Dvaadvacetiletý Scott Pilgrim je poněkud nevyzrálý mladík, který hraje v rockové kapele Sex Bob-Omb. Zrovna je bez práce a chodí s roztomilou středoškolačkou. Všechno je skvělé, dokud mu do života nevstoupí úžasná a nebezpečná Ramona Flowersová. Po uši se do ní zamiluje a začne plánovat společnou budoucnost. Scott brzy zjišťuje, že jeho vysněná dívka si životem nese velmi neobvyklé břemeno. V cestě ke štěstí mu totiž stojí sedm bývalých Ramoniných partnerů, kteří ovládají její milostný život a udělají cokoli, aby byl okamžitě odstraněn každý další nový nápadník. Pokud chce Scott získat svou lásku, bude muset všechny expartnery zničit dřív, než oni zlikvidují jeho. (TV Nova)

Nix

Ano, originalita se filmu nezapře, ale to je tak vše. Já se nebavil, přišlo mi to šílený a uhozený a už nikdy víc prosím. ()

Hallam

Na Scotta Pilgrima jsem si zašla do multiplexu (nemohla jsem se dočkat a chtěla jsem ho vidět na plátně). Kapacitu malého sálu jsem k mému údivu sdílela pouze se dvěma ženami středního věku. Jak smutné, pomyslela jsem si, a hned nato jsem dámy v duchu pochválila za odvahu, která jim bude odměněna jistě kvalitním filmovým zážitkem. To jsem ale neměla dělat, protože dosud mi tak drahé spolusedící se v půli filmu zvedly a měly se k odchodu (návštěvu toalety jsem vyloučila po zjištění "přítomnosti kabátu"). Jejich odchod byl doprovázen velmi účinným stretchingem hlavy doprava a doleva. Sem, tam, sem, tam - et cetera, et cetera. Prosta chladného uvažování mi hlavou prolítlo něco ve smyslu: Kam ten svět spěje, když už se rozhorčeně odchází i z dobrých filmů.. (popravdě to bylo spíš: No, to si snad ze mě dělaj prdel?!). Tak jsem zůstala v kině sama. Vlastně ne tak úplně - byla jsem tam já a Scott. A můžu vám říct, že tohle "rande" stálo za to! Myslím, že si brzo domluvíme další. Mr. Pilgrim rocks! ()

DonTommy

Takovej masakr nešel snad ani vymyslet :-) myslel jsem si, že letos už neuvidím nic ulítlejšího, originálnějšího, nadupanějšího a "hip", než Kick-Ass. A přesto zde to je! Nebo ne? Nechám ten zážitek trochu uležet, minimálně ještě jednou ho zopakuju a pak budu mít jasno. V jedné věci ale už mám jasno naprosto dokonale: Wright a Vaughn letos ukázali Hollywoodu jak se to dělá a mě opět utvrdili v tom, že ten nejlepší rock'n'roll je z britských ostrovů, i když ho financuje Hollywood. Dodatek: Po dalším shlédnutí a přečtení komiksu musím říct že: Kick-Ass (film) má lepší příběh, Scott Pilgrim (film) je míň kontroverzní a politicky nekorektní, ale o to kvalitnější je to oddechovka. V kvalitě příběhů obou filmů je ale jeden paradox: Kick-Ass má na ploše šesti dílů komiksu tak jednoduchý příběh, že není problém z něj udělat kvalitní filmový příběh. Scott Pilgrim má na ploše šesti komisků příběh tak spletený, že v zájmu přehlednosti z něj šlo do filmu vypárat jen základní nit. Přestože je tedy u těchto dvou filmů srovnání zcela na místě, nedokážu jeden postavit nad druhý a vice versea. Kařdopádně mi tento styl adaptace komiksů perfektně sedí, asi přecejen mám nějaký ten geek-faktor :-) ()

Shredder

Scott: Bread makes you fat ???- Film nabuchany novymi napadmi, natolko originalny aby sa mohol zapisat do filmovych dejin. Co natom ze ma poslabsi dej, ked je cely jedna vizualno-dialogova vychytavka. Humor je pritomny cely cas, kedze kazda postava je brana s nadsazkou takze aj taky Chris Evans, ktory svojimy radoby vtipnymi hlaskami v Parchantoch vyvolaval skor pocit trapnoti vam tentokrat vycari usmev na tvari. Edgar Wright sa tentoraz naozaj vytiahol a len malo chyba do dokonalosti. ()

RajCZitko

Tak nevím čím to je, ale todle jsem buďto nepobral, jak to tvůrci zamýšleli, nebo to na mě bylo hooodně moc ujetý. Sice se mi zaimponování her fakt líbilo, ale bylo to hrozně moc, a to jako že opravdu moc přehnané. Never more ()

