Výměna

Je sobotní ráno roku 1928 a Christine Collinsová se loučí se svým synem Walterem a odchází do práce. Když se v podvečer vrátí domů, zjistí, že její chlapec zmizel. Zavolá policii, ale dozví se, že policie může vyhlásit pátrání po pohřešovaném až za dvacet čtyři hodin. Příštího dne se kapitán J. J. Jones z policejního oddělení v Los Angeles ujímá vyšetřování. O pět měsíců později kapitán Jones oznámí Christine, že v Illinois objevili chlapce, který prohlašuje, že je Walter Collins. Policie pozve novináře, aby se zúčastnili shledání matky se synem. Christine prohlásí, že to její syn není. Policie nechce přijít o kladné body, tak trvá na tom, že nalezenec je pohřešovaný Walter a matčiny protesty vysvětluje neskutečnou psychickou zátěží. Koho zajímá, že nalezený Walter je ve skutečnosti o něco menší než před svým zmizením a jak za těch pět měsíců přišel k obřízce? Christine se pustí do boje za svou pravdu s takovou vehemencí, že začne být nepohodlná... (TV Nova)

joelly01

"Takovy nesmysl, to by se preci nikdy nemohlo stat! Co si to v tom halyvudu vsechno nevymysli!" supi u filmu nelibe Mama, ktere predstavuji filmy Clinta Eastwooda. "Ale to je pravda, cista hola pravda je to, vsak si to vygugli a uvidis sama!" kontruji ja. Mama trochu nejiste mrci, procez Klenot jeste dodava "No tehdy to samozvitelky nemely lehke, to nemas jak dnes!". A kdyz Klenot doda filmu pozitivni ohodnoceni, tak se samozrejme film zacne libit i mame a je to super film a je to prevelike bajo ze byl natocen podle skutecnych udalosti, jen "skoda ze v tom nehraje taky Costner". ()

šakal007

Skvělý příběh! Smutný, ale s nadějí na lepší konec. A story o tom, že každý člověk má velkou moc změnit svět. ()

Najt

Nejdůležitější na tom filmu je, že je příběh se podle skutečné události, protože potom to dostane uplně jiné grády. A ty jsou právě spojeny s emocemi, a tenhle film mi jich dal opravdu slušnou porci. Od začátku se nastolila vynikající atmosféra sympatického L.A. na přelomu 20 a 30 let 20.století, k tomu můžeme přičíst autenticitu a nehoráznej výkon Angeliny a to, že to na mě celkově působilo hodně věrohodně. K tomu tak nějak skvěle natočené, se zajímavými herci a dobrým scénářem a vznikne dílo, které nelze ohodnotit jinak, než plným počtem. ()

Tarhiel

Uf, tak toto bolo silné. Príbeh podľa skutočnej udalosti, ktorá sa odohrala v 30. rokoch v Amerike. Výborne zrežírovaná dráma (Asi by som zbesnel, keby sa ku mne správali, tak ako k matke vo filme) a doteraz nechápem, že dva takéto silné filmy v jeden rok nevystrelili Clinta Eastwooda medzi režisérsku elitu a nie sú viac známe - asi preto, že sa na nič nehrajú a je to "len" poctivá filmárčina a skvelé rozprávačstvo - veci sú vo filme len naznačené, poprípade sú jasne pomenované len raz (!) za celý film, čo sa v súčasnom hollywoodskom mainstreame moc nenosí. A kňaz zobrazený ako racionálny a schopný človek v podaní Johna Malkovicha bol skvelý. Pre mňa rovnako silné ako Mystic River (2003). ()

alldo.raine

Donutilo mě to přidat filmu Gone baby gone o hvězdu více na 5*. Tento film mně totiž příjde o něco slabší, ale 3* by byly málo. Za mě to místama ztrácelo oproti filmu Bena Afflecka trochu tempo, sneslo by to o něco méně minut a emotivní dojem to ve mně nezanechalo takový, jako Gone baby gone. Výprava a Jolie perfektní. Pořád se ale jedná jednoznačně o majstrštyk ve svém žánru. ()

kaapaa

Souhlas s reflektujícím Civalem, hlavně poslední půlhodina zaváněla nadmíru nastavovanou kaší. S prvotinou nejlepšího kámoše Matta Damona bych to zrovna nesrovnával, i když základní linie (únos, zkorumpování poldové etc) je dost podobná. A hlavně, Gone Baby Gone mělo mladýho Afflecka, tady nikdo herecky zrovna neexceluje. Nic to nemění na tom, že Eastwood je prostě třída, snad ještě chvíli u řemesla vydrží. ()

dolin1

Velmi zdařilé drama podtržené vynikajícím výkonem A. Jolie, které to ještě navíc v retro oblečku ze 30. let neuvěřitelně sekne. Filmařsky úžasné a sugestivní dílo, vynikající jedinečným mixem žánrů. Za mě jediný myslitelný adept na letošního Oscara za nejlepší film (s TDK to snad v této kategorii nikdo soudný nemůže myslet vážně) a možná i ženskou hlavní roli - kdybych měl tu moc, tak tyhle dva by ho rozhodně neminuli ;-) Zařazuji do mé top 10 a Clinta definitivně mezi mé oblíbené režiséry. 95% ()

