Reklama

Reklama

Amazing Spider-Man

  • USA The Amazing Spider-Man (více)
Trailer 4

Peter Parker je středoškolák, který nemá mnoho kamarádů. On sám je trochu podivín, jehož v dětství opustili rodiče a svěřili ho do péče strýce Bena a tety May. Stejně jako většina mladých lidí v jeho věku hledá Peter svou identitu a zároveň prožívá první lásku. Společně se svou dívkou Gwen Stacyovou se potýkají s bouřlivými city, závazky a tajemstvími. Peter jednoho dne objeví otcův tajemný kufřík a rozhodne se vydat po stopách svých rodičů, aby pochopil, proč ho opustili. Pátrání ho zavede přímo do Oscorpu a laboratoře otcova bývalého kolegy Curta Connorse, kde se musí postavit doktorovu alter egu, Lizardovi. Petr je přitom nucen učinit několik rozhodnutí, která mu navždy změní život... (HBO Europe)

(více)

Videa (43)

Trailer 4

Recenze (1 601)

Hellboy 

všechny recenze uživatele

Na jednu stranu je příjemné zase vidět Spider-Mana v akci - akční scény svižné a povedené, na druhou stranu k dějové linii o civilním životě Petera Parkera skoro nemá smysl se vyjadřovat, tak moc je vyloženě blbá. Tvůrci jsou až moc v zajetí toho, že relativně "nedávno" vznikla trilogie Sama Raimiho, kterou nechtějí přesně kopírovat, ale některé prvky ze Spidermaního kánonu prostě použít musí (proslov o zodpovědnosti, smrt strýčka Bena, vymýšlení kostýmu a pavučinometů, hledání Benova vraha), takže to celé nuceně trochu pozmění, a tenhle jejich rozpor je na filmu zatraceně (negativně) poznat. A není to tím, že bych nějak nostalgicky vzpomínal na Raimiho triologii, ačkoliv si ji samozřejmě pamatuju. HERE BE SPOILERS: Problém je už v tom, že Peter Parker není žádný outsider. Je to cool geek (ne nerd), který jezdí na skateboardu. A v jakém vesmíru musí Gwen uhánět Petera, místo toho, aby Peter byl ňouma, kterej s ní ani nebude schopnej promluvit? Jo, a taky je najednou v tomhle světě všechno až moc propojené, až moc "perfektně", třeba že Peterův otec zkoumal pavouky... suuure. Takovýchhle náhod je tu přehršel, občas je to fakt otravné, jak všechno se vším souvisí. Gwen Stacy pracuje v Oscorpu?! To si to scenáristi fakt ulehčili. "Musím ho zastavit... Protože jsem ho vytvořil." UAAA! Jeřábníci... Duel kapitána Stacyho a Lizarda si bere dost z Terminátora 2. ___ Výborný Rhys Ifans, ale hnusně ztvárněný Lizard. Příšerný soundtrack. Celkový vzhled kostýmu je ok, samotná struktura jako u basketbalového míče je ale omyl. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Nic moc, ze vsech ctyr filmu jasne nejslabsi. Pro zacatek naprosto, ale naprosto zbytecnej restart serie. Uprimne si myslim, ze zadny dalsi dily Spider-mana potreba nebyly, natoz pak zacinat zase od zacatku. Ale budiz, kdyby k tomu tvurci pristoupili nejak jinak. Jenze krome vymeny zaporaka a hlavni zensky to je jak sjety pres kopirak. Navic, i kdyz film vcelku odsejpa, o zadnou zbesilou akci se nejedna, akce tu je jen obcas, misty docela digitalni a nic co by vylozene strhlo. Potencial Lizarda neni moc vyuzitej a jeho liceni na hlave je docela smesny. Sem tam se sice povede nejakej vtipnej dialog nebo fajn hlaska, ale to je tak vsechno. Zatimco Stone je docela sympaticka, Garfield je otravnej blbecek, kterej by potreboval poradne pres hubu a to rikam s vedomim, ze predtim hral Spider-mana Tobey se svym ospalym vyrazem, kterej byl oproti Garfieldovi o nekolik urovni presto lepsi. Takze celkove sice ne vylozene sracka, skouknout se to da v pohode a natoceny to je jakz takz slusne, ale rozhodne to neda vic nez 3* a fakt nemam potrebu to videt znovu. ()

