Málokdo z nás má takovou odvahu jako Christopher McCandless (Emile Hirsch). Bylo mu dvacet dva, když dostudoval vysokou školu, ale místo toho, aby zaplul do civilizačního proudu, ukázal mu vztyčený prostředník a z naivního snílka se proměnil v symbol jedné generace Američanů. Každý krok jeho cesty z města do té nejsyrovější divočiny sledoval slavný herec Sean Penn, který se tentokrát spokojil s rolí režiséra a scenáristy. (Bontonfilm)

pazuzu

me se to tak libilo!! Po shlednuti sem mel chut zbalit bagl a vypadnout ale myslim že to asi většina))Mě,milovniku prirody byla Chrisova postava velice blízká a film se mi nadobro vryl pod kůži.Mohl mit skoro vše ale nechtel nic jen klid.Kdo nevidel přichazí o hodně ()

Vikmal

vynikající počin, tenhle film se vám dostane pod kůži...asi každý z nás zažil pocit utéct od všeho pryč...silný zážitek, který podtrhuje výborný soundtrack Eddieho Veddera. ()

petrce

Jsem znamením Vodnář a miluju změnu, naprostou svobodu a divokou přírodu mimo civilizaci, moc rád poznávám lidi i jinou kulturu, mám otevřené srdce a tak mě tento film opravdu hluboce zasáhl přímo do nitra mé duše. Od puberty mám podobnou představu a někdy kolem dvacítky jsem nebyl schopen taky akceptovat konzumní způsob života plný materialismu a nesmyslného předstírání v naších životech, rovněž situace v rodině je podobná jako ve filmu. Život je opravdu o zážitcích a o tom s někým je sdílet. Zážitky jsou k nezaplacení, pryč s materialismem. Sice už mi je trochu víc než hlavní postavě filmu, ale pořád s ním v jádru souhlasím. Budu a chci ještě více cestovat a poznávat svět, člověku to otevírá srdce, samozřejmě ne tak extrémně, i když Aljaška je také můj sen od dětství a dob, kdy jsem četl Jacka Londona...Mimochodem u tohoto filmu je nádherná hudba v pozadí a celkově je to příběh plný nádherných myšlenek a nejednou mi u něho ukáply slzy a za to se nestydím.... ()

harpunka

Už dlho som takto netrpela, ako pri pozeraní tohto filmu. Nekonečne dlhá zhovädilosť o nejakom típkovi, čo to zrejme nemal v hlave v poriadku a musel sa ísť vyvenčiť až na Aljašku. Nechápem tých 5 hviezdičiek! Ja dávam len jednu, aj to len za nedotknutú aljašskú prírodu a zatiaľ živé zvieratá, kým ich neprídu vystrieľať takýto dobrodruhovia, ako sa jeden predviedol aj v tomto filme. ()

fox_karol

Musím říct, že jsem měla zprvu ten nápad.. podívat se na tenhle film "na etapy". I přes pozdní hodiny jsem vydržela a rozhodně jsem nelitovala. Christopherův názor sice nesdílím a rozhodně bych se nikdy nevydala na takovou dobu mimo civilizaci a ještě do zimy, ale je fakt, že záběry přírody byly dechberucí. Jen jedna věc, možná je to národností, ale u nás by se tolik hodných lidí, kteří by si někoho vzali domů..asi těžko našlo. Útěk do divočiny se mi ale dostal do hlavy... ()

Pavelkedar

Z počátku jsem si mylně myslel, že to bude něco ve stylu " rebelující mlaďas ze správné americké rodiny ". Postupně mě to tak pohltilo,až jsem toho pociťoval depku, ale to už jsem mu rozumněl a začal jsem mu závidět. Ne tu možnou romantiku, která se zde nabízí, ale volnost,svobodu a možnost oprostit se od civilizačních atributů. Záviděl jsem mu TO, co bych nikdy nedokázal a ani bych k tomu nenašel odvahu a to ani v případě že bych k tomu měl prostor , jako on. Výborný film a muzika a jestli v tom lze vidět vzdálenou asociaci s roadmovie žánrem, tak to je to nejlepší, co jsem kdy na podobné téma viděl. ()

stado

Tento film podle skutečné události byl pro mě velký oříšek. Kdybych hodnotil film sám o sobě hodnocení by bylo určitě vyšší, ale já tento film hodnotím ze svého osobního hlediska. Po shlédnutí jsem byl docela otrávený, protože takhle sobecký člověk to byla síla. Opustí všechny rodinu, přátelé, lásku a vše vlastně pro nic. A nakonec hloupá a zbytečná smrt. Já vím, že jsem nehodnotil film. Za to se omlouvám, ale nemohl jsem jinak. ()