Bigfuckman

Je viděť, že "Drsný Harry" přesedlal z herectví na režisérský seslík absolutně skvěle. I když obsazuje do svého již druhého filmu svou přízeň Morgan. Angelina se zde objevuje poprvé ve vážné roli milující matky a nutno podotknout, že hraje výborně. Delší stopáž zde není na škodu. ()

honeybunn2

Film, ktorý aj napriek vynikajúcej réžii, skvelému výkonu Angeliny Jolie a tomu magickému vždy dojímajúcemu označeniu tru story mňa nedojal, ani slza! Preto bohužial iba 4 zaslužené hviezdy. ()

lusa

Celú hodinu a pol sa mi to páčilo, potom už to nejak krivkalo a nakoniec... Už sa mi to nepáčilo. Ale Angelina mi konečne dokázala, že vie aj zahrať miestami :))) 3* ()

nmarca

Film, který si skutečně zaslouží zařazení do kategorie "drama", které přes svou délku neztrácí napětí a spád. Do detailu vytvořené prostředí 20. let (včetně závěrečného posunu do roku 1935), stylová a přesvědčivě utrápená Angelina, uměřené výkony všech ostatních ve vedlejších rolích. ()

Mr.Roman

Rovnako ako u Gran Torina niesom ani z ďaleka tak nadšený ako väčšina z vás. Samozrejme patrí do tých lepších a nepochybne kvalitných filmov, no nedokázal si ma chytiť za srdce tak ako sa to podarilo napríklad, v súvislosti s týmto filmom spomínaným, Gone Baby Gone. Avšak Angelina bola opäť po dlhej dobe výnikajúca a odhodila svoju tradičnú cool maskaru, ktorú hojne využívala v jej posledných filmoch. ()

LuNaj

Eastwood mě překvapuje, Jolie rovněž. Nutno podotknout, že oba velmi příjemně. I když od Clinta bych po 2 skvělých válěčňácích a lehce nadprůměrném dramatu o boxerce nečekal nic špatného. Kdežto Angelina... s tou to je o něčem jiném. Upřímně, nikdy jsem ji nějak zvlášť nemusel. Spíše mi ve filmech vadila. Rty jako pneumatika muže po 50, ee, to fakt ne. V Changeling jsem jí dokonce fandil a držel pěsti. Sice to nějakou dobu trvalo, než jsme se s "kráskou" sžili, ale nakonec to byla velmi příjemná podívaná se slzami dojetí na konci. Jsem zvědavý na Clintovo Gran Torino, na ktreré se chystám v dohledné době podívat. ()

vitac.

Hodně silný zážitek. Pomalý rozjezd - do okamžiku, než se objevý nepravý syn. Výjimečně hutný prostředek (abych doslova hltal každé slovo, každý záběr, to se mi stává zřídka) - do okamžiku, kdy je Kristýna propuštěna z léčebny a postupné odeznívání... Záporňáci jsou překrásně záporní (zejména kapitán Jones a oba doktoři). Filmy s nedobrovolným a cizí mocí způsobeným přesunem do blázince ve mně vyvolávají krutou beznaděj už od útlého věku, když jsem viděl poprvé Jáchyme, hoď ho do stoje - takže tady jsem si to také hezky protrpěl;) Na Clintovy filmy je radost se dívat, dávám čtyři a půl. ()

Joe16210

Výborné psychologické drama podtržené velice kvalitním hereckým výkonem Angeliny Jolie. Zajímavé ukončení a výstižná hudba... Co více si přát? ()

LaValse

Všichni kdo se byť jen trochu na filmu podíleli odvedli dokonalou práci. Silný příběh s vynikající Angelinou Jolie v hlavní roli a neméně skvělým Malkovichem je prostě.. dokonalost. ()

Cortesz

Geniální snímek s geniálním, ikdyž ne veselým příběhem, režií, a především naprosto úchvatným hereckým výkonem Angeliny Jolie, doufám, že si odnese zlatého plešouna a myslím si, že i Eastwood by si ho zasloužil za režii. Nemám co vytknout, sice jsem se bál dlouhé stopáže, ale než jsem se nadál tak byl film u konce. Zasloužené místo v TOP 200 a doufám v co největší proměnění nominací v oscary. ()

Všichni chtějí Angelinu Jolie

Všichni chtějí Angelinu Jolie

22.10.2009

Aby ne. Přesvědčila kopáním do zadku v akčním Wanted i slzením v dramatu Výměna. V létě ji uvidíme v akčním špionážním thrilleru Phillipa Noyce Salt. Agentku (akorát ne CIA, ale Interpolu) si zahraje… (více)

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

04.11.2008

...natočím ještě pěknou řádku filmů.“ Zatímco Sean Connery před týdnem vzkázal světu, ať už s jeho návratem před kamery nepočítá, jeho vrstevník Clint Eastwood se do důchodu nechystá ani náhodou.… (více)

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?