Lidé opustili Zemi před 700 lety a přesunuli se flotilu obřích plně automatizovaných hvězdoletů. Ze Země se stalo jedno velké smetiště a uklízecí roboti, kteří ji měli dát znovu do pořádku, přestali dávno fungovat. Zůstal jen poslední z nich, VALL-I. Ten každý den ráno navlékne housenkové pásy, nabije si sluneční články a se svým kamarádem švábem se vydává do práce. Osamělost, sbírání všemožných lidských předmětů, a hlavně koukání na videokazetu s muzikálem Hello Dolly! ho postupně proměnily v citově uvažujícího tvora, který touží po lásce. VALL-I jednoho dne objeví mezi smetím výhonek rašící zelené rostliny. Tentýž den zažije i další nečekanou událost, setkává se s robotkou Evou, která byla vyslána z hvězdoletu Axiom zjistit, zda je planeta obyvatelná. VALL-I pozve Evu do svého příbytku a ukáže jí všechny své poklady, včetně zelené rostlinky. K jeho úžasu mu Eva rostlinu sebere a vypne se. Čeká pouze, až bude přepravena zpět na Axiom. Když pro ni dorazí raketa, zamilovaný VALL-I ji odmítá opustit. (TV Nova)

horacko

Pobavi rozhodne kazdeho divaka. Je maly, rozkosny a zachranuje nasu planetu. Vo filme sa hovori velmi malo, co mozno pokladat aj za vyhodu. Mozno by film nemusel byt dlhy, mozno by stacilo len par minut a vystihol by vsetko podstatne. Ale na kvalite to rozhodne nejak neubralo. Maly robot zachranujuci zem si rozhodne 4* zasluzi. ()

svobik

Látka jako stvořená pro další geniální pixarovský kraťas, bohužel natažená do neúnosné stopáže, kterou nelze vydržet. Většinu filmu se tak vůbec nic neděje a člověk by nejraději vzal do ruky ovladač a přetočil na konec. K tomu absolutně otravná ekologická agitka a imbecilní robot, jehož rozumové články se zavařili již před hodně dlouhou dobou. A s tím, že je roztomilý za mnou vážně nechoďte, není. 50%. Více zde ()

huli601

Ja nemám veľmi rád rozprávky a nikdy nebudú patriť medzi moje obľúbené filmy, ale aj tak dám Wall-E-mu 4 hviezdičky. Krásna animácia, pekné efekty, výborne spracovaný Wall-E. Čo sa mi však páčilo najviac je, že ako dokázali preniesť ľudské emócie na robota a jeho oči, v ktorých je radosť, šťastie, smiech, ale aj smútok. Prvá polovica je však o hodne lepšia.4* ()

Ichabod

Wall-E je pro mne jedním z nejzásadnějších postav letošního roku vedle Franka Lucase a Jokera a to beze srandy. Je nejen fantasticky roztomilý, že bych si ho nejradši nastěhoval do baráku, ale zároveň je až Chaplinovsky promakaný se všemi těmi emocemi, mimikou a i němá hodina a půl je naprosto strhujících a opravdu klasickou grotesku připomíná. První Wall-Eho představení se Evě mi způsobilo husí kůži jak "Let´s put the smile on that face". Do toho hrají fantastické klasické songy... No jsem dojatý, nadšený.... Okouzlený je to správné slovo. Auta mne dostala zpátky k Disneyovský animákům, Wall-E jde ještě dále. Ačkoliv by se mohlo zdát, že je něčím víc (na mne žádná agitka neplatí a nepřikládám jí zde význam, pokud není v ní nic zlého), tak jde jen o roztomilý animák, ovšem tak dokonalý jak jen si já dovedu představit. Po Lvím králi nejlepší Disney pro mne. Mimochodem z technologického hlediska, které jde ruku v ruce s dokonalými vizuály, jde o absolutní špičku, to nikdo netrumfne, než další Pixar. Doufám, že další dílo bude ještě více minimalistické a inteligentnější... To by se mohlo stát, že animák bude pro mne filmem roku :-))) ()

Pražák

"A vzpomeneme si, když se čas nachýlí, že to trvalo jen chvilku být milován po celý život! A to je vše o čem láska je...zabere to jen chvilku být milován po celý život!" ()

-ELFKA-

Wall-E ma očaril. Čo na tom, že je sladký a značne infantilný? Tento filmík ma dokázal okúzliť, hoci už mám dávno viac ako 5 rokov :-) Čo teda bolo na ňom také úžasné? Ťažko povedať.. Jeho ultra jednoduchý dej mozgové závity moc nepotrápil, naopak Wallyho povaha milého šteniatka dala zabrať emóciám. No a to bude zrejme dvôvod Wallyho úspechu, city predsa vždy prevážia nad rozumom ;-) ()

ghatos

Ze začátku jsem byl zhnusen plytkostí a prvoplánovitostí. Po technické stránce není co vytknout, ale to by nemělo být hlavní měřítko. Děj přece jen pak nabyl na určité dynamice a já se dokonce párkrát uchechtl. Orgie zábavy to však určitě nejsou. Vidět vypasené degenerující lidské bytosti...to nemusíme být v budoucnosti. Stačí se podívat dnes kolem sebe. VALL-I je dost přeceněný - slabé 3 hvězdičky. ()

jitrnic

Chudý scénář ("Wall-E!" "Eva!" "Wall-E!" "Eva!" Wall-E!" "Eva!"...), všechna možná klišé animovaných filmů o roztomilých potvůrkách, vynikající animace a vizuální nápady. ()

