Speed Racer

Akční / Rodinný / Sportovní
USA / Německo / Austrálie, 2008, 135 min

Speed Racer je mladý automobilový závodník, který již odmalička, stejně jako jeho rodina a její firma Racer Motors, žije pouze pro superrychlá auta a svět, který se točí kolem závodních okruhů. Starší bratr Rex ho odmalička tajně brával na závodní dráhu, kde ho učil řídit. Také díky němu se ze Speeda stal jeden z nejlepších současných závodníků, který dokáže s neuvěřitelnou jistotou ovládat vše, co má volant, i v těch největších rychlostech. Pomáhá mu při tom mechanik Sparky a podporuje ho celá rodina včetně přítelkyně Trixie. Svět velkých závodů není jen o rychlosti a dovednostech řidiče. Jak Speed postupně zjišťuje, točí se v něm také velké peníze, odehrávají velké podvody, vydírání, manipulace s výsledky ve prospěch vlivných sponzorů, a dokonce vraždy. Odmítne nabídku vlivného Alberta Roayltona, aby jezdil pro jeho firmu, stejně jako tajemného závodníka Racera X, který pracuje pro detektiva Detectora z oddělení pro hospodářskou kriminalitu a žádá, aby mu pomohl v boji s korupcí a zločinnými praktikami na závodních okruzích. Aby dokázal, že podvody závody nemohou ovlivnit, rozhodne se zúčastnit nebezpečného závodu Casa Cristo, při němž před lety zahynul Rex. Chce závodit za stáj Togokhan Motors stejně jako Racer X a dědic firmy, japonský závodník Taejo Togokhan, který se vzepřel gangsteru Cruncherovi, jenž ho donutil prohrát několik závodů. Závodu se účastní také jeho japonský konkurent Muša, který uzavřel dohodu s Roayltonem, aby mohl získat pod kontrolu oslabenou Taejovu firmu. Speed, Racer X i Taejo vědí, že je čeká nebezpečný závod, v němž půjde o život. (TV Nova)

Diskuze

Aquarius

Aquarius (hodnocení, recenze)

Tak v Trenčíne to ide s titulkami a je to označené ako dráma :) Len sa bojím či nám to pustia keď minule nás aj na takom Bourneovom Ultimáte bolo v sále dokopy päť...

pivo (hodnocení, recenze)

CheGuevara: Máš pravdu. A je to vlastne zbytočné riešiť, lebo tak či tak sa nedá nájsť žiadne riešenie. Viacerí asi budú dumať nad tým, ale je to zbytočné, lebo riešenie sa nedá nájsť, keďže každý sa na to pozerá svojim subjektívnym pohľadom a to je to. Neexistuje žiadne premenné, za ktoré keby dosadím údaje, tak vypočítam úspešnosť/neúspešnosť. Takže ani nechápem na čo som to vlastne písal. :-) Asi som nemal nič lepšie na práci.

CheGuevara (hodnocení, recenze)

pivo: Mně jde o to, že ten film byl pro každého z nás velkým otazníkem. Kolik to bude mít fanoušků? Kdo má ještě rád Wachowské? Půjdou na to i děti? Je to opravdu na první pohled tak revoluční? Apod. Tohle mohlo být i neuvěřitelným trhákem stejně jako propadákem. Moc nevěřím tomu, že s tímhle výsledkem někdo na beton počítal. PS: Já se netěšil a i kdyby, box office je vlastně to poslední, co řeším. :-)
Dan9K: Ok, vyšeptalá hvězda. :-)) A u Sarandon jsem zapomněl na Thelmu a Louisu...

Dan9K

Dan9K (hodnocení, recenze)

CheGuevara: No a taky holka z Ospalé díry, ze Zrůdy, z Black Snake Moan a z Cokoliv....to je prostě hvězda :-)

pivo (hodnocení, recenze)

CheGuevara: Tak nie je až taká neochvejná, to som nenapísal, bola tu istá nádej, ktorá umiera posledná a bohužiaľ aj umrela. Každý predsa chce aby film, na ktorý sa teší, uspel a tu to holt nevyšlo, takže čo už. Ale to v predchádzajúcom príspevku sa dá použiť na tú bergovu otázku, prečo to prepadlo.

