hero_bk

Začíná to už podivným překladem do češtiny, který se tentokrát opravdu nepovedl (on i v té slovenštině je ten název fakt debilní...). Celý plán vykradení banky je imbecilní, protože kopat tunel do trezoru je něco tak nesmyslnýho, že se to jen tak nevidí - protože ten tunel tam zůstane a vyšetřovatele dovede přímo do míst, odkud se kopalo - a tedy přímo k pachatelům. Všechno je neskutečně předvídatelný a rádoby konspirace na pozadí ohledně Michaela X a pornofotek princezny je totálně směšná, a to že by snad mělo jít o film podle skutečné události je k smíchu. Ke konci už se film zvrhne v autoparodii a scéna, kdy Jason Statham vykopne ze zdi cihlu, aby měl zbraň už mě přesvědčila o odpadu. Nakonec ho ale nedám - ne proto, že bych se bál odpadovat, ale prostě proto, že jsem to dokoukal a to už je v poslední době úspěch, a navíc nějaký maličkatý smysl by se tam dal najít. Stejně se ale jedná o nejhorší Stathamův film. ()

Mira90

Já prostě nechápu ten český název! Čistá práce? A kde jako? Špinavé to bylo od policajtů, Kurýra i Poirota, takže vážně nevím, jak mohl nevím kdo přijít na takovéto pojmenování. Pokud odhlédneme od této výtky - líbilo se mi to, nebylo to nijak zásadně přibarveno a šlo se přímo na věc. ()

bearmeedek

Nebýt úvodního upozornění, že se jedná o film natočený podle skutečné události, začalo by to obehranou historkou o vyloupení významné banky tunelem vykopaným z vedlejšího obchodu. Jenže to tenkrát tak opravdu proběhlo, loupež se povedla a nikdy nebyla objasněna. Další souvislosti objasněné v závěru, týkající se skutečných postav z oblasti mafie, porno průmyslu a vysoké politiky. Takže ať je do filmu přimícháno cokoliv vymyšleného, tak je to uděláno moc dobře a poutavě. ()

Kingjiri

Sice bych si přestavoval vzhledem k obsazení Stathama větší porci akce (všehovšudy se objeví jen jedna větší v závěru) a při loupeži víc napětí, ale ve výsledku jsem vlastně spokojenej. Jde totiž o příběh inspirovanej skutečnejma událostma, při kterym se mi moc často nestává, že bych se nenudil a dokonce i bavil. Na začátku jde spíš o lehce oddychový heist movie, ale s blížícím se závěrem se z něho stává vážnější thrillerový drama. Obě polohy šlapou bez větších zádrhelů. Za filmařinu, sympatický herecký obsazení (Stathamova loupežnická partička dobře fungovala) a povedenou dobovou atmosféru čtvrtá slabá hvězda. ()

gemi

Based on true story, přitom ale těžko uvěřitelné. Tunel, který vedl do sejfu, byl celkem solidní stopa k dopadení pachatele (minimálně jednoho z nich), ale nikdo to ve filmu ani slůvkem nezmínil. Banda se svým amatérismem dostane do kaše, aby se z ní nakonec profesionálně vylízala. Není to typický vysokorozpočtový blockbuster a vypadá to spíš jako dobrý televizní film. Slabší čtyři. (Druhé zhlédnutí, první 22. 2. 2009) ()

Likan7

Průměrná kriminálka, která mě přestala bavit asi po deseti minutách a nezačala až do konce. Všechno je zoufale nudný, televizní v nejhorším slova smyslu. Nebýt tu známá tvář Stathama, upadne to do úplného zapomění. ()

keane

7/10 Velmi příjemné překvapení na to, že jsem o tomhle filmu nikdy neslyšel; jen závěr mi připadal trochu přitažený za vlasy ()

john.h

Elegantne natočená bankovní loupež, kde rabující parta našla kromě peněz netradičními úlovky v podobě kompromitujících materiálů a fotografií a díky tomu se po úspěšné loupeži situace trochu zvrhne, protože každý chce své materiály zpět. Takže zápletka je povedená. Navíc tu hraje můj oblíbenec Jason Statham a mluví se tu klasickým anglickým přízvukem. Čtyři hvězdičky si to určitě zaslouží, i když úplně čisté nejsou. ()

godspeed

celý je to odvyprávěný (zfilmovaný) povrchně, bez nápadu, vtipu a originality ve zpracování. jako bych koukal na rekonstrukci policejního případu, který nemá za cíl diváka pohltit, napínat a bavit, ale věcně řádně odvyprávět, jak to všechno vlastně bylo. škoda. zlatí cowley, bodie a doyle z CI5. ()

crjules

Pro me jednoznacne "cista prace" !!! Podobne ladene filmy s mnozstvim zapletek ,vystupujicich postav a zvratu v deji , dokazi obcas akorat pomotat hlavu. Tady se ale nic podobneho nestalo, film je srozumitelny a svizny. Navic podle skutecnych udalosti..coz mam rad! :) **** a pul.. ()

vetsinezobri

A sakra, po tomhle filmu se mi slila dohromady Čistá práce, Sbal prachy a vypadni i Podfu(c)k a nejsem schopnej říct o čem, co bylo. Jen ten ďolíček na bradě hlavní hrdinky, který jsem obdivoval už v Troji, mi z hlavy nejde ven. ()

Alojs

Je jen málo filmů Jasona Stathama, o kterých bych mohl beztrestně říci, že jsou kvalitní. Tohle je jeden z nich. Drsná dohra zprvu bezstarostné loupeže je prostě a jednoduše strhující. ()

Zombiepod

Bank Job je doteraz jednoznačne najlepším filmom so Stathamom v hlavnej úlohe. Síce to má trošku vlažný rozbeh a odporne klišovitý záver, jedná sa o necelé dve hodiny adrenalínom nadupanej zábavy, ktorá sa na nič nehrá. Premyslená banková lúpež, a ešte premyslenejší scenár - aj keď sa to samozrejme nezaobišlo bez úsmevných situácii a logických dier. Mierne uškodila občasná predvídateľnosť pred záverom, ale samotné vyvrcholenie bola jedna nervydrásajúca bomba. K päťke veľa nechýbalo. ()

vaava

Spouštím film s očekáváním spádného zamotaného krimi, ale jeho první čtvrtinu se chci tvůrců zeptat, jestli jsem se nesplet? Hloupé repliky (Terry se propadne podlahou. "Terry, co se stalo?" "Propadla se podlaha!") a pomalé tempo mě téměř nudí, když tu ale zjišťuju, že loupež není hlavní zápletkou filmu. Do děje jsou zapletení všichni padouši z Londýna i mimo něj, což ve výsledku způsobuje dlouhodobější stažení půlek s velkým očekáváním, jak se to sakra všechno vyvrbí!! Happy end nakonec je trochu nešťastnej, ale co naplat, když se to tak opravdu stalo. -1 za začátek; -1 za konec; +1 za pěknej film mezi tím = 4* ()