FunDinDung

Skvělé animace i provedení, a příběh s mnoha vtipnými okamžiky.Doporučuji na shlédnutí jako jeden z nejlepších animovaných kousků na filmovém plátně v roce 2008. ()

Kalidor_

Pořád v něm sice vidím Číslo pět žije, ale je stejně k sežrání. A přeji Vall-imu a Evě hodně štěstí, málo pláče, do roka dva......plecháče :-) ()

Guzo

Milé a zároveň originální (ale to až taková pravda není, když vzpomenu na Číslo 5).. Pohádka, která není zrovna pro děti, nicméně i tak dokázali "kluci z Pixaru" něco zapamatováníhodného s příjemným příběhem o ekologické katastrofě a vypořádání se s ní. Po úvodních minutách jsem si myslel, že snad ve filmu nepadne ani slovo a vůbec mi to nevadilo, spíš jsem byl zvědavý na vývoj děje a na to, jak se s tím autoři poperou - zda film ke konci už nebude nudit. Ale musím říct, že naopak. S ubýhajícím časem pomalu ale jistě nabírá na obrátkách a je čím dál tím lepší.. ()

ganz

Ty vole! Klidně udělejte animák o posr*nejch bakteriích, mě už to vážně nezajímá. Všechno prostě musí bejt "cute" a "cool". Nechápu jedinou věc, doporučení tohoto filmu od přátel, příště si to strčte do .......! ( btw: právě jsem přestal třídit odpad, užij si to země!) ()

Elleannie

Nejkrásnější animovaný film, jaký jsem doposud viděla. Je to pohádka jak pro děti, tak i pro dospělé. Wall-e je skvělý malý robot - objevovatel, který je strašně moc rozkošný a stydlivý, a je ochotný bojovat za svou lásku do posledních sil. Občas se mu sice něco nepovede, ale Wall-e to s vtipem vyřeší. Bavila jsem se od začátku do konce a vždycky se na tento film ráda podívám znovu. ()

Myrreczech

Jak může někdo nemilovat toho roztomilého, zrezlého popletu. WALL-E je jedním z nejoriginálnějších a nejkrásnějších animovaných příběhů, je plný legračních scén i emocí. Je v něm prostě všechno. Rozhodně jeden z mých nejoblíbenějších animáků. ()

Autogram

Zem ako smetisko a jedine šváby prežijú, to by ľudstvo mohlo reálne stihúť do roku 2700. Roboti v hlavnej úlohe a ľudia žiadni, prípadne vo vedľajšej úlohe, takýto koncept animovaneho filmu mi bol najskôr divný, ale potom som si zvykol. Nositeľom ľudských charakterov sú tu roboti a ľudia zostali netradične za vykŕmené zvieratká. Nakoniec je to skutočné akčné sci-fi s vtipnými a milými robotmi, ale nepovedal by som, že je určené pre deti. –––– Země je úžasná. Tohle třeba jsou farmy. Lidé tam nastrkají semínka do hlíny, poté je polijí vodou a vyroste jim jídlo. Třeba pizza! ()

mirec88

Tak ako sa Wall-E zamiloval do Evy, tak som sa ja zamiloval do tohto filmu. Animovaný film, kde sa hovorí len tam kde je to nutné a film sa vyjadruje hlavne obrazom a zvukom. Nádherné. Pixar sa opäť vytiahol a zatiaľ každý jeho film, ktorý som videl to vytiahol na najvyššie hodnotenie. Oceňujem 2-diskovú DVD edíciu, kde sa dozviete okrem filmu veľmi zaujímavé veci. Nemám čo dodať. Treba vidieť. O krásne scény nie je núdza, či je to postapokalyptický úvod, alebo rastlinka, ktorá znamená nádej, či krásny let vo vesmíre Wall-Eho a Evy. A tá krásna romantika. Hello, Dolly som nevidel, ale po tomto filme to napravím. Prekrásne. ()

Drnqonovic

Krása! Wall-E mě naprosto uchvátil, ať už nápadem nebo zpracováním, ale hlavně překonal Číslo 5 na pozici nejroztomilejšího robota. A hlavně nejoriginálnější domácí mazlíček - Šváb! ()

dinsdale

Tak ze všech trailerů a ohlasů jsem měla příliš vysoká očekávání. Od chvíle, kdy Wall-E opustil Zemi, jsem se nudila a nepřestalo to až do závěrečných titulků. Animace je sice bezchybná, ale to už není nic nového pod sluncem. "Robot se naučil emoce" a kritika západního konzumu jsou klišé až to bolí, takže pro mě Wall-E vůbec nic nového a zajímavého. I u toho předfilmu jsem se zasmála víc. ()

kitushka

Co jen dodat k Wall-Emu, když je to pro mě ten nejúžasnější, nejdojemnější, nejromantičtější prostě nejkrásnější animák ze všech animáků? ()

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

25.05.2011

Kdybyste z nějakého bizarního důvodu zkombinovali Já, legenda a Vall-I, dostali byste Oblivion. Ve vzdálené budoucnosti je Země zdevastovaná a lidstvo žije v oblacích. Na povrchu už pracují jen… (více)

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011

OSCARY – výsledky