Reklama

Shadwell 

všechny recenze uživatele

Ať už je ten film jakkoliv klišovitý a bez sebemenší známky nějakého režisérského rukopisu, chcete-li gulí, abychom použili slovník Mirka Topolánka, nedá se mu upřít jeden geniální postřeh týkající se akčních scén. V zásadě se nám tu říká poměrně zásadní věc, že ať už je akční scéna stříhaná rychle v krátkých záběrech, anebo pomalu v delších záběrech, působí na diváka zhruba stejně intenzivně a není v tom až takový rozdíl. Konkrétně v tomhle filmu jsou jednak různé rychle střihané rvačky s pobudy, ve škole či s ještěrem, a vedle toho ony slavné POV sekvence bez střihu připomínající videohru Mirror's Edge. A i když jsou ty POV sekvence jistě atraktivnější, fakticky vzato nejsou o moc intenzivnější než rychle stříhaná akce, minimálně pokud se jí zhostí talentovaní lidé stojící kupř. za sérií Bourne. Amazing Spider-Man v sobě tak pojí dva přístupy, jak se dneska dělá exkluzivní akce ve filmu. Na jedné straně je to Greengrassův či Bayův shake & cut styl, na straně druhé dlouhé záběry známé z Potomků lidí či Spielbergovy Války světů. Vtip je ovšem v tom, že oba ty přístupy dosahují vzdor své odlišnosti u diváka velmi podobného vtahujícího účinku. Závěr z toho je ten, že tady prostě není nějaká binární opozice mezi krátkými záběry pro zobrazení duševních stavů hrdinů a dlouhými záběry pro nějaký objektivnější popis situace, ale funguje tady spíš cosi jako trinární model - krátký záběry pro vtahování (Greengrass, Bay), středně dlouhý pro objektivnější popis, a dlouhý záběry opět pro vtahování (Potomci lidí, Válka světů). Krátké záběry jsou se svou snahou podat divákovi na místo prostorového spíše emocionální zprostředkování akce skutečně velmi subjektivní, ovšem i dlouhé záběry se po určitém trvání jaksi překlopí z objektivity do subjektivity. Třeba Sokurova Ruská archa natočená v jednom záběru u mě navodila velmi intenzivní okamžiky, byť to už je velmi speciální případ záběru bez střihu, totéž některé Tarrovy sekvence. Objektivita naopak jako by připadala pouze záběrům o délce kolem 3-10 sekundy někde mezi těmito dvěma případy subjektivnějších záběrů. Úplně tentýž trinární model, kde spolu dva krajní prvky vzdor své odlišnosti souvisí a jen ten prostřední se odlišuje, nacházíme ovšem i v přírodě - kulička na pružině kmitající ve třech polohách (dva kraje a jeden střed), těleso nacházející se ve vodě (kraje, kdy se těleso potápí či stoupá, a střed, kdy se vznáší), nebo tep srdce (malý a velký tep značí potíže, střed klidový stav). Je v tom prostě něco velmi univerzálního, ačkoliv lidé jsou odpradávna přesvědčeni, že náš svět stojí na dualitě (rozumu a citu, života a smrti, černé a bílé…). Tato dualita je ovšem falešná. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Doufam jsem, že po vzniku nových dílů Batmana a restartu celé serie, jejíž staré díly byly v podstatě v tu chvíli zapomenuty, nebo v nejlepším případě hozeny do ústraní, konečně tvůrci pochopili jak točit komics. Bohužel nikoliv. Přičemž Spiderman by mohl mít velice podobné atributy rozevraného hrdiny jako Bruce Wayne. Narozdíl od milionáře tu máme prostého kluka, který má zase ty své problémy proč se nedokáže ztotožnit se svým alteregem. Ovšem osudovost tady naprosto chybí a čím dále jde divák filmem, tím více jsou zde cítit neduhy z předešlých dílů - sentiment, "správní hrdinové", zase ta pomoc na poslední chvíli, jak se ze špatného klučiny stal správný klučina, starostlivá teta a správný strýc - mimochodem vynikající Martin Sheen. Vážení, je to nuda. Akce je slušná, first person záběry inovativní (jinak překvapivě technická stránka od starších filmů v podstatě k nerozeznání), ale není tu žádný hlubší přesah, žádná kulervoucí scéna. Film nejlépe funguje (záměr?) jako příběh o seznamování dvou teenageru - strhující chemie mezi Garfieldem a Emmou Stone. Čekal bych více a restart se určitě nekoná. Možná ten komerční jedině. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Proč tenhle film nenatočili jako první? A proč vlastně vůbec takové filmy točí? Marvel chce ze Spider-Mana vymáčknout maximum a tak obnoví celou trilogii s novými tvářemi, novými postavami a novými nepřáteli. Každopádně musím tvůrce pochválit. Mám postavičku Spider-Mana rád. Koukal jsem na ní vlastně od mala. Je tedy pro mě obrovským překvapením, že tenhle Spider-Man se mi daleko více přibližuje té původní postavě, než stará trilogie od Reimiho. Na celou tu postavu Spider-Mana je nahlíženo úplně jinak. Vlastně víc do hloubky, víc do kreslené předlohy. Vlastně celkově víc tak, jak jsem si to vždycky přál. Nevím ani proč tenkrát tamtoho Spider-Mana natočili tak, jak ho natočili. Nemám tyhle restarty vůbec rád, ale musím říct, že tenhle mi udělal vysloveně radost. Tady se někdo opravdu snažil. Nejvíce je to znát na castingu. Garfield a Stone byla naprosto boží volba. Hlavně teda Emička. To je taková tvářička, že bych na ní mohl koukat do nekonečna a nikdy by mě neomrzela. Také ale potěší Rhys Ifans, Martin Sheen nebo Denis Leary. Jo...tahle směska herců se v jednom filmu opravdu povedla. Kde že je ten druhý díl? ()