Psokocka

Žádná ideální pohádka o tom, jak zavrhnete společnost a budete dlouho šťastně a spokojeně žít s medvídky a jeleny v přírodě, ale strhující příběh plný zamyšlení, volnosti, radosti, uvědomění a poznání. Téměř každý někdy touží vypadnout a opustit ten pokrytecký svět, kterého jsme všichni součástí, ale nikdy to neuskuteční. "Into the wild" nám ukazuje všechny krásy, výhody, strasti i pasti podobného rozhodnutí. Člověk nedokáže být sám, ne věčně. Co by se stalo, kdyby se Alexovi vrátit podařilo? Nejspíš by za krátkou dobu zmizel znovu. ()

kejmy

Ještě se mi asi nestalo, že bych nejdříve slyšel soundtrack a až pak viděl film. Zákony kauzality byly až do teď naprosto neústupné. Eddie Vedder, ač oblíbenec, nikdy nepatřil mezi mnou ostře sledované umělce, zaťal tentokrát širočinou hodně hluboko, a dojem ze soundtracku nepustil. Po x desítkách přehrání bylo jasno, tenhle film není možno nevidět. Čekal jsem kvalitu, už podle doporučení a komentářů známých, ale musím říct, že Penn a Hirsch předčili moje očekávání. McCandless musel být současně blázen i hrdina, byť plně v souladu s tradicí americké renesance a odkazu Henryho Thoreaua. Po audio i vizuální stránce krása, po myšlenkové silné téma a zpracování nezaostává. "I think I need to find a bigger place, when you have more, that's when you think you need more space." A k tomu záběr na hory na Aljašce. ()

Africanus1

Není to rozhodně z kategorie filmů, který si brzy omotají člověka kolem prstu a už ho nepustí. Spousta věcí tam může leckomu překážet, může ho štvát přehnaná délka, mnoho vedlejších linií, pasáže kde se toho moc neděje, ale mě to nakonec dostalo. ()

xpluhace

To jsem si zas jednou pobrečel, pokud dokážete vnímat to co tento film nabízí, tak vás jednoduše dostane...K hlavnímu hrdinovi jsem si hledal cestu poměrně dlouho, hlavně proto, že naše ideály jsou dosti odlišné. Nakonec to ale všechno pochopíte a budete jen nevěřicně koukat a naslouchat každému slovu, co vám neskutečný scénář nabídne. ()

MartinKontar

Když jsem si poprvé pouštěl tento film, nevěděl jsem, čemu budu přihlížet. Nevím, jestli by chválu-pějící komentáře lidí, co tento film již viděli něco na mém prožitku změnily, nicméně našel jsem jeden z nejúžasnějších filmů, co jsem doposud viděl. S hlavní postavou jsem se pro některé společné názory, i když poněkud vyhraněné, poměrně rychle ztotožnil. V některých situacích jsem byl sice počínáním Ch. McCandelesse v podálí Emila Hirsche poněkud nemile překvapen, závěrečné probuzení a uvědomění si „skutečných“ hodnot, zároveň se smrtelnou jistotou, že již není v jeho moci nic změnit ve mně zanechalo jeden z nejsilnějších zážitků ze sledování filmu. Hudba v podání Eddieho Vaddera je z mého hlediska naprostou dokonalostí, skvěle podtrhuje atmosféru a nádherné scenérie, kterými je film protkaný. Jelikož mužské pohlaví nepláče, tak řekněme, že jsem po shlédnutí ještě hodně dlouho lovil nějaké drobky z oka :-). ()

Acinore

Nějak mě nic nenapadá....jen že jsem ještě pár dní po zkouknutí nemohla pořádně spát....nebýt toho konce, už někde stopuju u silnice :) ()

Hacune

Je to o někom, kdo sice na první pohled zapadá do společnosti, ale zapadat do ní ani trochu nechce. A proto se to rozhodně změnit. Ať už k lepšímu, či horšímu - záleží na úhlu pohledu, rozhodně je to film, který mě něčím oslovil a nepochybuji, že Christopher McCandless byl neuvěřitelný člověk (docela ráda bych si s ním na chvíli pokecala), i když mu jeho největší sen ankonec přinesl záhubu. Jedno vím jistě, ještě dlouho mi to bude ležet v hlavě. ()

fafa1

Emocionálně jeden z nejlepších filmů mého života. Po celou dobu shlížení filmu jsem měl neuvěřitelnou chuť vzít krosnu a vyrazit do neznáma. Přesně tak, jak to udělal Chris (nebo také Alex Supertramp), ovšem po strhujícím, báječně sestříhaném a emocemi narvaném závěru jsem vlastně rád, že sedím doma na prdeli. ()

snowman

Když sedím doma u počítače, mám ve zvyku si pouštět soundtracky na internetu jako kulisu. Už jsou to aspoň dva roky, co jsem tenhle skvělý snímek viděl. A kdykoli si pustím právě tento soundtrack, vracím se naplno do emotivního víru, který jsem prožíval tenkrát v kině. Odkládám si chvíli, kdy se na tenhle film znovu podívám, abych si to maximálně vychutnal. Je to strhující, a bez váhání bych to doporučil úplně každému. Obohacující! 90 %! ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook