Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Skupina neznámých lidí je během výletu po hollywoodském městečku uvězněna v tajemné budově. Nemohou se dostat ven a tak si vyprávějí děsivé příběhy, které nedávno zažili… (LIVINGDEAD)

Recenze (13)

Fritaaa 

všechny recenze uživatele

Hodně slabý celkový dojem zvedl až hodně neočekávaný konec. Ale popořadě. První povídka je absolutní blbost. To ani nejde vyjádřit slovy, jak perverzní kravina to byla. Druhá povídka byla dobrá, takový průměrný kraťas, nezklamal ani neurazil. Třetí příběh.. moment, příběh? Třetí "něco" stojí za nic.. čtvrtá a poslední povídka.. no.. vlastně to bylo o ničem a divák od začátku očekával, o co že tam jako půjde - konec nicméně uspokojivý není. Vcelku mě tedy oslovila jen druhá povídka a ta kaše kolem.. no, radši nemluvit. Herecké výkony nula nic, nahota samoúčelná, ale ženy vybrali hezké. Abych to shrnul, dvě hodiny byly moc, ten čas se dal zužitkovat lepším snímkem, ale vyloženě toho času nelituji. Pokud k tomu budete od začátku přistupovat jako k céčkové snaze o horor, vyloženě zklamaní nebudete. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Hororové antologie mám rád, jelikož je šance, že alespoň některá povídka za to bude stát. Ačkoliv se zde sešli známí režiséři, tak výsledkem je bohužel slabý průměr. Pro mne nejlepší je povídka o mladé ženě s masožravými, pardon krvechtivými ňadry. Ken Russell si ti vzpomněl na svůj film Noc hrůzy (1986), kde ukázal ňadra mající místo bradavek oči, nu, tak zde šel ještě dál a bylo to zábavné. Mrtvý milenec nic moc, alespoň mohlo dojít na peklo, jenže nedošlo. Upírka je nejslabším kouskem. Tasemnice má zajímavý nápad, ale podobně jako všechny povídky trpí očividně nedostatkem peněz. Ta by mohla být bývala skutečnou perlou. Samotný závěr docvakne v momentě, kdy průvodce dopoví konce jednotlivých příběhů. ()

Reklama

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Skupinka ľudí sa ocitne uväznená v hollywoodskom strašidelnom dome, v ktorom sa kedysi nakrúcal horor Hysteria. Podobne ako protagonisti tohto hororu si rozprávajú strašidelné príbehy. Prvý príbeh je o herečke, ktorá podstúpila veľmi zvláštny zákrok na zväčšenie pŕs. Žiaľ jej prsia nie sú celkom také, ako si predstavovala. Chválim hlavne originalitu. 4/5. Druhý príbeh je o duchovi budhistického mnícha, ktorý stiahol mladú ženu do pekla a o jej manželovi, ktorý sa ju snaží zachrániť. Má veľmi kvalitné masky a zaujala ma aj animovaná vložka v závere. 4/5. Tretí príbeh je taká romantická upírska báchorka o tajomnej kráske, ktorá zasiahne do života dvoch kamarátov. Toto ma žiaľ nezaujalo. Neuveriteľne ukecané a nudné. Jeden bodík za to, že sa tam spomenulo Československo. Posledný príbeh rozpráva o tehotnej žene, ktorá musela okrem dieťaťa živiť aj pásomnicu. Dieťa s ňou však nevyrastá len počas tehotenstva, ale aj po narodení. Bol jednoznačne najhororovejší a najoriginálnejší. Normálne by som bol rád, keby z tejto poviedky nakrútili celovečerný film. 5/5. Celkový záver hororu bol tiež podarený, aj keď som ho čakal. Resume: 70%, odporúčam. ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Hodně slabá a především nudná. V tomhle případě se ani nedá mluvit o nevyvážené antologii, Trapped Ashes je totiž slabá celkově. A nic na tom nemění ani jména tvůrců, kteří za jednotlivými povídkami stojí. Přitom minimálně Cunningham s Dantem mohli být zárukou kvality. Pokud bych ale musel vybrat tu nejlepší z nich, byla by to asi hned ta první od Russella, která má zajímavý námět o krvežíznivých, umělých kozách. Jo a v miniroličce se tu mihne i kultovní béčkař Dick Miller. ()

Karamanlis 

všechny recenze uživatele

Starí páni Cunningham, Dante, Hellman (pred Trapped Ashes nič nerežíroval 17 rokov) a Russell (ten točil už v 50. rokoch) si počas nedeľňajšej partičky bridžu dopriali šálku povzbudzujúceho geriatrického čaju a dostali zaujímavý nápad, že by mohli spojiť svoje striebristé režisérske hlavičky a spoločne natočiť poviedkový horor. Je jasné, že títo veteráni sa na moderné žánrové trendy už moc nechytajú, určitý kvalitatívny štandard si však stále držia. Príjemne ma prekvapil 80. ročný Ken Russell, ktorý vo svojej epizóde "Dievča so zlatými prsiami" ukázal, že správna uletenosť mu nie je cudzia a podobne u mňa zabodoval aj v slávnom režisérskom ansámbli do ústrania odsunutý špecialista na vizuálne efekty John Gaeta, ktorý tu dostal priestor na natočenie príbehu "Moje dvojča, pásomnica", aj napriek istej hrubej chybe v scenári patriaceho k tomu lepšiemu, čo Trapped Ashes ponúka. Sklamaním bol pre mňa naopak ostrieľaný harcovník Cunningham, ktorého "Jibaku" vnímam ako najslabšiu epizódu a to, že sa v záverečnej sekvencii, rozhodol nahradiť nákladné špeciálne efekty, ktoré si dej vyžadoval anime animáciou mi príšlo ako alibistické riešenie, nedôstojné filmára, ktorý má na konte také hororové tituly ako Cunningham. ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama