Bývalý špión Bryan (Liam Neeson) povolí své sedmnáctileté dceři Kim (Maggie Grace) výlet do Paříže pouze pod podmínkou, že se mu bude pravidelně hlásit. Při jednom takovém telefonátu se ale stává svědkem jejího únosu. Nečeká na nic a vezme spravedlnost do vlastních rukou... (Magic Box)

Cl3ricK

Zmrtvýchvstání akčních filmů, aneb Neesonův kariérní restart. Liam je borec, co kosí nepřítele svýma pěstma, zbraněma, kam se na něj hrabe Steven Seagal. Od Takenu sem tehdy moc nečekal, ale nakonec se z toho vyklubal parádní film s brutálně skvělou akcí. A to originální mučení. Lahůdka. Hodně boží movie. Jen taková malá věc. Zdá se mi, že je to trochu zpráva pro Amíky, moc do Evropy nejezděte, máme tu Hostely a Albánce a takové podobně sračky. :-) ()

kagemush

Kdo si počká ten se dočká. Alespoň já jsem se konečně dočkal Neesona,kterak on dozrál do parádního drsňáckýho akčního kabátku. Ty jeho oči unaveného baseta se hodili do nějakého toho Schindlera,ale uznejte že při nějaké té akci(třeba v Království nebeském)vypadal jako tvrdoň řekněme poněkud nedůvěryhodně.Až do teď! Skvěle mu ta role stárnoucího nasratýho chlapíka sedla a pro mě spolu s našlapanou akcí výborný a nečekaný překvapení. Alespoň co se 70min.filmu týká. To ostatní je poněkud užvaněný začátek a happynoidní závěr.-Nevadí,-už jsem ani nedoufal ,že od Bessona vyleze ještě něco kloudnýho,-a co dvojka,nebyla by? ()

berusche

Akční film by měl být akční a hlavní hrdina by měl být drsňák. Tady to platí bezesporu. Lepší by teda bylo, kdyby to někde bylo o něco méně naivnější, ale evidentně to k tomu patří, tak já vám to odpustím. Musím říct, že evidentně se tady shodneme, překvapivě, že dcera by zasloužila tak akorát domácí vězení, mě teda ještě poněkud iritovala maminka, která by v tom vězení mohla skončit s ní. Jinak klobouk dolů, rentiér, co zmasakruje skoro celou mafii v Paříži úplně sám, to je teda nářez. ()

Beagle

Když se Liam Neeson na*ere, je schopný čehokoliv. 96 hodin je od začátku do konce velmi svižně odsýpající a mrtvoly vršící akční kousek, ze kterého nevychází francouzi (a zejména jejich policie) nejlíp. Hudba slušná, herecké obsazení také, přesto mi to jednou bohatě stačilo a nějaký (morální/intelektuální/dějový/logický) přesah v tom nedoporučuju hledat. ()

easaque

docela slušný akčňák o starostlivém taťkovi, který se snaží z drápů zlých albanských mafiánů zachránít svou lehkovážnou dcerušku. Provedení ani děj neurazí, ale prostě všechno šlo až příliš neuvěřitelně lehce - takové střízlivější Schwarzeneggrovo Commando - takže jen 3hvězdičky. [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Joe321

Holy shit! Bad ass Liam Neeson! Kdo by to řek?! Neuvěřitelná jízda od začátku do konce, kde Neeson pobíhá po Paříži a rakví jednoho hajzlíka za druhym. Připadal vám Bourne cool při hand to hand rvačkách? Tak Neeson je ještě o třídu výš. Všechny mají úžasnou choreografii a kameru. Připadal vám Paul Kersey občas zbytečně brutální? Neeson jde opět dál. Pierre Morel dal dohromady jeden z nejvíc kick ass filmů poslední doby. Spousta parádních scén, honiček atd. Ten monolog po telefonu, kdy Neeson vypráví o svých schopnostech... pecka! -"You don't remember me? We spoke on the phone two days ago. I told you I would find you." ()

M.i.k.e

velmi povedená old school akční jízda trošku šmrnclá Bournem a ultradrsný Liam Neeson v hlavní roli...opravdu působivý film,který chytne a nepustí.Ta hodinka a půl mi utekla jako nic...90% ()

HappySmile

Skvěle natočený film, chvílemi je to napínačka, chvílemi zase jedna akční bitka za druhou. Rozhodně není nejmenší prostor pro nudu, těch 90 minut uteče strašně rychle, až by si člověk přál, aby to bylo delší. Liam Neeson je prostě kabrňák a vlastně to celý uhrál sám. Filmem prošel jako Rambo, zabil tak 30+ lidí a jediný škrábaneček? No proč ne, já jsem mu to věřila. ()

