Chuck

USA, (2007–2012), 65 h 7 min (Minutáž: 40–45 min)

Hudba:

Tim Jones

Zachary Levi, Yvonne Strahovski, Joshua Gomez, Adam Baldwin, Sarah Lancaster, Ryan McPartlin, Vik Sahay, Scott Krinsky, Mark Christopher Lawrence (více)

Chuck (Zachary Levi) je hlavním hrdinou stejnojmenného seriálu. Chuck je pracovníkem v obchodu s elektronikou "Buy More". V práci tráví prakticky veškerý čas, a když není zrovna v práci paří hry se svým kámošem Morganem (Joshua Gomez). V den narozenin příjde Chuckovi e-mail od jeho největšího nepřítele - Brycea Larkina (mimochodem agenta CIA). Poté je Bryce zastřelen. Chuck e-mail otevře, co však netuší je to, že se jedná o informační databázi tajných služeb poskládanou do obrázkových souborů (tzv. INTERSECT). V tu chvíli se celá databáze začne Chuckovi záhadným způsobem nahrávat do hlavy. Probere se až ráno.

A právě tohle startuje celý seriál. Poté co CIA zjistí, že všechny jejich tajné informace má v hlavě bezvýznamný prodavač, nasadí na jeho ochranu krásnou agentku Sarah (Yvonne Strahovski). Ta mu pomáhá čelit všem nástrahám, které tato "moc" přináší. (Banger888)

Diskuze

Klenotka (hodnocení, recenze)

Jo, hurá. Jen bych si přála, aby to k tomu autu Morgan stihl včas....

Camulator (hodnocení, recenze)

Ano! Dobrá epizoda! Ale co je nejdůležitější, SPOILER!!! Morganovi konečně odeberou IS SPOILER!!!

Camulator (hodnocení, recenze)

Carljack: Proto doufám, že z toho zcvokne, oni mu to nějak seberou a dají to zase Chuckovi.

Camulator (hodnocení, recenze)

Tak s05e02 docela zajímavá. Zatím se to vyvíjí tak, jak doufám, že to nakonec dopadne: Morgan z Intersectu zcvokne, nějak mu to vezmou a aby byl zachován ústřední motiv, vrátí ho jeho právoplatnému majiteli. Koneckonců, IS není nějaké charstítko, aby ho mohlo mít každé dítě, může se jím honosit jen "special" no a to je...

Klenotka (hodnocení, recenze)

Nebylo to tak strašné, ale na konci se potvrdilo, že Intersect vůbec nepotřebují, čili ani Morgana. Jen mi přišlo, že nevědí, jestli si z toho dělat přehnanou legraci nebo to začít brát trochu vážně, a ty scény s Morganem, jak se brodí fontánou či co, byly moc. Ale vypadá to, že mají připravený děj na 13 epizod, tak pokud jim zase NBC nepřidá díly, mohli by to nějak solidně ukončit.

Gertrudo

Gertrudo (hodnocení, recenze)

Takze novy diel bol podla ocakavania uplne strasny. Este jeden skusim ale asi prestavam sledovat dalej.

AndreyCSFD

AndreyCSFD (hodnocení, recenze)

Klenotka: pravda. Carljack: Myslím, že to do sebe nezapadne a jestli jo, tak to bude násilně našroubované. Scénáristi si prostě sami pod sebou podřízli větev. Všichni, kdo měli IS - Chuck, papá Bartowski nebo i Shaw měli přece jen vyšší mozkovou kapacitu než koupací kůn (Morgan). Jenže v US je ted moderní podporovat ideu, že i blbounek může být prospěšný, když má dobré srdce. Dívat se ale samozřejmě budu - už jenom kvůli Zackovi a Yvonne.

Klenotka (hodnocení, recenze)

Carljack: Samozřejmě, že se Chuck změnil, v tom je kouzlo jeho postavy. Rozdíly mezi ním a Morganem už tu vyjmenoval Camulator. A tím "každej" myslím to, že původně měl Chuckův mozek schopost zvládnout IS jako jediný, aniž by se zbláznil nebo se přetížil. Proč papa Bartowski vymýšlel "governer", aby to Chuckův mozek zvládl? A co ty řeči o tom, že je Chuck "special" a měl v hlavě už od děství základ IS? Kam se poděly tyhle věci? Ve 4. sérii tu je najednou tým agentů, kteří mají v hlavě IS, pak Morgan, jehož mozek na to určitě není stavěný. Co se teda stalo s tím "Chuckův mozek má unikátní schopnost zvládnout IS?". Najdi si video z Comic-conu na youtube, kde se na to Schwartze fanoušek přímo zeptal - neodpověděl mu.