CheGuevara (hodnocení, recenze)

Dan9K: Tak ty fakt nepočítám. Seriálový herec marně se pokoušející o stejně zářivou kariéru u filmu, zapomenutá herecká jistota bez žádného velkého hitu a holka z Addamsovy z rodiny. Ne, ty vážně nepočítám jako hvězdné tahouny.
Pivo: Ta tvá neochvějná jistota přichází až příliš pozdě, kovboji.

pivo (hodnocení, recenze)

Takto, dúfal som že to bude mať predsalen úspech (myslím ešte pred premiérou, po nej už dávno nedúfam), ale aj tak úprimne mi povedzte. Kto z vás si myslel že to bude hit, lebo ja som aj dosť pochyboval o tom. Film, na ktorý väčšina kvôli trailerom ani nepôjde a polovica z tých, ktorí na to pôjdu to pozerajú už dopredu s predsudkami, takže sa im to aj tak nebude páčiť a z toho zvyšku v tom ďalšia polovica vidí len namakaný vizuál bez deja so stupídnymi dialógmi. Nie, toto nemohlo mať úspech. Jednoducho nemohlo.

CheGuevara (hodnocení, recenze)

Až při sledování Speed Racera mi vlastně došlo, že ten film nemá žádnou hvězdu. Žádný profláklý obličej, na které by se hrnuly davy (i když jestli se vůbec dnes na někoho hrnou, že? Will odpustí :)). Asi taky proto taková plakátová kampaň. Auto jako hlavní hrdina filmu.

Grimlok (hodnocení, recenze)

Shadwell: njn...ale 60.létá jsou jaksi za námi a to si asi Wachowští zapomněli uvědomit. A nebo se naopak vrátili do 60.let a točili to pod permanentním vlivem THC a LSD, což by také vysvětlovalo tu trapnou opici.

Shadwell (hodnocení, recenze)

Grimloku, taky proto vychází Speed Racer příznačně z 60. let, ale imo lidem jako ty by nepomohly ani ty špeky místo popcornu, který byste nafasovaly u kasy kina. Barvičky a stylizace tě nebaví, baví tě realita, ok, your job.

Grimlok (hodnocení, recenze)

Ty trailery byly přeplácaný barvama...když člověk vidí jeden takovej trailer, budiž, ale dva a více, tak to fakt začne prudit. Si vymalujte pokoj, ve kterym jste celej den, milionem barev a uvidíte jak do tejdne budete magořit. Na takto vypadající film by šlo nejvíc lidí v době hippies, protože byl každej sjetej travkou a LSDčkem.

Shadwell (hodnocení, recenze)

KarelR: Proto říkám experiment (originalita) spojený s dívatelností (kvalitou). Pokud je něco raritní jen tím, jak (nezáměrně) špatně je to natočený (Boll-oviny), tak to k vysokým výdělkům nepomůže, to je jasné.

KarelR

KarelR (hodnocení, recenze)

berg.12: Že příznivci Matrixu "nerovná se" příznivci Wachovských, se těma tržbama právě potvrdilo. Navíc Amíky hold ta kampaň nechytla a nějaká "barevná rarita" je očividně všem u zadku. Zpětně není moc velkéj problém ty důvody najít, to jen předtím furt všichni věřili, že se to chytne :) Shadwell: Já bych se vsadil, že něco jako Postal v Americkejch kinech taky ještě nebylo, ale k vysokejm tržbám to Bollovi pomůže těžko :D

berg.12 (hodnocení, recenze)

KarelR: V tom případě bych čekal, že film o to víc podrží alespoň příznivci Wachovských. Jenže to vypadá, že na něj nechodí skoro nikdo. A nebo, že příznivci Wachovských jsou spíš příznivci Matrixu.

Shadwell (hodnocení, recenze)

Che: Jak proč? To už bylo snad řečeno tisíckrát. Protože žádný takový film kinematografie dosud nevyprodukovala. Speed Racer je zkrátka absolutní rarita. Ale rarita zábavná a coolervoucí, není to ne(u)sledovatelný experiment. Vyšší měřítka snad už umělecké dílo mít ani nemůže.

CheGuevara (hodnocení, recenze)

Já si naopak myslím, že propadák to byl hlavně tím, že Wachowští už nějaký ten pátek nemají onu kultovní auru, aspoň podle reakcí na amerických diskuzních fórech. Bez neznalosti obou režisérů bych na Speed Racera taky nikdy nešel, ostatně proč?