Chen

Jednoznačný úspěch pro Luca Bessona, konečně "dobyl" Ameriku. A stačil k tomu malý skromný akční film o tatínkovi, které se jen tak nenechá "okrást" o svou (trošku protivnou) dcerunku. Liam Neeson prošel tréninkem a je to vidět (i když mohlo to být vidět více, pár akčních scén bych ještě přidal). Své role bývalého profesionála, který je chladnější, než lednička od Zanussi, se ujal s vervou a odvedl poctivý kus práce. Oldschoolové akčňárny nejsou mrtvé, tady je důkaz. ()

rakovnik

Myslel jsem, že po Bourneovi mě už žádný akční thriller nebude bavit. Ne tak 96 hodin. Mnohokrát opakovaný námět, ale perfektně zrežírovaný. Úchvatná akce od začátku do konce. Nešel jsem na...víte kam, ani když jsem si mohl DVD pozastavit, tak mě vtáhl děj. Bezvadný film, mimo jiné v atraktivním prostředím s úžasným hlavním hrdinou. Konečně někdo, kdo jen rozdává rány a nevstává z (polo)mrtvých. Můj hrdina je tento táta :-) ()

Hennes

Scénář se bohužel nevyvaruje té klasiky, kdy musí vzít otec spravedlnost do svých rukou, sám zničí téměř celé albánské podsvětí v Paříži, postřelí manželku vysoké policejního úředníka a přesto v pohodě odcestuje zpět do Spojených států. Když vynechám tento klasicky přiblbý scénář, tak musím ocenit zpracování a herec typu Liam Neeson my sedí to těchto thrillerů asi nejlépe. Provedení na *****, scénář a námět tak *. ()

Antabelus

Konečně jsem se dočkal celkem přízemního akčního filmu s rozumnou zápletkou. Až na pár cliché a happy end jsem velmi příjemně překvapen. Například závěrečný duel dobrého proti zlému samozřejmě nechyběl (bohužel) a tak nemohu dát 5 hvězd jinak docela kvalitnímu akčnímu filmu. ()

Martin741

Vyborny nadupany akcny drsny film od rezisera Pierre Morela s Neesonom v hlavnej ulohe. Scenar je jednoduchy : unos dcery, za ktory Neeson /drsny ako peklo samo/ rozputa sialeny akcny masaker. Tu a tam si sice berie inspiraciu z Arnoldovho Komanda, potom od Jasona Bourna, ale to nevadi, nechal som sa proste unasat vybornym acknym extremom. Maximalne ma potesila aj ucast pani herecky Famke Janssen /The Golden eye/, bola proste skvela. 95 % ()

peiton

Po pravde,na akčné trilery som moc neni,ale dnes viac ako hocikedy predtým musím uznať,že tento ma odrovnal absolútne.Ani na malú chvíľku som ani brvou nemihla,čas pri tomto odsýpa neuveriteľne rýchle.Napínavé od samého začiatku,výborne ma namotali až tak,že som to celé prežívala spolu s agentom a jeho unesenou dcérou.Výborne spracovaná tematika obchodu s bielym mäsom a jeho špinavého zákulisia,nenechá nikoho chladným.A hl.hrdina Bryan Mills mi bol veľmi sympatický - tak si predstavujem lojálneho,oddaného človeka,ktorý si ide tvrdo za svojím cieľom a ktorému by som bez problémov zverila svoj život do rúk.A hoci by sa mi priečili niektoré jeho kroky,nepýtala by som sa - pretože je skvelý. ()

Figu

Velkolepý a strhující představení mistra Neesona! Zřejmě jeden z nejlepších akčních thrillerů jednadvacátýho století! Rychlá akce, rychlý ruce, rychlej Liam jak legendární sprinty Roberta Carlose! Takhle jsem ještě tohoto američanoira v životě neviděl a nepoznal. Netušil jsem že dlouhán, kterýho si posledně pamatuju v košili a kostkované sukni v podání pana Rob Roye, je schopen něčeho takovýho. "Jestli nepustíte mou dceru, budu vás hledat, najdu vás a zabiju vás! Hodně štěstí"... Tak jo, jak chceš ty zmrde, jde se na to! Kurva silnej příběh o otcovské lásce a vůli jít si za každou cenu pro svou dcerku... Nejde tomu borcovi nefandit (kor když jste otec svojí vlastní dcery!)! Jasných 5 hvězd, jasných 100% ()

Akční klasiky míří do televize

22.09.2015

96 televizních hodin

96 televizních hodin

21.09.2015

Liam Neeson trénoval Obi-Wana Kenobiho i Batmana, akční superhvězda se z něj ale stala až v roce 2008. Vděčí za to Bryanu Millsovi, vynalézavému tatínkovi z thrilleru 96 hodin, jehož "velice zvláštní… (více)

Jackie Chan se vrací do akce

Jackie Chan se vrací do akce

16.07.2015

Akčňák 96 hodin vrátil před sedmi lety do módy thrillery o pomstě se staršími protagonisty. Od té doby jsme jich dostali nespočet a teď se na nás chystá další - The Foreigner. V čem bude "Cizinec"… (více)