Camulator (hodnocení, recenze)

Carljack: Tak ty nevíš. Chuck byl se svým životem od začátku nespokojený, věděl, že má na víc, ale kvůli průšvihu ze Stanfordu věděl, že mu všude zavřou dveře a žil více méně zdeptaný život. Morgan je typický geek, kterému k životu stačí maminčin barák, komiksy a paření na kompu s kámošem, ambice nulové, schnopnosti k smíchu (Chuck byl aspoň počítačový technik, Morgan dělal prosímpána).

Klenotka (hodnocení, recenze)

Faruco: Soudě podle rozčilených reakcí, které jsem četla na různých fórech, jim tenhle tah vážně moc nevyšel. Když se na Comic-Conu ptali tvůrců, jak to tedy  s tím IS je, když ho může mít každý, tak nějak nedokázali odpovědět.

6thSun

6thSun (hodnocení, recenze)

I. půlka IV. série naprosto parádní, jakoby seriál chytnul druhej dech...honem běžím na polovinu druhou!! :-)

Faruco

Faruco (hodnocení, recenze)

Carljack: Souhlasím.. podle mě, bylo hlavním důvodem, proč Morgan dostal intersect to, aby tvůrci navnadili diváky na další serii, což se jim vzhledem k vašim ohlasům, zřejmě nepovedlo.

M.a.t.t.

M.a.t.t. (hodnocení, recenze)

Myslim ze Klenotka to vystihla presne. Tiez nie som nadseny napadom odovzdat Intersect Morganovi ale na druhu stranu, verim ze to bude aspon vtipne alebo ze to tych 13 dielov zvladnem bez problemov, na to mam tu postavu celkom rad :)

Klenotka (hodnocení, recenze)

Chuck dokáže dobře fungovat i bez Intersectu, zkušeností má dost i bez něj (hlavně to zvládal dva roky bez 2.0 Intersectu, bez Kung-fu, jen se svou normální inteligencí), ale Morgan je blb. To, jak ve 4. sérii najednou Morgan běhal někde s pistolí, přeskočili u něj veškerý vývoj, kterým prošel Chuck a rovnou z něj udělali...co vlastně? Chuck má navíc špiónství v rodině a přirozenou inteligenci, navíc JE počítačový expert. Morgan je jen jeho stalkerský kamarád, který sám v životě nic nedokázal, protože veškerý je životní pokrok je vázaný na Chucka a to, že vlastně žil Chuckův život. Otravný, neschopný. Omlouvám se těm, kdo mají jeho postavu rádi, ale tohle je podle mě největší blbost, jakou mohli udělat - "soukromě" měl btw. podle mě Chuck už začít ve chvíli, kdy dostal do rukou tátův archiv - jenže to by ho nesměli tvůrci bezdůvodně zničit. Těch 13 posledních dílů dokoukám a možná mě překvapí, ale jsem ráda, že už tahle série bude poslední, a odejdou ještě (víceméně) na vrcholu.

M.a.t.t.

M.a.t.t. (hodnocení, recenze)

"Bez Intersectu bude zase normální občejný týpek, kterého by si na špionážní misi vzal jen sebevrah nebo zoufalec" - mam dojem ze si serial poriadne nesledovala, samozrejme ze je Chuck bez Intersectu polovicny agent ale prakticke skusenosti v terene ktore ziskal mu nezoberie nik, vdaka comu moze minimalne dozor nad misiami zvladat bez problemov. A ano, serial sa vola Chuck a stale bude hlavne o postave Chucka. Ze je postaveny na tom co pises nie je vobec pravda, na toto doslo az v 3 serii. Serial je postaveny na konfrontacii spionskeho sveta a jedneho uplne obycajneho cloveka, ktory dovtedy riesil uplne problemy a postupne sa do toho sveta dostava viac a viac. A tento koncept bude bez problemov naplnat aj v 5 serii.

Nevada

Nevada (hodnocení, recenze)

Ten seriál se jmenuje Chuck a je postavený na tom, že víceméně obyčejný kluk jménem Chuck, dokáže díky Intersectu zkopat do kuličky supertajné agenty (obrazně i doslova). Bez Intersectu bude zase normální občejný týpek, kterého by si na špionážní misi vzal jen sebevrah nebo zoufalec. Oproti tomu, Morgan je trapák. Není to nejblbější postava seriálu, ale otravný je dost. Zvlášť ta jeho - v Americe zřejmě oblíbená - schopnost roztáhnout vtip do neuvěřitelně trapné scény. Ano, může být ještě hůř, pořád máme Jeffa a Lestera.

novoten

novoten (hodnocení, recenze)

Ale "vypravěčem" příběhu je přece pořád Chuck. Jen bude děj vyprávěn z pohledu učitele místo z pohledu žáka.

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama