Reportérka Sadie Blakeová (Lucy Liu) se probouzí v márnici, aby zjistila, že se stala upírkou. Samozřejmě poněkud nedobrovolně, což ji pořádně naštve a rozhodne se, že nemrtvým, kteří za to mohou, pomůže k tomu, aby byli konečně dokonale mrtví. Můžete se tedy těšit na temný příběh upíří války se vším všudy. Zajímavostí je, že film byl natočen během pouhých 30 dní. (oficiální text distributora)

Deftie

Neviem, mne sa Lucy Liu ako upírka bažiaca po pomste páčila. Nebolo to síce nič svetoborné, ale ako oddychovka to bolo fajn. Najlepšia scéna: On: Ale ja mám priateľku. Ona: Každý máme svoje problémy.(a potom mňam, mňam). Plus jedna hviezdička celkovo za upírsku tému, asi je to nejaká moja úchylka, tieto filmy o nadprirodzených veciach. ()

Kosmik 1

Opět jedno velké NE! Krom Lucy není vlastně na co koukat. V první půlce filmu se neděje nic zajímavého. Ženský Blade no nevím....s Bladem bych moc nesrovnával, páč kvalitativně je to 100 ku jedné ve prospěch Bladea. :) A když se chci podívat na upírku, tak šáhnu po Underworldu. Nějak mi ta Lucy do role upírky nesedla. A i celkově se jedná o velice slabý snímek. Bohužel. 15% ()

Adrian

Blade v zenskom vydani sa vobec nekona. Jedna hviezda za Lucy Liu, s ktorou prichadzaju aspon tri dobre hlasky a nielen naznakova nekorektnost jej postavy. Zvysok je recyklovany material uz recyklovanych priemernosti - od deja, cez atmosferu az po prevedenie "akcnych" scen. Zufalo neorginalne, este viac zufalo stravitelne. ()

PanFilmov

Také dosť neobvyklé spracovanie filmu s upírou tematikou, keď som povedal, že neobvyklé tak si mi dosť páči, žiadne tuctové zobrazenie úpírov, ktorý majú tie trápne "upírie" zuby alebo sa nemôžu pohybovať cez deň po uliciach, proste film prišiel s novou dimenziou čo sa upírieho štýlu týka, taktiež hlavná hrdinka má niečo do seba, riadna kočka to sa nezaprie!! Akčné scény trocha pochabé, a taktiež veľmi zbrklá hlavná dejová línia, človek keď čo i len trocha nedá pozor už nevie čo sa deje, aspoň u mňa to tak bolo musel som si to trikrát pretočiť o 10min. dozadu. Vcelku úplne priemerný horror na zabitie času, ktorý ničím nenadchne ale ani nesklame. ()

M.a.t.t.

Nie až tak zlé, akoby sa dalo po zhliadnutí traileru čakať, ale rozhodne nejde ani o zázrak. Blade v ženskom podaní sa bohužiaľ nekoná, špeciálne za unrated verziu si však úplné odsúdenie nezaslúži. Lenže upírsky film, kde slovo upír ani nezaznie a upíri pôsobia skôr ako drsní mafiáni vyžívajúci sa v nezvyčajných sexuálnych praktikách je tak bizarným experimentom, že mi doteraz nie je jasné, pre koho bol vlastne určený. ()

• Celý film se odehrává v noci. (cariada)
  • Celosvětová premiéra proběhla 28. dubna 2007 na filmovém festivalu Tribeca v New Yorku. (Piercee)
  • Film Oběť: Lovec krve má po novém sestřihu v zahraničním vydání stopáž přes dvě hodiny. (Rodriguez)