BaronX

Takových filmů by se mělo točit víc ... totální úlet, výtlem a čirá radost z nenáročného pokoukáníčka. Fighty kultivovaně geniální, hudba grandiózně nařáchlá a mladej Culkin to je leader, jeho hlášky, fíííííha. Jen ta hlavní hrdinka, taková neslaná, nemastná, asi bych kvůli ní do 7 fightů nešel, tady mohla být lepší volba. Ale což i tak je tam dost fešnejch kočiček. Mňau!!! ()

john.h

Stylová oddechovka s příchutí japonských osmibitových rpg her. Jedná se určitě o nejlépe převedenou osmibitovou hru z Japonska, která neexistuje, na filmová plátna. Ač jsem pařan, tak japonské rpg hry nepatří mezi mnou vyhledávaný žánr. Navíc na samotnému filmu mi něco chybí, aby to bylo na plný počet hvězd. Závěrečný souboj byl super. Ty kostičkované meče co držely v rukou byly fajn. A asi tato vychytávka, která byla vidět prakticky jen v logu universalu a na konci mi ve filmu chyběla. Ostatní souboje byly šílené, ale ne tak zábavné, jako ten závěrečný. To je asi ten největší nedostatech. Chybělo mi tam prostě víc těch osmibitových efektů, víc pee barů a podobných vychytávek. ()

Lukaso1

Už trailer dával jasně najevo, kudy ta filmařská říčka poteče ale co je moc to je až příliš. Nebudu se rozepisovat, nemám moc o čem, film jsem nezhlédl do konce už z důvodu že jsem měl u něho pocit že jsem v nějaké agonii a ne a ne ji rozchodit. Film tedy nedokážu jako celek ohodnotit a dát mu odpad mě přijde nefér, viděl jsem hold asi 45 minut, déle už jsem to nevydržel. Prostě a jednoduše jsem to nepobral a do toho se ještě neuvěřitelně nudil. ()

aik

Zajímavé nápady a stylové vizuální orgie... Jen Cera mi zde typově nesedí. Je to geek jak poleno a ne borec co střídá holky a většina je z něho paf. ()

AdiegoA

Edgar Wright mi prostě sednul a teď navíc dokázal, že nepotřebuje komediální bohy Pegga a Frosta aby to roztočil na 110 %. S někým trochu míň tragickým než je Cera by to byla fenomenální podívaná, ovšem i tak jsem to dal dva dny po sobě, což se mi naposled stalo hodně dávno. 95 %. Evans a Routh jsou geniální. ()

Euchrid

Příjemné překvapení. Ta comicsová přestylyzovanost je trochu přehaná jenom v bojových scénách, jinak dodává filmu instantní a trvalou sympatičnost a osobnost. Ale stejně nebýt težké dávky humoru a příběhu, asi by všechny bezva filmařské triky jenom škrtaly po povrchu, možná omrzely a každopádně ztrapněly. A příběh...aspoň v mojí interpretaci v sobě skrývá zase ideální porci malých pravd a paralel, aby si člověk bez mrknutí odzíral i celé titulky v a duchu si říkal..to bylo dobré, to bylo dobré,to bylo... ()

M4rkl4r

Vizuální masturbace - výtečné propojení komiksového stylu s retro pc gamesama a Wrightovým klipovitým střihem + tentokrát dokonce bez účasti epileptické kamery. Pro mě osobitější zpracování než měl např. Kick Ass, který se spíš inspiroval v Kill Billovi. Prostá zápletka je prošpikována mnoha popkulturními odkazy, absurdním humorem a jako celek tak přesahuje svůj vlastní potenciál. Další z řady filmů, který si na nic nehrají a prostě jen baví. Edgar Wright je holt geek! ()

minee

Hodně lidí říká jak je to božská komedie, mě zas tolik nenadchla a jsem rád že jsem ji neviděl v kině. 3apůl* ()

whysoserious

Myslel jsem, že to bude blbost a taky byla. Ale díky skvělé komiksové stylizaci a velké nadsázce se kterou si film sám ze sebe dělá legraci (úmyslné přehrávání herců) to byla blbost celkem vtipná. Takže místo předpokládané jedné hvězdy musím dát tři:) ()

boo-boo

Novými sexsymbolmi pre našu dobu sú geeci! Kto tomu neverí, šup do kina pozrieť sa ako treťotriedny lamer nakopáva zadky v akčných scénach tak nápaditých a zároveň prehľadných (Prince of Persia krivo závidí), že vám ani nenapadne sa zaoberať tým, kde má ten človek svaly a obratnosť na podobné kúsky. Po všetkých stránkach úlet, no ak sa vám trafí do vkusu, budete sa bavuť kráľovsky. No a obsadenie Kierana Culkina, to bol vážne gól ()