Shadwell (hodnocení, recenze)

CheGuevara: Objevuje se hafo názorů, že je celý SR hloupou omalovánkou pro děti. Těm měly právě zabránit ty trailery. Teď sem se ale díval na (poslední?) Originální trailer 5 a ten už v podstatě dospělý a potemnělý je - dokonce tam zcela chybí ta opice (která je ovšem ubercool). Fakt těžko říct, asi se objeví pár analýz, proč to selhalo. Řada lidí taky dala vyžrat Wachowským obě pokračování k Matriu, což mělo vliv.

CheGuevara (hodnocení, recenze)

Shadwell: Propagovat Speed Racer jako dospělý produkt? To jako udělat černobílé trailery, nebo jak? :-o

KarelR

KarelR (hodnocení, recenze)

berg.12: Úžasně vypadající obří roboti, mlátící se mezi sebou a bojující s Americkou armádou od režiséra akčních nářezů ala Mizerové a Skála versus uberbarevnej filmovej experiment od vizionářskejch, podivínskejch tvůrců Matrixu? Na co půjde mainstreamovej divák radši? :)

Shadwell (hodnocení, recenze)

pivo - viz komentář - proto to propadlo, jelikož žádný modelový divák Speed Racera neexistuje. Celá trilogie Matrix byla Rko a vydělala slušnej balík, čili propagace SR asi předpokládala, že 18+ jedinci přijdou automaticky, a trailery tudíž hodně (a chybně) zaměřila na děti. Imo to naopak chtělo Speed Racera profilovat jako dospělý produkt.
berg.12 - Transformers je přece jen jistej produkt, odehrávající se v realitě, slibující klasický akční scény. Bay má vymakanej styl, ale drží se chytře tradičních příběhů, z toho těží. Když se pokoušel o polo-sofistikovanou scifi ve stylu Ostrov, vyhořel, sečetl si 1+1 a vrátil se k žánrový spolehlivosti. SR má ty vstupní hodnoty dost posunutý.

pivo (hodnocení, recenze)

berg.12: Ja som na to bol dneska (inak 6 nás bolo v sále) a počas filmu mi aj napadlo prečo to prepadlo. Totiž ťažko vôbec určiť pre koho je to vlastne film. Pre deti? O tom pochybujem, to by bolo pre ne moc, inak nechápem keď to bolo od 12 rokov, prečo to bolo s dabingom, no ale čo už. Teenageri? Tiež ťažko, tí by sa tomu len smiali. Dospelí? Väčšina by to asi nezvládla. Takže akurát skalní, tí ktorí sa dokážu cez všetko preniesť a ktorí si to prišli hlavne vychutnať.
Don Carlos: Ja som sa naopak na každú scénu s mladším bráchom a opičkou neskutočne tešil.

berg.12 (hodnocení, recenze)

Který kluk si nehrál s angličáky nebo si někdy nepřál k Vánocům autodráhu? Závodní počítačové hry se také těší velké oblibě. Když uvážím velmi podobnou cílovou skupinu, tak mi ty vstupní hodnoty nepřijdou tolik odlišné. Určitě ne tak diametrálně, jak vykazuje návštěvnost.

Grimlok (hodnocení, recenze)

berg.12: Transformers jsou transformers, ty kult byly, jsou a budou. Na Speed racera se už asi zapomnělo.

berg.12 (hodnocení, recenze)

Mě spíš než úvahy o producentských chybách a rozhodnutích napadá, proč třeba Transformers ano a tohle ne (myšleno z hlediska návštěvnosti). Asi nejsou auta jako auta.

Jillen

Jillen (hodnocení, recenze)

Napodruhé v kině a úplně sám :o)...ale zážitek to byl opět famózní

Špionážní mimozemská invaze

25.12.2008

DiCapriův „japonský Zaklínač“

DiCapriův „japonský Zaklínač“

28.10.2008

Po naprostém (i když pohříchu nezaslouženém) propadu Speed Racera to vypadalo, že vášeň Hollywoodu pro hrané verze slavných anime klasik vychladla. Je podezřele ticho kolem Spielbergova Ghost in the… (více)