Plně vyzbrojená bitevní loď Missouri se vrací z poslední plavby, aby byla slavnostně vyřazena z provozu a proměněna ve vojenské muzeum. Na palubě se chystají na slavnost, které se má zúčastnit i prezident. Kapitán Adams vyčte podřízenému Krillovi, že nehlásil přílet vrtulníku, důstojník se však vymluví na chystané překvapení k oslavě jeho narozenin. Na palubě helikoptéry jsou totiž rockový zpěvák, striptérka Jordan, číšníci, kuchaři a členové prezidentovy ochranky. Pohoda a dobrá nálada se nečekaně změní v drama, když rocker, ve skutečnosti terorista William Strannix, zastřelí dva důstojníky a obsadí s Krillem loď. Zmocní se disket v sejfu a raketou sestřelí americkou stíhačku. V Pentagonu je vyhlášen poplach. Paranoidní Strannix, který vyhrožuje vládě odpálením jaderných střel Tomahawk, byl totiž kdysi špičkovým agentem a akce je součástí jeho pomsty… (TV Nova)

castor

Teroristé úspěšně zaútočili na posádku americké bitevní loďi Missouri s jadernými střelami Tomahawk na palubě, admiralita zvažuje krajní řešení, ještě má ale v kuchyni profesionála, který odloží nože (i když ne všechny), začne máchat rukama a nadechne se ke svému velkému sólu. Tedy za pomoci několika dalších vedlejších postav, které jsou vlastně úplně zbytečné. Jde sice o jeden z vrcholů Seagalovy tvorby, ale nemůžeme zase úplně všechno nechávat na nostalgii, protože vedle několika památných akčních scén se dostavuje i obří množství vaty a nesmírně úsměvných (pitomých) momentů. Ty prostě přijdou a nikdo nepřemýšlí, jak se to mohlo stát. Mnohými zmiňovaná první Smrtonosná past je úplně jiný level (hlavně dokonale fungovala tehdy i třicet let poté). Režisér Andrew Davis měl mnohem lepší chvíle (Uprchlík, Dokonalá vražda), tady překládá průměrný akční film s fajn atmosférou, velmi slušnými záporáky (Tommy Lee Jones i Gary Busey) a s typicky béčkovým nádechem. Pokud se mám řídit hlavou, tři hvězdy jsou akorát. ()

Jara.Cimrman.jr

"Rád bych viděl osobní materiály toho obyčejnýho kuchty." Očekával bych, že tam bude stát: Casey Ryback, vyučen v oboru kuchař-číšník, tři roky kráječ mrkve v hospodě U tučného karfiolu, dva rok sous-chef na osmiveslici Dukly Praha a následně šéfkuchař na USS Missouri. Jenže ten týpek dokáže umlátit víc, než posádka bitevní lodi a mě přitom dost pobavil. Je to prostě kvalitní instruktážní video, takže jestli se někdy dostanu na loď přepadenou teroristy a budu mít k dispozici otvírák, struhadlo a pánev, tak z nich udělám polední menu. ()

nascendi

Niekoľkí užívatelia označujú Prepadnutie v Pacifiku za najlepší Seagalov film. Je pravda, že síce vnímam rozdiel medzi týmto filmom a filmami, ktoré po zdvojnásobení hmotnosti nakrúca v koprodukcii s rozvojovými štátmi, ale žiaden film, v ktorom jednotlivec zachraňuje štát, zemeguľu, prípadne aj nejakú galaxiu nemôžem porovnávať z filmami, ktoré sú o obyčajných ľudských problémoch. Takže nech sa Steven s Erikou aj rozkrájajú, u mňa to na viac ako dve hviezdičky nevytiahnu. ()

paascha

Indoš Seagal, jehož charisma i bojová technika svádí k domněnkám, že je blízkým přítelem či příbuzným jiného kopáče Cucka Ňourise, si v tomto prudce napínavém psycho kousku švihnul roličku combat kuchaře. Milé:-) Věrohodnější, než jiné čut čut shity, zajímavější než celá Cuckova i Stývnova filmografie dohromady, ale přesto nic moc. Zábavné je to asi jako Receptář, vtipné jako Petr Rychlý, imitující Luďka Sobotu a akční jako reklama na Geriavit. Pořád je to nejlepší Pištův film, už jen proto, že občas mluví, občas normálně kouká a nečumí jako bluma a nekope kolem sebe jako pako:-))) ()

zelvopyr

Zase jeden z mých neobjektivních komentářů... Ony zhruba čtyři hodiny, které jsme trávili prolézáním a šmejděním po USS Missouri, patří k nejlepším zážitkům letošního roku. Vlastně jsem si ani nepamatoval, že tahle nerealistická blockbusterovka je s Missouri v jedné z hlavních rolí... když jsem to zjistil, nadšeně jsem ji znovu shltal. A ano, u dělové salvy jsem šoupal nohama a gebil se jako maniak :-) ()

• Keď ku koncu filmu drží Stranix (Tommy Lee Jones) Rybacka (Steven Seagal) v šachu pištoľou, tak sa medzi zábermi jeho úchop zbrane mení. V jednom zábere ju drží len v jednej ruke, po prestrihu má úchop obojručný a po ďalšom prestrihu ju opäť drží len v pravačke. (ČSFD)
  • Keď granát vyhodí dvere do vzduchu, môžeme jasne vidieť, že ľudia sú len figuríny. (ShortyIC)
  • Při vhození plynových lahví do průchodu při záchraně zatopených rukojmích jsou odhozeni čtyři lidé a padnou ke schodišti, ale při následném vstupu záchranářů už u schodiště leží jen jeden. (Urbifous)

Chystá se reboot Přepadení v Pacifiku

Chystá se reboot Přepadení v Pacifiku

18.11.2021

Studio Warner Bros. se rozhodlo oprášit jednu ze svých osvědčených značek, nového rebootu se totiž má dočkat populární akční snímek z roku 1992, Přepadení v Pacifiku. Nová verze příběhu o kuchaři na… (více)

Hudba dostane na zadek...

Hudba dostane na zadek...

09.07.2006

Nezničitelný vicekrál béčkových akčňáků Steven Seagal je zpátky v úplně jiném řemesle, než jsme u něj zvyklí. Pistoli a pěsti zaměnil za kytaru a mikrofon. Z bijce Seagala se stal bluesman Seagal.… (více)