Holly a Gerry se vracejí z návštěvy od její matky. Hádají se a vyčítají si, že nemají peníze, dítě… Jejich hádka se ale nakonec změní v příjemné usmiřování. Je jim spolu dobře.  V baru Hollyiny matky se schází skupinka lidí. Nejde však o nějakou veselou událost. Důvodem je Gerryho smrt. Je zde Holly a jejich přátelé. Poté se Holly uzavírá do sebe a myslí jen a jen na Gerryho. Dokonce s ním i rozmlouvá. I po třech letech je Holly živa pouze ze vzpomínek na Gerryho. V den jejích třicetin ji navštěvuje matka a přátelé. Všichni jsou zaskočeni tím, jak Holly žije a na nic nedbá. Dávají do pořádku i její byt. Holly dostává balíček. Je v něm záznam, který Gerry musel pořídit v době, kdy již věděl, že umírá. Sděluje na něm Holly, ať hlavně začne žít a že od zítřka jí začnou chodit jeho dopisy, což si zařídil...Holly se jde bavit, ale myšlenkami stejně končí u Gerryho. V baru u své matky rozmlouvá s Danielem, který zde pracuje. Pak z opilosti usíná. Ráno nachází dopis od Gerryho. Ten ji nabádá, aby si koupila něco pěkného na sebe. Za pomoci své kamarádky Sharon se Holly vrací do práce. Druhý den dostává další dopis od Gerryho. Žádá ji, aby vystoupila na karaoke. To už kdysi udělala, ale měla pád a poranila se. Tentokrát zpívá jen pro Gerryho. Večer zde ještě vede rozhovor s Danielem. Ten ji později pomáhá zabalit a odnést Gerryho věci. V dalším dopisu Gerry posílá Holly a její kamarádky Denise a Sharon na dovolenou, kterou zařídil – do jeho rodného Irska. Zde si Holly uvědomuje, že na rozdíl od ní její kamarádky „žijou“: jedna čeká dítě a druhá se bude vdávat. Ona poznává Williama – bývalého kamaráda jejího manžela, se kterým dokonce stráví noc. Pak se vydává za Gerryho rodiči. Zde na ni čeká další dopis od Gerryho... (TV Prima)

dextrush

Po tomto filme musím, s radosťou, prehlásiť, že sa stáva jedným z mojich najobľúbenejších. Richard LaGravenese opäť raz dokázal spojiť skvelé prevedenie s výborným nápadom! Obsadenie Hilary a Buttlera bolo priam božie! Výborne herecké výkony podali dokonca aj herci vedľajších úloh, napríklad Kathy Bates a J.D. Morgan! S výnimkou Lisy Kudrow. Tá sa z úlohy svojskej a hlúpučkej Phoebe (Friends) nedokáže vymaniť. Okrem tohto (jediného!) negatíva, je film príjemne romantický, s vtipnými situačnými gagmi a neraz vás zodvihne zo sedadiel, kresiel a postelí, pretože írska hudba dokonale dotvára obraz o krajine a o Gerryho koreňoch. Počuť spievať Buttlera, je rovnako tak úžasne a energické, ako "This is Sparta!" P.S.: P.S., I LOVE YOU, i love you! I really DO! ()

lada32

Na poli romantických filmů prvotřídní věc.Nechybělo mi tam ani mnou tak někdy až posedle hledané realistično,tu mi vynahradila vrchovatě božsky hrající Hillary,výborná hudba na irském základě,ale hlavně výborný nápad s dopisy.Po už tradiční scéně na rozsvíceném stadioně jsem už jen chrochtal blahem. ()

brody1988

Jedna hvězda za Butlera. O čem to bylo? Už ani nevim, a to sem ten film viděl před týdnem. Nezáživné a nudné tak, že sem to ani nedokoukal. Přítelkyně to vydržela, ale měla to prý vzdát stejně jako já po hodině a půl, onic by prý nepřišla ()

surprise

Dobrý asi tak, jako další díl seriálu "Přátelé" s pořádnou porcí cukrkandlu navíc samozřejmě. Dokonalý muž, kterého neotráví ani značně otravná partnerka je asi sen všech dívek a dam a tak si u toho pěkně pobrečí. Já u toho spíše skřípal zuby a jen tak mimochodem, řekne mi vůbec někdo proč "pan božský" umřel? ()

Peršanka

Tak tak že to nepošlu do odpadu. Dokoukala jsem do konce, ale jak tomu mohli dát ve čtvrtečním Magazínu MF Dnes tři hvězdy, to fakt nechápu! Hilary je fajn, měla pěkné šatečky. ()

Lostris...

