Reklama

Reklama

VOD (1)

Přistěhovalci z celého světa přijíždějí každý den do Los Angeles s nadějí na lepší život. Ovšem nemají nejmenší ponětí, co za vysněný život budou muset zaplatit. Režisér Wayne Kramer zkoumá lákavost amerického snu a realitu, která na imigranty čeká v LA dvacátého prvního století... Harrison Ford, Ray Liotta a Ashley Juddová ve filmu režiséra Waynea Kramera Imigranti přináší otřesný pohled na život nelegálních přistěhovalců a imigračních úředníků, jejichž úkolem je zajistit, aby americké hranice byly bezpečné. Každý den zaplavuje Los Angeles vlna dalších a dalších přistěhovalců, kteří tam přicházejí hledat americký sen. A každý den se cena za tento sen zvyšuje. Zoufalství nových přistěhovalců je pro imigrační úředníky často silná káva. Mohou se však slitovat a zachovat se pro jednou lidsky? (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (238)

Terva 

všechny recenze uživatele

Z produkce televize HBO. Vím, že to bude znít divně, ale Talisma měla tak trochu pravdu ve svém referátě z dvanácté minuty tohoto snímku. .....naše civilizace neumí pořádně projevit nespokojenost, uzavřely jsme se do sebe a už chceme jen přežít a za nic nebojovat. Jsme měkoty a celý svět se nechá vykořisťovat bandou zkorumpovanej politiků a milionářů.......... CITÁT - Slyšeli jste výkřik touhy a spravedlnosti.......... Kruté, dojemné, nádherné, příjemně smutné, šokující a zajímavé. Harrison Ford si stále drží vysokou hereckou laťku. CITÁT - Můj život je teď na hovno.......... ()

Gary 

všechny recenze uživatele

70%. Kvantitativně i kvalitativně rozdílné příběhy postav. Někteří jsou sympatičtí, někteří ne. Jedna osoba děj utáhne, jiná zase vůbec. Dobré je, že vás film donutí přemýšlet o činech a postojích postav a většinu z nich také dokážete v jejich jednání pochopit (většinu, rozhodně ne všechny). Tak či tak film to není vůbec špatný. Stříhalo se do něj, Sean Penn se nechal dokonce vystříhat úplně. Herci zvládají všechny ty emoce znamenitě a mnoho z nich si dokáže získat sympatie. Z nejzajímavějších např. Cliff Curtis, Shelley Malil nebo Ray Liotta, který si toho jako druhý uvedený v titulcích zas tak moc na plátně neužil. Harrison Ford z toho vyplývá tak trošku nemastně neslaně, ale zase je dobře, že velice zmírněným hraním zbytečně nevyčnívá ze zbytku osazenstva. ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Na Crash to určitě nemá, ale to se dá říct prakticky o všech mozaikách. Každopádně tahle, s tématem imigrace, měl bavila jen o málo méně. Každá z linií, ať to byla ta muslimská, australská, mexická, židovská či korejská, měla něco do sebe a konkrétně mě nejvíc dostal příběh muslimské studentky, na kterém se nejvíc ukázala americká paranoia způsobená 11. zářím. V zásadě se dá o tomhle filmu říct, že tak trošku demýtizuje USA jako svobodnou zemi, kde každý může dokázat vše. 90% ()

salalala 

všechny recenze uživatele

Film to rozhodně neni špatný, to určitě ne. Jen z mého osobního hlediska si Kramer zbytečně ukousl moc velké sousto. Těch příběhů a lidiček, které sledujeme, je tam moc a moc a tím pádem máme ode všech docela solidní odstup. Z toho tudíž plyne, že emoce, které se snaží film (pro mě hodně lacině a okatě) vyvolat, se míjí účinkem. Z herců nikdo nevyniká, na druhou stranu to ani nikdo nekazí. Některé scény jsou ale výborné (zejména ty akčnější) a naznačují, kudy měl celý film jít. Navíc mi ještě připadalo, že charaktery některých postav jsou hodně zjednodušené a nepravděpodobné (oba imigrační úředníci byli dobráci, advokátka byla hodně hodně lidská atd.). V tomhle filmu prostě z mého pohledu není nic, co by vyčnívalo nad současný filmový průměr. Za příjemně strávené takřka dvě hodiny dávám tři hvězdy a 55%. ()

Cival 

všechny recenze uživatele

Horší než Crash. Na takové látky je Kramera škoda, je vidět, že řemeslo má v ruce (a ten náznak akční scény vyšel výborně), ale jako scenárista nic moc zajímavého nepřináší - Crossing Over je další z mozaiek ve stylu Traffic, Crash a Nelidský kšeft, kde se různá etnika potýkají s různými problémy v současné Americe. Jenže to vede jen k další plakátové agitce za lepší svět, bez pořádného náboje. ()

Galerie (29)

Zajímavosti (5)

  • Slovo "fuck" ve filmu zazní celkem 71x, z toho 39x ve scéně s přepadením obchodu. (Dr Lizal)
  • Film byl dokončen již v roce 2007, diváci ho však poprvé mohli vidět až o dva roky později. Ohledně jeho konečné podoby se režisér a producent dlouho přeli. Producent nakonec využil svého práva posledního slova a snímek zkrátil z původních sto čtyřiceti na výsledných sto třináct minut. (sator)
  • Snímek měl premiéru ve věznici San Quentin, kde Johnny Cash také koncertoval. (jurama525)

Reklama

Reklama