vojtik

"We are Sex Bom-Omb! One, two, three, for!" Edgar Wright se v mých očích po tomhle snímku stává oprávněným synonymem pro pojem ŽÁNROVÁ NAŠLAPANOST. Ve svých předchozích počinech se zmohl pouze na tu lacinou videopůjčovní kulťárnu, ale v případě, že dostane 60 melounů vytříská z nich tolik tvůrčí svobody a nirvány, kterou nemůže odmítnout ani sám Buddha. "- Wooooow! - Yeah, wooooow!" Obrazová, zvuková a dějová hravost zde nabývá zcela diametrálně odlišných rozměrů než bývá u podobně koncepčních snímcích zvykem. Děj se dá sice shrnout do tří jednoduchých vět: "Get the hot girl. Defeat her evil exes. Hit love where it hurts." a právě ta dějová jednoduchost dává tomuto snímku prostor pro tu neskutečnou hravost. Od popkulturních odkazů na videohry všech minulých i současných dekád až po poetiku výběru Scottova šatníku - všechno má své opodstatnění a výsledný celek jasně říká - natočit tenhle film nebyla práce, ale zábava. A já přikyvuji - sledovat tenhle film nebyla společenská nutnost, ba naopak - zcela individuální a skvostný filmový zážitek. "That... was epic." Samotnou kapitolou je soundtrack, který je jedním slovem - uzemňující. Lidé zodpovědní za hudbu přesně věděli s čím mají tu čest a dali to svou tvorbou zřetelně najevo. Fakt, že se dá soundtrack s radostí poslouchat jako samostatný kus tohoto díla je jasný důkaz, který se nedá zpochybnit. "Sweet! I love this song." Jedinou výhradu mám k celkové délce, která je tak neskutečně napráskaná, že se sám kotouč v kino promítačkách musel pekelně zapotit. Není to však výhrada v negativním dojmu, ale čistě v subjektivním. Pouhý zanedbatelný problém, který mě omezoval to zhlédnout na jeden zátah - holt, stárnu. A vizuální stránka odkazující na prvky z rozličných mezníků videoherního průmyslu a jednotlivé komiksové prvky dovádí obraz k takové estrádě, že by se o tom mohlo zdát i panu velkému mágovi Zacku Snyderovi. A má se obávat oprávněně, jelikož tohle je kulturně-umělecky-zuřivě-monstrózní-milovaný-báječný-a-do-nebe-vynášený zážitek, na který se jen tak nezapomíná, tečka. A na konec mi nezbývá nic jiného než Edgaru Wrightovi upřímně vzkázat: "Jsem do tebe lesba!" PS: I do tebe, Michael Cera! ()

chicab8

Filmu se nedá upřít originalita, kombinuje skvělé efekty, absolutně rockuje dynamickým posunem děje pomocí herních atributů a zábavných záporňáků... BUT... hlavní hrdina je děsivě nesympatický, málem jsem si vystřelila mozek z hlavy pokaždé, když nakráčel před kameru. Děj přináší jisté novum, ovšem ani úžasná omáčka nezmění fakt, že maso (Michael Cera) chutná jako stará podrážka. Jo a ten konec, jako fakt? ()

Uhura

To, že je to líbivě stylizované do počítačových her a komixů, jak to současný film vyžaduje a diváci radostně přijímají, ještě neznamená, že je to dobrý film. Je to roztříštěné, postavy jen naznačené, celkově dost mdlé. Což je možné pouze u těch her, ne u filmu. ()

Rockův táta dostane film

Rockův táta dostane film

12.09.2018

Kanadští filmaři Jonathan a Justin Gajewaski chystají biografický snímek Ring King o otci Dwayna „The Rock“ Johnsona (Mrakodrap). Johnson starší se v mládí živil v Kanadě jako wrestler pod přezdívkou… (více)

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

15.01.2014

Žili jste v dojmu, že mravenčí superhrdina, jehož nám za rok a půl představí Edgar Wright, našel svého představitele v Paulu Ruddovi? To nejste zdaleka sami, režisér Scotta Pilgrima nebo Jednotky… (více)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

A spoustu dalších novinek. Ale popořadě – Ant-Man konečně dostal zelenou, dokonce má stanoveno datum premiéry, konkrétně 6. listopadu 2015. Film o hrdinovi, který se dokáže podle potřeby zmenšit na… (více)

Soumrak příliš rychlého konce světa

Soumrak příliš rychlého konce světa

26.01.2012

Edgar Wright, Simon Pegg, Nick Frost. Britské herecko-tvůrčí trio, které zaujalo zombie komedií Soumrak mrtvých a nadobro se prosadilo parodií na buddy-kriminálky Jednotka příliš rychlého nasazení,… (více)