Romantické filmy obecně moc často nemusím... tenhle mě dojal, rozplakal, bavil, vtáhl a na konci jsem si říkala, že bych si to klidně dala ještě jednou... Jo, cukru je tam hodně a joo, hraje to na efekt. Ale co, Gerry byl sympaťák, Hilary mě překvapila a roli jsem jí věřila, romantika byla servírovaná tak, že mi to vyhovovalo. Za mě 5 hvězdiček. Ač romantický film jako poleno, tak v kabátku, který mi sednul. ()

gizi

Z šedé tuctovosti romantických snímků tento mírně vybočuje k tomu lepšímu - celkem koukatelné. 60%. ()

ana.kiss

Krásný, úsměvný a samozřejmě lehce smutný. Musím ale uznat že je to jedna z nejlepších romantických komedí co jsem za posledních pár let viděla a mám z toho velkou radost. ()

Stereoid odpad!

Ale né, já sice taky někdy skouknu nějakou tu romantiku a občas se mi i líbí, ale tohle bylo přeslazený až běda. Podobně jako marcipán, kterej jsem teď měl a ani dojíst jsem ho nemohl, tak film jsem sice dokoukal, ale jenom proto, že nesnášim rozkoukaný filmy a navíc jsem furt tak nějak čekal, kdy na mě uhodí důvod toho vysokýho hodnocení tady, jinak by skončil naprosto stejně jako ten marcipán. Skouknul jsem snad i titulky celý a stejně nic, na bonusy jsem už neměl sílu, ale i to by asi bylo k ničemu. Hrozně rád bych dal aspoň jednu hvězdičku za mýho oblíbence Jamese Marsterse, irskou přírodu a celý to irský prostředí, kde vznikla irská vhiskey, ale tohle byl pro mě tak velkej odpad, že nemůžu dát nic jinýho. Jak by řekl Rimmer: "Tohle byla nejhorší ubulená limonáda, jakou jsem kdy musel přetrpět" ()

just a child

Zo začiatku komédia a potom príde šok a vy si uvedomíte aké je to strašné stratiť milovanú osobu, ktorá ešte nemusela umrieť. No aj mŕtvy sa vedia trošku pobaviť a Gerry pripravý svojej trúchliacej milovanej prekvapko. Veľmi zaujímavý nápad na film; Gerard opäť perfektný ako vo väčšine filmov; a znovu mi Hilary pripomenula aká je skvelá herečka. Nejedna slza mi stiekla po líci. 5* ()

uuuuups

FILMŮ, JAKO TENTO JE BOHUŽEL VELICE MÁLO. Nečekejte Americky laděný, nic neříkající slaďák o obrovské lásce, který ve Vás nezanechá naprosto nic. Nádherná hudba, parádní scény zachycující Irsko, dialogy, kamera, vše je naprosto sehrané. Každá z nás by chtěla být na chvíli Holy, i když ona v podstatě trpí. Bere Vás za ruku a jdete s ní cestou jejího sebe poznávání. Je to film, který jen nevidíte, dokážete jej i prožít. A i přesto že je o veliké bolestné ztrátě, budete jej chtít vidět zas a zas. ()

Jevablo

Dvě hvězdičky dávám za přípravnou práci scénáristy a režiséra - přesně věděli, co ženy chtějí, aby natočili, kdo by v tom měl hrát, kde by se to mělo odehrávat, o čem by to mělo být. Jediná úloha muže v těchto filmech je vypadat dobře a dělat vše tak, jak si žena představuje, že by měl (tj. muž je vlastně takovou hodně svalnatou ženou). Tvůrci bohužel pozapomněli na druhou část publika, tudíž pro mužské diváky zde není vůbec žádný prostor k zábavě. Taky se to po řádově hodině tak zacyklí, že už není vůbec jasné, jestli to skončí nebo bude pokračovat donekonečna (ona by totiž Hillary mohla takhle jezdit po světě a vzpomínat v podstatě věčně - co takhle seriál?) Vyloženě sprosté je nazvat to komedií (to je taková podpásovka pro muže, aby se nevyděsili hned na začátku při spatření slova "romantický", "romantická komedie zní líp) - kde je tam nějaký vtip, ptám se? Zkrátka skvěle vytvořený filmový produkt pro ženy - Pretty Woman hadr. ()

Monkys

Tak veľmi sa snažím dopozerať tento film do konca, ale je fakt nekonečný. Nie som naozaj cynik, ale tento príbeh mňa fakt za srdce nechytil. Fádna Hilary, samec Gerard, chápajúce kamarátky a matka, vykalkulovaný scenár. Dej sa nekonečne naťahuje, životné múdra, miestami prázdne dialógy. Čakala som, že režisér to pojme menej sentimentálne, aj keď obsah mňa už mal varovať. Dobre, koniec filmu už nezvládam, aj keď pochybujem, že by pridal jednu hviezdu... ()

happy.lenulka

krásný, romantický, skvělý Gerard Butler... Knížka mnohonásobně lepší, ve filmu mi chybí spousta podstatných věcí, ale celkový dojem zachraňuje Gerard... úžasné ()

P.S. Miluji tě se dočká po letech pokračování

P.S. Miluji tě se dočká po letech pokračování

13.02.2020

Oblíbená romantická komedie P.S. Miluji tě podle knihy Cecelie Ahern se oficiálně dočká po třinácti letech pokračování. Studio Alcon Entertainment získalo práva ke knize Postscript od stejné autorky,… (více)