Galerie (274)

Zajímavosti (88)

  • Emma Stone (představitelka Gwen Stacy) a Sally Field (hrající tetu May) mají narozeniny ve stejný den, 6. listopadu. (KucC)
  • Pri výbere herečky do role Gwen Stacy sa stala dôležitým faktorom aj farba vlasov. Emma Stone má prirodzene blond vlasy. (Greenpeacak)

Související novinky

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

V 53 letech zemřel hvězdný indický herec Irrfan Khan. Příčinou byla infekce tlustého střeva. Od roku 2018 zároveň bojoval s rakovinou. Herce mohou diváci znát nejlépe z rolí jako Pí a jeho život,… (více)

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

31.10.2019

Bývalá hvězda Spider-Mana Andrew Garfield se upsal novému režijnímu projektu Lina-Manuela Mirandy Tick, Tick… Boom! pro Netflix. Příběh se odehrává v devadesátých letech minulého století a sleduje… (více)

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

09.07.2019

Od té doby, co se postava Spider-Mana díky dohodě se Sony vrátila částečně pod Marvel a funguje tak po boku Iron Mana a spol. v rámci MCU, těší se opět obří popularitě. Není to přitom tak dávno, co… (více)

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

02.03.2014

V Sony čerstvě potvrdili, že Marc Webb zůstává v comicsové síti. Režisér Amazing Spider-Mana a Amazing Spider-Mana 2 natočí i třetí díl pavoučí ságy, který půjde do kin 10. června 2016. Čtyřku, jejíž… (více)

Reklama

Reklama