběh. A pak samozřejmě Emile Hirsh, bez jehož opravdovosti, reálnosti a přirozenosti by nikdy nemohl vzniknout takto hodnotný snímek. Veškeré jeho emoce, počáteční naivitu, touhu, bolest, to vše mu uvěříte jakoby před vámi putoval skutečný Christopher. A co je hlavní, jeho postava během celého příbehu opravdu roste. *** Pro mě nejsilnější zážitek tohotu roku a nesmazatelný snímek, který si znovu ráda pustím. ()

/Pablo

Při sledování tohoto filmu jsem chtěl také utéct do divočiny. Nicméně závěr mě od toho odradil. „Nazvat každou věc svým pravým jménem. Christopher Johnson McCandless.“ Jakoby celé počínání hlavního hrdiny přišlo vniveč. Tak na mě působil, poněkud pesimisticky, konec snímku. V čem tedy spočívala Chrisova tragédie? Že by v bolestném prozření, že samota a naprosté odloučení od společnosti je nemyslitelné? „Štěstí je skutečné jen do té doby, kdy se o ně můžeme podělit.“ Kromě obsahové stránky na mě zapůsobila i ta vizuální (nádherné přírodní scenérie). Moc se mi zamlouval Pennův záměr rozložit vyprávění do dvou dějových linií, kdy jedna se vrací proti toku času. A skvělým výkonem se v drobné vedlejší roli prezentoval Hal Holbrook. ()

Martin741

Nadherny film o uteku z nefunkcnej rodiny do sveta za ucelom spoznania sameho seba, zivota okolo a ludi v nom. Film donuti ludi zamyslat sa nad zmyslom zivota, nad zmyslom nielen svojej existencie, ale nad zmyslom existencie cloveka ako takeho. Prekrasne sceny prirody USA, ktore plynu len pomaly a vtahuju diváka priamo do deja, k tomu skvely herecky vykon Emile Hirscha to len podciarkuje. Film je nadherny pribeh cloveka, ktory unika pred konzumnym sposobom zivota, uteka pred honbou za majetkami, za kariernym postupom, uteka pred honbou za peniazmi, pred pokrytectvom, falosnou solidaritou a mamonarstvom. Nadcasova klasika 100 % ()

Marqta

Silný příběh. Skvělá kamera. Nádherné prostředí. Velmi vydařené herecké výkony a každých pár minut několik perel v podobě mouder, citátů... a výsledný dojem, který se mi zavrtal hluboko do hlavy. Drobné logické nejasnosti v příběhu a rozvláčnost zcela jistě odpouštím. ----"I read somewhere... how important it is in life not necessarily to be strong... but to feel strong."----You are really good. I mean, you're like, a hundred thousand times better than like any apple I've ever had. I'm not Superman, I'm Supertramp and you're super apple. You're so tasty, you're so organic, so natural. You are the apple of my eye, ha!"---- ()

Jonash87

Druhé, o pár let pozdější zhlédnutí tohoto filmu přineslo silnější zážitek. Výborná záležitost, už jen ty scenérie. A samozřejmě to poslání. ()

bogomira

Tomuhle se říká zfilmovaná poezie, Sean Penn natočil velkolepej road film, kde se Emile Hirsch dělí o plátno s nádhernejma kouskama týhle planety. Hirsch je velkej talent a Penn ho dokonale využil a použil. Je to film tak hlubokej, až je někdy povrchní, a je to film tak povrchní, až je někdy hlubokej. Tahle cesta z města mě dokonale dostala, nemluvě o tom, že je podle skutečnosti. Přes některý slabiny nemůžu jinak než za plnej. ()

ad

Nádherný film, který celou dobu přesně ví, co a jak chce říct. Obraz je opravdu malebný, i když sem tam na pokraji kýče, nebo reklamy na šampón, ale to se dá lehce prominout, stejně jako opět naprosto zbytečný milostný motiv, který kdyby chyběl, bylo by to jen ku prospěchu věci a navíc by se z trochu přepísknuté stopáže ubralo nepotřebných patnáct minut... Ale přimhouřím oko, protože tomuhle filmu by se mělo naslouchat, ať už s jeho myšlenkami budete souhlasit, nebo ne... ()

dezorz

Esencia americkeho ´bieleho´ filmoveho umenia a beatnickeho naivizmu. Ak ma niekto podat tento film sposobom, ako ho post-thoreaovsky post-moderny (filmovy) svet citi, tak sean penn je dobra volba. Co sa vsak tyka kvalit filmu, tam kde t. mallick vie ako tocit taketo filmy na pokraji gycu a umenia, s. pean sa len snazi tocit take filmy. darmo, eddie vedder nie je neil young, e. hirsh nie je j. depp a s.penn nie je jarmusch. poroblem, film nie je o beatnickych (a vlastne aj americkych) vnutornych demonoch ale o americkom bodhisatvovi. tak mlady a tak osvieteny. ()

O´Neill

Nevím co na to říct. Celkově na mě ten film působil velice zvláštně. Neříkám. Je to skvělě natočene, dobře zahrane, ale i tak se mi to nějak extra nelíbilo. A možná budu velice kritický, ale za mě tři hvězdičky, a to ještě docela s nadsázkou. ()

lebowski!

Nádherná příroda, krásná hudba, herecký koncert E. Hirsche (který to dotáhne daleko), velmi zajímavý příběh. Zdařilá meditace na téma život a společnost, která nutí přemýšlet. Přesto dávám ****. Škoda, že jak život Jona Krakauera, tak i film nemá šťastný konec, ten by mu slušel a ještě více donutil přemýšlet... ()

KooNY

Tenhle film mě dostal. Naprosto. Úžasný příběh, skvělý Emile Hirsch v hlavní roli a taky parádní soundtrack. Pro mě osobně jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl. Jinak pokud vás zaujal příběh Chrise McCandlesse, tak doporučuju přečíst i knihu. ()

Langy10

Moc hezký drama-film :).... i když částečně smutný :(.... Emile Hirsche neznám, ale ted jsem viděl, co v něm je a jak suprově dokázal tenhle film natočit. Hrál velice zvláštního člověka, který se sebral a jel poznat přírodu a jeho hlavní cíl byla Aljaška, kde našel opuštěný autobus, ve kterym přežíval... no pěkný , smutný drama. Zase musím ríct taky negativní části. A to, že konec byl smutný a začala hrát písnička jako by vse dopadlo krásně nebo kristen stewart, která je moje nejoblíbenějsi herečka hrála jen chviličku :) , což mě zklamalo, protože věřím, že kdyby si v tomto filmu pan Sean Penn nějáký další scény přimyslel a dal, aby kristen víc byla vidět, nic by tím nezkazil ... Co se týče hodnocení, tak asi takhle za příběh 3+ hvězd , za obsazení ( kristen + Emile) 4 hvězdy... když to dám do průměru vyjde mi 3-4 hvězdy, ale za to, že to je podle skutečné události, a za to jak krásně se vyprávěl tento film a za kristen musím dát 4 :) ... sice s odřenýma ušima, ale musím ríct,m že to byl hezký film, na který se do budoucna ještě kouknu :).. ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook